Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 4. 2018 22:25

Mam problem si vybavit fotku ptaka v letu, co me zaujala, s vyjimkou lovicich lednacku.
Ja fotim ptaky radsi na zemi...
Obrázek
Pripadne pod vodou...
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 25. 4. 2018 22:43

Jsem na tu druhou chvíli koukal, co je to za rybu. A ona je to zadnice.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 4. 2018 07:30

bob222 píše:Chcel by som aby sem teraz MK napostoval vtáka aby sme padli na hubu. Alebo Rodri. Napríklad... :)

Mam akorat tohle :D

Obrázek
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 26. 4. 2018 07:47

Ricoh GR ... jak priznava i autor, jde o lucky shot

https://www.flickr.com/photos/p_medicus/15859074515/
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 26. 4. 2018 07:50

Já teda hlavně nějak nerozumím tomu co s těma fotkama těch ptáků co tu jsou napostované děláte? K čemu je taková fotka? Jenom jakože k testu AF? Nebo si je někdo tiskne nad postel?

Jak tady pemar psal, že jako soustředění se na výsledej je cosik cosik.
Já teda se snažím spíš soustředit na výsledek a jestli se mi to povede bez ležení v kaluži tak super.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 4. 2018 08:20

Nevím jak ostatní, ale u mě jednak jde o odreagování - máš nějaký důvod jít ven, jednak jde o trening - fotit ptáky se musí člověk učit (nejen letovky).

Tak nějak doufám, že až budu ve správnou chvíli na správným místě, tak budu vědět, co mám dělat.

Nikdo netvrdí, že jsou to veledíla, ale, ruku na srdce, tohle se dá říct o skoro všech fotkách.

Zatím jsem si vytiskl tři fotky asi z pěti tisíc ... a asi padesát jsem si vyexpportoval na památku.

Nezapomeň, že je to tu pořád jenom nezávaznej pokec :-) a řekl bych, že je to pořád lepší, než se tu urážet. Občas se tu najde i zajímavá informace nebo názor, nebo dokonce i fotka ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 26. 4. 2018 09:26

Na ptáky jsme krátký, proto zpět do st. Chameleon. Bicí jsou hotové, teď se připravují kytary a zpěv.
Kytara je signaturka od Jeffa Loomise (Arch Enemy), který bohužel rozvázal s Schecterem spolupráci. Je to konkrétně jeho vlastní model, který drtil koncertně. Dobře znějící a vyhraná sedmička.
Jinak studio Chameleon a jeho mistr zvuku jsou třeba v tomto klipu Hansen Friends https://www.youtube.com/watch?v=FGkwVVYkWTw
Přílohy
Tim und Martin.jpg
Loomisovka na plátně.jpg
Eike und Sean.jpg
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 26. 4. 2018 09:45

2 Grimjaur

Slovami klasika, "potěšil si moje játra"! 8-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smikoto 26. 4. 2018 10:53

to Davidof:
jasny. Beru že je to nějakej motiv jít třeba ven a dělat něco pro zábavu.
Já to beru taky pro zábavu ale čím dál víc si říkám že je dobré fotit tak aby to mělo smysl.
Beru že někdo vyfotí svou kočku, psa protože bude mít třeba nějakou vzpomínku v albu, tak stejně si do alba fotí různé reporty z akcí kde třeby byl a chce ten zážitek zaznamenat.
Klidně si představím že půjdu zkusit fotit ptáky, jen tak pro zábavu, ale já bych to u sebe třeba chtěl pojmout aby to mělo nějakej smysl, aby když nic jiného to bylo třeba "pěkný" a pro to bych se snažil v rámci možností udělat maximum.
Já v podstatě taky fotím fotky na prd, ale aspoň třeba udělají radost té holce co ji fotím i kdyby měli skončit na FB a strávím nějakej čas s pěknou mladou babou :-)

Když budu chtít fotit foodfotky tak to budu chtít taky dotáhnout na nějakou úroveň. Prostě nevím proč bych si měl vyfotit králíka na smetaně s rýží bez nějakého kontextu nebo v nějaké kvalitě když už tak ať se to blíží top food fotkám a bylo to min. "pěkný"

Jenom taková úvaha, nic ve zlém, každý ať dělá co uzná za vhodné. Já prostě jenom nevím proč bych si některé fotky měl nechat, když už jsem je teda i vyfotil.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 4. 2018 11:08

Smikoto

Fotit mladý baby je lepší, to beze sporu, ale já jsem šťastně ženatej, tak radši neprovokuju osud ...

Taková hezká ženská je nebezpečnější než vzteklej orel :-)

Ad zlepšování - no comment, souhlas, focení by mělo mít smysl a hlavně progres. Jakože že se za pár let kouknu a uvidím, že fotim líp.

No ale, oproti začátečníkům houslistům třeba, tyhle pokusy s ptákama nebo jídlem jsou celkem neškodný, stačí zavřít oči :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod sesty 26. 4. 2018 11:25

No tak teď tu ve vzduchu lítá nebezpečná myšlenka, jestli to má vůbec cenu, to naše focení. Jestli teda není lepší si najít lepší fotky na netu, těma se pokochat a do té přírody jít jen tak s rukama v kapsách a nestarat se o to jestli by tenhle a tamten objektiv nebyl lepší, nebo kdy nahradí...

Jinak ženský mám zakázaný, už dlouho před svatbou. Takže jen ta příroda :)
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 26. 4. 2018 11:42

Tak to focení ptáků, to je snaha přiblížit se mistrovi. Kdekdo to zkusí a většina po čase zabalí. Jsou takoví, kteří fotí ptáky pro výstavy, a lidi na ty výstavy chodí, nebo si koupí velkotisk a pověsí si ho do kanceláře, protože má estetickou hodnotu. Je ale taky dost lidí, kteří by šli na výstavu, která žádnou estetickou hodnotu nemá, ale má hodnotu informační. Znám takový týpky, kteří učůrávají z technicky mizerný fotky orchideje, protože je to určitě hybrid a to by neměl být, protože ty druhy rostou na jiných lokalitách a mají jinýho opylovače. Kdyby byli vrabci a drozdi pro Darwina level jadřinec, nikdy by se nedostal na správnou cestu k teorii evoluce, ale jemu se to povedlo. Radek je z Brna a určitě má na fotkách klášter a možná ukecal Augustiniány na fotky z interiérů, protože je to tam neskutečně hezký. Když tamní mnich Mendel přednášel přírodovědeckému kroužku svoje objevy o dědičnosti vloh, byl pro ně level jadřinec, protože oni se zabývali skutečně důležitými věcmi, jako jak zkřížit ovce, aby měly víc masa a vlny. A pak máme konec 20. století a objev RNAi, který převrátil biologii a převrátí medicínu. Na začátku byly petúnie a proč jsou tak barevný. To může zajímat leda nějakýho mimoně a nýmanda v jednom. A co geologové, ty paka, který si cvrnknou ze styku dvou vrstev a ukazují si rozmazaný obrázky oblázků a profilů u cesty. Přitom oni začali s tím, že Země nemůže být 6 tisíc let stará. Takže to je všechno jen o tom, co za tím člověk vidí. Když vím prd o ptácích, jsou level jadřinec, ale když mě z nějakýho důvodu ptáci zajímají, můžu je mít na 350 tisících neostrých fotkách a po večerech si je prohlížet místo 854. dílu Růžovky. Akorát samozřejmě musím počítat s tím, že pro ostatní to je level jadřinec nebo sbírka telegrafních sloupů z 20. století. Půlka lidstva zná tři druhy aut, modrý, červený a stříbrný, dva druhy letadel, s vrtulí a bez vrtule, a přesto nacházíme nad postelemi kýčovitý plakáty s Bugatti Veyron ročník 2015 a na disku 2300 fotek z leteckýho dne v Hradci Králové. Prostě to, že nejsem cílovka, neznamená, že cílovka neexistuje. Kulturní člověk, který si prošel vývojem a dozrál, se nepozná podle toho, že ho zajímá jen architektura a důvěrně známá historie posledních 200 let jeho rodného města, a všechno ostatní je jadřinec. Tohle je stejnej druh pošuka jako ten, kterej sbírá šutry, skládá je do poličky a každou návštěvu unudí k smrti. Takovej postoj, jakože já jsem se posunul a teď dělám umění nebo dokumentuju pro budoucí generace, a vy se zabýváte jadřincem, chápu, ale jenom proto, že mi taky chybí představivost a například ty letadýlka, co sem občas někdo postuje, mě nudí k smrti. ...Podotýkám, že ptáky nefotím, zato jsem jako děcko chodil s éterovou lahvičkou a napichoval brouky do polystyrenu. Kdybych měl tehdy digitální foťák s makroobjektivem, nabeton dnes disponuju 5 HDD s milionem nepromazaných fotek členovců všeho druhu.
Naposledy upravil Dolgor dne 26. 4. 2018 12:10, celkově upraveno 1
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 4. 2018 12:09

Ještě k původní smikotově otázce - "a co nimi děláte ?" - řekl bych že by šlo napsat cimrmanovské "normálně je zahazuju".

Občas, velmi občas se něco povede, že to jde uložit do fotodeníku a občas občas občas se něco dá i vytisknout.

Zrovna u ptáků nebo zvířat je to (minimálně pro mě) hra o mnoha neznámých.

Výsledkem je spořič na počítači v práci, kam si pouštím povedenější obrázky a koukám na to místo počítání statiky :-)

Nicméně je dobrý si připomenout, že by to mělo mít nějakou úroveň a nemělo by toho bejt moc, to nám asi smikoto chtěl naznačit :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 26. 4. 2018 12:19

Ja to psal treba proto, ze kdyby mi nekdo jako Smikofoto neco takovyho rekl kdyz mi bylo 20, tak mi ulehcil hodne zivotnich slepych ulicek, on mi to nekdy nekdo rekl pred 10-15 lety, asi nejak "a na co takova fotka stromu slouzi?" ... a myslel to ne tak, ze misto fotky stromu mam lezet doma na kavalci, ale ze mam mit v hlave poradek (treba misto fotaku se kterym nemam nic spolecneho si vzit dalekohled a atlas ptaku). Nekoho to napadne v 18ti, nekoho nekdo nakopne v 20, nekoho v 30, nekdo se musi nechat popostrcit a nekdo to nechape ani kdyz se mu to explicitne rekne a pouzije neco jako "ja si muzu delat co chci", "ja chci mit v zaberu kus myho prstu".
Je to fakt dost moderni, treba holky co jsou vyzrany a nevyjdou prvni patro rikaji "jsem sva". Na druhou stranu, je to label, ono je to nakonec dobry, kdyz ma nekdo vytetovany na ruce haknkrojc, nebo vyfoti 5000 fotek na detskym dni a pak je vsechny posle v jednom mailu, tak clovek se hned zorientuje a neztraci cas.
Ja jsem kdysi, (tak rok 2000) ukazoval svuj zapad slunce nejakymu galeristovi, on tak pokaslaval, ale rekl "pekny"... kdyby me poslal do p*rdele hned, tak jsem si usetril nejaky cas.
Voni si vsichni foti zapady slunce a je to v poradku, ale kdyz nekdo vleze na fotoweb a resi DxO, tak je trochu predpoklad, ze toho sadrovyho trpaslika chce mit peknyho. Tak jako je dobry nemit doma p*osranej hajzl.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 4. 2018 12:31

Zase - bez focení se focení nedá naučit. Slepý uličky, který si neprojdeš sám, nejsou tak uvěřitelný.

Na druhou stranu - dobře vyvinutá soudnost je k nezaplacení, spolu s rozumnou snahou o vlastní zlepšení.
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka