Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Grimjaur 3. 2. 2018 15:04

Hledacek nestaci.pouzival jsi ho na Sony? Jak gratuluju k zbytecnemu heblu do výbavy. Bez nej se fakt nedá udělat kliudna fotka.
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 2. 2018 16:24

Nemusím niečo, čo funguje aj bez foťáku, používať na konkrétnom foťáku, aby som vedel, že bude fungovať aj na ňom ;-)

-- 3. 2. 2018 15:29 --

bob222 píše:čo nové, nahrádzame, nahrádzame?
už nahradili .. teraz testujú:
- kozakm zistil, že sa dá fotiť aj “poslepu”
- no a Dolgor sa znova učí fotiť s foťákom s menším snímačom

No a ja som si (na nové PC) nainštaloval ExifTool a Adobe DNG konvertor.
(keďže dcraw nespolupracuje s komprimovanými RAW z X-T2 a nemal som poruke iný RAW prevodník)

Vďaka ExifTool-u som sa dozvedel, že v exife sú až 2 položky na odšumovanie:
- Noise Reduction - sa týka dlhých expozícií (Fuji má "n/a", Nikon "off")
- High ISO Noise Reduction - sa týka odšumovania

Vďaka DNG konvertoru (ktorý dokáže v DNG vygenerovať aj náhľad vo full rozlíšení) som preveril, že s tým tipom na odšumovanie a doostrovanie u Fuji som mal pravdu: tiež sa ho oplatí znížiť, podobne ako u Olympusov.

-- 3. 2. 2018 15:32 --

No a všimol som si, že zatiaľčo APS-C čkári fotievajú hlavne na f/8, tak FullFrejm-isti pre zmenu zase na f/11 :D

-- 3. 2. 2018 15:38 --

A pre Dolgora mám tip: na X-T2 ti vyšiel nový firmware, ktorý dvojnásobne zrýchľuje AF-C tracking a zlepšuje ostrenie na malé predmety: http://www.fujifilm.com/news/n170907_06.html

Pridáva aj support pre “FUJIFILM X RAW STUDIO”
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 2. 2018 17:12

Vidím, že miestny tlčhuba a teoretik je vo forme a rozdáva rady o 106...samozrejme všetko má vyskúšané v praxi :-D
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 3. 2. 2018 18:04

ja sa zese snažím fotiť na 1,4-f2, skoro furt.. som divný :-),
jeseň
IMG_8892mala4.jpg

zima
IMG_3603.jpg

(tiež 1,4 ale včera som dal dole čip na zaostrenie.. skúšam si to ako niekedy, keď ešte nebol AF a dnes ožno zase na plese niečo cvaknem - ako čelendžrovku :-) )

edit
ostrené na jeden strom a raz vľavo a raz vpravo.. blakónovkové výcvky
Naposledy upravil DUDISKO dne 3. 2. 2018 18:32, celkově upraveno 2
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 2. 2018 18:24

Dufam, ze nikdy nebudem musiet vyuzit sluzby supportu, kde robi Ganec .. v mysli mi prebiehaju rozne moznosti , ako by to mohlo prebiehat a mam z toho zimomriavky.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 3. 2. 2018 18:53

Dal jsem si dvě hodinky na bicyklu a vrátil se příjemně osvěžen. Vypiju si kávičku, dočtu knihu a načnu třetí svazek. Samá pozitiva Gancovi navzdory.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 2. 2018 19:02

DUDISKO píše: blakónovkové výcvky

Silvester uz bol :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 3. 2. 2018 21:55

Dudisko mi je čím ďalej tým viac sympatický. To ani nemôžu byť bratia...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 2. 2018 01:58

DUDISKO píše:ja sa zese snažím fotiť na 1,4-f2, skoro furt.. som divný :-)
To preto, lebo si si kúpil f/1.4 sklo, ktoré v skutočnosti nepotrebuješ, ale chcel si ho, lebo je kvalitné
=> tak sa teraz snažíš nejako presvedčiť sám seba - výnimočnými zábermi - že to neboli vyhodené peniaze O:-)
(podobne ako keď si si kúpil 70-200/4 bez stabilizácie, tak si trávil všetok voľný čas fotením vrabcov)

Je to bežné: aj landov, vždy keď si kúpi nejaký nový objektív, tak ho to tiež "motivuje ku foteniu"
(prejavuje sa to na tejto diskusii offtopicovými zábermi)

bob222 píše:To ani nemôžu byť bratia...
Sme. Dokonca v mnohom sme si veľmi podobní. Ale ja sa učím na jeho chybách (a snažím sa im vyhýbať).

Napríklad toto - snažiť sa neplytvať, teda využiť/používať to, na čo sme vynaložili peniaze - máme spoločné.
Keď sa on ale až "necháva ovládať technikou", ktorú kúpi - tak to ma vystríha pred túžbou po zbytočnostiach (*)
(a pred fotením vtákov v letku, keďže viem, že by som si na to nevedel nájsť toľko času, ako by to potrebovalo)

Asi aj preto nemám ani zrkadlovku (keďže on s ňou musel riešiť jej problémy)

(*) nemám preto ani profi telezoom (nemal by som ho ako využiť, iba ak by som ním fotil to čo nechcem),
netúžim po FF snímači (jeho výkon buď nepotrebujem, alebo viem nahradiť) a celkovo: pre mňa je foťák/auto/mobil len spotrebná technika, ktorá má robiť to čo chcem ja a vtedy keď to chcem (a nie "organizovať mi život").
Ale mám tak viac voľného času (nemusel som sa kvôli foťáku vzdávať dovtedajších koníčkov) a mám aj foťák "namieru".
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 2. 2018 06:30

No ja neviem, ale s plnou vaznostou si myslim, ze ak je Gancov posledny prispevok mysleny vazne, je prakticky Dudiskovou povinnostou poslat ho na liecenie.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 4. 2. 2018 08:20

Představil jsem si projekci této situace do jiného oboru, třeba do vaření, kdy Ganec by svým nenapodobitelným stylem vysvětloval, že kuchyňské nože jsou přežitek a kapesní nože jsou mnohem lehčí a menší. K tomu by dal příhodu, jak bratr kuchyňským nožem neuřízl zmrzlou rybu čerstvě vytaženou z mrazáku, kterou on po 4 hodinách celkem snadno svým kapesním nožem nakrájel na plátky. A pak napsal gancovky o tom, jak mají kuchaři nesprávné návyky a špatně drží nůž při krájení. A Viktorinox by neuznával, takový výkon přece nikdo nevyužije, jeho žabikuch by byl prohlášen za ideál.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 4. 2. 2018 08:27

Fidko: To je spíš na dělo :)
To je snad už nějaký autismus ne.

Tohle mi něco připomíná :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 2. 2018 09:14

No tele nechces, protoze by jsi fotil co nechces, ale co teda chces presne fotit?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 2. 2018 09:25

Ale vsak to nie je zase tak davno co sa chvalil, ze dal za tmavu 75-300 cez 700eur skoro hned po uvedeni :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 2. 2018 11:22

Radek71 píše:No tele nechces, protoze by jsi fotil co nechces, ale co teda chces presne fotit?
Píšem to na gancovkách: "spomienku na príjemné chvíle s kamošmi alebo s rodinou" (to sa nezmenilo)

Nechcem PROFI teleobjektív. Indoor je na také veci zbytočný a outoor je svetla dostatok (keď nie je, tak sa neoplatí fotiť).
Hromadné spoločenské športy nehrávam, svadby druhých fotiť nechcem, blbosti typu "lavička s rozmazaným pozadím" tiež nefotím a na zbytočné čelendžovky nemienim plytvať čas. Tak načo? :--
Ganec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka