Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 21. 2. 2019 14:42

pemar píše:Leti to strašně, v dnešní podobě vypadá více “dospěle”, až mne někdy překvapuje, jak to má v hlavě srovnané.

Obrázek

O to je to někdy s ní těžší, změnit její priority, pokud je má zrovna nastavené jinak. Ale kromě vysokého sebevědomí je fajn, tedy aspoň občas, pokud jí necháme prostor, dělat si věci po jejím :-).

A ešte obdivujem že Ti nepindá za svoje fotky tu na drbacom vlákne. Eko-bio-matka môjho dorastenca sa sype už len keď dám jeho portrétik na FB pre babky. (Teda nie že by mi to nebolo jedno, ale však to poznáte) :D
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 21. 2. 2019 14:43

landov píše:
pavelmeli píše:
Ganec píše:Vyvrátenie dôkazu: dá sa to aj bez stavového displeja 8-)

PS: Cvakanie uzávierky/zrkadla vari ostatných v divadle neruší? :oops:

Nemusím nic otáčet ani zaklapovat, nepotřebuji ani žádnou funkci quick slíp, LCD mi při focení nesvítí. Nastavení clony, rychlosti a ISA si podle změny osvětlení ovládám palcem a ukazovákem podle mírně svítícího stavového displeje a druhou rukou se třeba vrtám v nose. Už v 6D jsem měl tichý režim a kulomet jako vy používat nemusím.
Apropo několikrát jsem četl, že hledáček nepoužíváte a že zoomujete rukami, co tak najednou dáváte foťák k oku?
P.

edit...jasně, podle toho vaše fotky vypadají... nechat vše automatice, dyť ono to nějak dopadne...

:tleskani Tesat do kamena !!!

Studnica, ba priam žriedlo našich Gokotín, náš národný poklad :)
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 2. 2019 15:04

bob222 píše:
pemar píše:Leti to strašně, v dnešní podobě vypadá více “dospěle”, až mne někdy překvapuje, jak to má v hlavě srovnané.

Obrázek

O to je to někdy s ní těžší, změnit její priority, pokud je má zrovna nastavené jinak. Ale kromě vysokého sebevědomí je fajn, tedy aspoň občas, pokud jí necháme prostor, dělat si věci po jejím :-).

A ešte obdivujem že Ti nepindá za svoje fotky tu na drbacom vlákne. Eko-bio-matka môjho dorastenca sa sype už len keď dám jeho portrétik na FB pre babky. (Teda nie že by mi to nebolo jedno, ale však to poznáte) :D

Spíše naopak, ona se rada ukáže a má srandu z toho, že nějaký bob222 kdysi napsal, že Micina mne s fotkami strčí do vreca. Nicméně, fotek Made by Micina je čím dal tím méně, jak dělí čas mezi matematiku, IT, volejbal, angličtinu, čínštinu a malování (to aspoň občas dělat také musí, neboť je na uměleckém gymnáziu a nebyla by klasifikována z předmětu). Aktuálně by sice fotit mohla, foťák je dík mému nachlazení volný, ale ona teď zrovna raději lyžuje, podmínky jsou ideální.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 21. 2. 2019 15:09

Ganec píše:Ešte dám jednu reakciu:
pavelmeli píše:horní displej je jedna z věcí, které na foťáku chci a byl to jeden z několika důvodů, proč jsem nešel do 7RIII.
P.
A čo hovoríš na Panasonic S1R?
Ten už ten horný displej má 8-)

Akurát na imaging resources vyšli prvé testy:
https://www.imaging-resource.com/news/2 ... rame-lumix

Porovnanie s Nikon Z7 na ISO 6400:
Obrázek

Takže to není žádná pecka?
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 2. 2019 15:32

Ups .. mal som ešte rozpísaný text "prekonáva ho detailami aj na nízke aj na vysoké ISO"
.. ale v príspevku čo som nakoniec odoslal sa to niekde vytratilo :oops:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 2. 2019 16:09

Dolgor píše:Já to věděl! Stavový displej je vějička pro nepřizpůsobivé!

...Někdy člověk naprosto přesně ví, jaká přijde odpověď, ale říká si, nechám to být, husto je tu dost. A ona pak opravdu přijde. :)

My vás zrcadlovkáře nakonec dostaneme. Nalákáme na top LCD a až zavřou poslední továrnu s DSLR, tak vám z toho displaye vyroste druhé ovládací kolečko ... ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 2. 2019 16:13

Ba ne, v příští generaci už tam bude jediný knoflík on/off, v přespříští bude ovládání hlasové: "Vyfoť Máňu s Eiffelovkou", a pak už bude stačit jen pomyslet.

-- 21. 2. 2019 16:14 --

...vypněte si reproduktory, Ganec je v extázi.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 21. 2. 2019 16:15

To hlasove ovladanie v kostole (a podobne) nebude rusit ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 2. 2019 16:18

Když je to pro dobrou věc...
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 2. 2019 16:52

Dolgor píše:v přespříští bude ovládání hlasové: "Vyfoť Máňu s Eiffelovkou"
To by mohlo byť aj opačne:
- keď bude mať GPS s mapou, podľa ktorej zistí, že si v Paríži + podľa detekcie tvárí bude vedieť, že Máňa je na blízku
=> tak zobrazí tip: "Vyfoť Máňu s Eiffelovkou"
:-D
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 2. 2019 17:03

Asi bych měl všechno prodat a počkat na tohle. Dnešní fototechnika člověku vůbec nepomáhá.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 21. 2. 2019 18:57

Detekce tváře v Paříži nebude pro máňu užitečná, protože bude muset být v nikábu. :-D
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Obšák 21. 2. 2019 21:00

Hlásím se mezi "nepřizpůsobivé" a stavový display chci, chci a chci! A vůbec mě ne..re, že mám špatné zrcadlovkové návyky.
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 21. 2. 2019 21:59

Kto ma zle navyky na fotaku, bude mat zle navyky aj v inom :) .. podvratne zivly zacinaju tak, ze nejdu s prudom :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 21. 2. 2019 22:45

AwwA, třeba udělají nějakou limited sharia edtition
Ostatní, Gogot tady zase vypustil baloné, tentokrát se stavovým displejem a jako obvykle to dopadlo stejně. Opět šermování něčím hodně starým (ale TOP tam dal , jakože nic lepčejšího už fakticky neexistuje, fakt ne volové) a vypích všechny neduhy, jakože v optickém hledáčku je velké kulové, takže to t e o r e t i c k y tehdy mohlo mít nějaký význam, ale teď tedy jen ty zrkadlovkové návyky zabržděných dinosaurů. Do teď jsem se nedověděl, co šňupe. Z chlastu tohle být nemůže, po borovičke se blbne jinak. Jsem zvědav na vaše nápady ohledně sortimentu.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka