Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 4. 2019 14:05

Potom su vadne len tie Leicy :-P
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 4. 2019 14:22

Moje subjektivní hodnocení je, že jsem neměl moc rád tu 100-400 a 42,5/1,2. Těch jsem se po čase zbavil.

Nakonec jsem se rozloučil i s tou 42,5/1,7 ale spousta lidí si jí chválí.

12-35 a 35-100/2,8 mi vyhovují. 15/1,7 a 20/1,7 mám vysloveně rád. Moje 12-32 je malý zázrak, v mezích kompaktních objektivů.

Pevná 200/2,8 - na wildlife z ní moc nadšený nejsem, na sport je parádní.

U Olyho skel je to lepší - vše co mám mi přináší radost a tak trochu je to důvod, proč si půjčuji tu EM1x.

Vím, že D500 určitě není celkově horší a čistě CAF a ISO má nejspíš lepší a A9 je jasně lepší. Ale příslušné zasklení z toho dělá docela finanční transakci a při pohledu na mou tvorbu se mi zatím nechce vysolit 200 kKč + ... a mít jen lepší bokeh.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 5. 4. 2019 14:51

A aké si mal konkréktne výhrady k 42,5 / 1,7. Je to niečo v zmysle napr, že takéto ohnisko nemám rád, alebo nemá u mňa použitie , alebo sa jedná o výhrady ku nejakým optickým, mechanickým prípadne iným vlastnostiam ?
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 4. 2019 15:21

Ten můj kus prostě nebyl ostrý, porovnával jsem to s Oly 45/1,8 (i 1,2).
Vše ostatní by bylo bez výhrad.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 5. 4. 2019 16:43

Kromě CAF a bokehu je u D500 jeden obrovský rozdíl, je to profesionální tělo. Dokud jsem měl D7100 a neměl D500, tak jsem nechápal, o čem třeba Petr Luňák v této souvislosti mluví. Pochopil jsem to až později a pořád ne úplně, protože jsem čistý amatér a fotím málo. Sony A9 bych tomto ohledu nepřeceňoval, papírové parametry nejsou všechno.

Ceny sestavy moc neřeším, ale přesto si pamatuji, že se profi sestavy na m4/3 pohybovali vesměs někde kolem 280 tisíc.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 4. 2019 17:05

Ja mam nastastie voci E-M1X taky odpor, ze ten fotak so mnou nerobi vobec nic. V maji asi bude moznost si ho pozicat a asi to aj urobim, ale ani na to nejak nemyslim. Skor ma zaujima GH6 ktoru si sice asi nekupim, kedze je to skor video-orientovany fotak, ale aspon zase trochu nacrtne potencial DfD. A az zacne Sigma s Tamronom vyrabat pre CSC aj teleobjektivy, zrejme to predam.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 4. 2019 17:18

Ta EM1x má tělo parádní, velmi dobře padne do ruky, odolnost a WR je taky OK.

Sestava EM1x se zoomy FF EQ 14 mm - 420 mm je za 195 000.

U D500 je to 235 000.

Navíc už všechny ty objektivy mám.

Pokud bych někdy měnil komplet systém, tak určitě ne za APSC DSLR. Tu prechodovou dobu v klidu přežiju s tím, co mám a za dva tři roky se uvidí.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 5. 4. 2019 18:07

Za 40 tisíc rozdílu dostane s D500 člověk sestavu s mnohem vice profi tělem, až na snímač je to prakticky bez kompromisu. Kdyby měla D500 FF snímač, byla by to lepší volba, než všechny ty Z6, A7 nebo A9, pokud bychom řešili foceni a ne video. To ti potvrdí i Landov, když fotí D500 a Z6.

Pokud chceš bezzcadlovku na stejném levelu jako D500, musíš si počkat na další generaci.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 4. 2019 18:35

To je trochu abstraktní tvrzení.

Jak jsem už psal, rozhodně mám v úmyslu s velkou změnou počkat. A v mezidobí třeba fotit a možná se i něco naučit. To se hodně podceňuje.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 4. 2019 18:43

Ja to mam rovnako. Neviem co by sa muselo stat aby som dlhodobo ostal pri mFT, ale aktualne by som si asi nevybral. Takze minimalne rok pockam a snad sa dostanem od techniky aj k foteniu. To mi pomoze najviac :/
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 4. 2019 18:44

pemar píše:Za 40 tisíc rozdílu dostane s D500 člověk sestavu s mnohem vice profi tělem
Viac profi telo? :shock:

Akože v čom?
Čo telu EM1X ešte podľa teba chýba? :hm
(žeby nápis "Nikon"? :kuk: )

-- 5. 4. 2019 18:49 --

pemar píše:Kdyby měla D500 FF snímač, byla by to lepší volba, než všechny ty Z6, A7 nebo A9, pokud bychom řešili foceni a ne video. To ti potvrdí i Landov, když fotí D500 a Z6.
Čo môže Landov potvrdiť o A9 (najvyššie telo od Sony), keď má len najnižšie MILC telo od Nikon :--
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 4. 2019 18:51

Tiez si myslim, ze zo ako ten fotak neznasam a co ako velmi vela chyb na nom vidim, profi telo to je. Minimalne podla standardov Olympusu. To tele je robustne, odolne, ma tri ***** cudlikov a ide pomerne rozumne ovladat. Kedze Olympus ovladanie navrhnut moc nevie, nahadzal tam tolko cudlikov, ze neexistuje, ze tam nie su aj nejake uzitocne :-) Ale jo, pocitovo je to fajn hracka. A 3 roky dozadu bol aj vykonom :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 5. 4. 2019 19:00

Fidko píše:Tiez si myslim, ze zo ako ten fotak neznasam a co ako velmi vela chyb na nom vidim, profi telo to je. Minimalne podla standardov Olympusu.

Tak to rozhodně. Oni do profi standardu počítají i PENy a OMDčka, takže jo. Navíc zdejší nejzkušenější a nejznalejší fotovideograf to potvrdil.
Minimalne podla standardov Olympusu. To tele je robustne, odolne, ma tri ***** cudlikov a ide pomerne rozumne ovladat

Ty, ty, ty. úplně jsi zapomněl, že má i 15 profi uměleckých režimů a štronzo-valdlajf-fičůru.

-- 5. 4. 2019 19:07 --

Ganec píše:
pemar píše:Za 40 tisíc rozdílu dostane s D500 člověk sestavu s mnohem vice profi tělem
Viac profi telo? :shock:
Akože v čom?
Čo telu EM1X ešte podľa teba chýba? :hm
(žeby nápis "Nikon"? :kuk: )
-- 5. 4. 2019 18:49 --
pemar píše:Kdyby měla D500 FF snímač, byla by to lepší volba, než všechny ty Z6, A7 nebo A9, pokud bychom řešili foceni a ne video. To ti potvrdí i Landov, když fotí D500 a Z6.
Čo môže Landov potvrdiť o A9 (najvyššie telo od Sony), keď má len najnižšie MILC telo od Nikon :--

Co by Landob nemohl potvrdit o Sony A9? Ty víš, co on o ni ví a jaké s ním á zkušenosti?
Spíše by mne zajímalo, co ty můžeš tvrdit o EM1-X?
Ty jsi s EM1-X někdy profesinálně pracoval?
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 5. 4. 2019 19:26

To jsem čekal, že se mi ozvou ti, co fotí s m4/3 a D500 viděli maximálně někde na obrázku nebo ve výloze.

Nic proti tomu, ale v takovém případě mohou buď (1) jen šoupat nohama, jak se u nás říká nebo (2) říci, že jako amatéři nepoznají rozdíl nebo (3) říci, že jim to stačí.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 4. 2019 19:36

To sa dalo cakat, ze pemar miesto argumentu zareaguje niecim z zmysle akoze vy nie, ale ja mozem v pohode hodnotit fotak ktory ma nezaujima, nieco malo o nom som cital a videl som ho tak maximalne vo vyklade.
Fidko
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka