Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod T-Lama 18. 1. 2015 17:53

Oproti původní E-M5 je tam dle obrázků hlavně značná změna v rozmístění ovládacích prvků, přibylo 2x2 (byť umístěné tak natěsno vedle hledáčku, že to asi nebude moc radost používat) a jeden čudl vepředu. Přídavný grip vypadá, jako by k tomu vůbec nepatřil...
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 19. 1. 2015 17:13

Svět je divnej. Došla mi klubová akce Olympusu. Olympusu. Čekám nějakou slevu na PEN, nebo customizovanou nabídku na diktafony, který jsem koupil už 3. Otevřu a tam je nabídka Olympusu na LOWEPRO, VELBON a JOBY!
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 19. 1. 2015 17:57

Velbon a Joby spadaj pod místní zastoupení, Lowepro už možná taky...
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 19. 1. 2015 20:04

No to samozrejme taky. Ale marketingove je to fail. Nemuzes poslat newsletter "BMW" a kdyz se to otevre tak tam mit nabidku detskych sedacek, samponu na tapecirung a slunecnich bryli pro ridice od nejakych jinych znacek.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 19. 1. 2015 20:20

Všeobecná pravidla klubu Muj Olympus... cituji: "...společnost Olympus může zaslat členům klubu nabídku od partnerů o které se domnívá, že oslovené členy pravděpodobně zaujme..."
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 19. 1. 2015 20:42

Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Radek71 20. 1. 2015 08:03

Proti tomu nic nemam, at posle newsletter Vanguardu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 20. 1. 2015 08:33

Radek71: brašna dobrá, už je doma. dík za tip
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Callgaro 20. 1. 2015 08:51

Nedá se koupit někde jen ta vložka?
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 20. 1. 2015 09:24

U mne je ta brasna panna, koukam na ni, to jsem zvedavej kdy ji vezmu. O vikendu jsem sel nocni prechod moravskyho krasu a vzal jsem si poprve baterku co jsem si koupil v 2012. Tato prace s produkty jasne naznacuje ze se blizi duchod. Pamatuji si jak baba najednou v roce 1985 vybalila ze skrine holinky, co koupila na nejakych zemedelskych trzich tak v roce 1972.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 20. 1. 2015 13:31

Od určité doby si to píšu do úkolů, "vyzkoušet brašnu", "vzít si stativ", "jít fotit". Pomáhá to nezapomenout na důležité věci
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 20. 1. 2015 13:56

Ja mám zafixované hlavne vyčistiť karty a dobiť baterky... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod IvanGS 20. 1. 2015 14:17

Mám to podobně. A když mne něco napadne, i v noci sáhnu po mobilu a píšu do kalendáře, jinak to neklapne. I když věci kolem focení moc nezapomínám. Příjemnější stránka "bohatých životních zkušeností" (slovo stáří nebo důchod mi nesmí do baráku) je, že když něco neklapne, už to tak neprožívám, v životě neklapla spousta věcí, dnes po nich neštěkne pes a žije se dál. Důležité ale je, aby se z člověka nestal tupě zírající flegmouš.
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 20. 1. 2015 15:15

Já jsem dost mazanej, takze ruzne planuju i akce kde na 99% nepojedu, uziju si pripravu a protoze mam nastaveno podvědomě že to nebude, tak mi pak zrušení nevadí. Například mám vyhledanou letenku do Moskvy a vlakem pres BAM na Sibir a letecky zpet do CZ.
Taky mam nachystany projekt reportaze z nonstop baru (bez VLT) a vesnickych hospod.
Mam na to Evernote a dost v tom umim chodit.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 1. 2015 10:36

T-Lama píše:Osobně si nemyslím, že by někdo cpal sensor s PDAF do foťáku bez hledáčku. Čekal bych, že NX500 bude oproti NX1 tam, kde je u Oly E-P5 oproti E-M1.
Veď už NX300 má fázové ostrenie na snímači. Len ich najnižšie modely ho nemajú (NX3000 a menej).

ltokar píše:
Ganec píše:
Lotrandor píše:Obecně, elektronická první lamela závěrky není univerzální ani dobré řešení hlavně s ohledem na rolling shutter efekt.
prvá lamela práveže funguje úplne rovnako ako mechanická uzávierka
Neda mi nenapisat, ze prave EFC riesi roztrasenie snimaca u bezzrkadloviek pri inicializacii, co by u DSLR nemalo velmi existovat,ked funguju trosku inak. Uplne rovnako ako mechanicka ale nefunguje. A (aj) kvoli tomu ma svoje urcite problemy.
Mechanická prvá lamela sa musí najprv zatvoriť. Tu majú zrkadlovky maličkú výhodu v tom, že toto môže byť skôr ako u bezzrkadloviek (kým je zrkadlo sklopené) a toto rozklepanie má menší vplyv na roztrasenie celého záberu. U bezzrkadloviek sa uzatvára tesne pred expozíciou, takže toto môže mať väčší vplyv .. no u zrkadloviek zase vtedy sklapne zrkadlo, tak je to vlastne podobné...
Vplyv samotného otvorenia prvej lamely (prejavuje sa na krátkych časoch) je ale už u oboch rovnaký.

Z hľadiska rolling shutter efektu je fungovanie elektronickej prvej lamely (EFCS) analogické - tak ako sa priebežne otvára prvá lamela je možné načasovanie jednotlivých "riadkov".

Druhá lamela je zrejme ešte technologický problém: mechanická uzávierka zaklapne skôr ako snímač dokáže vyčítať data. Preto sa ešte stále používa.

Existujú síce "global shutter" snímače (kde sa vôbec netreba trápiť s časovaním a rolling shutter efektom), no u nich je časť snímača využitá na dočasné ukladanie nazbieraného náboja, teda ich citlivosť je nižšia (čo si výrobcovia foťákov nemôžu dovoliť)

rodri píše:Co mě u tohodle foťáku hlavně zaímá je výkon na C-AF .. obávám se, že u E-M5 MII k zásadnímu pokroku co se týká AF asi nedojde
ono stačí zakomponovať EFCS aj do sériového snímania (čo zatiaľ nie je) a už len toto zvýši rýchlosť...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka