Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 28. 4. 2014 15:53

FotoABC píše:Tohle jsem vyřezával a prosvětloval z 600mm eq. (200mm x 2 x 1,5):
http://www.tomx.eu/Fotky/Akce/DSC_3214.jpg

Lumix FZ200/FZ150 bude mat na 600mm eq lepsiu fotku, ten TK to dost znicil :(
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 28. 4. 2014 15:57

Jan: Vzniklo to na základě toho, že se v mém okolí vyskytly nedávno dva případy které jsem popisoval - tedy že si někdo koupil zrcadlovku protože myslel že tím automaticky bude dělat lepší fotky a ve výsledku foťák leží většinu času doma, protože se s tím lidem nechce tahat a jsou zklamaní z výsledků.

Za článkem si stojím, jen mám obavy že po zkrácení textu nejsou některé části úplně srozumitelné. Což je taky riziko toho, když proberu tak rozsáhlé téma v krátkém článku a snažím se z toho udělat nějaký jasný a stručný závěr.

Zároveň jsem to napsal tak, ať to má co největší potenciál na šíření...to samozřejmě nebudu popírat :)
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Los Carlos 28. 4. 2014 17:21

Tak třeba já znám přesně opačný výsledek - naprosté rozčarování.
Nechci ti radit, ale imho by bylo lepší psát srovnání pro konkrétní žánr. Něco jiného je wildlife, něco jiného tetička Euálie před Kárlštejnem a pepíček před klecí se šimpanzem, něco jiného akční sport, něco jiného kontemplativní sport (šachy), něco jiného street, něco jiného portrétní fotografie v ateliéru, něco jiného produktová fotografie... Zobecnit to nejde.
Los Carlos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 28. 4. 2014 17:29

dadajax: a když si koupí CSC, tak se něco vyřeší? Není těžké ten článek takhle pochopit. V rámci vyváženosti by stálo za úvahu věnovat stejnou péči zástupcům obou stran. Jinak je to tvůj subjektivní názor a není ani moc originální. Což tvé jiné články bývají, konkrétně cokoliv o X100s v češtině je fajn. Ale to není CSC, to se špatně SEO optimalizuje :).
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod dadajax 28. 4. 2014 18:11

Los Carlos: já jsem se s opačným případem ještě nesetkal, což bude způsobené spíše počtem lidí co si bezzrcadlo koupí, je jich mnohem méně než těch co si koupí zrcadlo. Dokážu si představit že si to někdo koupí a pak má problémy s ovládáním, nebo mu to nestíhá ostřit...nebo pro to nesežene vhodné objektivy. Ale to snad nikde nevyvracím :)

Lotrandor: no když si někdo koupí kompaktnější stroj, který se vleze do brašny/kabelky a dotyčný tak foťák může nosit pořád sebou, jeden problém to vyřeší. Ale pak klidně vyvstanou jiné problémy (horší ergonomie, pomalejší ostření, nedostatek vhodného příslušenství atd.). Ne každému se chce tahat se zrcadlovkou pořád (mě to třeba tolik nevadí a tahám ji sebou téměř všude).
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 28. 4. 2014 19:11

Autor to podvedome psal pro Facebook, pripadne pro nejakou technickou sekci Novinek.cz, kde to muze schytat nejake lajky, tady pozoruji po napostovani vyznamnou racionalizaci ve stylu "ja jsem napsal ze polaci jsou zlodeji, protoze bratrance v Osolbalaze dva polaci vykradli", toto asi vyresi vek, tento typ rad malokomu zustane do veku kdy se zacne rozum brat. Dobre to popisuje ABC.

-- 28. 4. 2014 18:14 --

Nevite jak to dopadlo s Gancem a jeho kamaradem co mazal 800 spatne exponovanych fotografii na jeho zrcadlovce?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 28. 4. 2014 20:37

Mno jestli to mazal po jednom, tak možná maže ještě teď.. dal bych tomu týden, dva, než bych z toho dělal závěry. :hm
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 28. 4. 2014 21:15

Itokar:
"Lumix FZ200/FZ150 bude mat na 600mm eq lepsiu fotku, ten TK to dost znicil."
:-D Samozřejmě, že ne. Libovolný ultrazoom by tohle na stejném místě vyfotil nesrovnatelně hůř. Z jednoho jednoduchého důvodu - bylo to hodně nekontrastní, takže je to vytaženo z uzoučkého histogramu, což je u každého ultrazoomu prakticky konečná.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 28. 4. 2014 21:17

Dada. Představ si že se divas na trailer k filmu, který projednává o 100x zfilmovanych klišé, herci podávají mizerný výkon, blba hudba... Pujdes na to do kina?
Ty jsi mi v pár příspěvcích nadhodil zaujatý pohled na něco, o čem neco málo vím, nesouhlasim s tím, ba co víc dovolim si tvrdit ze mluvis tendenční nepravdy. Pořád ale jsem reagoval na Tvé příspěvky zde, ne na článek jako takový. Proč ale číst článek od autora který se v mých očích shodí hned při PR na fóru? Já ač se to nezdá fakt nejsem masochista a podobných článků jsem viděl minimálně pět
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 28. 4. 2014 21:19

Tak možná nemá zatím čas, jestli maže těch 5000 fotek z stolního tenisu. Mimochodem ten autor toho predminulyho clanku (ted to nemuzu dohledat), kde popisoval proc v zadnem pripadne neni CSC pouzitelne na seriozni praci to dal i na FB a melo to lajku jako Agata Hanychova.
Tento posledni objev Dadajax co chce pomoci lidem, je velmi podobnej Florovi, ten uz spalil 2 kyble sadla nad tematem, ze kdyz se foti kompaktem krava na 300mm, tak muze mit taky rozmazany pozadi. Ganec zdatne pomaha svou fotografii stamprli z 15cm, ale to je jinej level generalne.

-- 28. 4. 2014 20:28 --

Callgaro píše:Dada.Pujdes na to do kina?

Teprve od roku 2012 jsem se začal věnovat fotografování pořádně - tak upřímnej je, o tom žádná. Kolega vezl někdy v březnu manželku na jednodenní kurz výživového poradce do Prahy a minulej týden jsem už byl pozvanej na 18:00 do nějakýho salonku na konzultaci. Dneska to jde docela rychle.
Vypada to, ze je tam 9 stran diskuze. Dam deti spat a pak poctu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 28. 4. 2014 22:49

dadajax píše:Lotrandor: no když si někdo koupí kompaktnější stroj, který se vleze do brašny/kabelky a dotyčný tak foťák může nosit pořád sebou, jeden problém to vyřeší. Ale pak klidně vyvstanou jiné problémy (horší ergonomie, pomalejší ostření, nedostatek vhodného příslušenství atd.). Ne každému se chce tahat se zrcadlovkou pořád (mě to třeba tolik nevadí a tahám ji sebou téměř všude).

To CSCčko si ale koupí kvůli lepším fotkám, jinak by zůstal u kompaktu. A tady CSC selhává stejně jako DSLR. Pro lepší fotky se musí makat, nebo mít naloženo od přírody. Ale to se stejně jen tak říká, platí spíš to první, jako kdekoliv jinde.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 29. 4. 2014 00:54

Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 29. 4. 2014 03:53

když jsem viděl, jaký objektiv si pán vybral na test AF k SONY musel jsem se chechtat - asi nejpomaleji ostřící sklo z nabídky SONY :D ... tedy jestli i k ostatním foťákům vzal co nejpomalejší sklo z jejich nabídky aby ukázal jak si povedou s tím nejhorším tak to potom OK O:-)

(není to ten týpek co ani neumí vyfotit 2 + - stejné portréty pro nějak vypovídající porovnání přirozenosti tváře 4/3 vs FF systému? :D )
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 29. 4. 2014 08:12

To je srandy
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 29. 4. 2014 08:39

FotoABC píše:Itokar:
"Lumix FZ200/FZ150 bude mat na 600mm eq lepsiu fotku, ten TK to dost znicil."
:-D Samozřejmě, že ne.

Samozrejme, ze ano, ved vidim ake su tam detaily tych chlapikov, je to presne to, co robi TK ked si nesadne s objektivom. Pozicaj si ho /FZ200/, vyskusaj, potom pis ;) ty teoretik :) .. Zase netreba byt zavrety v dogme, ze maly cip nema kresbu.

edit: a to nehovorim, ak by som to porovnal so Stylus 1 + TK 1.7x (eq.500mm) /o kusok vacsi cip ako 1/2.3"/
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka