Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 9. 2018 19:42

FOE

Zajímavá analýza !

Někdy se vyplatí počkat na pozdní sběr a provést výběr :-)
Naposledy upravil Davidof dne 4. 9. 2018 19:43, celkově upraveno 1
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 4. 9. 2018 19:43

Mně se pořád nechce věřit, že po těch letech, kdy Nikon nebyl schopen přijít s nástupcem D300 a kdy nebyl schopen přijít s nástupcem D750, bude najednou schopen vyvíjet zrcadlovky a bezzrcadlovky ve špičkové kvalitě. Snad jen, kdyby dokázal geniálně unifikovat technická řešení.

Jinak ten názor od FOE na Nikon mne také zaujal. Já už jsem ho vícekrát viděl na lopatkách a pak přišel nějaký vesměs produktový “zázrak”.
Naposledy upravil pemar dne 4. 9. 2018 19:47, celkově upraveno 1
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 4. 9. 2018 19:46

Já si počkám až někdo z předních výrobců prohlásí, že sloty a paměťové karty již nebudou třeba. To se zasměji a následně zatleskám.
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 4. 9. 2018 19:49

Oni by čisté teoreticky nebyly zapotřebí už teď, ale třeba u Nikonu je SnapBridge pořád ještě moc pomalý a WT bazmek moc velký, drahý a těžký. Prostě HW ještě nedospěl.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 9. 2018 19:56

no, opravdu funkční WiFi ve foťáku by asi ocenila spousta lidí.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 4. 9. 2018 20:07

U Nikonu nemám od dob WMU problém s funkčností wifi, ale s tím, jak to vysává baterku, proto používá SnapBridge jako hlavní kanál pro přenos Bluetooth a wifi zapíná jen v případě potřeby. Další profi možnost je výkonné síťové rozhraní WT-7a, které umožňuje komunikaci mezi fotoaparátem a bezdrátovou sítí až na vzdálenost 200 metrů při rychlosti až 866,7 Mb/s. Podporuje bezdrátový protokol LAN IEEE 802.11ac. Má vlastní baterii EN-EL15a. A stojí 35 tisíc korun.
Naposledy upravil pemar dne 4. 9. 2018 20:15, celkově upraveno 1
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 4. 9. 2018 20:11

Tak tech holi s DL radou bylo prehrsel a stale nic.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 9. 2018 20:28

Funkční WiFi bych si přál aspoň na úrovni svého mobilu. Mimo jiné tak, že přijdu domů, a nové fotky se automaticky nahrajou na Dropbox (např.). Jpeg a RAW zvlášť. Protokol WiFi bude odpovídat době.

Je to moc ?
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 4. 9. 2018 20:39

Už jsem to popisoval, jakmile jsem na wifi, tak se fotky z mobilu přenášejí na Nikon Image Space (bez wifi by to šlo také, ale na wifi nemám datový limit), je to ale defaultně omezené 2 Mpx kvůli velikosti dat a rychlosti přenosu, tyto data jsou Mikon Image Space bez omezení, jinak mám na uložení RAWu a JPG limit 40 GB.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 9. 2018 20:52

Jo, jestli to tak využijete, tak proč ne, ale je tam pořád dost omezení - ta velikost, celkový limit a hlavně místo uložení.

Chtěl bych prostě automaticky nahrát hlavně RAWy někam na NAS disk vždycky kdyz přijdu na domácí WiFi. Co nejrychleji. Ale bohužel. ;-)

No, kritický problém to není, jsou i větší :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 4. 9. 2018 21:18

Tak u Sony se taky suska o XQD uz nejakou dobu. Myslim, ze az prijde neco jako A9R (pristi rok???), tak ta XQD bude vice nez davat smysl.
Jinak bych spise uvital vnitrni pamet ve fotaku o velikosti 64GB minimalne.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 4. 9. 2018 21:54

Napadá mě, jestli Nikon ten Z mount neudělal tak velký, aby se tam vešel v budoucnu případně i větší snímač? Podobně jako to má třeba Canon s APS-C/FF.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 4. 9. 2018 22:10

Davidof píše:Je to moc ?

Je :D /ale da sa to spravit, nie je to nic zlozite, ale musi byt vo fotaku co treba .. mozno raz, az tam budu pchat linux :D / .. v spojeni s inteligentnou domacnostou aj to, ze ak nedonesies nic, nepusti ta domov :D :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 9. 2018 22:15

No tak to radši teda ta kartička nebo drátek :-) A svobodu fotit (mizerné fotky) nebo nevyfotit nic.

Kam až člověka zažene jeho vlastní lenost, fuj :-)
Davidof
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka