Nová fotohospoda (Gancovi vstup zakázán)

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FXE1 25. 3. 2019 09:53

Vidím to na poslednú mužskú radosť, holenie :) Snáď sa vyčasí.
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 3. 2019 09:54

Ale jo, poslední zprávy o počasí byly optimistické :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 25. 3. 2019 10:40

Chlopi, nejakí ste naštvaní na tých bajkoch! :D
P.S. U nás je krááásne, dnes by to šlo...
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 3. 2019 10:54

To bylo loni, cca 7st a jemný vytrvalý déšť. A vítr :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 25. 3. 2019 17:57

Pokial by niekoho zaujimalo ako kresli objektiv Nikon Z 35/1,8S na plnu dieru, tak prikladam original RAW zo Z6 na mojom "testovacom obrazci" (ostrene na stredny rad balkonov). Pokial nemate SW s podporou fotakov Nikon Z, tak previest NEF cez Adobe DNG converter.
https://uloz.to/!28Mzz3PCUFuY/dsc-1022-nef
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 3. 2019 20:10

Středová ostrost je výborná, kraje jsou překvapivě trochu měkčí, ale je to na f/1,8, nicméně moje 20/1,8G mi připadá v krajích o kousíček lepší. Viditelná je vinětace, ale nic, co by nešlo odstranit (DxO to dělá automaticky). DxO na této fotce kompenzovalo zkreslení, ale opět žádné drama. Aberace je také viditelná, ale na téhle fotce je pořád ještě celkem Ok. Kdyby tenhle objektiv byl s F-bajonetem, tak ho asi přes zmíněné optické nedostatky koupím, takhle asi skončím nakonec u Sigmy 35mm Art, i když mi vůbec nepasuje do cestovní sestavy.

Mimochodem, dnes jsme si koupil něco od Olympus Czech Group, kdo uhodne co, má nárok na titul "Šaman roku".
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 25. 3. 2019 20:45

audio záznamník
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 25. 3. 2019 20:48

Plicní endoskop BF-MP190F!
Naposledy upravil wikxzen dne 25. 3. 2019 20:48, celkově upraveno 1
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 3. 2019 20:48

Samá voda. Chtěl jsem vás chvilku napínat, že jsem si koupil Olympus, ale je to jinak, koupil jsem si jen novou brašnu Lowenpro, která jim “patří do holdingu”.

Skoro to vypadá, že brašny vydrží méně, než zrcadlovky.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 25. 3. 2019 21:08

Akú brasnu si kúpil?
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 3. 2019 21:18

Pro Tactic SH 180 AW.

Vejde se tam zrcadlovka i s gripem, 14-24, 105/1.4 a 70-200/4 a ještě by se tam vešly 2 menší objektivy, do boční kapsy se vejde iPad. Hodně robustní, boční poutka nejsou z plastu, ale vnitřní kapsy patří k těm horším. Hmotnost 1.3 kg mi moc nevyhovuje, ale odpovídá provedení, když se doma nechají zbytečné přepážky, klesne hmotnost na cca 1 kg. Chci to jako odlehčenou verzi fotobatohu do letadla, je to menší, ale má to s výše uvedenými objektivy celkem 5.8 kg, líbila by se mi nějaká taková brašna o cca 0.7 kg lehčí, ale nenašel jsem dostatečně robustní. U té staré se mi vylomilo zavíráni a pak mi občas povolila plastová spojka u řemenu, to mi vadilo.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 3. 2019 21:30

Vazeni, uz jste nekdo aktivne resil odcizeni vasi fotografie a sice rovnou za komercnim ucelem? Ze mi IKEA corla fotku a povesila ji do tematickeho obyvaku, cert to vem, ale ze mi nejmenovany internetovy zprostredkovatel corne fotku a udela z ni rovnou reklami a jeste si ji doupravi, to uz mi vadi.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 3. 2019 21:52

Fotografii bez souhlasu autora je možné užít pouze na základě zákonem stanovených výjimek, a to zejména pro osobní potřebu fyzické osoby, jejímž účelem není dosažení přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu (pro nekomerční účely, tzv. „volná licence”). Pokud dojde k porušení autorských práv k fotografiím, existuje několik možností, jak se může autor domáhat svých práv. Nejprve bude pravděpodobně přicházet v úvahu nabídka autora na zakoupení licence k fotografii, a to ve formě výhradní nebo nevýhradní licence.

Pokud se strany nedohodnou na udělení licence, je autor oprávněn se domáhat svých nároků u soudu. V takovém případě je soud, za předpokladu, že bude prokázáno neoprávněné užití autorského díla, oprávněn doměřit neoprávněnému uživateli licenční poplatek formou vydání bezdůvodného obohacení a náhrady majetkové újmy, která byla autorovi způsobena. Vedle toho může být uložena povinnost odstranit následky zásahu do autorského práva autora, tj. zejména zdržení se dalšího zásahu do práv autora odstraněním fotografie ze svých webových stránek, propagačních materiálů nebo jiných míst, kde byla fotografie neoprávněně užita. Pro firmu jako IKEA není problém v případném prohraném sporu, ale v hrozící medializaci a poškození dobrého jména firmy, proto bych očekával snahu se dohodnout formou mimosoudního vyrovnání. Kdybych je chtěl potrápit, nechám si výzvu zpracovat právní kanceláří, tyto náklady firmy v rámci mimosoudniho vyrovnání zaplatí. U internetového zprostredkovatele nevím, ten možná na nějakou pověst kašle. Konec právního koutku :-).
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 25. 3. 2019 21:53

Pemar: fuuuha... takúto zostavu osobne iba v batohu. V brašne nosím max foťák s jedným sklom a blesk.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 3. 2019 22:00

Trik je v tom, že jedno z těch skel budu mít 90% času na řemenu mimo brašnu, kde zůstanou 1-2 skla a tablet. S předchozí brašnou jsem bral jen tělo a 2 velká skla. Velká skla tahám s sebou ze dvou důvodů, jeden se jmenuje protisvětlo a druhý mikrokontrast. Blesk nenosím, ale možná zase začnu.
pemar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka