Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 9. 2018 16:42

Sousedovic kočka si o mechanické závěrce myslí své. :D
Obrázek
DSCF4983 1 by Petr Janáček, on Flickr
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 9. 2018 17:41

Zajíc mi aktuálně nikde v okolí neběhá, ale jak jsem psal, mám nafoceno hodně jiných zvířat bez toho, aniž bych musel použít elektronickou závěrku.

A že pokud jsem něco vyplašil, bylo to vesměs z jiného důvodu. Ono by se mi to paradoxně občas i hodilo, zvířata a ptáci v pohybu jsou vesměs vizuálně atraktivnější, než bez pohybu.

Mimochodem, proč je ostrá ta zeď?
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 10. 9. 2018 18:03

Znáte někdo důvod proč je zrovna ve foto odvětví tolik cashbacků? Má to většina značek, v jiných odvětvích jsem se s tím ale nesetkal.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 9. 2018 18:53

Wikxzen

Hezký :-)

I při reportáži se el. závěrka někdy hodí, že ? Co Tvůj oblíbený klub - funguje nebo došlo k nejhoršímu ?
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 9. 2018 19:09

Davidof píše:I při reportáži se el. závěrka někdy hodí, že ? Co Tvůj oblíbený klub - funguje nebo došlo k nejhoršímu ?

Jup, elektronická závěrka je skvělá věc.
Ale stejně nejraději slyším to "mlasknutí" klasické závěrky.

Došlo k nejhoršímu. :D Zavřeno prozatím "nafurt". Ale majitel to (zatím) řeší. Kulantně bych to napsal asi tak, že to byl/je jeho první hudební klub. A tak je třeba se poučit z krizového vývoje. Mezitím odešel dosti svérázný dramaturg, který tu kulturu tam utvářel, ale víceméně to byly ojedinělé měsíční hudebně-kulturní programy. Což je možná ta největší ztráta. Ale uvidí se jak to vše dopadne.
Občas navazuju kontakty s ostatními místními kluby, ale zpravidla ten zájem o fotky/focení je spíše vlažný. To více se mě spíše nervózně ptají proč je Pjetka zavřená.
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 9. 2018 19:12

No, prozatím ... to zní špatně. Nic nevydrží déle, než provizorium :-(
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 9. 2018 19:15

Davidof píše:No, prozatím ... to zní špatně. Nic nevydrží déle, než provizorium :-(

Netřeba smutnit. Zase se najde něco jiného. :-)
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 9. 2018 19:26

To je jasný :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 10. 9. 2018 19:36

airmt píše:Znáte někdo důvod proč je zrovna ve foto odvětví tolik cashbacků? Má to většina značek, v jiných odvětvích jsem se s tím ale nesetkal.

Nad tim jsem premyslel a vymyslel jsem, ze me nenapada, v jakem jinem oboru by to melo fungovat. Princip cashbacku je zvyhodnit lidi s produktovou radou, kteri se "zajimaji", jsou komunita a velmi dobre sleduji deni.
Potrebujes jim dat slevu, protoze oni na ni treba cekaji rok, kdy novy objektiv je "nice to have" ale ne za tu cenu.
Plosne slevy jsou zcela nevhodny model. Dalsi efekt je podpora velkych partneru, kteri se podileji na marketingu, cashback jde jenom pres ne. Treti efekt, ze ze vendor ma jistotu, ze sleva bude 100% prelita do klienta. V pripade jinych typu slev to tak byt nemusi.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 9. 2018 22:50

Kdyz je zitra ten Den...tak jsem si taky neco otevrel. Zdravim Radka, tak nejak jsem na nej pri te improvizaci "z patra" myslel :)

Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 9. 2018 05:55

Tak za čtrnáct dní se uvidí, s čím přijdou.

https://www.43rumors.com/ft2-confirmed- ... ff-camera/

Čím dál víc se ukazuje akcent na video, což je asi logické.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 9. 2018 07:12

https://www.youtube.com/watch?v=tU2xjMMbPkc

Tak zda sa, ze aspon tie adaptery funguju :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 9. 2018 07:48

To už by bylo fakt neomluvitelné, kdyby tady mělo něco drhnout.
Pár let budou muset počítat s tím, že většina skel na jejich bezzrcátkách bude z DSLR.
Nejostřejší test redukcí ovšem nastane, až začnou nahrazovat nebo duplikovat sportovní modely :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 9. 2018 08:00

No u Nikonu to funguje horsie. Na Canone som to pochopil tak, ze je to +/- DSLR experience aj ked samotne ostrenie je asi pomalsie. Na druhej strane, ta kompatibilita so starymi sklami mi pride ako znacna vyhoda, pretoze co tak citam na FB a tak obecne, C-AF s adaptovanymi sklami nie je ani na SONY ziadne terno.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 9. 2018 08:01

10 minut je Petre vhodna delka projevu, kdyz chce Ben Gurion promluvit k narodu 30 minut po tom, co na Izrael zautoci Egypt, Jordansko a Syrie. Takove vzkazy, ktere asi ve videu jsou, se musi vejit do cca 45s. Kdyby jsi byl Fatty Pillows, tak do minuty a pul.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka