Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 9. 4. 2018 22:04

Ganec píše:(ako ničím neotvrdenú teóriu o optimalizácii skiel na blízko, alebo na diaľku)

Makro skla si niekedy studoval ? Skus .. a potom sa vrat , ty neotvrdena teoria :-) A nemam teraz na mysli zaostrovaciu vzdialenost, samozrejme.

-- 9. 4. 2018 23:07 --

pemar píše:U AF do hry přichází ještě vůle motoru

prstencove (linearne?) motory volou netrpia, ale tiez je tam asi nejake obmedzenie na krok, neviem
pemar píše:To on podle mne ani nechce, chce vybruslit z toho trapasu s kolimátorem.

Ako x dalsich trapasov predtym :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 9. 4. 2018 22:11

Itokar, že máš trpělivost mu tohle vysvětlovat. Kdyby neměl v palici průvan, tak by se zamyslel nad tím jak optimalizuje na své 12-50 sklo do makro režimu. Je to marné, je to marné, je to marné.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 4. 2018 22:26

Takže tu máme ďalšiu stranu, vďaka ktorej si už môžeme spraviť rekapituláciu predchádzajúcej.

Kontrola, či som napísal niečo zle:
1) zacitovali moji oponenti (mimo spammerov, ktorých odignorovali, takže nenapísali nič zaujímavé) nejaký môj text?
- nezacitovali; teda k tomu čo som napísal nemali žiadne pripomienky
2) našli nejakú konkrétnu chybu, na ktorú by upozornili?
- nenašli; teda to čo som napísal sa dá považovať za správne
3) použil pemar vo svojom príspevku urážlivé slová?
- použil (slovo "blbec"); teda dopustil sa argumentačnej chyby "ad hominem"
(to znamená, že je na seba nahnevaný, že ho "Nachytali na hruškách")
4) začal pemar riešiť iné témy?
- začal opisovať nejakých študentov; teda dopustil argumentačnej chyby "toto s témou nesúvisí"

Zhrnutie kontroly:
- keďže ani pemar ani Dolgor nemali žiadne pripomienky, napriek tomu že argumentovali
- so všetkým čo som napísal súhlasia
- no a potom začali riešiť inú tému
=> znamená to, že aktuálne témy možno považovať za doriešené

Takže na strane 2810 sme sa dozvedeli, že:
1) zrkadlovkové sklá môžu z princpu PDAF ostriť inak presne nablízko ako na diaľku
=> zmanipulovaní zrkadlovkári si potom myslia, že konštrukcia ich objektívu je optimalizovaná buď na diaľku, alebo na blízku vzdialenosť
2) 5-smerová stabilizácia umožňuje zároveň zaostriť vrchom snímača viac do diaľky a spodkom snímača bližšie
=> teda foťák s takouto stabilizáciou sa hodí viac na krajinky ako bez nej
3) neexistujú žiadne reálne dôkazy niektorých tvrdení pemara a Dolgora
=> ich tvrdenia sú teda zvyčajne len prejavom ich viery
Naposledy upravil Ganec dne 9. 4. 2018 22:37, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 9. 4. 2018 22:33

Ty woe, slušnej model... na 25 řádkách obsahujících text si udělal parádní reklamu svýmu dealerovi. Skoro lituju, že jezdím na rum :D
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 9. 4. 2018 23:03

Jestli Ganec někdy přijde k rozumu a tohle si po sobě přečte, to bude bolet.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 4. 2018 04:33

Ganec píše:Takže tu máme ďalšiu stranu, vďaka ktorej si už môžeme spraviť rekapituláciu predchádzajúcej.

Kontrola, či som napísal niečo zle:
1) zacitovali moji oponenti (mimo spammerov, ktorých odignorovali, takže nenapísali nič zaujímavé) nejaký môj text?
- nezacitovali; teda k tomu čo som napísal nemali žiadne pripomienky
2) našli nejakú konkrétnu chybu, na ktorú by upozornili?
- nenašli; teda to čo som napísal sa dá považovať za správne
3) použil pemar vo svojom príspevku urážlivé slová?
- použil (slovo "blbec"); teda dopustil sa argumentačnej chyby "ad hominem"
(to znamená, že je na seba nahnevaný, že ho "Nachytali na hruškách")
4) začal pemar riešiť iné témy?
- začal opisovať nejakých študentov; teda dopustil argumentačnej chyby "toto s témou nesúvisí"

Zhrnutie kontroly:
- keďže ani pemar ani Dolgor nemali žiadne pripomienky, napriek tomu že argumentovali
- so všetkým čo som napísal súhlasia
- no a potom začali riešiť inú tému
=> znamená to, že aktuálne témy možno považovať za doriešené

Takže na strane 2810 sme sa dozvedeli, že:
1) zrkadlovkové sklá môžu z princpu PDAF ostriť inak presne nablízko ako na diaľku
=> zmanipulovaní zrkadlovkári si potom myslia, že konštrukcia ich objektívu je optimalizovaná buď na diaľku, alebo na blízku vzdialenosť
2) 5-smerová stabilizácia umožňuje zároveň zaostriť vrchom snímača viac do diaľky a spodkom snímača bližšie
3) neexistujú žiadne reálne dôkazy niektorých tvrdení pemara a Dolgora
=> ich tvrdenia sú teda zvyčajne len prejavom ich viery
Přílohy
A3B48F67-97AA-48AA-BC38-696145381BEF.jpeg
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 10. 4. 2018 05:05

Ganec opět nerozumí psanému textu, zaměňuje citaci tehdejšího veřejného přiznání adeptů o inženýrský titul s osobní urážkou, pravděpodobně se vnitřně ztotožňuje s oněmi studenty, což vzhledem k tomu, co tu předvádí za analytické výkony, celkem i chápu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod BigglesO27 10. 4. 2018 05:33

Já bych jen připomenul jednoduchou otázku. Jak je to, Ganče, s tím kolimátorem? Tedy k čemu se dle tvých praktických zkušeností hodí? A kdybys měl mimořádně plodnej den, mohl bys odpovědět na ještě jednu nezodpovězenou otázku. Je kolimátor optický hledáček/zaměřovač?
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 10. 4. 2018 06:06

Dolgor: obcas si tak hovorim, ze v dnesnej dobe digitalneho veku, nie ako kedysi BBSky, hrozi, ze to budu citat deti :D

-- 10. 4. 2018 07:07 --

Grimjaur: Fidko je trpezlivejsi, ale podozrievam ho, ze sa tym bavi :D :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 10. 4. 2018 06:07

To by aj mna zaujimalo, ja sa priznam, ze to neviem. Prosim Vas, ti ktori este nie ste na ignore liste , odcitujte niekto BigglesO27-ov post nado mnou. Aby sa G nemohol vyhovarat, ze to nevidel :-)
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 4. 2018 06:24

pemar píše:Ganec opět nerozumí psanému textu, zaměňuje citaci tehdejšího veřejného přiznání adeptů o inženýrský titul s osobní urážkou, pravděpodobně se vnitřně ztotožňuje s oněmi studenty
Si úplne mimo. Vôbec si nepochopil, čo som tým chcel napísať. :/

Naznačujem ti, že takto nikoho o ničom nepresvedčíš.
- Prázdnymi kecami len posiluješ vieru toho druhého.
- Neposkytnutím preveriteľných dôkazov len dokazuješ, že neexistujú.
- Ignorovaním faktov len potvrdzuješ, že sú pravdivé.
- Chybami v argumentácii len prezrádzaš, že sám tomu nerozumieš.
=> Nech by aj ten druhý bol na pochybách, po tom čo si predviedol by si ho len utvrdil v tom čo si myslel na začiatku!
Naposledy upravil Ganec dne 10. 4. 2018 06:26, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 4. 2018 06:25

ltokar píše:Dolgor: obcas si tak hovorim, ze v dnesnej dobe digitalneho veku, nie ako kedysi BBSky, hrozi, ze to budu citat deti :D

-- 10. 4. 2018 07:07 --

Grimjaur: Fidko je trpezlivejsi, ale podozrievam ho, ze sa tym bavi :D :D

To boli casy :) Dnes mam teoriu, ze sa tu bavi Ganec pretoze pri jeho vedomostiach (ktore si samozrejme ohyba tak ako potrebuje, ale stale ich ma) proste nemoze byt taky blbec aby veril tomu co tu pise. Ak by som sa mylil, znamenalo by to, ze tu mame skutocne choreho cloveka s istym dost vaznym komplexom a bolo by mi ho uprimne dost luto, aj ked by som ho stale najradsej udrel :)

Co sa Gancovej reakcie na pemara tyka, sam by si mal uvedomit ze argumentaciu bez chyb nam este neukazal, takze to asi znamena presne to, co tu vsetci cely cas tvrdime :)

Nema niekto skusenost s Panasonicom 100-300 II vs Oly 75-300 II ? Zvazujem jeden z nich. Zvazoval som Leicu 100-400, ale kedze mam v plane aj toho Mavica, nechcem naraz pustat tolko penazi. Oly je cca o 100-150€ lacnejsi, ale zaujma ma hlavne vystup. Panasonic je udajne rychlejsi, udajne trosku ostrejsi a vidim tam aj vyhodu v clone, kedze po pricloneni na uroven Olympusu by sa ostrost snad este malinko zvysila, pripadne by mi dovolila nizsie ISO. Pretesnenie ma prilis nezaujima, aj ked bonus to je :) Tiez ma zaujima hlavne vystup na dlhom konci. Najviac by ma potesila nejaka full res ukazka nejakeho operanca, alebo chlpaca :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 10. 4. 2018 07:25

BigglesO27 píše:Já bych jen připomenul jednoduchou otázku. Jak je to, Ganče, s tím kolimátorem? Tedy k čemu se dle tvých praktických zkušeností hodí? A kdybys měl mimořádně plodnej den, mohl bys odpovědět na ještě jednu nezodpovězenou otázku. Je kolimátor optický hledáček/zaměřovač?

To je ta otázka, ze které se Ganec snaží vyvléknout, stejně jako z těch dalších technických nepřesností (de facto bludů), které tady k našemu pobavení hlásá. Ale muž s brašnou nesmí projet a černí musí vyhrát, ne?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 10. 4. 2018 07:27

Ganec píše:2) 5-smerová stabilizácia umožňuje zároveň zaostriť vrchom snímača viac do diaľky a spodkom snímača bližšie

Vážně někdo tvrdil, že tohle existuje?
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 4. 2018 07:59

Jasan. 5-smerova stabilizacia v kombinacii s detekciou tvare tiez umoznuje sledovat tvar a udrzat ju ostru aj pri velmi dlhych casoch. Teda vraj.
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka