Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 2. 2019 23:19

Grimjaur píše:se stavovým displejem .. Opět šermování něčím hodně starým (ale TOP tam dal , jakože nic lepčejšího už fakticky neexistuje, fakt ne volové) a vypích všechny neduhy, jakože v optickém hledáčku je velké kulové, takže to t e o r e t i c k y tehdy mohlo mít nějaký význam
nesleduješ kontext .. :oops:
Zamýšľal som sa nad históriou LCD panelu .. že by voľakedy mohol byť nutnosťou .. ak by zobrazoval to čo sa v hľadáčiku nezobrazovať nemohlo.
Tak tu pavelmeli napísal svoju skúsenosť s jeho prvou DLSR, konkrétne Canon D60.
No a keďže aj tá mala nejakého predchodcu (konkrétne D30) .. a na našiel som potvrdenie svojej domnienky (síce trochu iné, ako som si pôvodne myslel) .. teda obrázky s informáciami v hľadáčiku a na paneli => tak som ich tu priložil

-- 21. 2. 2019 23:25 --

Ešte tu dám jednu reakciu .. pavelmeli dúfam prepáči .. ale nie je to nič osobné .. len ma to napadlo pri jeho príspevku:
pavelmeli píše:5DIV elektronickou závěrku sice nemá, ale je oproti 6D tišší (měl jsem je nějakou dobu oba najednou). Nemám problém s hlasitostí ani u svateb v kostele, takže to pro mě není priorita... Naopak jemné "mlaskání" zrcátka řady 5D je pro mě při jakémkoli focení příjemné.
Nuž .. ako by som to .. skúsim s takouto analógiou:
=> ani mne moje prdy neprekážajú .. ale ostatný na to asi majú iný názor :/

Mimochodom, to je aj dôvod, prečo ani nepoužívam blesk, ak nemusím
(blesk čo bol pribalený ku PEN-F som ešte ani nevybalil z igelitu a nevyskúšal)
Keďže viem, že ľudia sa zvyčajne neozvú, keď im je niečo nepríjemné .. teda keď mi kamoš povedal že mu fotenie s bleskom vadí, tak som si uvedomil, že to vadí aj mne (hoci som voči tomu dovtedy nikdy neprotestoval).
=> skrátka že blesk a cvakanie uzávierky vadia mnohým .. napriek tomu, že sa voči tomu nikto bežne neozýva
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 22. 2. 2019 07:34

Som proti naduzivaniu alkoholu, ale v tomto pripade by to asi mohlo pomoct.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 22. 2. 2019 07:35

cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 22. 2. 2019 07:36

Grimjaur píše:AwwA, třeba udělají nějakou limited sharia edtition
Ostatní, Gogot tady zase vypustil baloné, tentokrát se stavovým displejem a jako obvykle to dopadlo stejně. Opět šermování něčím hodně starým (ale TOP tam dal , jakože nic lepčejšího už fakticky neexistuje, fakt ne volové) a vypích všechny neduhy, jakože v optickém hledáčku je velké kulové, takže to t e o r e t i c k y tehdy mohlo mít nějaký význam, ale teď tedy jen ty zrkadlovkové návyky zabržděných dinosaurů. Do teď jsem se nedověděl, co šňupe. Z chlastu tohle být nemůže, po borovičke se blbne jinak. Jsem zvědav na vaše nápady ohledně sortimentu.

Jo, a definitiv verzia pre west europe bude automaticky baliť baby do čierneho pytla a každému chlapovi urobí apartný 3D Mohamedov bíbr! :D

-- 22. 2. 2019 07:38 --

GR je taká super klasika, niečo naozaj do "vačku". Škoda že mne osobne tých 28 mm akosi nesadlo.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 22. 2. 2019 08:21

Nevím, co bere za model, ale chci ho taky :D
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 2. 2019 09:37

AwwA píše:
Ganec píše:.. Panasonic S1R?
Ten už ten horný displej má 8-)

Akurát na imaging resources vyšli prvé testy:
https://www.imaging-resource.com/news/2 ... rame-lumix

Porovnanie s Nikon Z7 na ISO 6400:
https://www.imaging-resource.com/?ACT=4 ... so6400.jpg

Takže to není žádná pecka?
Práveže to pecka je (*) .. a pritom ešte sa ukázali len prvé zábery .. kde som nič zaujímavého neočakával.
(za skutočne zaujímavý by som považoval až high-res shot, ktorý ešte neotestovali)

(*) ono je zaujímavé na tom už to, že ešte sa dá ísť "ďalej"
.. hoci v určitom stave si už človek myslí, že už sa dosiahla dokonalosť

No a Panasonic S1R poukázal na to, že ani výstup foťákov s podobnými parametrami nemusí byť rovnaký.
Nikon Z sklá sú perfektne ostré .. Nikony nemajú anti-aliasing filter (čím ostrosťou výrazne prekonali Canony, ktoré AA filter ešte stále majú) .. človek by pomyslel, že lepšie to už byť nemôže.
A predsa .. prišiel na scénu Panasonic .. a to čo bola dovtedy "nedosiahnuteľná kvalita", je zrazu už len "šedý priemer" :hm
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 22. 2. 2019 10:00

Jen ten displej ho kazí :D
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 2. 2019 10:03

My ho přelepujem ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 2. 2019 10:08

Peckou je aj prvý test novej 50-ky: This is the first Panasonic 50mm f/1.4 S real world review. A stunning performance!

Kamoš, s ktorým sme na foto-slovakia testovali nový Canon 50/1.2 bol jeho ostrosťou nadšený.
Naozaj je to super ostré sklíčko .. otestovali sme aj 50/1.8 STM , ktorý v porovnaní s ním vyzeral ako "chudobný príbuzný" .. proste blato.
No ale rovnako ostré boli aj Sigmy, ktoré sme tiež na pár cvakov nasadili cez redukciu.
(možno dokonca ešte ostrejšie, ale ten rozdiel už nebol nijako zreteľný)

To už som si potom začal všímať úplne iné rozdiely.
Už na prvý pohľad boli z nich iné farby:
- zatiaľčo pleťovka z Canonu mala mŕtvolný zelený nádych
- tak pleťovka zo Sigmy bola zase neprirodzene oranžová
A to nie je všetko.

Pozrel som si nejakú recenziu Canonu a z nej vyplynulo:
- že mimo HO má otrasnú aberáciu (podobnú ako Nikon 85/1.8, vďaka ktorej viem, že niečo také vôbec existuje)
- a v rohoch trpí na "coma" (čím trpeli aj staršie DSLR Nikkory, ale nové Nikkory S to už konečne riešia, okrem toho, že sú ostrejšie)

No ale k veci (k tomu Panasonicu): zábery z toho testu boli proste ešte iný level ako z tej Sigmy
(o ktorej som si myslel, že už lepšie sklo asi ani neexistuje)
Nielenže subjektívna ostrosť bola ešte vyššia (čo bolo možno tým, že Lumix ntiež nemá AA filter, teda rozdiel v ostrosti sa prejaví viac) .. ale na častiach záberu mimo HO dokonca nebolo vidno ani len náznak aberácie!
Porovnali aj bokeh .. a aj ten bol jemnejší (žiaden "cibuľový efekt").

Už som spomínal, že na porovnaní vo videu sa dokonca neprejavoval ani focusk-breathing.
Proste AŽ TENTO PANASONIC JE SKUTOČNE DOKONALÉ SKLO.

Tu je to video:
Naposledy upravil Ganec dne 22. 2. 2019 10:12, celkově upraveno 1
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 22. 2. 2019 10:10

A co teprve s novým FW!
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 2. 2019 10:26

To je prokletí.

Tak jsem si říkal, že se mi ten FF Panasonic asi líbí, ale než se vůbec dostane na trh a než se vůbec rozhodnu, tak tu, díky pilné osvětové práci, všichni budou S1 nenávidět a člověk se bude bát cokoli říct ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 22. 2. 2019 10:35

Vždyť je to FFfffotocihla.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 2. 2019 10:40

No, dyť to říkám, už to začíná ;-)

-- 22. 2. 2019 10:40 --

Zrcadlovkáři s pidi foťákama a pidi mountama se začínají ozývat :-))

P.S. Teda doufám, že L mount je větší než Nikoňáckej
Naposledy upravil Davidof dne 22. 2. 2019 10:42, celkově upraveno 1
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 22. 2. 2019 10:42

Zbytečně velkej snímač, i proto zbytečně velký objektivy, obrovský tělo, co se nevejde do trenek a displej, kterej je k ničemu. Jen absence zrcadla ho zachraňuje od okamžitého zatracení...i tak je to zjevně slepá cesta, jak už dokázal Olyk s Penem, kterej je v jakékoli verzi vždy o řád nad konkurencí.
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 2. 2019 10:43

Panasonic stejně dělá Ska hlavně aby dokázal, že FF je moc velkej a aby lidi kupovali MFT :-)
Davidof
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka