Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 26. 8. 2019 21:03

Davidof píše:Je to marný, je to marný, je to marný.

:-P
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 8. 2019 21:13

Ferin

Já si někdy říkám, že to snad ani není možný. Ale je.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 8. 2019 21:19

On někdo nepostřehl, že tablet umí upravovat i RAWy? Já ale upravuji RAWy až doma na desktopu, tablet na to nemá nám můj vkus dost výkonu, i když je to Pro, ale u velké části fotek je rozdíl takový, že ho na vašich monitorech nepoznáte. Na tabletu ale neudělám třeba hodně jemné vyvážení bílé, pokud se třeba tluče denní a umělé světlo v tělocvičně nebo třeba ty pískovcové skály, ty jsou na to také dost citlivé.

Až budete někdy v Praze, zajděte do Vodičkovy ulice, ve Foto Škoda si vezměte (zdarma) kalibrační tabulku, tu si vyfoťte a pak si jí prohlédněte v EVF a v realitě. Nebo to raději nedělejte a foťte, jak jste zvyklí.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 8. 2019 21:23

Zkus si aspoň rámcově přečíst, na co si myslíš, že odpovídáš.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 8. 2019 21:25

Na bláboly ohledně EVF? Na těžkopádný postproces?
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moli75 26. 8. 2019 21:27

Poměrně dost lidí tu postřehlo, Pemare, že nejsi schopný pochopit celkem jednoduché sdělení
Moli75
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 8. 2019 21:29

pemar

Těžko říct, to víš jenom ty. Rozhodně to ale nejsou příspěvky z této diskuse.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 8. 2019 21:31

Mne jen zajimalo, kdo patří do které kategorie. Ono je to ale celkem jedno. Hlavně, že jste spokojení, o tom to je :-).
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 8. 2019 21:35

Nevím, já lidi zas tak moc nekategorizuji.

Ale nelze si nevšimnout, že někdy opravdu máš opravdu velký problém pochopit, o co vlastně v diskusi jde. Není to vždycky, to netvrdím, ale fakt zkus pochopit, co vlastně lidi píšou.

Když už cítíš potřebu na to odpovídat a tvrdit, že to dělají špatně.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 8. 2019 22:00

Kde jsem tvrdil, že děláte něco špatně? To je vaše věc, foťte klidně jako paka.

Já jen napsal, že EVF je špatné, pokud jde o tonalitu, to je fakt, pokud nevěříte, můžete si to ověřit. Pokud tonalitu neumíte využít, není to můj problém.

Já jen napsal, že dostat rychleji fotky na iPad místo prohlížení v EVF znamená přesnější úpravy a rychlejší cestu na sociální sítě, že tohle byla dříve jen doména mobilů, což je opět fakt. Pokud to neumíte, není to můj problém. Na ořez a retuš nepotřebujete desktop, dokonce ani na lokální úpravy, ale pokud s tím s bezzcadlovkou musíte čekat na počítač, je to vaše věc. Pokud vám stačí orientační prohlížení fotek v EVF nebo na LCD, je to opět vaše věc, někdy to smysl má.

Ale je to celé řezání tupou pilou, to jsem se vám pokusil naznačit.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 8. 2019 22:07

Přijde mi, že trochu vypadáváš z role.

V minulých několika stránkách je jasně napsáno, co kdo dělá v terénu za pomoci EVF/LCD. Pokud nemáš chuť to pochopit, nikomu to neublíží. Patrně to je všem jedno.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 8. 2019 22:13

Nemám k tomu další komentář. Foťte si jak chcete, jen jsem shrnul fakta.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 26. 8. 2019 22:21

Problém je, že se o faktech mluvit nedá. Jsme v rovině pojmů, dojmů, přesvědčení. Pemarovských dojmů. Desetkrát zopakovaných a recyklovaných. Nic proti, je to tvé právo, ale ty se neustále snažíš probourávat dveře do sousední cimry, ve které ale nikdo není. Případně vydávat za písmo svaté 10 let staré pravdy (a zde se o bonifikaci jako v případě tvého (potažmo i mého) oblíbeného chateauneufského hovořit nedá).
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 8. 2019 22:23

pemar

Já vím, to jsou takový naučený postupy.

Lepší by ovšem bylo, kdyby ta fakta patřila k tématu.

To by potom celý najednou začlo dávat smysl.

Samotný fakt, že když už člověk cítí potřebu "rychle poslat fotky na sociální sítě", tak tablet je dobré řešení, je podle mě pravdivý.

Jenom tu nesedí ta skutečnost, že tohle nikdo z diskutérů nechtěl. Ale to už je jen takový malý detail.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 26. 8. 2019 22:41

Nehledě na to, že na sociální sitě stačí i mobil.
Potažmo daguerrotyp. :-D
Ferin
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka