Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 11. 2018 11:43

Samozřejmě, že jsem to věděl. Asi určitě ;-)

Vyznačuji se totiž racionálním, až strojově přesným rozhodovacím procesem, s důrazem na optimalizaci výsledků a minimalizaci nákladů.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 9. 11. 2018 11:48

Nikde jsem tady o zaniku Nikonu nemluvil. Jen postnul informace z jejich vyrocni zpravy. Fakta.
Ukazuje to jen, ze foto divize na tom neni nejlepe momentalne a oproti minule obdobi ma celkem vyrazny pokles.

Toto jedine muzou zmenit nove produkty. Nicmene podle prvnich inidikaci, i kdyz je Japonsky trh specificky, to na zadne terno s Z7 nevypada a prodeje DSL klesaji. Uvidime co zbytek sveta a co Z6. Nicmene, kdyz se clovek podiva na denni prodeje na Amazon US, tak Z7 je az nekde na konci prvni stovky.

Mensi prijmy zmaneji dve veci

- mensi penize na vyvoj
- mensi penize na reklamu

oboji se muze negativne podilet na dalsi vyvoji. A nebo se Nikon jako celek muze rict, ze penize prelije na vyvoj z jine divize. To je na nich jak to vyresi.

A ne nepreji si pad Nikonu. Konkurence je potreba.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 9. 11. 2018 12:13

Nikon prodá víc fotoaparátů a má větší zisk než většina jeho konkurentů, ale narozdíl od nich nemá na vývoj a tak ho musí financovat z jiných zdrojů. To dá rozum.
Mimochodem, celkový zisk Imaging je po odečtení nákladů na vývoj, které se u Nikonu dle předchozích detailních zpráv navyšovaly.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 9. 11. 2018 12:33

Z finančních a objemových plánů Nikonu vyplývalo, že neplánují zatím s bezzrcadlovkami více, než to, co již dosáhli s D850. Evidentně měli problém s poptávkou na D850 a Z6, ale nejenom, nejsou schopni vyrábět ani dodávat nová skla, kolega čeká na 500/5.6 sedmý týden.

Přitom Z6 má podle mne velký objemový potenciál.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 9. 11. 2018 13:39

Dolgor píše:Nikon prodá víc fotoaparátů a má větší zisk než většina jeho konkurentů, ale narozdíl od nich nemá na vývoj a tak ho musí financovat z jiných zdrojů. To dá rozum.
Mimochodem, celkový zisk Imaging je po odečtení nákladů na vývoj, které se u Nikonu dle předchozích detailních zpráv navyšovaly.

Zajimave, jen Sony imaging divize ma cca 4x nasobne revenue a 6x nasobny zisk oproti Nikon Imaging diviz. Celkove ani nemluve. Tam se Nikon tezce nehrabe kdyz zapocteme vsechny divize.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 11. 2018 13:43

Dolgor píše:Nikon prodá víc fotoaparátů a má větší zisk než většina jeho konkurentů
Nebol by som si tým taký istý :oops:

FujiFilm imaging = ¥175.9 billion, zisk 21.6
Nikon imaging = 150.9, zisk 13.2
Canon imaging = 228.3 zisk 21.4
Sony imaging = 163,9 zisk 21.8

https://photorumors.com/2018/11/08/fuji ... rt-is-out/
Obrázek

Nikon: https://nikonrumors.com/2018/11/09/niko ... -out.aspx/
Obrázek

Canon: https://photorumors.com/2018/11/03/cano ... -forecast/
Obrázek

Sony: https://photorumors.com/2018/11/03/sony ... l-results/
Obrázek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 9. 11. 2018 14:20

Aha, takže podle Devila se hodnotí úspěšnost korporací ve fotoaparátech podle celkové velikosti korporace. Pak to Nikon musí zabalit, to je jasný. Sice v SLR spolu s K/M a Canonem a v DSLR spolu s Canonem marginalizovali konkurenci, ale to se nepočítá. Velikost firmy je hlavní. To mi připomíná, jak mě v mateřské škole uhranul růžový Sovětský svaz na nástěnné mapě. "Mami, to růžový to je náš kamarád? Tak to se nemusíme ničeho bát."
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 9. 11. 2018 15:40

pemar píše:Z finančních a objemových plánů Nikonu vyplývalo, že neplánují zatím s bezzrcadlovkami více, než to, co již dosáhli s D850. Evidentně měli problém s poptávkou na D850 a Z6, ale nejenom, nejsou schopni vyrábět ani dodávat nová skla, kolega čeká na 500/5.6 sedmý týden.

Přitom Z6 má podle mne velký objemový potenciál.

Z6 ma urcite velmi dobry potencial, podle mne lepsi nez Z7. Cena Z7 je prodle mne trosku sebevedoma. Existujici majitele D850 asi neuspokoji.

Jen by ten potencial nemeli obcas zabijet lamy z vlastnich rad. Priklad, byl jsem na Foto vystave minuly vikend v Bratislave. Na stanku Nikonu, kdyz jsem si chtel zkusit ze zvedavosti Z7 meli jeden pristroj. objektivy meli vsechny polozene na ubruse na stole. Kdyz jsem se ptal jak se centruje joystickem ostrici bod na stred, tak my bylo receno, ze to nelze. Dost me to zarazilo (radsi jsem se po vystave zeptal kolegy co ma Nikony a ten mi potvrdil, ze to jde). Vetsina tech polozenych objektivy cockou na stul a casto bez krytky byly totalne spinave. Takze ho predemnou musel cistit dost.

Kdyz se clovek podival na stanek Sigmy vedle, tak vsechny objektivy byl uhledne ciste a pripravene v zasuvkach k tomu urcenych. To stejne na stanku Sony. A to treba ani nemluvim, jak na stanku Sigmy meli prehled. To se o stanku Nikonu fakt rict neda. Takhle se prezentace a business a lakani potencialnich zakazniku proste nedela.

Taky jsem zkousel Nikon 300/4 pres adapter na Z7 a bylo to hodne ve stylu. Jednou perfektne zaostrim , nekdy zase proostrim sem tam zpet ani zadne zaostreni. Zkousel jsem jeste jiny objektiv a podobne. Takze muj prvni dojem kdo vi jaky.

Jeslti takhle setri Nikon na marketingu, tak to za me neni dobre. A nebo to byla jen tato vystava. Snad.

-- 9. 11. 2018 16:41 --

Dolgor píše:Aha, takže podle Devila se hodnotí úspěšnost korporací ve fotoaparátech podle celkové velikosti korporace. Pak to Nikon musí zabalit, to je jasný. Sice v SLR spolu s K/M a Canonem a v DSLR spolu s Canonem marginalizovali konkurenci, ale to se nepočítá. Velikost firmy je hlavní. To mi připomíná, jak mě v mateřské škole uhranul růžový Sovětský svaz na nástěnné mapě. "Mami, to růžový to je náš kamarád? Tak to se nemusíme ničeho bát."

Hodnotil jsem imaging divize. Asi to chce bryle.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 9. 11. 2018 16:14

Suhlas, stanok sigma bol ukrutne nad konkurenciou. Ani canon nic moc, dve r a z toho jedno na prezentacii. Olympus sa na to vykadil pre zmenu uplne.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 9. 11. 2018 17:05

Já tam žádný 4x ani 6x nevidím, asi to chce brýle, abychom u jednoho neuváděli čísla za kvartál a u druhého celoroční. Za kvartál jsou to skoro stejná čísla, přičemž u Sony v tom jsou i videokamery (hodně drahý segment, který si vyžaduje také separátní investice do vývoje). Na počet je to u Sony za kvartál 0,9 milionu (ILC+kompakty), u Nikonu 1,07 milionu ILC + 0,85 milionu kompaktů. Obě firmy mají nižší prodeje než loni. Obě tvrdí, že pokles je v low-endu a netýká se high-endu. Je nasnadě, koho ten low-end víc bolí. Nikon provádí reorganizace, aby ho nadbytečné výrobní kapacity netáhly ke dnu (prodal některé továrny atd.), tudíž se určitě netřeba bát, že by vyšší segmenty, kde perspektiva stále je, opouštěl. Samozřejmě je blbý, když systém nemá atraktivní základní modely, které by přitáhly nové zákazníky, ale v tom jsou tu větší experti.
Marketing Nikonu je zoufalost, to je fakt. Platí to celosvětově. Tak snad nové vedení někdy v budoucnu to změní. Podle Thoma Hogana je mnoho z té evidentně přihlouplé strategie s šetřením na nesprávných místech, odvoláváním slíbeného atd. způsobeno neschopností managmentu z Imaging prosadit se proti vedení korporace, které sleduje jen zisky a pro pověst firmy mezi zákazníky nemá pochopení.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AwwA 9. 11. 2018 17:47

V Nikonu nejsou zadni pitomci, ale pravdou je, ze tech chyb bylo az zbytecne moc.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 9. 11. 2018 18:09

Těžko říct. Nikon je postavený na produktu, marketing má zoufalý. Oni u Nikonu vždycky strašně dlouho přešlapují, zákazníci jim nadávají a odepisují je a pak se najednou Nikon produktově vzchopí a s něčím přijde. Nemám na mysli jen D300, D3, D800, D7100, D800, D500, D5, D850, ale i Z7 a zejména Z6. Přešlapů ale také bylo dost, namátkou Df, D7000, D600, pokud zůstanu u zrcadlovek.

Pokud bych hledal něco o 200 gramů lehčího na cesty, pak Z6 je atraktivní. Těch 24 Mpx je tak akorát na transfery do notebooku, rychlé snímání a AF bych možná oželel, ale chtělo by to nějaký bezzcadlovkový benefit, třeba u focení s manuálními skly. Ty ale váží vesměs hodně, zejména ty od Zeisse, těch 200 gramů tím ztrácí efekt a zůstává jen schopnost zvětšil obraz na obrazovce. Chybi nějaké opravdu zajímavé využití digitalizace. Tedy aspoň mně.

Mimochodem, Arsenal je na cestě. Takže čekám fázi pracného oživování (včetně triků, jako je dávání Arsenalu přes noc do mrazáku) a pracně nahrávání novych firmwarů, uvidím, jestli budu mít dost trpělivosti nebo jim to hodím na hlavu :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 11. 2018 18:17

Dolgor píše:Na počet je to u Sony za kvartál 0,9 milionu (ILC+kompakty), u Nikonu 1,07 milionu ILC + 0,85 milionu kompaktů. Obě firmy mají nižší prodeje než loni. Obě tvrdí, že pokles je v low-endu a netýká se high-endu.
Už som tu vysvetľoval, že slovo "nižšie predaje" sa už nemôže používať len tak :pozor
Je totižto rozdiel "predaje v kusoch" (ktoré pre výrobcov až tak moc neznamenajú) a "predaje v Yenoch"

Oproti kvartálu z minulému roku totižto v Yenoch nenastala rovnaká zmena:
- Nikon: 175.2 => 150.9 (pokles o 13.9%)
- Canon: 270.5 => 228.3 (pokles o 15.6%)
- Sony: 156.7 => 163,9 (nárast o 5%)

Zaujímavé je, že Canon mal ešte horší prepad ako Nikon. No moc sa to na fotoweboch nepripomienkuje.
Mal aj najväčší pokles zisku: "operating profit totaled ¥21.4 billion, a year-on-year decrease of 45.3%."

Čo ale na tom slajde nevidno je, že museli prehodnotiť aj koncoročné výsledky:
- u foťákov plánovali len pokles zo 702.8 na 673.8 (-4.2%), ale pôjde to asi až na 623.1 (-11.3%)
Obrázek

Zdá sa, že od EOS-R očakávali viac :hm
.. lebo už len plánovať pokles pri uvádzaní prevratného nového modelu nie je uspokojujúce
.. no a keď ten pokles ešte musia zvyšovať... :-l

-- 9. 11. 2018 19:22 --

Dolgor píše:u Nikonu 1,07 milionu ILC
Tak to potom tento kvartál prekonali Canon :shock:
.. ktorý mal 1.06 milióna ILC :-))
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 9. 11. 2018 18:50

No neprežívajte tie Ganalýzy tak dramaticky. Lebo ak Leica stále predáva, tak nikomu nič nehrozí :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 9. 11. 2018 18:51

Koukám na to. U Nikonu se jedná o první pololetí (= duben-září) u Canonu třetí čtvrtletí.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků