Nová fotohospoda (Gancovi vstup zakázán)

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 18. 6. 2019 14:30

ForeignerOnEarth píše:Posílám pozdrav, zkuste uhádnout odkud.

Vypadá to úplně jak v Bretani - Côte de granit rose (pobřeží růžové žuly). Fajnový místo. Je tak?

PS: Akorát mě tam teda mate ten štětkovec (pokud je to on)... :hm

PS: Tak ten štetkovec citrónový (jinak tropický) roste kupodivu i v Bretani (pointe de Bloscon u Roscoffu??). Takže asi je jasno. 8-D
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 18. 6. 2019 15:03

Ferin: Sardinie, severovýchod. Díky za botanické vysvětlení. Co se týče té květiny, tak mně jedna mladá maminka řekla, že tohle zná, že tím čistí kojenecké lahvičky, ale není to červený, ale bílý. :D
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 18. 6. 2019 15:14

Ty brďo, bych býval byl přísahal, že je to ta Bretaň. I když je pravda, že hned naproti tobě, na Korsice, je taky něco podobnýho. A taky mě trochu mátly ty "stovky metrů" (v té Bretani je toho celý mnohakilometrový pobřeží).

Myrta?

Tak užívej dofči!
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 18. 6. 2019 16:17

Už jsem zpátky. Čekal jsem dobré fotky, ale krátká doba a nezajímavé počasí.

DSC_9493_m.jpg
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 18. 6. 2019 16:33

To znám, to docela naštve. Zvlášť pokud je to nějaká exotika přes půlku světa.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 18. 6. 2019 19:36

Ono to vůbec není jednoduché, člověk nezná místo, místní specifika a počasí, je tam s rodinou, okolo jsou další turisté, za těch pár dní se nic zajímavého nastane a všechny turistické atrakce jsou na pihlednicích. Občas zkusím východ nebo západ slunce, občas nějaký kýč, ale většinou čekám na nějaké zajímavé světlo nebo fotim rodinu. Někdy mám štěstí na akci, třeba na kohoutí zápasy, jindy se neděje vůbec nic. Někdy mám štěstí na zajímavé lidi, jindy jen pomůže Sonnar 135/2 dokreslit atmosféru, shrnuto a podtrženo, z dovolené mám dobrých fotek jen málo, ale nevadí mi to, hlavně když naberu síly.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 6. 2019 21:19

Ten Hasselblad mi připadá jako jednoúčelovka, mám D850 hlavně proto, že na 90% zvládne cokoli (zejména když nasadím i grip). A strašně moc dělají i skla, viz ten Sonnar.

Ale zpátky k té dovolené. Já mám v Benátkách přesně vytipované místa a situace, které stojí za fotku, Rialto, nám. sv. Marka, Burano, Grand Canal, trh, ... místa mám uložená v Google Maps a jsem připraveny vstávat v 5h a fotit večer na Náplavce v Benátkách, vzít si vaporetto a já nevím co ještě, ale je obrovské riziko, že v těch třech dnech nebude světlo, počasí a nebo mi to zhati něco jiného. Beru s sebou 14-24mm, 28/1.4, 85/1,8 a 70-200mm a stejně je riziko, že situace bude vyžadovat zrovna ten objektiv, co bude doma ve skříni. Ale odpočinu si tak jako tak, aspoň na pár dni vypnu, ten pracovní stres je šílený.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 20. 6. 2019 06:36

Ja som min.rok zobral na Cyprus iba Canon G1XMK3 a nic lepsie som nemohol urobit: ziadny problem v lietadle, mal som ho so sebou skoro stale v taske, ked nebolo co fotit (co bolo naozaj vacsinu casu), tak nezavadzal...Proste klasicka dovolenka s rodinou nie je na fotenie to prave - privela kompromisov.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 6. 2019 09:25

Ale aspoň nějaký fotky člověk přiveze. Kdybys nevzal foťák vůbec, tak budou neustále okolo tebe nádherný scenerie a street motivy ... ;-)

Tak jsem se rozhodl, v souvislosti s přechodem na BBF, že si prohodím funkce předního a zadního kolečka.

Celá léta jsem měl vzadu kompenzaci expozice, ale s tím ostřením palcem je to trochu míň šikovný a tak ho zkusím dát na přední kolečko.

No, dnes ráno jsem to zkusil a je to těžký ... mnohem těžší, než přechod na to ostření palcem :-) Doufám, že z toho nezačnu koktat.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anarki3 20. 6. 2019 09:44

Každý to má asi inak, ja by som si bez fotoaparatu, povatšine beriem dva a tri štyri objektívy do lietadla ani nesadol, aj keď idem s celou famili na dovolenku. keď sa chce, tak každý deň sa nájde pol hodinka, hodinka niečo vyfotiť alebo nafilmovať.
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 20. 6. 2019 09:52

pemar píše:... jsem připraveny vstávat v 5h a fotit večer

to je pozdě :) slunce teď vychází v pět a třeba mě osobně baví víc atmosféra před východem, takže když chci fotit, vstávám ve čtyři abych po půl pátý byl na místě kde chci fotit. Večer bývám s rodinou, tak to mám smůlu, ale ráno nikomu nechybím, tak to mám čas jen sám pro sebe a pro focení.

-- 20. 6. 2019 09:57 --

Davidof píše:Tak jsem se rozhodl, v souvislosti s přechodem na BBF, že si prohodím funkce předního a zadního kolečka.

Celá léta jsem měl vzadu kompenzaci expozice, ale s tím ostřením palcem je to trochu míň šikovný a tak ho zkusím dát na přední kolečko.

No, dnes ráno jsem to zkusil a je to těžký ... mnohem těžší, než přechod na to ostření palcem :-) Doufám, že z toho nezačnu koktat.

Zkoušel jsem také ostření na palec. Ze začátku mě to bavilo, ale po nějakém čase jsem se vrátil k ostření na spoušti. Mému stylu focení to více vyhovuje. To období přestavění funkcí na tlačítkách mě taky slušně motalo hlavu. Návrat k původnímu rozestavění a ostření byl bezproblémový.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 6. 2019 10:14

sesty

:-)

vůbec nevylučuju stejný scénář ... doufám, že s podobně šťastným koncem (že mi nezůstane jen to koktání).
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 6. 2019 10:17

Mne vydrzalo ostrenie palcom asi mesiac, potom som to vzdal, nevidel som v tom prinos a ani nijake zmeny vysledkov v porovnani so zastavenim AF palcom (na to som bol zvyknuty uz od cias EOS 400D). Hlavu mi to ale zblblo statocne... :roll:
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 20. 6. 2019 10:32

Tiež sa pohrávam s myšlienkou, že na dovolenky kúpim niečo ako fuji +18-55 (max k tomu niečo pevné z tých ich poldecákov). Do pištolovej brašne s filtrami a finito...
Ono fakt robiť oslíka a ešte aj vláčiť batoh s fototechnikou už ma akosi nebaví.
bob222
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka