Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 7. 5. 2019 13:22

FXE1 píše:Mne to z toho tak vyšlo. Snažil som sa rozhodnúť podľa Tvojich kritérií. Niečo je zle ? Veď som sa riadil Tvojou myšlenkovou niťou....tu sa už nikomu nedá veriť
Nič nie je zle .. všetko je tak ako má byť:
- nie sme v diskusii o foťákoch, ale v nadpise je aj mobil
- bezzrkadlovka je všetko čo nemá zrkadlo, nie je to špecifický druh foťáku vychádzajúcich z konceptu zrkadloviek
(teda fotoaparát s výmennými objektívmi a príslušenstvom, ale bez zrkadlového mechanizmu a toho čo s tým súvisí)
- všetci výrobcovia len klamú, ani jeden údaj ktorý uvádzajú v špecifikáciách nie je pravdivý
- neexistujú žiadne pravidlá fóra, ktoré by bolo treba dodržiavať .. nič takého tu nikdy nikto nespísal
- princípom dobrej diskusie je oponenta čo najviac nahnevať, zmanipulovať ostatných aby ho nenávideli, alebo mu aspoň vymyslieť čo najpotupnejšiu prezývku .. nie diskutovať k téme
- pri diskutovaní si netreba všímať kontext, najväčšie umenie je vymyslieť čo najvzdialenejší offtopic .. netreba diskutovať k práve preberanej téme
- netreba sa vôbec zamýšľať, čo ten druhý chce povedať, veď je jasné, že ťa chce rovnako oklamať ako ty jeho .. nie je žiadna možnosť, že by to čo napísal, myslel nejako inak, ako sa to javí na prvý pohľad
- keď ťa oponent usvedčí z omylu, tak jeho príspevok treba čím najskôr zakacať jednoriadkovými odvecákmi so smajlíkom na konci .. nie je vôbec potrebné vyvracať jeho argumenty
- nech je téma akákoľvek, vždy sa rozoberá diskutér .. názov témy, ani zámer jej tvorcu, nemá vôbec žiaden význam
- keďže ste tu až traja, ktorý ste schopní vyprodukovať 90% príspevkov, tak to znamená, že váš názor je jediný správny a všetci ostatní si myslia presne to isté (samozrejme okrem pár hlupákov, ktorí logicky musia byť hlupákmi, lebo vy hlupákmi nie ste) .. neexistuje vôbec žiadna "mlčiaca väčšina", ktorá si myslí svoje
- pri reakciách si stačí len z posledného komentára vybrať niekoľko slovíčok a zareagovať na ne .. netreba si všímať o čom sa diskutovalo predtým, alebo aký je kontext celej diskusie
- keďže si na internete a nikto ťa nevidí, tak môžeš zo seba robiť hulváta .. neexistujú žiadne "nepísané pravidlá", ktoré by sa malo dodržiavať a ostatní ťa stále budú považovať za seberovného

.. alebo .. že by to bolo presne naopak? :kuk:

FXE1 píše:Keď sme ho chceli na.rať, stačilo utrúsiť" ...
Busted!

Takže o toto ti ide: niekoho na.rať 8-S
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 7. 5. 2019 13:42

FXE1 píše:Veď som sa riadil Tvojou myšlenkovou niťou....

cital som "myšlenkovou riťou" .. a chvilu mi to davalo aj zmysel :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 7. 5. 2019 14:43

Ganec, počuj, toto vlákno už dávno stratilo zmysel, úprimne koho zaujíma čo bude čím kedy nahradené. Veď je to jedno. Rozmýšľal som čo Ti dať na háčik, či červíka či kukuricu, a dal som Huawei :) Že Ty to ťaháš aj s navijákom...no čo mám robiť ?
Veď pre Teba to je tu len Oly propaganda. Chviľu sa Ti zdalo, že si našiel pevný bod vo vesmíre-hires, len nie všetci bezvýhradne zdieľajú Tvoje nadšenie.

Itokar: môžem to opraviť :)
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 7. 5. 2019 14:59

:D .. mna fascinuje ako vie Ganec nadherne presne popisat svoj sposob komunikacie a spravanie a aj tak mu nevie docvaknut, ze to naozaj nie su ti ostatni, ktori sa tak chovaju.
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 7. 5. 2019 15:21

A stále sa dá s DSLR a lacno, D7200 a Tamron 70-300, úprimne nie s každým CSC by som sa tam chcel trápiť. Nech si každý vyberie podľa chuti. Neviem pre čo si Ganec myslí, že všetci sme v Oly sprche a práve sme sa zohli po mydlo :)

https://www.ephoto.sk/komunita/clanky-u ... -letectva/
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 7. 5. 2019 16:05

FXE1 píše:počuj, toto vlákno už dávno stratilo zmysel, úprimne koho zaujíma čo bude čím kedy nahradené.
Napríklad mňa to (DSLR vs MILC) ešte stále zaujíma:

1) zástancovia zrkadloviek už síce prišli o všetky argumenty
=> ale zdá sa, že APS-C DSLR sa stále ešte vyrábajú a predávajú
2) aktuálne sa pretláčajú FF MILC, oproti ktorým sú APS-C DSLR podobne veľké, ale lacnejšie
-> čo pre neskúsených alebo neznalých určite znamená "výhodnejšia kúpa"
=> teda ešte to MILC nemajú vyhraté .. celkom ma zaujíma, ako sa to bude vyvíjať ďalej
3) nahradiť niečo neperspektívne niečím lepším bude vždy aktuálna téma
(či už sa jedná o politiku, náboženstvo, auto, byt, manželku, prácu, .. hocičo)
=> preto ma celkom zaujímajú všetky vplyvy ktoré na to pôsobia .. nielen samotné argumenty .. ale aj vaše sebaklamy, intrigy a psychologické hrátky, zosmiešňovanie .. plus všetky ostatné "typy odporu" voči zmene

Skrátka: ešte stále je čo objavovať, ešte nie je koniec.

FXE1 píše:Rozmýšľal som čo Ti dať na háčik, .. Že Ty to ťaháš aj s navijákom...no čo mám robiť ?
Že sa správaš ako obyčajný troll, je mi jasné.
Že "džastys líg of Horné Smokovce" reaguje na nespravodlivosť - ktorej by neznalí mohli podľahnúť - určite vieš zase ty.

Ale treba niečo proti vášmu trollstvu podniknúť
=> svojou aktivitou ste skoro zničili toto vlákno, keď ste si z neho "spravili holubník"
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 7. 5. 2019 16:15

Hoďte už niekto naňho sieť ..
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 7. 5. 2019 16:49

FXE1 píše:A stále sa dá s DSLR a lacno, D7200 a Tamron 70-300, úprimne nie s každým CSC by som sa tam chcel trápiť. Nech si každý vyberie podľa chuti. Neviem pre čo si Ganec myslí, že všetci sme v Oly sprche a práve sme sa zohli po mydlo :)

Fajn report, kto umi ten umi. No a kto nie, tak svoju nemohucnost a neschopnost skryva za vypisovanie litanii, nepodstatnych citacii a inych blabolov...holt zrkadlo sa nastavi velmi lahko 8-)
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 5. 2019 18:02

Čtení pro Gance, než spustí kulomet 20fps a přinese 4000 fotek.
http://dslrbodies.com/technique/techniq ... -fear.html
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 7. 5. 2019 18:50

ltokar píše:Hoďte už niekto naňho sieť ..

Čistý pacient ;-)
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 8. 5. 2019 06:21

landov píše:
FXE1 píše:A stále sa dá s DSLR a lacno, D7200 a Tamron 70-300, úprimne nie s každým CSC by som sa tam chcel trápiť. Nech si každý vyberie podľa chuti. Neviem pre čo si Ganec myslí, že všetci sme v Oly sprche a práve sme sa zohli po mydlo :)

Fajn report, kto umi ten umi. No a kto nie, tak svoju nemohucnost a neschopnost skryva za vypisovanie litanii, nepodstatnych citacii a inych blabolov...holt zrkadlo sa nastavi velmi lahko 8-)

Atraktívne fotografovanie lietadiel

https://www.youtube.com/watch?v=SiAW6u4Yt1w
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 8. 5. 2019 06:50

Tak toto je parada.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 8. 5. 2019 07:15

landov píše:holt zrkadlo sa nastavi velmi lahko 8-)

Kto nema DSLR, nemoze si nic nastavit :D .. ganec by to na hirese s OMDckom nafotil urcite lepsie. Pockat, on nic nenafotil, hmm :hm
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 5. 2019 07:30

To já jsem včera celkem náhodu zjistil, že další z kolegů, se kterým každý týden řeším odborná témata, je výborný fotograf. Že fotí, to mi totiž došlo, až když řekl něco o ohýbání pravidel a dal jako příklad fotografii, nikdy se nechlubil, ani tím, že 7 let dělal někde lektora fotografie.

https://www.fotocommunity.de/user_photos/825715

Je takový ten velmi chytrý kluk, který zbytečně nekecá. Fotí trochu jiná témata, než je moje krevní skupina, ale u pár fotek jsem měl "wow" pocit, fotí úžasně čistě, minimalisticky, zná řemeslo, umí využívat pravidla pro lepší výsledek.

Takže opak Gance.

Mimochodem, vůbec netuším, čím fotí. U některých fotek bych skoro řekl, že je to na kinofilm.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 8. 5. 2019 08:41

Je mi z vás zle :-!

Potvrdzujete to, o čom som tu písal na začiatku a čo by sa nemalo robiť:
Ganec píše:- princípom dobrej diskusie je oponenta čo najviac nahnevať, zmanipulovať ostatných aby ho nenávideli, alebo mu aspoň vymyslieť čo najpotupnejšiu prezývku .. nie diskutovať k téme
- pri diskutovaní si netreba všímať kontext, najväčšie umenie je vymyslieť čo najvzdialenejší offtopic .. netreba diskutovať k práve preberanej téme
- keď ťa oponent usvedčí z omylu, tak jeho príspevok treba čím najskôr zakacať jednoriadkovými odvecákmi so smajlíkom na konci .. nie je vôbec potrebné vyvracať jeho argumenty
- nech je téma akákoľvek, vždy sa rozoberá diskutér .. názov témy, ani zámer jej tvorcu, nemá vôbec žiaden význam
Len na tejto strane je z vašich 12 príspevkov:
- 11 odvecákov mimo preberanej témy
- 10 jednoriadkových, prípadne dvojriadkových príspevkov
(ak nerátam citácie a linku na odveci článok mimo témy bez zaujímavej citácie z neho, ktorý ste tu prikladali na nový riadok)
- 5 z nich má smajlíka na konci vety (plus jeden na začiatku)
- 8 príspevkov sú útoky na jedného diskutéra
:-\

-- 8. 5. 2019 07:47 --

To si fakt neuvedomujete čo vlastne robíte, alebo to robíte naschvál?
Ganec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka