Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chvd 2. 5. 2019 08:11

Jestli tady nebude ten problém...že internet je plný takovýchto pseudoodborníků, kteří konstatují na základě snížení příjmu o hooodně %, že "byznysisinbigtrable". V reálu to pak bývá i tak, že takovíto zaručení odborníci na ekonomii a obchod mají svůj život o půjčkách a neschopnosti je splácet.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 2. 5. 2019 09:06

pemar píše:Jako problém Nikonu a Canonu vidím, že zrcadlovky se jim stále prodávají lépe, než bezzcadlovky a že vše nasvědčuje tomu, že to tak 3-5 let ještě může zůstat. Takže musí podporovat a držet zrcadlovky, ale s minimálními náklady, to je jejich dojná kráva, ale zároveň jim nesmí ujet vlak v bezzcadlovkách a chtěli by svoje bezzcadlovky využít k tomu, aby přinutili zákazníky koupit nová skla.

Podle mě je to hlavně o nedostatečné nabídce nativních objektivů. V momentě kdy bude dostatečná nabídka nových objektivů pro nový bajonet se to zlomí. Tuhle rozpolcenost CaNikonu vůbec nezávidím. Musí bojovat na dvou frontách najednou. (Canon dokonce na třech)
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 5. 2019 09:22

chvd píše:

Jestli tady nebude ten problém...že internet je plný takovýchto pseudoodborníků, kteří konstatují na základě snížení příjmu o hooodně %, že "byznysisinbigtrable". V reálu to pak bývá i tak, že takovíto zaručení odborníci na ekonomii a obchod mají svůj život o půjčkách a neschopnosti je splácet.

Obdobie "analýz" výročných správ a podobne nastáva! Ja ako cifršpión s 25 ročnou praxou by som si netrúfol také radikálne konštatácie bez znalosti všetkého, ale novinári to zvládnu ľavou zadnou. Jestli on ten Zeman o nich nemá tak trochu pravdu...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 2. 5. 2019 10:02

Hosi, hlásim sa online z Plitvickych jazier a sam som prekvapený, že sa nič nenahradzuje. Je tu mrte ľudí, ešte viac Japoncov ktorí na prekvapenie majú samé dslr vyšších tried. A to aj vrátane žien. Z milc som okrem mňa videl asi 10 ďalších. Proste dslr rulez!
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 5. 2019 10:38

chvd píše: internet je plný takovýchto pseudoodborníků, kteří konstatují na základě snížení příjmu o hooodně %, že "byznysisinbigtrable". V reálu to pak bývá i tak, že takovíto zaručení odborníci na ekonomii a obchod mají svůj život o půjčkách a neschopnosti je splácet.
Tak zase jedná sa o nadpis článku .. s tým treba rátať ...
.. ale je tam aj dobrý postreh .. že sa ani žiadna "revolúcia" nechystá:
"things are still going really bad. And there is no camera announcement coming soon that could change this"
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 5. 2019 11:06

landov píše:Hosi, hlásim sa online z Plitvickych jazier a sam som prekvapený, že sa nič nenahradzuje. Je tu mrte ľudí, ešte viac Japoncov ktorí na prekvapenie majú samé dslr vyšších tried. A to aj vrátane žien. Z milc som okrem mňa videl asi 10 ďalších. Proste dslr rulez!

Už som dávno na väčšej akcii nebol, ale naposledy ma celkom prekvapil počet základných fuji modelov. Inak samozrejme mobily to valcujú komplet, všade...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 5. 2019 13:20

bob222 píše:Obdobie "analýz" výročných správ a podobne nastáva! Ja ako cifršpión s 25 ročnou praxou by som si netrúfol také radikálne konštatácie bez znalosti všetkého, ale novinári to zvládnu ľavou zadnou.
Niečo "konštatovať" je jedna vec .. to z kontextu každý vytuší, že sa jedná len o názor.
Ale keď sa už manipuluje aj s presnými číslami... :-!

Napríklad Thom Hogan zhodnotil CIPA štatistiky takto:
"CIPA released their March numbers, and it looks grim for cameras through the first quarter of this year. DSLR shipments were down nearly 40%, mirrorless nearly 15%."

Vychádzal z týchto čísiel:
Obrázek

Že si nevybral sumy, kde u bezzrkadloviek nastal nárast (síce mierny, ale predsa), sa ešte dá pochopiť
(ak chce písať o poklese .. a u počtu pokles naozaj nastal .. tak má na to právo)
Že si vybral štvrťročné výsledky (a nie marcové, kde je pokles DSLR ešte väčší) sa tiež dá pochopiť.
(predsa len "pokles o 39.4%" vyzerá o čosi nádejnejšie ako "pokles o 43.2%")

Ale ako z poklesu o 10.2% dostal "pokles takmer 15%" :shock:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 2. 5. 2019 13:28

Na srazu Fuji fotografů mívá cca 10-15 lidí Fuji fotoaparáty, naprostá většina s Fujinon objektivy. A v menšině, dvou až tří lidí, různé manuální vykopávky s příběhem (a adaptéry). Jít kolem této skupinky někdo cizí a nevěda o co jde, tak bude v internetovém světě tvrdit, že v Ostravě jsou lidi jen s Fuji.
To s těma japoncema mi připomene vždy ten filmový výrok od herce Bedrny v Jáchyme, hoď ho do stroje o tom, že: "...ale nějak se mi to nezdá, japonec, ale nemá náramek."

A tak je to se vším dnes... :-)
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • Capture One Pro 20
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 5. 2019 13:34

Na workshopu od Rosti Stacha by člověk zase nabyl dojmu, že všichni fotí jen Olympus :-)

A ti dva se zrcadlovkou byli plni pocitu, že jejich technika je hodně retro. Podle mě měli normální dobrý foťáky, jediné, v čem byl objektivní rozdíl, byly objektivy - myslím, že měli 300/4 na APSC. Ale to na workshopu nijak nevadí, já to odfotil s 400 EQ a pohoda, většina Olympusáků měla 600 EQ.

Řešilo se tam spíš to focení. A u jediného fullframe (A7R-2 asi) i váha té Sigmy 150-600 - toho jsme trochu škádlili, lékárníka :-))
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 2. 5. 2019 13:36

Včera jsem v lesoparku viděl skupinu dětí, co vysloveně vyrazila fotit veverky v korunách stromů. A kdo jako vyfotí tu veverku nad nimi nejlépe. Všechny děti měly mobily.
Tak jsem si tak říkal, že to není úplně ono to nahrazování foťáků. A vzpomněl jsem si na dávné vlákno "Moje první srnečka." Prostě děti budou nadšeně ukazovat, že těchto 5 pixelů je veverka.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 2. 5. 2019 14:44

Ale vieš že to je dobrá správa ? Vnímavejší prídu na to, že niečo je zle a urobia krôčik ďalej, keď ich to zaujme.Pri selfie na to neprídu ;-)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 5. 2019 14:52

Jasně, bude to rozvíjet dětskou fantazii ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 2. 5. 2019 15:58

ForeignerOnEarth píše:Včera jsem v lesoparku viděl skupinu dětí, co vysloveně vyrazila fotit veverky v korunách stromů. A kdo jako vyfotí tu veverku nad nimi nejlépe. Všechny děti měly mobily.
Tak jsem si tak říkal, že to není úplně ono to nahrazování foťáků. A vzpomněl jsem si na dávné vlákno "Moje první srnečka." Prostě děti budou nadšeně ukazovat, že těchto 5 pixelů je veverka.

Jo jo, moje první srnečka bolo neskutočné vlákno, najmä ako to mnohí nepochopili a mudrovali. Hádam že aj tu by sme našli borca....
Na vlákna krajinný detail som sa chodil učiť a pre rady a kritiku od TH, ale srnečka a ulovil som fotografa bola srdcovka...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 2. 5. 2019 17:19

FXE1: takže děti zase polezou po stromech, aby tu veverku tím širokáčem vyfotily. Už to vidím: 10 dětí v korunách stromů s mobilem a dole jeden línej synek zazobaného tatínka s full framem, s šestistovkou a elektrickým vozíkem na to sklo jako na golfové hole. :-D
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 2. 5. 2019 17:46

pokus o převod blábolení z vlákna Olympusu sem

Ganec píše:Ja som na rozdiel od teba preukázal, že "Bezzrcátka Olympus" mám,

Já jsem taky nikdy nikdy netvrdil, že bezzrcátka Olympus mám.
Ty sice máš, ale dosti zastaralý model consumer class.
že s ním fotím šport,

fotíš, můj kamarád fotí sport Samsungem pro změnu, focení přesto nerozumí a fotky má ještě horší než ty.
Takže to, že s nim fotíš sport svědčí jen o tom, že s ním fotíš sport, nic víc.
demonštroval som aj prínos high-res shotu

jistě..tedy střízlivě řečeno, demonstroval jsi, že hires má pidipřínos
.. teda ja tu "zkušenosti, tipy" môžem písať s čistým svedomím.

Já tu zase své zkušenosti s Olympusem bezzrcátkem nepíši, protože jej nemám. Ty jej sice máš, ale tvá tvorba je taková, jak si prezentoval. Tipy či jiná vyjádření tu může psát asi kdokoliv, já jsem tě jen nabádal, aby jsi zvážil, jestli zde musíš nutně psát ty své TIPY, ke kterým ti 95% lidí zde opakovaně píše, že jsou to dejme tomu hlouposti a že nemáš pravdu. Takže kdyby jsi uplatnil alespoň minimální míru sebereflexe, mohl by sis třeba říct, že je možná možnost, že když ti takřka všichni píší, že nemáš pravdu, je tedy alespoň malinkaťoučká pravděpodobnost, že ji možná nemáš. Ale ne, ty sem začneš sázet opět ta svá moudra.
Pak nějaký chudák přijde a pokud neodchází během chvíle s tím, že tu je plno nebezpečných pitomců jako třeba chvd a Ganec a je dostatečně neznalý na to, aby něčemu i uvěřil, je takový čloěk v jeteli. To platí vesměs o celém tomhle diskuzním fóru.
Prostě jsem tě vyzval, abychom neprasily další vlákno, protože už tak se tenhle server moc číst nedá.
Ale čo tu robíš ty, keď podľa tvojich príspevkoch máš Nikon? :hm

No Nikonem i Olympusem se fotí, dělal jsem tu to, že jsem se Davidofa na nějaké věci ptal a přál mu radost s novou hračkou. Do toho mi sem vlezl odpovědět všeznalý profifotograf Ganec, který o daném přístroji ví to, co se dočetl na netu max. Nebo už jsi si ho koupil, půjčil nebo tak něco? Asi ne, to bys mi odpověděl nejspíš prve k věci a ne ten blábol ala made by Viktora
Prečo si sa vyjadroval k high-res, keď ho vo foťáku očividne nemáš? :/

Proč bych neměl? Jednak jsi ho to názorně předvedl ty, z čehož by ale vyplynulo, že je to zcela nepoužitelná fce nicméně předvedli ho i jiní, je známo, jak funguje a lze dosti jasně vyvodit jaká má omezení. Tazateli jsem k němu psal pouze v mezích, které nikterak nevyžadují, abych ho měl ve vlastním foťáku.
Prečo nazývaš preverené a fungujúce vylepšenia hanlivými slovami "marketingové fičůry"? :grr:

Protože jsou z většiny jen marketingovými fičůrami a protože mají dosti omezené využití a taky proto, že tu jsou tací jako ty, kteří klidně chudákům tazatelům nalžou naprosté nesmysly, jen aby měli pocit, že zase vypadají důležitě přičemž každému jen trochu znalému jsou tak max. pro smích.
Len preto, lebo ich tvoja značka nemá, si tu prišiel šíriť FUD? :--

Každý není totálně vymatlaný dement, aby dělil fototechniku na
mou značku
a
zbytek fototechniky
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka