Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 4. 9. 2018 10:34

Tak pry mini A9 bude uplne novy fotak. Asi to naznacuje nove telo.
Oznameni asi po Photokina at se vyhnout tomu hunbuku kolem Nikon Z a Canon R.

Pro Sony asi dalsi trefa do cerneho. Necekam, ze konkurence bude schopna zareagovat drive nez za 1-2 roky.

Canon asi rozhodne ne v DSLR oblasti v APS-C a tim jak odstavil s novym bajonetem M bajonet asi taky ne.
Nedovedu si predstavit technicky nechat zrcatko litat 20fps a navic tam bude vzdy blackout, ktery pokud se pouzije technika z A9 bude bez blackout uplne.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 9. 2018 10:40

lukas_highenergy.cz píše:Tak jsem po delší offline dovolené zase zpátky a zásadní otázka - už nahradily? :-D

Případně nějaké zcela zásadní téma? :-)

Zatiaľ to prebieha v pohode, Ganec proti starým aj novým válečníkom, Skrátka to sado maso ich zjavne baví, inak hlučná debata okolo canikon beznosorožcov, Pemar stojí neochvejne na strane zrkadlovkovej, Ostatní čakajú čo z toho vylezie...
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 4. 9. 2018 10:47

Devil007cz píše:Tak pry mini A9 bude uplne novy fotak. Asi to naznacuje nove telo.

Pro Sony asi dalsi trefa do cerneho. Necekam, ze konkurence bude schopna zareagovat drive nez za 1-2 roky.

Canon asi rozhodne ne v DSLR oblasti v APS-C a tim jak odstavil s novym bajonetem M bajonet asi taky ne.
Nedovedu si predstavit technicky nechat zrcatko litat 20fps a navic tam bude vzdy blackout, ktery pokud se pouzije technika z A9 bude bez blackout uplne.

Nechápu tohle nadšení z vysokých fps, jakoby to byla nejdůležitější vlastnost. Mě fps ani hloubka bufferu vůbec nezajímají. Tohle nebyl problém ani u D80, který jsem měl v roce 2007. Daleko důležitější je, jak se s foťákem dělá, jak měří, jestli je na něj co nasadit...

-- 4. 9. 2018 10:50 --

Sony zrovna neoplývá nabídkou teleobjektivů vhodných k "levnějším" APS-C tělům. Dokud se to nezmění, lidi budou používat svoje zrcadlovky. Potenciál nové Axxxx nebude využit.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 9. 2018 11:06

2 Dolgor

Presne, ak by som potreboval dlhšie ohniská, tak APSC sony bude asi jedna z posledných volieb. Pritom pre moje potreby je už A6000 viac ako pohodová voľba, ale dlhé ohniská za slušnú cenu a nie megarúry na FF fakt nie sú....
Tu ma prekvapuje pasivita sigmy a tamronu, Ak dokázali robiť lacné dlhé sklá na pantax, tak na sony by to hádam tiež nemal byť problém.

Inak počet fps je asi fakt aktuálne lákadlo ako dakedy počet Mpx, ale davy na to počujú, tak im to dáme...
Naposledy upravil bob222 dne 4. 9. 2018 11:11, celkově upraveno 1
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 4. 9. 2018 11:11

bob, kadence tatatatata a někdy i více je nepochybně veledůležitá fičura, to člověk se špatným zrkadlovkovým návykom nikdy nepochopí. Já si nemůžu pomoci, ale i letadla fotím v drtíve většině na singl. Manýra od dob kinofilmu, vím. Na 50fps mám video a to mi stačí.

-- 4. 9. 2018 11:14 --

lukas_highenergy.cz píše:Tak jsem po delší offline dovolené zase zpátky a zásadní otázka - už nahradily? :-D

Případně nějaké zcela zásadní téma? :-)

Mimo tvou službu se nic zvláštního nestalo, vojín G. byl trapný jako obvykle. Z jiného útvaru byl převelena nová posila a v kuchyni se snaží uklohnit nový produkt. Takže při starém
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 9. 2018 11:18

Jo jo, pravdu máš, na tie zlé fotografické (pardon zrkadlovkové) návyky furt zabúdam. Fotiť sa má na jednej nohe, foťák za hlavou, držať za objektív, jedna ruka v trencloch, zavreté oči a kropiť okolie čo to karta dá.
Minule som takto videl "budúcnosť fotografie", na Hviezdoslavovom námestí v BA. Nejaký ázijský turista tam držal nejaký FF nikon nad hlavou, kropil to a pomaly sa otáčal, okrem toho mal na krku gopro a zjavne točil všetko čo tam lietalo. No a na záver prišiel pred divadlo a odpálil si tam asi 10 selfíčiek s mobilom.
Užíval si to plnými dúškami, len neviem či niečo vnímal aj reálne...
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 9. 2018 11:44

Ta fotka je mizená, ale navazuje na to, co psal bob - takhle procházeli Japonci Krumlov - absolutně se nekoukali okolo sebe. Patrně až večer to zkoukli

B2F5950C-0193-4FA2-9494-6201D2CB6981.jpeg

Jo a ještě se případně fotili, jak fotí selfie

88370018-1297-494D-B36B-42ED65C3A207.jpeg

Prostě jinej svět :-)
Naposledy upravil Davidof dne 4. 9. 2018 11:48, celkově upraveno 1
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 4. 9. 2018 11:47

Dolgor píše:
Devil007cz píše:Tak pry mini A9 bude uplne novy fotak. Asi to naznacuje nove telo.

Nechápu tohle nadšení z vysokých fps, jakoby to byla nejdůležitější vlastnost. Mě fps ani hloubka bufferu vůbec nezajímají. Tohle nebyl problém ani u D80, který jsem měl v roce 2007. Daleko důležitější je, jak se s foťákem dělá, jak měří, jestli je na něj co nasadit...

-- 4. 9. 2018 10:50 --

Sony zrovna neoplývá nabídkou teleobjektivů vhodných k "levnějším" APS-C tělům. Dokud se to nezmění, lidi budou používat svoje zrcadlovky. Potenciál nové Axxxx nebude využit.

To, že ty to neocenis neznamená, že plno jiných to neocení taky. Proč jsou tady sportovní foťáky jako D500/D5 nebo 1Dx2/7DII. Pro ně je počet FPS a velikost bufferu důležitá.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 4. 9. 2018 11:49

Tak další zveřejněná data k X-T3 na "proměřování č****ů" mezi ostatní foťáky. Zvlášť pro znalce fps! :D
https://www.fujirumors.com/breaking-fuj ... cs-leaked/
Impressive video specs (4K@60p 4:2:0 and 10 bit internal / 4K@60p 4:2:2 and 10 bit external), battery life improved by 15% (390 shots CIPA standard), a blackout-free EVF at 30 fps “sport mode” & more

• Equipped with back-illuminated “X-Trans CMOS 4” sensor with newly developed effective pixel number of approximately 26.1 million pixels (Low pass filter less)
• High-speed image processing engine “X-Processor 4”
• By increasing the number of phase difference pixels to about 4 times the current ratio, the image plane phase difference AF area is expanded to the entire screen area (about 100%)
• Extended the low illuminance limit of phase difference AF from conventional -1 EV to -3 EV
• 4K / 60P 4: 2: 0 Compatible with 10-bit SD card recording in the camera. 4K / 60P 4: 2: 2 Also supports 10bit HDMI output
• “Sports finder mode” function is newly installed. Blackout-free high-speed continuous shooting at the maximum speed of 30 frames per second is possible within a frame equivalent to 16.6 million pixels (1.25 times crop)
• Newly equipped “pre-shooting” function that starts shooting from the time when the shutter button is pressed halfway and records the shot image by pressing the shutter button all the way
• “Monochrome adjustment” function is newly added to “Film simulation”
• “Color Chrome Effect” function is first installed as “X series”
• USB Type adopts Type-C (USB 3.1 Gen 1) standard
• Standard ISO: 160 to 12800 (extended ISO: 80/100/125/25600/51200)
• Continuous: About 11 frames / sec (mechanical shutter), about 30 frames / sec (electronic shutter, 1.25 times crop)
• EVF: 0.5 type organic EL finder Approx. 3.69 million dots 0.75 times
• Rear liquid crystal: 3.0 type approximately 1.04 million dots 3 way tilt type touch panel liquid crystal
• Film simulation: 16 modes (including ETERNA)
• Wi-Fi · Bluetooth 4.2 installed
• Battery: NP-W126S
• Number of storable pictures: approx. 390 pictures (in normal mode)
• Size: 132.5 × 92.8 × 58.8 mm
• Weight: 539 g (including battery and SD memory card), 489 g (body only)
• Color: Black / Silver
• Reservation start date: September 6, 2018
• Scheduled to correspond to movie shooting with hybrid log gamma method and “Simultaneous film simulation / F-Log simultaneous output” by firmware update through 2018
Naposledy upravil wikxzen dne 4. 9. 2018 11:56, celkově upraveno 2
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 9. 2018 11:52

To by mě zajímalo, kam to povede - k RAW 8K filmům ? :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 4. 9. 2018 12:01

Sony sensor, takze asi na tom nova mini A9 bude podobne.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 9. 2018 12:04

Okrem dýchavičného canonu zjavne všetko čo stojí za to má sony senzory.
Teda m4/3 robí tuším toshiba, ale tá tiež patrí viac menej sony...

-- 4. 9. 2018 12:05 --

Davidof píše:To by mě zajímalo, kam to povede - k RAW 8K filmům ? :-)

no budeš mať stále zapnuté a doma z toho budeš hodiny a hodiny vycvakávať fotečky. :shock:
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 4. 9. 2018 12:16

FPS - něco má do sebe. Jako krajináři je mi to samo ukradený. Ale když fotím třeba dcerku jak skáče do bazénu, tak je z čeho vybírat, když srovnám 4,5 na FF versus 8,6 na mFT. Těch 20 u rychlých sportů chápu.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 4. 9. 2018 12:18

Jestli X-T3 dostane stejný senzor jako A6700 čico, hezky nám to ilustruje vztah Sony Semiconductor a Sony Imaging. O nic vyšší exkluzivita než pro ostatní výrobce DF. Záleží, co si kdo nasmlouvá a patřičně zaplatí, nebo jestli se spokojí s některým generickým čipem.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 4. 9. 2018 12:22

Davidof píše:Ta fotka je mizená, ale navazuje na to, co psal bob - takhle procházeli Japonci Krumlov - absolutně se nekoukali okolo sebe. Patrně až večer to zkoukli

B2F5950C-0193-4FA2-9494-6201D2CB6981.jpeg

Jo a ještě se případně fotili, jak fotí selfie

88370018-1297-494D-B36B-42ED65C3A207.jpeg

Prostě jinej svět :-)

Čínani mají údajně velmi málo dovolené a dovolená v Evropě je pro ně velmi drahá, takže se snaží do programu vměstnat maximum a maximum taky zachytit. Žijou z toho pak doma dalších pár měsíců. Takže není priorita užít si to místo, ale co nejvíc toho přivést domů.

U Japonců je to podle mě víc o takové techie kultuře.
Mikeczcz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka