Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 8. 2019 17:35

Davidof píše:Kruci ale jedno pivo denně - dvanáctka, to vysloveně léčí !

A preto neudrzis tie 4 sekundy ! :D
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 15. 8. 2019 18:59

Nechcem do toho vŕtať.. Ale práve po tej 12tke už udrží :-)
Akurát ak je to až večer tak toho času moc nevyužije.. Iba ak si dať 12tku ráno a pohoda celý deň.. Hihi
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 15. 8. 2019 22:20

Ste ma inšpirovali: dal som si otcovo pivo.
= pivo ktoré spravil z koncentrátu; to v plastovom sude za týždeň vykvasí, nafľaškuje a potom treba počkať kým dôjde
.. a to je ten hlavný problém: priebežne ho "koštuje", takže do hotového stavu sa asi nikdy nedostane.
Ďalší problém je ten, že na skúšku som mu kúpil rôzne druhy pív .. a to čo som pil bola asi IPA.

Neznáme, asi nedostatočne odstáte a možno aj nedokonalo vykvasené pivo .. ani netuším ako by to malo chutiť.
(nedokážem teda posúdiť, či niečo dokazil alebo nie, ani poradiť mu ako to nabudúce spraviť lepšie)
Ale malo to pivovú farbu/konzistenciu, bublinky .. síce chutilo skôr ako zázvorové .. ale po tréningu potešilo aj také 8-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 15. 8. 2019 23:22

Davidof píše:Kruci ale jedno pivo denně - dvanáctka, to vysloveně léčí !

Zvlášť, když je to "dvanda" přímo ze Spilky, to je přímo léčivý lektvar :-D .
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 8. 2019 05:32

DUDISKO píše:Nechcem do toho vŕtať.. Ale práve po tej 12tke už udrží :-)
Akurát ak je to až večer tak toho času moc nevyužije.. Iba ak si dať 12tku ráno a pohoda celý deň.. Hihi

No, ja som to pochopil tak, ze pivo pije pravidelne, ale 4s pravidelne neudrzi. Ale kedze si vas nazor vazim, probnem to. Ak by mi "12tka" umoznila predlzit cas 2ev, zacnem to nosit miesto stativu :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 8. 2019 06:49

Tak na takový prodlužování časů slouží líp jiný preparáty, jako v tom vtipu, kde děda vyhulí vnukovi jeho zásobičky.

Řekne si - dobrý a jde si sednout na balkon.

A najednou kouká - velká ohnivá koule letí přes oblohu a zapadne za obzor. A za chvilku druhá. A třeti !

Pak se otevřou dveře a vnuk vejde a říká:” Dědo, co blbneš, pojď dovnitř, dyť už tady sedíš tři dny ...”
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 8. 2019 07:10

:D

Canon tie tela mozno robi naprd (bezzrkadlovky), ale s tymi sklami celkom makaju. https://cameratimes.org/canon-rf-200-50 ... 46OtcFvp6M
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 8. 2019 07:12

Naspäť k téme: v EISA už nahradili .. medzi "najlepšími foťákmi roka" už nie je žiadna DSLR 8-)
(nie to ešte APS-C)

Sign of our times: EISA awards all goo to mirrorless cameras!
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 16. 8. 2019 07:36

Fidko píše::D

Canon tie tela mozno robi naprd (bezzrkadlovky), ale s tymi sklami celkom makaju. https://cameratimes.org/canon-rf-200-50 ... 46OtcFvp6M

Ja by som v tom problém nevidel (samozrejme nie som odborník), sklá má canon hotové, len prehodí paticu a môže to sekať jak baťa cvičky.
Akurát na tých telách by to chcelo zamakať, a hlavne vyriešiť schýzu s M bajonetom.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 8. 2019 07:39

Ale zdá se, že ty skla navrhuje znovu specificky pro RF bajonet.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 8. 2019 07:54

Pro mne byly 2 různé bajonety jasný signál přestat o koupi uvažovat. Je to výhodné pro výrobce, ale ne pro mne, to už jsem jednou absolvoval s DX skly, jedna zkušenost stačí. Kdyby ten nový Nikon CSC krám měl F-bajonet a malé rozlišení, tak jsem mohl svým DX objektivům dát druhou šanci.

Jinak současnou nabídku DSLR i CSC považuji za zoufalou, kdybych na dovolené ztratil D850, tak ji nemám čím nahradit, za ty dva tři roky se nabídka nikam neposunula, ani nové Expeed tam nedali, žádný facelift. OK, beru, že majitelé D750 jsou na tom mnohem hůře, ale to mne nezajímá a Z6, Z7 i A9 potřebují na dotažení další generaci, ale místo toho přišel jen nový firmware. Jako jediný produkt s rozumným poměrem technologické vyspělosti a ceny vidím aktuálně jen Sony A7III, tou bych ale D850 nenahradil. Těla CSC Canonu mne nijak nenadchly, zrcadlovky jsou dobré, ale inovace jim též vázne.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 8. 2019 08:23

Aspon to netaha k uplne zbytocnym nakupom :) Ostal by si znova pri D850, no za mensiu sumu :)
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 8. 2019 08:57

pemar píše:kdybych na dovolené ztratil D850, tak ji nemám čím nahradit
To ako že by si si kúpil znovu D850?
Alebo by si si ju už radšej nekúpil a fotil mobilom? ;-)

Ondrej Bobek píše:Aspon to netaha k uplne zbytocnym nakupom :) Ostal by si znova pri D850, no za mensiu sumu :)
Niečím takým som si prešiel včera :-D
- okrem tej raketky sa mi poničili (dotrhali) aj tenisky a pri tej príležitosti som si všimol že už aj spodok je zodratý
- tak som včera šiel do predajne .. ale s tým rozdielom, že som si (preventívne) vybral najvyšší/najdrahší model
- no na predajni mali len 2 modely veľkosti 43 (44 mi už boli veľké a 42 zase malé)
- ten najnovší model (Butterfly Lezoline Rifones) mi moc zvieral špičku
=> tak som zase skončil pri Lezoline Lazer

Zmena nakoniec bola len v tom, že modré (čo som mal) ani červené (čo by som chcel) nemali. Tak mám teraz inú farbu.
Ale zato za nižšiu cenu o 40% ^^
(asi ich už aj prestali vyrábať a teraz ich len dopredávajú, keďže už nie sú ani len na stránke Butterfly)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 16. 8. 2019 08:58

Úprimne, ja už by som sa dnes s bednou ako D850 na dovolenke neťahal. Ale samozrejme každý to má nastavené inak. V každom prípade na moje výsledky stačí kvalitná menšia mašinka.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 8. 2019 09:03

Ešte k tým mojim teniskám .. asi ich prestali vyrábať, lebo trhali aj ostatným, čo ich mali (čo som si všimol na turnajoch).

Mimochdom .. zrkadlovkári .. je to tak aj u zrkadloviek? Tiež sa časom opotrebuvávajú?
Logicky - keďže ostrenie je založené na mechanickom princípe a presnom nastavení - by sa tiež mali časom "rozladiť".
Fotia staršie DSLR horšie ako nové?
(u MILC na to z princípu nie je žiaden dôvod)
Ganec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka