Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 9. 2018 15:08

pemar píše:Mělo a bude jsou 2 různé věci, včera jsem vyzvedl Sigmu Art z AWH a rozdíl mezi mělo by a je se zdá zatím být větší, než jsem čekal, o vikendu to budu testovat. Také to byla jednoduchá úprava, u které jsem došel k závěru, že na ní není co zvorat, šlo posun z korekce +20 na korekci 0, seřízení středového bodu. První testy naznačují, že se jim to nepovedlo.
To, že Sigma nefunguje na DSLR, ešte neznamená, že budú problémy aj s MILC.
Ja som s tou svojou problémy ešte riešiť nemusel .. teda okrem toho, že už je to príliš veľké sklo, tak ho málo používam.

Ešte na toto som chcel v minulosti reagovať:
pemar píše:Na zrcadlovce jsem kromě jednoho objektivu musel seřídit všechny, bez toho to bohužel nejde a na D850 je všechno vidět.
A to sa ti zdá akože normálne? :shock:

Inak po dlhej dobe som sa dostal k prečítaniu http://jtra.cz/stuff/review/from-nikon- ... ii/cz.html
On tam o ostrení DSLR píše aj ďalšie pikošky:
- že sa časom rozladzuje (to je možno ten tvoj problém . . a nie problém Sigmy)
- že sa môže rozladiť aj po nesúvisiacej oprave (napríklad po oprave uzávierky)
- že ani rozsah na nastavenie korekcie vo foťáku nemusí stačiť
- že ostrí inak pri rôznom osvetlení
...
Naposledy upravil Ganec dne 21. 9. 2018 15:26, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 9. 2018 15:24

Pri tolkych potencionalnych problemoch je podla mna zazrak, ze to vobec zaostri a ono to pritom stale ostri lepsie nez Gancov PEN za liter.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 21. 9. 2018 15:36

:)
Když se to Gancovi hodí do krámu, tak to prostě považuje za fakt.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 9. 2018 15:38

Původ toho problému byly tolerance, ostřilo to perfektně, ale měl jsem na D500 korekce +17 a na D850 dokonce +20 (na maximu), vadilo to mému smyslu pro pořádek.

Po konzultaci s AWH, kdy mne ujistili, že na nic jiného, než na seřízení středního bodu do nuly sahat nebudou, jsem jim dal D850 a objektiv na seřízení. Při předání mne ujistili, že vše je perfektní a že si udělali zkušební snímky, které mi ale nedali. S tou kvalitou seřízení si nejsem jist, Reikan mi ukázal potřebu korekce +11 u D850 a -4 u D500, což není nula ani náhodou, takže se mi kvalita toho seřízení moc nezdá. Kdybych to byl býval věděl, tak jsem na to nesahal.

V sobotu (když nebude pršet), tak to vyzkouším někde venku a zkusím srovnání se 105/1.4.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 9. 2018 15:43

kozakm píše::)
Když se to Gancovi hodí do krámu, tak to prostě považuje za fakt.

Snad tym len nechces naznacit, ze by bol neobjektivny ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 21. 9. 2018 16:20

Ganec píše:
pemar píše:To, že Sigma nefunguje na DSLR, ešte neznamená, že budú problémy aj s MILC.
Ja som s tou svojou problémy ešte riešiť nemusel .. teda okrem toho, že už je to príliš veľké sklo, tak ho málo používam .

Moje zkusenost je, ze napr. Sigma 19/2.8 na OMD ostri hure nez OlyPan objektivy. Neostri spatne, ale rozdil je poznat.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 9. 2018 16:39

Či to náhodou nie je svetelnosťou .. ak tie OlyPan máš svetelnejšie, v horšom svetle to môže mať vplyv ... :eh

ja som s mojou 30/1.4 fotil už aj stolný tenis (asi som to tu už dáva):
Obrázek
No nebadal som, že by bola moc pomalšia...
Naposledy upravil Ganec dne 21. 9. 2018 16:40, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 9. 2018 16:40

https://www.43rumors.com/ft5-panasonic- ... and-4k60p/

Kks, vsak pri tej HO co tam mas mozes pokojne ostrit dozadu kamsi na zinenky a nejak sa ti to tam aj tak vojde.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 21. 9. 2018 17:04

A v rámci okresního přeboru se to probojuje i na nástěnku :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 9. 2018 17:26

Nezačínají být bezzrcátkové FF systémy trochu nepřehledné? Tolik hráčů na jednom malým písečku, to nemůže skončit štastně pro všechny.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 9. 2018 17:35

Ani neskonci, to by museli mat spolocny mount :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 9. 2018 17:53

rodri píše:
Ganec píše:
pemar píše:To, že Sigma nefunguje na DSLR, ešte neznamená, že budú problémy aj s MILC.
Ja som s tou svojou problémy ešte riešiť nemusel .. teda okrem toho, že už je to príliš veľké sklo, tak ho málo používam .

Moje zkusenost je, ze napr. Sigma 19/2.8 na OMD ostri hure nez OlyPan objektivy. Neostri spatne, ale rozdil je poznat.

Pšt, než tě ukamenují. Tenhle chlapík zrovna srovnával Sigmu a Sony G 24/1,4 na Sony A7rIII a taky má k AF Sigmy výhrady.
https://www.youtube.com/watch?v=Xuf31aOomGQ
Holt si musíme zvyknout, že ani u bezzrcadlovek nebude kompatibilita se third-party objektivy bezvadná. Asi to bude lepší než u DSLR a bude to méně problematické u otevřených systémů (Sony) a více u uzavřených (Canon RF, Nikon Z).
Hezký srovnání bajonetů. Je zřejmé, že third-party designy objektivů se budou dělat primárně pro Sony, kde je nejmíň místa, a pak se upraví pro ostatní bajonety.
https://photographylife.com/what-is-lens-mount
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 21. 9. 2018 18:01

Pinec na lodi a ještě k tomu za bouřky, to musela být melta. Zaostřeno na síťku?
Ja bych do toho neryl, ale když tady čtu, co všechno kritizuješ na některých přístrojích, tak mi to prostě nějak nejde do hlavy, jak to jsi schopen posuzovat, když pak klidně postneš tohle.
Naposledy upravil chvd dne 21. 9. 2018 18:10, celkově upraveno 1
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 9. 2018 18:10

Co som si vsimol, tak v tom videu fotil zrkadlovkovym sposobom, cize mackal spust s okom na hladaciku a preto ta Sigma neostrila tak akoby mohla.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 21. 9. 2018 18:40

Pokud by to někoho zajímalo, takhle dopadl objektiv SIgma 50/1.4 Art po seřízení "na nulu":

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vzhledem k tomu, že měli k dispozici tělo i objektiv ... tak bych si to seřízení představoval o malinko přesnější.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka