Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod smikoto 9. 2. 2018 11:01

Tak si to plankování udělejte težší ne? Nebo dělejte něco jiného. :-)

smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 2. 2018 11:07

kozakm píše:
Davidof píše:Jo a ještě by to chtělo vyfotit pár plaváčků z vrtulníku nějakou pořádnou zrcadlovkou - jak by to vypadalo.

Nevypadalo by to nijak, protože otužilce z vrtulníku pořádnou zrcadlovkou prostě nikdy fotit nebudu.

Já jsem ten poslední, kdo by po tom volal - budu spíš zvědavej co vytvoříš s tím, co máš. Prostor k seberealizaci tu je a zrovna Ty se snažíš fotit "jinak", resp. úspěšně fotíš jinak. A do toho podle mě dron klidně může docela dobře zapadnout.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 9. 2. 2018 11:28

Ganec píše:Fakt .. Devil007cz .. prečo si porovnával práve ISO 6400?
Je to preto, lebo tú citlivosť skutočne aj pravidelne používaš? :--
(alebo len preto, lebo tam tvoj foťák vyzerá o čosi lepšie ako môj? :nenapadne )

Ne, chtel jsem pokukazat na rozdilnou kvalitu vystupu. A to abych nekrivdil Olympusu jsem vybral jeho nejdrahzsi kousek. Nizsi modely Olympusu na tom budou hure jeste pravdepodobne.

Pokud pouziva uzivatel techto tel setovy objektiv treba v mistnosti (vecirek, narozeniny, v restauraci ci jine horsi vsetelne podminky) neni problem se na hodnoty ISO1600-6400 dostat. A to vetsina, ktera si to kupuje pouziva a nekupuje dalsi skla.

Capture.PNG
Capture2.PNG
Capture3.PNG
Capture4.PNG
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 9. 2. 2018 12:03

Koupil jsem do rodiny E-M10 s 14-42 EZ a vetsinou se s tim v interierech fakt neda. Ona i ta Olympusacka automatika funguje podivne, kdyz das rezim Deti, zvoli ISO 1600 a 1/30s, co toto jako ma byt? ...Tak jsem prikoupil 17 a 25/1,8 a je to hned o necem jinym, setak lezi ve skrini.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 9. 2. 2018 12:05

Dolgor, to bude tím, že máš nevhodné zrcadlovkové návyky.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 9. 2. 2018 12:10

Dolgor: vsak to uz Ganec pisal niekolkokrat, ze deti sa maju fotit na 1/30 :D /stabilizacia to ustoji/ .. aspon teda uz mi je jasne, odkial to ma.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 9. 2. 2018 12:35

Nie, on tvrdil, ze sa ma fotit na 1/60, takze este tam mas aj rezervu.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 2. 2018 13:19

Davidof píše:
kozakm píše:
Davidof píše:Jo a ještě by to chtělo vyfotit pár plaváčků z vrtulníku nějakou pořádnou zrcadlovkou - jak by to vypadalo.

Nevypadalo by to nijak, protože otužilce z vrtulníku pořádnou zrcadlovkou prostě nikdy fotit nebudu.

Já jsem ten poslední, kdo by po tom volal - budu spíš zvědavej co vytvoříš s tím, co máš. Prostor k seberealizaci tu je a zrovna Ty se snažíš fotit "jinak", resp. úspěšně fotíš jinak. A do toho podle mě dron klidně může docela dobře zapadnout.

Jasný. Já už se tu někdy krapet ztrácím v tom, co je myšleno vážně, co je ironie, co si kdo pamatuje, co kdo odkazoval, co Ganec psal na gancovky už před 4 roky a tak :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 2. 2018 13:51

ltokar píše:Dolgor: vsak to uz Ganec pisal niekolkokrat, ze deti sa maju fotit na 1/30 :D /stabilizacia to ustoji/ .. aspon teda uz mi je jasne, odkial to ma.

Skor je to o tom, ze nemas cvakat bez rozmyslu (ako Ganec), ale mas vystihnut ten spravny moment. To je vtedy ked dieta spi, alebo ma nejaky iny, lepsi dovod preco sa nehybat. Take snimky su najzaujimavejsie (udajne).
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 2. 2018 13:53

Davidof píše:Fakta jsou asi jasná, jejich vnímání je ale dost rozdílné, to určitê nezměníme.

Kdybys sem pak někdy dal nějaké fotky z toho dronu, v plném rozlišení, bylo by to zajímavé. Jestli by se s tím dalo spokojit a nebýt přitom úplnej looser :-)

Co znamená být "úplnej uvolňovač"?
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 2. 2018 14:07

Máš pravdu, překlepl jsem se.
Díky za upozornění.

Uvolňovač je zvláštní slovo, úplně mě překvapilo, že existuje v angličtině, prý se to řekne "loosener".
Tak se aspoň trochu vzděláme ...

MKozák

Tyhle databáze tu mají jen dva lidé, myslím. :-)

Více SZ.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 2. 2018 14:54

Devil007cz píše:chtel jsem pokukazat na rozdilnou kvalitu vystupu. A to abych nekrivdil Olympusu jsem vybral jeho nejdrahzsi kousek. Nizsi modely Olympusu na tom budou hure jeste pravdepodobne.
Môj PEN-F je na tom o čosi lepšie. Zaujímavé je aj to, že u "e-shutter" sa javí výstup ešte ostrejší (ako u "normal").

Ten rozdiel E-M1 II oproti A6300 je (okrem zjavne rozdielnej úrovne odšumovania) spôsobený aj tým, že bola Sony bola testovaná na Zeiss 55mm (za 28 590 Kč) a Olympus na mZuiko 45mm (za 7 990 Kč). Už sme tu riešili, že tento objektív Olympusy trošku limituje (prejavilo sa to citeľne u high-res shotu ^^ pri porovnaní s Panasonicom G9 a E-M5II, u ktorých bol použitý Leica Nocticron a výsledok bol citeľne ostrejší)
Tu sa to prejavilo u vzoriek pixelovej veľkosti (u ktorých vďaka bayerovej maske vzniká moiré), kedy skôr nastalo "zlievanie detailov" ako u ostrejšieho skla (vidno to na porovnaní s Panasonic G9).

Podobne ako keď Dolgor porovnával pevné sklo s APS-C seťákom, na clone kde sa výraznejšie prejavovala nižšia ostrosť
(tá jeho 50mm f/1.8D je síce taká stará, že sa už nepredáva, ale na posudzovanej clone je ostrejšia aj ako najnovšia 50mm f/1.8G)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 9. 2. 2018 15:06

Stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Říkal Goebbels. A pán přede mnou v to doufá.
Takže si to zopakujme. Nikkor 50/1,8 D na f/14 proti Fujinonu 35/1,4 na f/9. K tomu různé obrázky ze dvou různých objektivů na různé clony a vždycky to dopadne úplně stejně jako v tom "nejférovějším" mači.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 2. 2018 16:20

Sorry .. tentokrát som pomiešal jabĺčka s hruškami ja .. mali to byť 2 nezávislé vety.
- hoci si tie svoje pevné sklá si naozaj provnával aj so seťákom
(no a keďže si sám tvrdil, že tá 35-ka je zaclonená rovnako ostrá ako seťák, tak som nerozlišoval)
- no a chcel som zareagovať aj na tvoje tvrdenie o 50-ke
(ktorá sa nepredáva za cenu akú si napísal .. a že zaclonená nie je až taký *****, ako sa o nej snažíš nahovoriť)

V každom prípade:
- rozdiel na záberoch z Nikonu so zapnutým a vypnutým odšumovaním bolo vidno (síce málo, ale predsa)
- takisto bolo vidno na Fuji rozdiel medzi F9 a F11
- no zábery z Fuji čo si priložil a mali by mať inak nastavené odšumovanie vyzerali rovnako
(na rozdiel od záberov z imaging-resources, ktoré vyzerajú inak)
=> z čoho usudzujem, že tá konverzia vo foťáku buď nereaguje na zmenu šumu, alebo si nezmenil parametre

Je tu ešte ďalší rozdiel, ku ktorému si sa zatiaľ nevyjadril: u Nikonu si použil svetlejšiu expozíciu a u toho hradu aj nižšie ISO (čo má vplyv na šum a odšumovanie => patlanie)

Ver tomu, že aj v tom je rozdiel .. napríklad u Olympusov je takýto:
Obrázek

Stále tvrdím, že to nebol až taký férový mač, ako sa ti zdá.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 9. 2. 2018 16:45

Hodte uz na neho siet (BAN) lebo ten bude cancat do nekonecna...
landov
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka