Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 9. 4. 2018 05:01

“Pemar sa už priznal, že odkedy má iphone, tak nakrátko s DSLR už nefotí (aspoň tak som to pochopil).”

Pochopil (jako vždy) špatně, fotografování z mobilu pro mne není fotografování, jen dokumentační cvak. Nicméně, kvalita z mobilu jde nahoru a elektronické funkce se rozvíjejí na mobilech zda se rychleji, než u CSC. Nejlepší kombinace nakrátko je pro mne zatím zrcadlovka a makro-objektiv, psal jsem o tom, že portrétový objektiv 105/1.4 je optimalizovaný na portréty a fotky na nejkratší vzdálenost nejsou jeho silná stránka. A psal jsem bez většího detailu, že schopnost fotit na velkou vzdálenost závisí u objektivu na optické konstrukci a systému ostření.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 9. 4. 2018 05:44

golem2 píše:landov
Nemas vyskusane gimbal hlavu na stative, alebo monopode? Mozno by sa sledovalo lepsie.

Zatial som nemal moznost skusit gimbal, ale urcite by to pomohlo.

-- 9. 4. 2018 06:50 --

Vcera som bol so synom v Kosiciach na koncert Operation:Mindcrime (ex Queensryche), spevak Geof Tate sa poriadne zmenil za tie roky, ale hlas ma stale excelentny. Bol to zazitok!
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 4. 2018 07:05

Už i ty ? :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod BigglesO27 9. 4. 2018 07:49

Ganče, už sis něco vygooglil ohledně kolimátoru a jeho použití?
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 4. 2018 09:05

kozakm píše:https://www.dpreview.com/interviews/5014039475/cp-2018-interviews-the-reign-of-the-dslr-is-almost-over
čo ťa tam najviac zaujalo? :--

-- 9. 4. 2018 10:08 --

mňa teraz pobavil jeden kontraargument (teda taký, ktorý vyvracia výčitku voči EVF):
You are getting desperate, hahaha. Now you're trying to make up ailments associated with mirrorless usage! You are really grasping at straws, aren't you?
:mrgreen:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 9. 4. 2018 09:12

A mne zas (ne)baví, jak plácneš naprostou 3,14čovinu a posléze se jí snažíš “vymlčet”, mysleje si, že nejsi za úplnýho nýmanda...
Takže co kolimator a jeho použití a tvoje zkušenost s ním?
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 9. 4. 2018 09:31

Biggless: nachytal si ho zase na hruskach, pajaca, teraz sa bude tvarit , ze nic, obcas da nejaky odvecak a nakoniec tych, co budu otravni s touto otazkou da do ignore listu :) .. kto teda chce byt "ignorovany" , ma sancu :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 9. 4. 2018 09:50

BigglesO27 píše:A mne zas (ne)baví, jak plácneš naprostou 3,14čovinu a posléze se jí snažíš “vymlčet”, mysleje si, že nejsi za úplnýho nýmanda...
Takže co kolimator a jeho použití a tvoje zkušenost s ním?

On tě teď asi nevidí. :)
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 4. 2018 09:59

Vidím že niečo píše (čo sa mi nezobrazuje) .. ale dokiaľ na to nevidím žiadnu reakciu, tak to beriem ako spam.
Moje minulé vysvetlenie bolo zrejme dostatočne zrozumiteľné.
Takže neriešim...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 4. 2018 10:04

Ako spam to neberies, pretoze to citas, takze zase klames :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 4. 2018 10:05

Ako spam to neberies, pretoze to citas, takze zase klames :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 9. 4. 2018 10:21

Ganec píše:keďže už pemar reagoval, tak zareagujem aj ja:
BigglesO27 píše:Takže opět, Ganče, jak je to s tou optikou, potažmo zrcadlem? K čemu je absence optického hledáčku, pokud ji kompenzuju jiným optickým hledáčkem?
V prípade kolimátora to nie je kompenzácia, ale úplne iný typ fotenia.

Grimjaur: nie, nie , Ganec dobre vidi, precital a reagoval na Biglessov post, citujem to ako dokaz a zaroven archivujem ako dalsi "zaujimavy" kus.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 9. 4. 2018 11:38

rodri píše:
Davidof píše:100-400 je 5,7 na 300, ostrost se mi zdá čím dál lepší, i když upřímně - ty dvě fotky od landova se mi zdají ostřejší.
Pořád ale doufám, že landov umí ptáčky fotit líp než já :-)

Ty fotky landova se dají zvětšit? Mě se zobrazují jen v rozměru 1200x800 a z toho se ostrost moc nepozná.

Tie 2 fotky su uz dost brutalny vyrez. Tu mas jednu z toho isteho fotenia, sice tiez je to cropovane, ale trochu menej ako predosle:
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigglesO27 9. 4. 2018 12:06

Tak u mne se už dost dlouho tváří, že jsem na ignore listu, obvykle když je v úzkých, takže já už téhle mety dosáhnout nemůžu, Itokare :) Nicméně bych od něj “fundovanej” rozbor užití kolimátoru uvítal, včetně rozlišení, nakolik je optickým hledáčkem (zaměřovačem) a nakolik nikoli, případně jestli je jeho užití limitované bezzrcadlovkou či nikoli a jak se jeho použití a funkce mění (pokud) při použití na různých aparátech :)
BigglesO27
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka