Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FXE1 25. 4. 2019 09:18

Davidof píše:Tak pokud budou výrobci dávat dvě varianty, tak to snad ještě půjde ukočírovat.
Měnit počítač, to je jako se stěhovat

Treba si len spomenúť koľko trvalo zhotovenie farebnej foto v tmavej komore mokrým procesom :) A hneď to PC stúpne na obdive :D
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 25. 4. 2019 13:17

Netreba ale zabudat, ze vyssie rozlisenie snimaca si ziada aj kvalitne skla a presny AF.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 25. 4. 2019 13:22

no to je o uhlu pohledu a formatu vystupu ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 25. 4. 2019 13:47

Pokial je to za ucelom nahrady dlhiseho ohniska (t.z. vacsie vyrezy), tak je to o kvalitnom skle a presnom AF.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 25. 4. 2019 13:51

Ganec píše:
bob222 píše: ak zmeníš kompo napríklad z horizontálu na vertikál, tak tam odrežeš 20 mpx len to tak fikne.
prepočítal som si to:
- pri pomere strán 3:2 sa takto zahadzuje 56%
- pri pomere strán 4:6 je to už len 44%
:kuk:

To jsi spočítal Laplaceovou metodou? Nebo to je jen překlep?
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 25. 4. 2019 13:55

landov píše:Pokial je to za ucelom nahrady dlhiseho ohniska (t.z. vacsie vyrezy), tak je to o kvalitnom skle a presnom AF.

To samozrejme jo. Ale nemyslim si, ze tahle skupina lidi je hnacim motorem zvysovani MPix. :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 25. 4. 2019 13:57

To asi nie, ale padla tu takato myslienka ako nahrady cropoveho APSC fotaku. Sam som sa s tym chvilku pohraval, ale hned som to zavrhol - zbavovat sa D500 urcite nemienim.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 4. 2019 14:19

chvd píše:
Ganec píše:
bob222 píše: ak zmeníš kompo napríklad z horizontálu na vertikál, tak tam odrežeš 20 mpx len to tak fikne.
prepočítal som si to:
- pri pomere strán 3:2 sa takto zahadzuje 56%
- pri pomere strán 4:6 je to už len 44%
:kuk:

To jsi spočítal Laplaceovou metodou? Nebo to je jen překlep?
preklep:
- pri pomere strán 4:3 je to už len 44%

-- 25. 4. 2019 13:25 --

cport píše:Tak ja myslim, ze na MPix tlaci hlavne mobily.
Toť pravda .. "zoom" sa inak na takej malej ploche len tak ľahko nedá dosiahnuť.
(teda .. dá sa spraviť "periskopicky" aspoň aký-taký zoom .. ale aj to samo o sebe vyžaduje väčšie rozmery)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 4. 2019 14:33

landov píše:Pokial je to za ucelom nahrady dlhiseho ohniska (t.z. vacsie vyrezy), tak je to o kvalitnom skle a presnom AF.

Toto si ale myslim je problem skor starsich skiel. Tie moderne s tym velky problem nemaju.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 25. 4. 2019 14:57

V podstate ano, ovsem chyby zaostrenia, ci uz na strane fotaku alebo vacsinou fotografa nebudu odpustene :-)
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 4. 2019 15:30

Jasne, s tym clovek musi pocitat. Ale zase ked to zosekas na rozlisenie mFT, plus minus to bude ok.

Ale postupne dospievam z zaveru, ze 800eq nepotrebujem. Ani 600. A aj keby, tak to na dovolenky zvycajne netaham (ani s 300 f4 sa mi 2x nechce). Som zvedavy na dalsie updaty Z6. Najblizsie by sa mal zlepsit uz aj tak pomerne slusny AF a keby este vytunili ten hladacik, bol by to dost atraktivny fotak.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 4. 2019 16:16

Já jsem měl také velké oči, jak velký EQ potřebuji. Kolega mne naučil, že čím blíž jdu, tím lepší fotku mám, hodně fotek dělá 400/2.8 a jen občas to zamění na 600/4. Já nepamatuji, kdybych musel vyměnit D850 za D500 nebo aspoň nasadit na 300mm telekonvertor.

Jinak Landov má pravdu, na výřezy je zapotřebí dobrá optika a přesně zaostřit, kdysi mne to hodně bavilo, dělal jsem extrémní výřezy s D7100 a 70-200/4. Aktuálně bývám spíše dlouhý, než krátký, naučil jsem se chodit trochu blíže.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 4. 2019 16:20

pemar píše:Kolega mne naučil, že čím blíž jdu, tím lepší fotku mám .. Já nepamatuji, kdybych musel vyměnit D850 za D500 nebo aspoň nasadit na 300mm telekonvertor.
Skúšal si niekedy odfotiť mesiac? :--
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 25. 4. 2019 17:38

OMG :) a je to tu znova, za chvíľu bude na rade kvetináč s DSLR :) Nedávam boľševikovi žiadnu šancu, že by náhodou pochopil, že fotografovanie mesiaca nie je práve vhodné na testovanie fototechniky . Tento "borec", skrátka nemá páru :)
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 25. 4. 2019 19:58

V dobách digitálních kompaktů s malým snímačem bývala debata o negativním technickém vlivu fotoaparátu na výsledek relevantní. V dobách prvních zrcadlovek či prvních bezzrcátek bylo stále relevantní sledovat vývoj fototechniky, protože ten vliv zlepšování prostě byl na výsledku vidět, i když dobří fotografové už tenkrát uměli eliminovat technickou nedokonalost, když jejich fotografie nadchly a zaujaly a udělaly z případné kritiky technických nedostatků trapnou svatokrádež. Ale ještě dnes se hádat o technických rozdílech už není ani zastydlá puberta, dnes je to už psychická porucha. Už je to strašně moc let, kdy jsem naposled mohl říci, že se na nějaké mé fotografii negativně podepsala technika. Už nejméně 12 let jsem za veškeré své nepovedené fotky zodpovědný ze 100% sám. 12 let už mě fotoaparát nezradil!! Nezabrzdil mě v tom udělat to nejlepší, co umím. 12 let už je fotoaparát lepší, než já. A Ganec si myslí ještě dnes, že nějaký dnešní fotoaparát není lepší než on. Neuvěřitelné.....
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka