Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 5. 2. 2018 13:34

Ten e global to asi rieši podľa nálady. Sklá olympus sa zasa zjavili v menu ale nemajú tam nič a zmizla komplet ponuka Nikon telá... ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Psycho vlk Wolf 5. 2. 2018 15:00

Fidko píše:Ja to kupovat zatial neplanujem. Cakam kym ma nejaky system naozaj nadchne a ano, u SONY je celkom problem so sklami a pouzivanie tych artovych Sigiem tam zatial nie je 100%, aspon co viem. Zatial si nechavam Olympus, aj ked potom ako ho odstranili z eglobalu fakt neviem. Aspon, ze som stihol kupit 60mm macro a telekonvertor :D

Asi takhle. Nativní skla jsou, ale není takový výběr jako u Canon/Nikon. Ale zase jsou velmi kvalitní. Sigma má adaptér MC11, který funguje i s Canon skly (neoficiálně, 9 z 10 funguje). Pak jsou ty metabounce, commlite, kde funguje jak ostření, tak clona. Uvidíme až je uvedou přímo pro E mount. Zatím máme Sony, Samyang, Zeiss.

Další možnost, která je spíš zajímavá pro malou část fotografu je možnost přes redukce používat stará manuální skla. Třeba od roku 1916 (Trioplan 100/2,8). A tam je výběr mnohem větší. Mám doma na M42 Carl Zeiss Jena Pancolar 50/1,8 MC, kreslí parádně a navíc umí udělat ohnivou flare. A plánuju nákup další starších skel. Ano je to jen pro někoho, AF může spoustě lidí chybět. :-)
Psycho vlk Wolf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 2. 2018 15:39

Ganec píše:
Dolgor píše:Řešíš detaily a hlavní sdělení ti uniká.
Čo teda bolo podľa teba to "hlavní sdělení"?
Tak napíšeš mi, aké malo byť to "hlavní sdělení"? :--

Dolgor píše:C1 Pro bych si hnedle dal, ale je drahý.
Pozerám, že stojí 279 EUR.
Za to sa na FujiFilm nedá kúpiť ani len seťák (aspoň v megapixeli). A to sa ti zdá moc?

Inak pozerám, že ten "FUJIFILM X RAW STUDIO" (ktorý by ti X-T2 mala podporovať po nahratí nového formwaru) je zatiaľ ešte len na MAC. Na windows bude až niekedy tento mesiac.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 2. 2018 16:11

Dudisko, jsi starší bratr, něco s ním už udělej.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 5. 2. 2018 16:20

Dolgor, čo sa da robiť, keď máme hen ten mier...
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 2. 2018 16:29

Dolgor: je mladší ;-)

Už si našiel to nastavovanie odšumovania na Fuji?

-- 5. 2. 2018 15:30 --

Ale fakt ma ešte stále zaujíma to "hlavní sdělení" .. uvedomuješ si, že si v tejto diskusii "potopil" APS-C snímač?
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 5. 2. 2018 16:42

Ganec má pravdu.
S tím nákupem SW je to fenomén. Spousta lidí tu do výbavy naházeli statisíce, koupí si sklo za třicítku v podstatě do sbírky a dvakrát do roka ho nasadí na foťák. Ale investice do SW za sedm tisíc, který využijí po každém focení, je strašný problém. Zvláštní uvažování.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 5. 2. 2018 16:50

Při koupi poslední verze C1 jsem navíc měl k dispozici slevový kód (10 %), který je de facto přístupný u každého ambasadora Phase One.
Mě tyhle nákupy softwaru moc netrápí. Mám už za sebou divoké nákupy Adobe Creative Suite CS4 a postupné upgrady na CS5 a CS6.
Zvažuji spíše, že bych k C1 si přikoupil Luminar 2018, trial verze se osvědčila. Ale není to nutnost.
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • Capture One Pro 20
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 2. 2018 16:52

Tak Ganec, je to trolení nebo sahá tvůj intelekt až k Betelgeuze a dál k hvězdám v souhvězdí Orionu, kde se pase na Vogonské poezii a spokojeně si říhá? Posteskli jsme si na dnešní módu prznit jpegy nešetrným odšumem, patláním a vymýšlením si tvarů, které se týká defaultního nastavení, jež výrobce považuje za optimální. K tomu se taky vztahovaly moje příklady. Jistě ti neuniklo, že na Nikonu jsem žádná alternativní nastavení vymýšlet nemusel. Proč bych to dělal pro Fujifilm, abych mu uškodil zvýrazněním šumu?
Malému formátu jsem nijak neublížil. Všichni soudní vědí, že se většímu nevyrovná. Zároveň každý, kdo fotí a aspoň občas tiskne, dokáže zhodnotit, jaký formát mu stačí, případně co dělat, aby z něj vymáčkl co nejvíc - tzn. nefotil na Gance do jpegu, ale vycházel z rawu.

-- 5. 2. 2018 15:57 --

Flor, zrovna v mém případě tedy Ganec pravdu nemá. Za Raw konvertory jsem dal docela dost peněz už i tak. 2 verze Nikon Capture, LR plus nějaké upgrady (poslední mám 6), Photoshop elements, Affinity photo, pluginy od NikSoftware, když ještě byly placené. Nevidím důvod kupovat C1, dokud mám podporu svých fotoaparátů v LR. Takže nějaký pérování tady od kohokoli a Gance především považuju za pořádnou neslušnost.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 5. 2. 2018 17:21

Dolgor: nebylo to na tebe, psal jsem to obecně. Ale asi to tak trochu vyznělo. Tak sorry
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 2. 2018 17:22

Však v pohodě.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 2. 2018 17:52

Dolgor píše:Posteskli jsme si na dnešní módu prznit jpegy nešetrným odšumem, patláním a vymýšlením si tvarů, které se týká defaultního nastavení, jež výrobce považuje za optimální. K tomu se taky vztahovaly moje příklady. Jistě ti neuniklo, že na Nikonu jsem žádná alternativní nastavení vymýšlet nemusel. Proč bych to dělal pro Fujifilm, abych mu uškodil zvýrazněním šumu?
Defaultné nastavenie odšumovania na Nikone je "Normal", no ty si ho mal nastavené na "Off".
=> teda u Nikonu si nemal defaultné nastavenie!
Na Fujine si nastavil clonu F11
=> teda ani tam nebolo defaultné nastavenie!

Suma sumárum:
- jeden foťák si nastavil tak, aby produkoval lepšie fotky ako defaultne robieva
- druhý si pre zmenu nastavil tak, aby produkoval horšie zábery ako by vyprodukoval sám
=> no a na základe výsledku sa sťažuješ na druhých? :-l
(na "dnešní módu prznit jpegy nešetrným odšumem, patláním a vymýšlením si tvarů")

A keď ti niekto naznačí, že za to nemusia byť plne zodpovedný a poradí ti ako v budúcnosti dosiahnuť lepšieho výsledku
=> tak namiesto poďakovania za radu, začneš riešiť jeho intelekt? :-S

:-!
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 5. 2. 2018 18:00

MuGrlante, změň dýlera. Nebo se nech odborně vyšetřit. Ale doktora nehledej na forech, mohl bys narazit na svého dvojníka.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 2. 2018 18:42

Proč neřešit intelekt jedince, který se stokrát ptá, o čem je diskuse, když to tu má stokrát napsaný. Suma sumárum mám na Nikonu vypnutý odšum dlouhých expozic (který by výsledek zlepšil) a odšum vysokých citlivostí (který by se na základním ISO 100 neuplatnil). Pak tu máme z Fuji různé fotky se dvěma objektivy a na různé clony a na všech je vidět stejný nešvar, se kterým pohne teprve zpracování rawu v externím editoru. Stejně se bude hádat, nimrat se v prkotinách a teoretizovat, že jiné nastavení jpegu by změnilo situaci. Jako poradce stojíš za tři tečky.

-- 5. 2. 2018 17:56 --

Jaké je defaultní nastavení clony, abych už chybu neopakoval? Najdu ho v Ottově slovníku pod heslem clona, ve skriptech Tokijské technické univerzity, v osobním sdělení Carla Zeisse, ve Starém Zákoně, napsáno na vodě? Nebo jsem si, tupec, měl přečíst manuál?

-- 5. 2. 2018 18:07 --

Taky jsi Ganče zapomněl upozornit, jak jsem ukřivdil Nikonu, když jsem ho odpaloval ze stativu Sirui T-025X, který i s hlavou váží míň než tělo té DSLR, na měkkým terénu, nic moc opora, div že se nepřevážil. Fotky z Nikonu jsou na první pohled znehodnocené rázem zrcátka a závěrky. Fakt se na to podívej, daleko horší než z Fuji.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 5. 2. 2018 20:10

Ano, ako je vlastne mozne, ze nie je roztraseny, ked Ganec dokazal, ze vsetky zrkadlovky tym trpia :hm
Musel si podvadzat! :D .. aj ta clona ta usvedcuje z konspiracie proti bezzrkadlovkam :-S
:mrgreen:
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka