Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 5. 9. 2018 09:00

Davidof píše:No tak to radši teda ta kartička nebo drátek :-) A svobodu fotit (mizerné fotky) nebo nevyfotit nic.

Kam až člověka zažene jeho vlastní lenost, fuj :-)

Jo, trefa! :D ale sú aj takí čo to potrebujú.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 5. 9. 2018 09:09

Ono najhorsie na tom nie je to, ze cloveku nieco ulahsi pracu /ono taky automaticky zber fotiek a zaloha by bola super vec, skor by som ale si to predstavoval tak, ze ked dojdem, napichnem fotak na nabijacku a stlacim gombik a ono to spravi/, ale to, ze v drvivej vacsine pripadov cela ta elektronizacia len robi problemy. Nespolahlive, nerobi co ma, ak robi nerobi poriadne, nedorobene, polofunkcne, atd. Svetla vynimka je povacsine Apple svet, ale tam zas je clovek dost obmedzeny. No a potom samozrejme to, ze drviva vacsine veci je dnes robena tak, ze len spehuje a snazi sa podstrkavat reklamu.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 5. 9. 2018 10:07

.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 9. 2018 10:20

Zda se, ze Canon chape, co fotografy k novemu systemu muze pritahnout. Takze zatimco Nikon nas "ohromil" setakem s f/4, Canon prichazi s f/2.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 9. 2018 10:21

Fotak ma velmi nenadchol, taky typicky Canon. Nic oslnive, ale asi to bude celkom vyvazene. Ak by to malo malo lepsi AF ako A7 III a EF skla by fungovaliako na DSLR, viem si predstavit, ze by to pre mna bol zaujimavejsi fotak nez SONY.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 5. 9. 2018 10:34

.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 9. 2018 10:38

Hm, zaujimave je to nastavenie ISO kruzkom na objektive, ale ten multibar asi joystick nenahradza, co je podla mna celkom skoda.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 5. 9. 2018 10:44

Ty videa mají udělané moc dobře. Těmi videi vyfoukli trumfy z rukou spoustě vblogerů, kteří občas neví, co říkají.

Stačí když se AF a použitelnost EF skel vyrovná A7III, nemusí být lepší a příliv Canonistů k Sony se zastaví.
Navíc si myslím, úzký bajonet bude pro Sony v budoucnu problém a spousta lidí jim to bude otloukat o hlavu i když v některých případech zbytečně.
Naposledy upravil fotofanda dne 5. 9. 2018 10:56, celkově upraveno 1
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 9. 2018 10:48

Itokar

Přesně tak !

Proč se mi vlastně při připojení foťáku přes USB k notebooku (což foťák i nabíjí) se mi nespustí Lightroom. Mám pocit, že jsem to jednou už asocioval, ale teď to zase nabízí jen Camera Uploads v Dropboxu.
Přijde mi, že ty W10 fungujou každý týden jinak :-/
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 5. 9. 2018 10:51

Ještě jedna věc mne zaujala. Sony jede vyložena na WOW efekt. Naopak u Canonu mi to přijde jako využití nové příležitosti se spoustou dotažených vychytávek. Např. ovládací prstenec na objektivu a to nejen na nových, ale s dokonalým dotažení přes redukci i se starými objektivy. Adaptér se zásuvným filtry, pro někoho zbytečnost. pro jiného super.
Celkově se mi přístup Canonu líbí víc. A ani bych mu nevyčítal. že není "inovativní". Podle mne je, jen méně na oka zato více prakticky.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 9. 2018 10:55

Tak ano. Ja som hovoril uz dlho, skor ci neskor prestanu hrat rolu rozne tie vela fps a podobne druhorade zalezitosti. Stale je to fotak, stale to musi predovsetkym poriadne fotit, ostrit a v idealnom pripade sa aj dobre ovladat.

Ten kruzok sa paci aj mne, ale u mnohych objektivov, minimalne tretostranovych nebude takze dufam, ze sa to bude dobre ovladat aj bez neho ...
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 9. 2018 11:45

Ovládání clony nebo kompenzace exp a ještě něčeho... přes AF prstenec objektivu mají i Ztka od Nikonu. Bude to ale fungovat jen s nativními objektivy (ne přes redukci).
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 9. 2018 11:47

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 5. 9. 2018 11:53

Kolik vás tam je chlapi :-)
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 5. 9. 2018 12:24

Petr Luňák píše:Obrázek