Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 4. 2019 05:19

Je fakt, že pevné reportážní sklo bez AF už dnes není pro každého ;-) ale když pemar zvládá pevnou 135 bez AF, tak tohle bude pravděpodobně v pohodě.

Jestli by nebyla lepší nějaká Leica. Váhově lepší než Sigma a v ceně objektivu je i tělo a AF ... ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 13. 4. 2019 05:40

Pokud by někoho zajímal ten Kerlee 35mm f1.2:

https://www.dzoptics.com/en/35mm-slr-lens
https://www.ephotozine.com/article/dzop ... erformance

Podle toho, co jsem viděl, tak to nemá nervózní bokeh, ale opět to má protivnou aberaci a hmotnost 700g. Mělo by to komunikovat s Nikonem, jak měření expozice, tak i potvrzení expozice by mělo fungovat. Je to taková Sigma 35mm Art s lepším bokehem, měkčími rohy a manuálním ostřením. Teoreticky by to mohl skvělý objektiv pro bezzcadlovku, pokud by měla citllivější focus peaking, než Z6, nicméně s S-bajonetem se Kerlee nedělá. S tím se budou nové nabízet Samyangy, což může být podle mne hodně zajímavá alternativa k Nikon objektivům, některé Samyangy jsou ostré jako břitva a mají pěkný bokeh. Já už jsem ze zoufalství z nabídky 35mm objektivů pro Nikon koukal i po úplných exotikách, jako je VOIGTLÄNDER 40 mm f/2,0 MF Ultron SL II-S nebo MEYER OPTIK GÖRLITZ 35 mm f/2,8 Trioplan+.

To manuální ostření bych měl zvládat, ale z hlediska pohotovosti je to opruz, podle mne to chce mít AF i MF verzi, vážně uvažuji o přikoupení Sigmy 135/1.8, ale vždy je riziko, že se buď budu tahat s jedním z nich zbytečně, nebo že mi ten druhý bude chybět. U 35mm mám ještě dilema, jestli jít opravdu do 35mm nebo zvolit nějaké blízké ohnisko, řekneme 28mm nebo 40mm. Dal jsem si na to stranou cca 3000 Euro, víc se mi nechce vzhledem k mé “oblíbenosti” tohoto ohniska a neexistence objektivu s mnou očekávaným optickým výkonem dát, mohu to vynaložit na jeden objektiv, na několik objektivů a nebo se na to mohu vykašlat, pokud nebudu spokojený. Nechce se mi přitom kupovat nic, co by vážilo přes 600-700 gramů, jako plán B mám, že koupím ten Nikon 35mm f/1.8 ED a budu si hlídat, jak vypadá pozadí, což je ale také opruz.

Mimochodem, nemáte tip, kam by se dalo vyrazit fotit tento víkend?
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 4. 2019 05:55

Bohužel jen u Plzně - bláto, emoce, cyklistika ... http://pal-mtb.cz/index.php

Možná bude i pršet a sněžit ...
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 13. 4. 2019 07:36

Já váhám mezi kutilskou edicí “Blaf 2019” (pocta legendárnímu Horstovi Fuchsovi :-) ), Urban Challenge Praha v areálu Bohnické psychiatrické léčebny a Rallye Praha Revival 2019 v areálu pražského Autoklubu. Oběd bych mohl dát v prostorách holešovickeho Vnitrobloku, kde je festival arabské kultury. Trochu mi kazí radost z akce počasí, ráno jsem šel na trh pro maso a všichni tam měli čepice a rukavice s výrazem: “fuj, to je ale zima”.

Jinak mám pocit, že Nikon nezvládá situaci s objektivy pro Z-řadu, stále více výrobců třetích stran ohlašuje pro S-bajonet objektivy, který zatím Nikon nestačil uvést na trh, teď naposledy Mitakon Speedmaster 50mm f/0.95.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 13. 4. 2019 08:05

U nas mrholi a fuka severak 30km/h, je 5 stupnov (pocitovo -1), nejdem nikam.
Ked si pomeniem ako bolo krasne a teplo minuly vikend...:
Obrázek
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 4. 2019 08:06

Podobne je to aj u Canonu, ale zase perpektivne to nevyzera zle Ta chystana 70-200 f2.8 vyzera fantasticky. Podobne ak Nikon bude pre Zko predstavovat objektivy ako 300 f4 a 500 f4, cize male lahke a pritom profesionalne teleobjektivy. Ono raz darmo, ale toto je pre mna realny prinos svetu fotografie a toto je nieco co by sa mali snazit vyrobcovia riesit. High-ress, desiatky FPS a podobne kraviny by mali ist bokom.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anarki3 13. 4. 2019 11:19

Pemar ty už nejakú 28 máš nie? pozeral si aj z milvusa 35f2 ? manualne ostrenie, ale podľa toho čo fotíš by si mal byť s ním spokojný... nakoniec aj tak zoberieš sigmu, vyberieš z viacerých a bude :)
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 4. 2019 14:38

pemar píše:Já už jsem ze zoufalství z nabídky 35mm objektivů pro Nikon koukal i po úplných exotikách, jako je VOIGTLÄNDER 40 mm f/2,0 MF Ultron SL II-S nebo MEYER OPTIK GÖRLITZ 35 mm f/2,8 Trioplan+.
..
Dal jsem si na to stranou cca 3000 Euro .. Nechce se mi přitom kupovat nic, co by vážilo přes 600-700 gramů, jako plán B mám, že koupím ten Nikon 35mm f/1.8 ED
Za tú cenu ti vydá už aj Z6 + 35/1.8 S 8-)

-- 13. 4. 2019 14:41 --

Alebo Sony A7III + Zeiss 35/2.8 (120g) .. ak by si chcel niečo ešte ľahšie a skladnejšie.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 13. 4. 2019 15:58

Já zatím žádnou 28mm ani 35mm nekoupil, odrazuje mne nervózní bokeh a aberace, ta nová 35/1.8 S to má také, o kousek horší, než Sigma 35mm Art. Zkoušel jsem i všechny Zeisse od 25mm do 35mm a ten problém s bokehem a aberací mají taky (ale mají vesměs lepší barvy a mikrokontrast, jenže jsou těžké a nemají AF).

Dnes jsem byl na Urban Challenge:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

tak zpracovávám fotky.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Obšák 13. 4. 2019 16:12

Tady je teď 1,2°C a venku od rána sněhové přeháňky. Kdyby bylo počasí jak minulej víkend, tak bych teď řádil někde na kole, chjo :-(
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 13. 4. 2019 16:46

Fidko píše: Podobne ak Nikon bude pre Zko predstavovat objektivy ako 300 f4 a 500 f4, cize male lahke a pritom profesionalne teleobjektivy. Ono raz darmo, ale toto je pre mna realny prinos svetu fotografie a toto je nieco co by sa mali snazit vyrobcovia riesit. High-ress, desiatky FPS a podobne kraviny by mali ist bokom.

Ak by Nikon predstavil 200-500/5,6 pre Z s hmotnostou do 1,3kg, to by som este viac privital ako 300/4 alebo 500/4. Univerzalnost a opticka kvalita tohoto aktualneho skla pre F je vyynimocna v pomere cena/vykon. Len ta hmotnost, len ta hmotnost....
Toto je D500 + 200-500 (chrcek polny)
Obrázek
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 4. 2019 17:11

No to je mozno dost odvazne, ale verim, ze urobit to lahsie by sa dalo. Ja som zvedavy na tu Canonacku 70-200 f2.8 ktora zda sa bude vyrazne mensia a v podobnom duchu by mala byt nasledne aj 100-400. To by bol obrovsky benefit a vdaka tomuto by som Canonu odpustil asi cokolvek.

Ale inak aj 300 f4 k Z6 sa zda byt celkom rozumna a zacinam sa zmierovat s myslienkou, ze vo vysledku nepotrebujem viac nez 400mm eq.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 13. 4. 2019 17:39

Já jsem došel k tomu samému, dokonce 400mm řeším přes konvertor, ta úspora hmotnosti mi zato stojí, místo 200/2 používám 105/1.4 a jdu blíž (když to jde):

Obrázek

To je také z toho Urban Challenge.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 4. 2019 20:47

Ono urcite dokazem vyuzit aj vacsi rozsah/dosah, ale aktualne mam doma tu 300 f4 na Olympus a je to proste moc dlhe. Zvazujem vymenu za 200 f2.8, ale nakoniec mozno neurobim ani to. V kazdom pripade, nejaku 150-600 vyuzit urcite dokazem, ale pravdepodobne sa vzdam myslienky, ze nieco podobne budem tahat do lietadla. A co budem tahat v aute je mi jedno.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 13. 4. 2019 20:55

Nejde ani tak o to co ťahať v aute/lietadle, ale ťahať to na sebe. Fotiť pár hodín s 200-500 mi naozaj dáva zabrať. Fotiť celý deň s 300 PF alebo sigmou 100-400 no problem.
landov
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka