Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 1. 2018 19:19

Preroze Ganec neveri na schopnosti a realny prinos AF. Veri, ze ked spusti palbu neexistuje, aby aspon jednu fotku netrafil. Pri bezkyni sa mu to osvedcilo.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 25. 1. 2018 21:05

Ještě že nefotím sport a nemám tak problém ty mihalnice zaostřit...a bez sériového snímání se taky obejdu :)

Obrázek
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod al.vlado 25. 1. 2018 21:36

GANEC, díky, nenapadlo mi, že tá koláž bude mať EXIF, už ho vidím.
Škoda, že si nedal aspoň z jednej z tých fotiek RAW. Veľmi rád by som videl ako sa tam dá cvičiť s tieňmi, či by išli aspoň trocha vytiahnuť, lebo je to dosť podexponované a v tmavých partiách to pomaly začína tvoriť jednu jednoliatu "čiernu" hmotu bez kresby.
Ozaj, prečo stále používaš na tých fotkách korekciu expozície mínus 0,3 EV? Aby to bolo ešte tmavšie? :-D

DADAJAX, fajnovééé ;-) .... ale čo tá nižšia tech. kvalita? Čím to je? Vysoké ISO?
al.vlado
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 25. 1. 2018 21:53

Davide, fotka príma, ale to neplatí, páč to není na "kulomet" a není vidět loptu. Že ty kujóne pořád fotíš zrkadlovkovým způsobem? Zpytuj svědomí :)
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 26. 1. 2018 09:23

al.vlado: díky :) Foceno na nízké ISO 800, jinak je to sdílené přes FB, ten to dost zkomprimoval. Ale jinak jsem tam ještě v postprocesu přidával šum.

Grimjaur: díky :D náhodou jsem už poučeny a svědomitě jsem to fotil přes displej, s rukou nataženou nad hlavou :D
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 1. 2018 09:37

jj, to ma tiež napadlo spýtať sa, ako si to fotil .. lebo cez hľadáčik som si to moc nevedel predstaviť
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 26. 1. 2018 09:42

Dvě baby ve vaně se nedají vyfotit přes hledáček? Asi holt ne, když to odborník říká. Ale zase třeba tam nebyl k dispozici ani širokáč ani židle. :-)
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 26. 1. 2018 09:50

FOE: širokáčem bych je hodně zdeformoval (už 23mm je v tomhle nebezpečná když si člověk nedá pozor). A skákání po židli je oser - často jsem měnil pro každou "pózu" úhel záběru (z nadhledu, z úrovně jejich očí atd.). Takže sice by se to přes hledáček dalo zvládnout, ale proč si ten život zbytečně komplikovat :)
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 26. 1. 2018 09:56

dadajax píše:al.vlado: díky :) Foceno na nízké ISO 800, jinak je to sdílené přes FB, ten to dost zkomprimoval. Ale jinak jsem tam ještě v postprocesu přidával šum.

Grimjaur: díky :D náhodou jsem už poučeny a svědomitě jsem to fotil přes displej, s rukou nataženou nad hlavou :D

To je taky zrkadlovkový, takhle s nataženou rukou v době kdy nebyly výklopné displeje a žívý náhled v plenkách, a vlastně to ani nebyl digitál :) jsem fotil taky často. Někdo to pak bylo překvápko co vlastně vyleze. V době kinofilmu o to větší :) Použitelené hlavně u širokých skel. U středních to byla loterie.A to byly ještě všechno skla bez stabilu. Proboha, jak jsme v té době vůbec mohli fotit! Dneska to je nuda, zapnu náhled na mobilu, foták na klacek a vyjde to dycky. Ale stejně se svých zrkadlovkových návyků nikdy nevzdám. :)
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 26. 1. 2018 10:15

Jo jo, a to ešte my dinosauri sme fotili napríklad preteky do vrchu na pezinskú babu bez autofocusu! :D
Pekne predostriť na určené miesto a trafiť! Ja nechápem jak to že sme priniesli domov nejaké fotky, dnes už to bez všetkého toho harampádí a pomaly aj bez pampersiek a Mary Poppins za sebou ani nejde!!!

Ale pravdou je, že pri rôznych nad-pod-hľadoch sa rád vzdám pohľadu do hľadáčika, jedno či OVF alebo EVF a ocením výklopný display, rovnako ako pri statíve.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 26. 1. 2018 10:20

ja hej.. stolička.. a už som to aj skúšal :-)
datajax a ako nahovoríš 2 takto.. s mojou nerátam tak kde e fígel..
napadlý ma trenky :-) ale tam nosí akurát G niečo veľke :-)
som neodolal sorry :-) :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 1. 2018 10:24

Já jsem takhle docela nedávno fotil jezdce v trysku na koni na 135mm a f2, samozřejmě s manuálním ostřením a na plnou díru a odpad byl docela snesitelný, fotil jsem to přes hledáček, protože u LV mi připadalo těžší trefit ten pravý moment.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 26. 1. 2018 10:42

Dokud nebyly výklopné displeje, používalo se jiné vhodné příslušenství, například úhlové hledáčky. S Flexaretou i bez příslušenství, dám fotku od stropu jako nic ;-)
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 26. 1. 2018 10:44

na plese som aj tanec fotil na 85mm manual na 1,4 a dalo sa dačo..

-- 26. 1. 2018 10:45 --

toto je len náhodný záber.. cudzí pár.. ale tak zamilovene sa naňho pozerala.. no neodfoť to :-)
Přílohy
IMG_2949.jpg
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 26. 1. 2018 11:21

Dolgor píše:Dokud nebyly výklopné displeje, používalo se jiné vhodné příslušenství, například úhlové hledáčky. S Flexaretou i bez příslušenství, dám fotku od stropu jako nic ;-)

Tak s flexaretou nebol problém ani nadhľad - podhľad! :D
bob222
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka