Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rodri 10. 9. 2018 07:27

Ja taky netvrdim ze tam bude tenhle snimac.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 9. 2018 07:41

Prostě taková první vlašťovka, no :-)

Rodri

Zajímavý postřeh, s tím CAF a ESTR.

Přemýšlel jsem, co konkrétně by mi tak globální závěrka přinesla, asi to neumím domyslet, ale přijde mi, že samotný fakt, že se nebudou kácet linie, by mi nestačil.

V současný době jsem na vlně focení sportu, takže mě nejvíc zajímá vše, co souvisí s AF. Přál bych si, aby předstihli D500, jak ty skutečné vlastnosti, tak hlavně i ty mýty, které se o ní tradují ;-)

To by bylo něco :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 10. 9. 2018 08:13

Me by stacilo, kdyby se k D500 priblizili. Jinak el. zaverka je pri WL k nezaplaceni, zver je schopna do tebe prakticky narazit, kdezto na mech. zaverku nablizko reaguje.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 10. 9. 2018 08:21

Co ma globalni zaverka spolecneho s kacenim linii? Ja teda taky "globalni zaverku" neresim kazdy den a ted extra negooguluji, ale prijde mi ze s timto nic.
Jinak komercni retail sfera - fakt dobre tycove mixery mohou byt na spicce, ale jenom tehdy, pokud si v roce 1978 japonske namornictvo neobjednalo 40 fakt velkych tycovych mixeru. Takze mozna od roku 1995 je nekde v torpedoborci velkoformatovy CCD chip s 140 Mpix na vizualni vyhodnocovani americkych torpedovych letounu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 9. 2018 09:16

Napsal jsem to nedostatečně přesně, linie se kácí při použití elektronické závěrky při panningu. To globální závěrka odstraní.

-- 10. 9. 2018 09:17 --

rodri píše:Me by stacilo, kdyby se k D500 priblizili. Jinak el. zaverka je pri WL k nezaplaceni, zver je schopna do tebe prakticky narazit, kdezto na mech. zaverku nablizko reaguje.

Souhlas, je to super funkce.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 10. 9. 2018 09:19

Pomůže globální závěrka při použití blesku na slunci resp. odstraní nutnost používat HSS blesky?
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 9. 2018 09:39

Davidof píše:
wikxzen píše:Jinak na tohle se začínám těšit, alespoň tedy jako možnost si to ošahat do konce tohoto roku (snad).
https://www.fujirumors.com/fujifilm-gfx ... ore-specs/

Čistě ze zvědavosti, jaká je filozofie středoformátovýho rangefinderu ?

Tu otázku si jistě kladli i v Japonsku přesně právě před 50 lety. To vyšel první rangefinder středoformátový model Fujica G690. Také to bylo v září a také se představení odehrálo na Photokina ‘68.
Kdyby GFX50R měl hybridní OVF/EVF jako např. X-Pro řada, tak to “ryzí” rangefinder je. Takhle je to jen stylizace rangefinderu. Podobně jako X-E modely.
Filozofii bych v tom ani nehledal. Jde jen o předvedení MF modelu za nejnižší možnou cenu, na zjednodušeném layoutu oproti verzi “S”. Skladnější a lehčí verze. Přibude i “pancake” objektiv 40mm. Účel je jinak stejný: architektura, produkt. foto, portréty, makro, astro, tvůrčí foto atd. Dost se pochybuje o tom, že by “R” byl svižnější oproti “S”.
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 9. 2018 10:17

rodri píše:Me by stacilo, kdyby se k D500 priblizili. Jinak el. zaverka je pri WL k nezaplaceni, zver je schopna do tebe prakticky narazit, kdezto na mech. zaverku nablizko reaguje.

Já jsem takový rozmazlený sváteční WL fotograf, zvířata většinou fotim na Safari nebo v zoo, po krk ve vodě nebo ve stanu na Aljašce jsem ještě nikdy nefotil. Navíc fotim relativně velká zvířata, takže i takové 3m od krokodýla jsou mimo moji komfortní zónu. Ptáci vesměs odněkud někam letí, případně někde stojí nebo sedí, ale ani na 70mm ohnisko se mi nestalo, že by mi nějaký pták zareagoval u D500 na závěrku. Tohle si dovedu představit jen s makro 40/2.8, tam jsem ale často tak blízko, že se objektu prakticky objektivem dotýkám.

Takže jsem se za cca 2 roky focení s D500 s plašením zvěře nesetkal, může to souviset i s mým stylem focení, ale pro mne je to urban legend. Zatím jsem kvůli tomu ani jednou nemusel použít elektronickou uzávěrku.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 10. 9. 2018 10:31

Sony vetsinou oznamuje sensory do fotaku az uz v nejakem jsou, Kvuli konkurecni vyhode nebo NDA s odberatelem (m4/3, Nikon, Fuji).

Nicmene to znamena to, ze maji technologie blizke tomu to uvest do realu u fotaku. Kdyby to mela A7SIII, tak by asi to byla bomba pro filmare a obrovske prekvapeni, ale necekam to. Rekl bych cca 2-3 roky do uvedeni v nejake foto/video tele.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 10. 9. 2018 10:33

Ak fotíš zviera v lese a je tam ticho, tak ver tomu že to klapnutie je jak prasknutie bičom. Plaché tvory reagujú aj na puknutie konárika.
U vtákov neviem, skúšal som, ale nikdy ma to nebavilo. Tak dobre ako sú nafotení na nete to nedám, a ani sa k tomu nepriblížim, tak som to hodil za hlavu, rovnako ako makro.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 9. 2018 10:46

Nebudu se hádat, jen si opravdu za 2 roky používání nevzpomínám, že by mi něco uteklo nebo uletělo kvůli závěrce. Zvěř vyplaším častěji svým pachem (když jdu ze špatné strany) nebo pohybem, ani tím prasknutím větvičky se to neděje moc často, je to cca jako na lovu, i ty vzdálenosti se od u D500 s 300/4 +1,4 telekonvertorem od lovu nijak zásadně neliší.

Základní problém vidím nevyplašit před fotkou, těch případů vyplašení během fotky mám zatím opravdu málo, kdyby to bylo téma, už bych to dávno fotil na elektronickou uzávěrku, vždyť jí tam přece mám.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 10. 9. 2018 11:00

Tak ten global shutter odstrani potrebu mechanicke zaverku jako takove. Mensi naklady, mensi moznost servisniho nakladu pro firmu taky.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 10. 9. 2018 11:15

Tak Megapixel prvni dojmy. To je o nicem.

Tady se Canon prekvapive vytahl. Maji bod k dobru, snad to bude pouzitelne az to bude implementovane. Vidim, ze Canon asi s release trosku spechal. Porad mi Nikon nabidka pripada zajimavejsi i vzhledem k vyssi cene Canonu.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 9. 2018 11:22

U mna je najvacsi problem Canonu to, ze zjavne oddeluju APS-C od FF a ze su to vlastne nekompatibilne bajonety. Pre mna je to celkom problem.
Fidko
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka