Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 25. 1. 2018 14:46

kozakm píše:
Ganec píše:(už pred 4 rokmi som písal, že zábery počas úderu sú kvôli výrazu tváre zvyčajne nepublikovateľné)

Kdo si to pamatuje, ha? Radek? PL?

A urcite o tom hovoril aj s okresnim hejtmanem :D
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 25. 1. 2018 15:07

Ganec píše:
DUDISKO píše:moj odhad..
Priznaj sa, že si pozrel ten exif ;-)
Len ten WB si netrafil (je na custom) .. a ISO bolo "max 2500" (nie priamo 2500)

kde by som ho asi našiel??

Ganec píše:
al.vlado píše:hento je total tma
jj, hrali úplne "v rohu" kde bolo horšie svetlo (ale zase za nimi nikto nezavadzal) a foťák ma už varoval, že je to podexponované (blikaním).
Vedel som o tom .. ale neriešil som (len neskôr som pár pokusov fotil na kratší čas)

myslel si dlhší.. aby si chztil viac svetla, nie?
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 1. 2018 15:09

lukas_highenergy.cz píše:v dnesni dobe silena faktura za hosting kde mas fotky v .jpegu? To je nejaky divny ne?
Šialená možno nie .. ale zistil som, že má limit (a dosť nízky: len 1GB) .. a balík s vyšším limitom stojí 3x viac :/

-- 25. 1. 2018 15:09 --

kozakm píše:Kdo si to pamatuje, ha? Radek? PL?
Toto som písal napríklad v článku (ktorý som nalinkoval) ešte "pred Gancovkami".
Fakt si nepamätám, či som o tom písal aj tu. Ale asi áno...

Radek71 píše:JA si taky myslim, ze skokan v okamziku dopadu, tenista v okamziku uderu, boxer v okamziku leveho haku a lukostrelec v okamziku vypusteni sipu jsou dost nezajimavi, protoze se divne tvari.
To sú .. ale len na niektorých (špeciálne vybraných) záberoch.

Bohužiaľ, väčšinou to vyzerá asi takto (pohodička pri nadhode/rozmachu, grimasa pri údere a zatvorené oči):
Obrázek
(v linke je väčšie rozlíšenie, keď už tak pekne prosíte :kuk: )

-- 25. 1. 2018 15:13 --

Inak u tohto záberu by som si bez 20fps módu asi nevšimol, že Paľovi vyletela loptička (v 6-tom zábere), lebo pri 10fps móde (čo zvládajú APS-C zrkadlovky) by mi ten konkrétny záber mohol chýbať (na ďalšom je už loptička dosť daleko od hráča)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 25. 1. 2018 15:23

Ako kropenie je možno zaujímavé, ale predstava ako po víkende preberám a spracúvam 4000 fotografií z pinčesku aka loptička a pálka 1000x inak ma privádza do stavu ľahkého zdesenia. Kurňa, veď to mám ako koníčka!
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KarelV. 25. 1. 2018 15:49

Ganec píše:Inak u tohto záberu by som si bez 20fps módu asi nevšimol, že Paľovi vyletela loptička (v 6-tom zábere), lebo pri 10fps móde (čo zvládajú APS-C zrkadlovky) by mi ten konkrétny záber mohol chýbať (na ďalšom je už loptička dosť daleko od hráča)

Za to by jsi s mechanickou závěrkou při 10 FPS viděl na fotkách kulatý míček a ne šišaté vajíčko, tak jako při tvém použití elektronické závěrky.
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 25. 1. 2018 15:52

aj tak sa mi zdá že by to chcelo kapku kratší čas.. inak OK :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 1. 2018 16:11

Pongpong je divácky a fotografický velmi málo zajímavý sport, byť si to občas někdo namlouvá kvůli tomu, že to hraje on nebo jeho děti. Navíc se to odehrává v prostředí, které samo o sobě nevypadá moc dobře, u nás i extraligové týmy hrají v bývalých kotelnách (např. Elizza).

Nafotit úder s 20 fps mi dává smysl z hlediska trénování, fotograficky mi stačí i méně, než polovina. Mnohem větší téma vidím ve vyvážení bílé a v malém množství světla, u nižších soutěži člověk potřebuje ISO okolo 6,400.

Pokud opustíme “mne to stačí”, tak většina slušných fotek je dělaná FF a 300/2.8, aby se odfitrovalo rušivé pozadí. Člověk si při hře nemůže lehnout na stůl nebo pod stůl, to by hráče rušil, takže široké ohnisko je problém, pokud člověk musí fotit z nějaké divácké zóny.

Nejvíc bojuji s tím, jak ty herny vypadají, to je estetická hrůza. Chystám se někdy na toto téma vyzkoušet 105/1.4, původně jsem si ho pro tento účel koupil.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 25. 1. 2018 16:16

Tisíce fotek s loptičkou, to raději kytarky, nebo třeba bubeníka. Z ofiko fotek nebo videí ze studia z Holandska nedám ani pixel, ale jednu mobilní bubeníka Induction pustím
IMG_20180113_124437_DxO_Sean.jpg
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 25. 1. 2018 16:26

Ganec píše:
Bohužiaľ, väčšinou to vyzerá asi takto (pohodička pri nadhode/rozmachu, grimasa pri údere a zatvorené oči):
Obrázek
(v linke je väčšie rozlíšenie, keď už tak pekne prosíte :kuk: )

-- 25. 1. 2018 15:13 --

Inak u tohto záberu by som si bez 20fps módu asi nevšimol, že Paľovi vyletela loptička (v 6-tom zábere), lebo pri 10fps móde (čo zvládajú APS-C zrkadlovky) by mi ten konkrétny záber mohol chýbať (na ďalšom je už loptička dosť daleko od hráča)

Jak to tak vidim, tak by to chtelo A9 s citsim ISO (bud by si byl schopen nastavit vetsi ISO pri stejnem sumu a udelat vic freeze action nebo mit cistsi fotky), ale jinak cast tela ktera neni tolik v pohybu vypada celkem ostre a detailne na dane podminky.

Zajimala by me aspon jedna fotka aspon ve full HD rozliseni. Raw nam asi nedas jak si myslim k jednomu snimku :D

P.S. umi i 12 FPS treba Sony A77II ;), ocekavan A77III bude mit cca 15 minimalne ;)

-- 25. 1. 2018 16:31 --

pemar píše:Pongpong je divácky a fotografický velmi málo zajímavý sport, byť si to občas někdo namlouvá kvůli tomu, že to hraje on nebo jeho děti. Navíc se to odehrává v prostředí, které samo o sobě nevypadá moc dobře, u nás i extraligové týmy hrají v bývalých kotelnách (např. Elizza).

Nafotit úder s 20 fps mi dává smysl z hlediska trénování, fotograficky mi stačí i méně, než polovina. Mnohem větší téma vidím ve vyvážení bílé a v malém množství světla, u nižších soutěži člověk potřebuje ISO okolo 6,400.

Pokud opustíme “mne to stačí”, tak většina slušných fotek je dělaná FF a 300/2.8, aby se odfitrovalo rušivé pozadí. Člověk si při hře nemůže lehnout na stůl nebo pod stůl, to by hráče rušil, takže široké ohnisko je problém, pokud člověk musí fotit z nějaké divácké zóny.

Nejvíc bojuji s tím, jak ty herny vypadají, to je estetická hrůza. Chystám se někdy na toto téma vyzkoušet 105/1.4, původně jsem si ho pro tento účel koupil.

V hale jsem sport nikdy nefotil, ale nedavalo by vetsi smysl neco jak 135mm 1.8 pokud clovek se muze dostat celkem blizko?
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 1. 2018 16:40

Asi by to smysl dávalo, ale když jsem zkoušel 135 mm / f1.8, tak se měl na f1.8 při rychlejším pohybu docela větší odpad, než u Nikonu 105mm při cloně 1.4. Mám 135/2 s MF, tam bych ale asi měl odpad ještě větší.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 25. 1. 2018 16:46

Diky za postreh, to me zajimalo celkem. Takze prakticke reseni je FF tim padem.

Chtel jsem puvodne napsat, ze nemam zkusenosti s focenim v hale.
Zkousel jsem s 135/F2 MF neco v hale, ale na letajici hrace to nejde absolutne :D, ale to jsem ani necekal. Maximalne na brankare :). Je pravda, ze pokud to neni nejaka poradna akce to svetlo je tragicke. Ohledne white balance to delam tak, ze si oznacim bile cary a podle toho :)). Nic rychlejsiho, kloudnejsiho me nenapadlo, ale pokud nekdo ma neco sofistikovanejsiho, rad se poucim.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 1. 2018 16:53

bob222 píše:predstava ako po víkende preberám a spracúvam 4000 fotografií z pinčesku aka loptička a pálka 1000x inak ma privádza do stavu ľahkého zdesenia.
jj, je to niečo nové .. podobne ako megapixely .. kvôli spracovávaniu množstva fotiek som založil diskusiu Spracovanie/triedenie veľkého množstva fotiek

KarelV. píše:by jsi s mechanickou závěrkou při 10 FPS viděl na fotkách kulatý míček a ne šišaté vajíčko, tak jako při tvém použití elektronické závěrky.
nevidel
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KarelV. 25. 1. 2018 17:43

Ta tvá jednoslovná odpověď znamená, že s mech.závěrkou by míček byl také tak nepřirozeně šišatý?
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 1. 2018 18:21

Toto bude velm zajimave, doufam ze nebude mit Google vypadek.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honza08 25. 1. 2018 18:43

Hele, jen takový kontrolní dotaz. Proč má na té sérii ten hráč zaostřeno na pr*el a ne na obličej? Jediné co je na té serii ostrého je nápis "stiga" na nohavici. Pak se nedivím, že jsou takové fotky opravdu nepublikovatelné ;-)
honza08
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka