Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 18. 9. 2019 08:13

Tak ako chlopi, stretneme sa na foto Slovakia 27 októbra? Pôjde niekto?
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 9. 2019 08:51

Tyhle výstavy v dnešní době dost skomírají, že jo ?

Navíc, nevím jak vy, ale já jsem čím dál tím víc vysazený na ty reklamní silácký řeči těch obchodních zástupců.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 9. 2019 09:28

Tak ja som kašlal na zástupcov a prednášky, išlo mi vždy len o to, že ti dajú objektív aj telo do praciek a môžeš si nafotiť atelierovky a podobne. Niekde v obchode to nedáš, tam sú ateliery, modelky na fotenie. So sigmou 85/1,4 som sa hral varí hodinku. Okrem toho kafčo, pokec s kamošmi...
Akurát že naposledy im to zazdil Olympus, ani tam neboli...
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 9. 2019 09:59

Tak to jo :-)

Já byl jen jednou a bylo tam asi moc lidí a taky je to už hrozně dávno.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 9. 2019 12:04

bob222 píše:Tak ja som kašlal na zástupcov a prednášky, išlo mi vždy len o to, že ti dajú objektív aj telo do praciek a môžeš si nafotiť atelierovky a podobne. Niekde v obchode to nedáš, tam sú ateliery, modelky na fotenie. So sigmou 85/1,4 som sa hral varí hodinku. Okrem toho kafčo, pokec s kamošmi...
Akurát že naposledy im to zazdil Olympus, ani tam neboli...

Zase minuly rok mal prednasku aj Bambousek, takze mi to moc nevadilo. A trochu sa s tymi fotakmi pohrat je tiez fajn. Planujem, ze pojdem.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 9. 2019 12:22

bob222 píše:stretneme sa na foto Slovakia 27 októbra? Pôjde niekto?
Môžme sa stretnúť. Ja tam budem.
(aspoň mám to poznačené v "kalendári" )

bob222 píše:ja som kašlal na zástupcov a prednášky, išlo mi vždy len o to, že ti dajú objektív aj telo do praciek a môžeš si nafotiť atelierovky a podobne. Niekde v obchode to nedáš, tam sú ateliery, modelky na fotenie.
Mne sa tam minule náhodou aj tie prednášky páčili.

Objektív som tam neskúsil žiaden: nielen že tam nebol Olympus a Panasonic, ale ani v Sigma stánku ešte nemali 56/1.4

Mimochodom - keď už si spomínal modelky + sklá na testovanie - ešte si pamätáte na také 2 cvaky modelky od pemara? :--
Už neviem čo s tým chcel riešiť .. asi niečo "metamorfologické" (typu "prenos kontrastu", alebo čosi podobné, čo sa mu nedá vyvrátiť kontrolovanými meraniami) .. ale tým, že to nafotil zrkadlovkou a použil nízke ISO, tak oba zábery boli roztrasené. Takže to čo tam riešil sa na nich vôbec nedalo posúdiť.

Keby to testoval na súčasných bezzrkadlovkách (ktoré majú stabilizáciu), tak sa mu taký trapas nestane :oops:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 9. 2019 12:32

Hele, a myslíte, že si ještě umíme povídat o focení ? ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 9. 2019 12:39

Ja si viem pokecať o všetkom okrem politiky. To spravidla vrčím a kúšem.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 9. 2019 12:58

Tak o Tebe jsem starost neměl :-)

A s tou politikou souhlas. Vlastně mě s€rou všichni. A před pár lety bych se divil tomu, co si myslím teď ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 18. 9. 2019 14:41

Běžte, dokud tam výrobci jsou, na Photokině odřekli účast Olympus, Nikon a Leica.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 18. 9. 2019 20:32

Davidof píše:Hele, a myslíte, že si ještě umíme povídat o focení ? ;-)

Mysliš povidky Ganca o Pemarovi, ktorý ale neho z vysoka ...... kadí ?
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 9. 2019 21:09

To je hodně komplikovaná otázka ...
Asi každej z nás má dost životních zkušeností na to, aby si vybral co chce a co už ne.

S Tebou bych se ovšem na té výstavě setkal rád, i se spoustou dalších :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 9. 2019 21:46

pemar píše:Běžte, dokud tam výrobci jsou, na Photokině odřekli účast Olympus, Nikon a Leica.
V mirrorlessrumors diskusii je na to zaujímavá teória: že v Nemecku majú zlý internet.
Zopár live prenosov bolo kvôli tomu zrušených. A spoločnosti boli preto naštvané. Citujem:
Several streaming events have been cancelled in Germany because internet is so bad there, German internet is pretty much the worst in the EU.

Reporters go to these shows, and they can't send footage over, so the companies are upset because they paid for the event, and get 0 exposure from it due to the slow German internet.
:kuk:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 19. 9. 2019 05:41

:D
FXE1 píše:
Davidof píše:Hele, a myslíte, že si ještě umíme povídat o focení ? ;-)

Mysliš povidky Ganca o Pemarovi, ktorý ale neho z vysoka ...... kadí ?
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 19. 9. 2019 08:27

Inak problém s výstavami v DE a podobne môže byť aj s cenami stánkov, viem že svojho času v Norimberku tiež kopa výrobcov hračiek jednoducho štrajkovala, tie ceny za m2 výstavnej plochy boli až nehorázne a výrobcovia skonštatovali, že spätný efekt už sa stráca. Detto niektoré výstavy v USA (Las Vegas)...
Organizátori si vlastne takto nenažratosťou zabíjajú svoj džob.
bob222
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka