Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 5. 9. 2013 16:12

Petr Luňák píše:
Puntík píše:Samozřejmě, také záleží na hladině okolního šumu.

A pak taky zalezi na tom, jak vysoky hluk zvlada tvuj fotak.

Tuhle jsem fotil motorky a můj foťák zvládl jejich hluk bez potíží.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 9. 2013 16:37

Lotrandor píše:Jak dlouho si ještě chceš měřit pindíka?

Nic si nepochopil, viz MK.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 5. 9. 2013 16:55

Lotrandor uz byl o jeden level vyse v humoru :D
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 5. 9. 2013 17:24

Flor.cz píše:
ltokar píše:edit: a preco treba na wildlife pouzivat teleobjektivy :D http://technet.idnes.cz/aligator-krokod ... gifoto_pka

on fotí širokáčem, protože "diváka to vtáhne do děje".
Teleobjektivem zvládne fotit wildlife skoro každý :-)

Nj, vtiahlo to az tak, ze prisiel o fotak :D
Ale s tym, ze teleobjektivom zvladne fotit kazdy nesuhlasim. Ono to totiz vobec nie je o tom, namierit a cvaknut /ani zver a toboz wildlife/. Jednak to tak vobec nefunguje, dokonca zaciatky byvaju velmi zle a tazke, druhak wildlife nie je o tom, ze clovek ma drahy fotak a este drahsi teleobjektiv. Fotit wildlife znamena .. nerobit nic ine. Ak teda nejde o fotenie danielov, ktorych je 10 za kazdym krikom :D .. a dalsia vec .. je k tomu potrebne este zopar dalsich veci. Prakticky kazdy, kto chce fotit divu zver zacina tak, ze si kupi fotak .. nejaky (jedno ci DSLR alebo CSC ci kompakt UZ). Potom riesi tele (okrem kompaktov UZ, tie koncia uz na zaciatku ako nepouzitelne, okrem priatelskych kamzikov v tatrach, tam sa to da). Potom riesi lepsie tele a lepsie telo. Ti tuhsi poriesia blesk a stativ. A potom to cele predaju, pretoze zistia, ze to najdolezitejsie je cas, ktory tomu je potrebne venovat.

edit: chces odfotit vlka vo volnej prirode ? Ha .. hodne vela hodin som stravil v horach, kde vlci ziju, ale len raz som stretol nieco, co mozno bol vlk. Jeden znamy prejazdil krute kilometre za poslednych 10 rokov a vlka stretol raz. Takze tak s fotenim wildlife a neplanovanym fotenim :) /mierene na FX1/ Ale da sa .. polovnici vedia. A kontainerove medvede v pohode. Ale treba tele .. aby clovek stihal zdrhat :D

-- 5. 9. 2013 18:27 --

Umbrella píše:I tady se bohuzel projevuje reakce vyrobce na laicke ohlasy, jako vice megapixel vice adidas a vetsi je lepsi. Takze se to v te blbe konkurenci jednorocnich prechazecu, prodavam vybavu ... a kupuju vybavu ..., protoze ... (v teckach si kazdy dopln sam), musi nejak odrazit.

Asi tak :-(
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 9. 2013 18:36

kozakm píše - Tuhle jsem fotil motorky a můj foťák zvládl jejich hluk bez potíží.

Máš štěstí. Jsou i takové, co se jim z toho odlepujou polepy. A nejen z rámusu. :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 5. 9. 2013 20:49

ltokar: jasný, nemyslel jsem to úplně vážně. S širokáčem je to ovšem podstatně těžší :)
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 6. 9. 2013 10:18

. : "ggrand, myslím, že se svou fotografií mohu nějak nakládat, myslím že ji mohu i smazat. Na rozdíl od druhých. A i kdyby, existuje cosi jako vědomí toho, co je moje a co už ne. "
No, jelikož jsi vložil fotku na někým vlastněné fórum, tak je dost pravděpodobné(nestudoval jsem podmínky), že stejně jako s Facebookem či jiným virtuálním prostorem dáváš jisté pravomoci provozovateli, že s fotkou může nakládat, jinak by nemohl spravovat tento prostor.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 6. 9. 2013 10:28

pokud Puntík zdvořile požádá o nekopírování svých fotek - mezi ním a Luňákem je to hodně osobní - druhá strana to ignoruje, tak asi moc nemá cenu polemizovat o tom co se smí, ale spíše co se sluší

zajímavé je, že čím je člověk háklivější na svoji maličkost, tím víc cítí nějaké právo nerespektovat u druhého totéž
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 6. 9. 2013 11:16

ggrand, souhlasím, že majitel stránek musí mít možnost manipulovat (nejen) s fotkami diskutujících, ale toho nikdo nemusí upozorňovat na jejich zneužití, zná zákony lépe než kdokoliv z nás.
Ale není v pořádku, když se tak chová kdokoliv.
Jinak Luňákovu psýchu řešit nehodlám, to je z nezajímavých témat to nejméně zajímavé.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 6. 9. 2013 11:17

To je treba i pravda s tou haklivosti, PL tlaci touha dokazat urcitou nekonzistentnost, nicmene na formalni stranku sere pes, jde o spolecenskou nebezpecnost pocinani, jaky presne je dopad spatneho skutku odhozeni ohrzku velitelem ponorky uprostred ticheho oceanu. Nalinkovat jindy nalinkovanou fotku, to je nebezpecnost urcite tridy, ze. Vono to muze byt leda trapny, kdyz nekdo napise, ze se ta fotka treba nepovedla a druha strana ji furt linkuje dokola. Jestli to probehlo nevim, nevim ani presne co ta fotka dokazuje, to by mohl rozvest facilitator TX. Nicmene pokud je Puntikova, tak je vzacna, protoze existuji pouze dve, cinan s divkou a kolou a ten had s kvetinou.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 6. 9. 2013 11:38

Radek 71, nejde o žádný ohryzek. Víš, že grafice se to fotkama jen hemžilo. Opakuji už po několikáté, sám jsem jich tam vložil zhruba šest stovek. Jen tak, aby řeč nestála, nehrály si na umění, ani tyto dvě si na nic nehrají. Nikdo si tam nehrál na umělce a byly jich tam celá vlákna. Jako - fotíme Pentaxem, Nikonem, řeš nebo neřeš, Fotíme portrét, děti, domácí mazlíčky, toto nemusíte číst, dobře jelo třeba Domino..... Sem bych už žádnou nevložil a nedoporučuji to nikomu. Sice pláčeš, jak je tu málo fotek, ale sám.... ????
Takže tady kromě Luňákových těžko nějaké další uvidíš.
Je mi líto.

Zdravím

PS, važte si, že tu máte Gance. Sice ho nečtu, jako většinou nečtu ani T-X, ale narozdíl od něj není Ganec osobní a značkovej, jsem se všim'. :-)
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 6. 9. 2013 11:50

Tak ja mam vlny, pred 14 dny jsem sem dal asi pet fotek, ted pul roku asi nic. Ganec neni osobni ze stejneho duvodu jako kadernik nikdy neudela chybu ve vypoctu obsahu jehlanu. Je to zcela mimo jeho obor, kdyby vnimal veci (z kterych by pak vyplynula osobni rovina), tak by nikdy nenapsal 90% toho co pise.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 6. 9. 2013 12:18

Radek71, ještě ti napíšu - když jsem si šel kdysi pro jakýsi zápočet a sedl jsem si proti kantorce, byl jsem tehdy navrčenej na rozdíl mezi Ludvíkem, empajrem a biedermayerem, a ona místo otázky přede mne položila takovou hezkou, dizajnovou propisku a povídá - řekněte mi o ní nějakou pohádku......
Takže samozřejmě vím, že ty moje fotky každému nic nedokazují. Ta dívka už vůbec ne, byl to vtípek, a k té sedmikrásce to chtělo taky spíš nějakou pohádku a ne na ní počítat chloupky. Původně měla název - Jen si zkus!!! Ale to se tady nenosí. Navíc jsou z doby, kdy jejich kritik fotil ještě čímsi jako D50...

Zdravím

S tím Gancem se mýlíš. I kadeřník se může chovat jako křupan, pokud jím v hloubi duše je. ( Tím křupanem samozřejmě v žádném případě nemyslím T-x, to je starej medvěd, dobrák, ten zlobí jen když je zahnanej do kouta.... :-) )
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 9. 2013 13:12

Sest stovek kousku perfektnich praci, ktere doslova ukazuji, po vzoru jejich vzdelaneho nepokryteckeho autora, takhle se to ma delat. A ja o to prisel. Do haje!

Vcera jsem vyrazil na houby. Vzal jsem sebou za:
a) DSLR s plnou polni ve fotobatohu
b) DSLR s jednim sklem v male fotobrasne
c) Fuji X10 v ledvince
d) Fotomobil v ledvince

?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 6. 9. 2013 13:14

Radek71, ještě doplňuji - nejen kadeřník se může chovat jako křupan.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka