Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 9. 1. 2018 22:56

To sú všetko veci čo nemali byť nikdy klasifikované známkou. Telesná, hudobka, výtvarka...
Nech sa páči, tu sú základy, ďalej je to na tom kto chce...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 9. 1. 2018 23:02

Něco k elektromobilům - https://www.auto.cz/test-dojezdu-elektr ... nky-111884
- https://auto.idnes.cz/elektromobil-nabi ... tomoto_fdv
-https://www.novinky.cz/auto/435985-sest-elektromobilu-pripojenych-k-siti-muze-znamenat-black-out.html

Kdyby elektromobily neměly masivní politickou tlačenku tak po nich neštěkne ani pes.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 1. 2018 02:00

Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 1. 2018 08:52

Petr Luňák píše:Me teda zase echt s*alo, kdyz spoluzak, co nikdy nevysplhal po lane a i jine discipliny z TV mel za 5, mel na konci skolniho roku z TV za 1. Takze ta tezka averze k tomu, kdy se nemeri lidem stejnym metrem, se se mnou tahne uz od ZS :)

Ja jsem zase spoluzakum radil. Dost casto vsem peti nejblizsim. Nekolikrat jsem ani nestihl dopsat vlastni pisemku. Nejsem ambiciozni, mne to neva.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 10. 1. 2018 09:29

Jojo, někdy už u dětí se pozná jací budou jako dospělí. Tyhle dva přístupy PL a Dolgora jsou úplně jako z učebnice psychologie. :-D

-- 10. 1. 2018 09:33 --

Jo, dřepy jsou věda. Když mně v posilovně instruoval jeden zkušený kolega, tak jsem ve svém pokročilém věku zjistil, že neumím správný dřep, a učil jsem se asi měsíc udělat 30 dřepů tak, aby se chodidlo proti podložce ani nehnulo. Jak říkal: "Dřep je základ, když chceš zdvihnout náklad." :-D
Teď jsem asi na 3 týdny kvůli nachlazení vyřazen z cvičení a mám normálně absťák. A vzhledem k tomu, že začátkem února jedu na lyže, tak budu muset od příštího týdne chodit snad obden, protože po 3 týdnech se začíná zase úplně od nuly. Zase si na svaly na nohou budu dávat nejdřív poloviční zátěž a na páse budu při 10 km/h schvácený za pár minut. Jedeme ve větší skupině a já řeším, zda si jeden den vezmu na sjezdovku 70-200/2.8. na jedno rameno mini brašničku s tělem, na druhé brašnu se samotným 70-200/2.8 a obojí se snad vejde pod bundu. Už jsem kdysi jezdil s výbavou ve fotobatohu, ale teď to chci zkusit takhle, aby to bylo pohodlnější. S mirrorless by to AF-C nebylo ono když pojede lyžař přímo proti mně.... :-D
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 1. 2018 11:06

Dolgor píše:Ja jsem zase spoluzakum radil. Dost casto vsem peti nejblizsim. Nekolikrat jsem ani nestihl dopsat vlastni pisemku. Nejsem ambiciozni, mne to neva.
Tiež to mám tak dáko .. asi by som mal byť ambicióznejší .. :hm

Známky som nikdy neriešil .. keďže som takmer nikdy nenosil 5-ky (spomínam si ale na jednu písomku z dejepisu .. keď som dostal 3 a 5: 3 za výsledky, 5 za pravopis) .. ani som nevidel dôvod snažiť sa o samé jednotky.
No a domáce úlohy z matiky som si robil preto, lebo ma to bavilo.
Že si ich ostatní pred hodinou prepisovali mi nevadilo.

ForeignerOnEarth: čo to o mne hovorí? :--

ForeignerOnEarth píše:Teď jsem asi na 3 týdny kvůli nachlazení vyřazen z cvičení a mám normálně absťák.
mi hovor .. včera som pre to dokonca odmietol ísť na stolnotenisový zápas (keďže by som sa ešte mal šetriť) :'(

A ešte k tomuto (keďže som to mal rozpísané, no neodoslal som):
Radek71 píše:Ja si nejsem uplne jistej je posileni brisnich svalu zpusobi zmizeni pandera. Protoze rocni cviceni na bricho me udelalo takovy ty vertikalni prohlubne po stranach trupu a jdou videt svaly do stredu bricha, mam to zpevnene nad ocekavani (cvicim ale sklapovacky ...
podľa mňa sú sklapovačky pre človeka absolútne neprirodzený pohyb
(pri reálnom predkláňaní - kedy je telo v podobnej polohe - sa namáhajú úplne iné svaly)
No a sklapovačkami sa brucho/chrbát formuje do neprirodzeného tvaru
(na rozdiel od plankovania)
=> teda nie je posilovanie ako posilovanie.... :-l

PS: voľakde som čítal, že "pivné brucho" je hlavne dôsledok nesprávneho sedenia
(no už neviem nájsť ten pôvodný článok)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 10. 1. 2018 11:30

Dolgor píše:
Petr Luňák píše:Me teda zase echt s*alo, kdyz spoluzak, co nikdy nevysplhal po lane a i jine discipliny z TV mel za 5, mel na konci skolniho roku z TV za 1. Takze ta tezka averze k tomu, kdy se nemeri lidem stejnym metrem, se se mnou tahne uz od ZS :)

Ja jsem zase spoluzakum radil. Dost casto vsem peti nejblizsim. Nekolikrat jsem ani nestihl dopsat vlastni pisemku. Nejsem ambiciozni, mne to neva.

Jo tak to poznám presne, keď ma profka uprostred roka chcela presadiť, pretože som vraj príliš stredobod pozornosti, tak celá rada začala spontánne skandovať "neberte nám princeznú"! (Vtedy letel ten muzikál)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smikoto 10. 1. 2018 11:50

Nerozumím tomu, ale rád bych řekl.
Planky jsou tak možná nějaky kompenzačni cvičeni. Teda úplně netrénovanej člověk z nich benefit mít bude. Dají se dělat i různé těžší varianty.
Pokud člověk chce mít silný střed těla tak ať si naloží váhu a dělá dřepy, mrtvé tahy případně shyby. Psali v příručce. :-) Pokud člověk chce redukovat z vaničky tak prostě musí šáhnout na stravu ono z plankování ten výdej energie žádnej není. a myslím si že tak jak nikdo neochcal fyziku u velkého a malého čipu ve foťáku tak nikdo neochčije rovnici kalorický příjem nižší než výdej. (pokud je teda zdravej)
Řekl někdo kdo se vyžral na 106kg :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 10. 1. 2018 12:22

To je prave ta chyba chyb, ze kazdej do toho cumi jak jak do parni stroje a kolik uhli hodis, tak dalekoho dojedes. Uz pri zapojeni pasma IQ okolo 70 musi byt jasne, ze to asi bude jinak, kdyz kazdy zna nekoho, kdo zere prvni ligu a je jak Kemr. Kamaradka, ted ma asi 40, znam ji od 25. Zadnej sport. Zadnej. Ucitelka. Ani inline, pouze vylety o vikendu. Behem dne normalni jidla, kdykoli kava, dortik... ale pozor, hospoda, 19:00 - 2:00, litr vina, v 19:30 grilovany koleno, v 00:30 pulka pizzy, hospoda nevarila, dovezl to tam kuryr.
Takto 2x tydne, chlasta prvni ligu a zere svetovej pohar. Kdyz jsem ji videl podruhy v tech 25 letech, tak ji rikam, “ted to jde, pockej po deckach kravo”... je ji 40 a vypada uplne stejne. A taky znam jeji matku. Jak myslite ze vypada? Jako v roce 1980, jenom ma vrasky.
Staci jeden priklad, jeden aby bylo jasny, ze tam zadna rovnice neni. Cely je to o tom jak to cloveku pali.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 1. 2018 12:26

Necekal jsem, ze me tu budete poplacavat po rameni, jak to taky znate. Cekal jsem odpoved od PL ve smyslu, ze neni divu, ze je tolik jedincu bez porozumeni zakladum fyziky, kdyz lidi vzajemnou vypomoci sabotuji prirodni vyber.

-- 10. 1. 2018 12:40 --

Tlouska je multifaktorialni problem. Kvuli epigenetice dokonce zalezi i na tom, jak jedli predkove. Kdyz byla parababa tehotna, v matcine plodu uz byly skoro zraly vajicka a metylovaly se v nich geny podle aktualni situace, to je za krize ve 30. letech nebo v 2. svetove pro mnoho lidi zde. Velky vliv pak ma i tehotenstvi matky a ranne detstvi. Tlusti kojenci v dospelosti bojuji s vahou vic nez hubeni. A to jeste neni rec i mikroflore, ta dost podstatne ovlivnuje, jak se vyuzivaji ziviny ve streve.

...Epigeneticky modifikace DNA maji vliv po mnoho generaci. U mysi na to jsou dlouhodoby experimenty a tykaji se kdeceho, obezity, zavislosti, inteligence. Treba je mi divny, ze v Pakistanu maji pry prumerene IQ 80. Ale kdyz se to da do souvislosti s pokusy na mysich, neni to tak divny. Mysi krmene nizkoproteinovou stravou po nekolik generaci maji vyrazne nizsi kognitivni schopnosti nez kontrolni. Trva pak cca 10 generaci na normalni strave, nez se dostanou na uroven kontrolnich. Jsme proste obeti minulosti.
Naposledy upravil Dolgor dne 10. 1. 2018 12:48, celkově upraveno 1
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 10. 1. 2018 12:46

Radku, ale to se přece nevylučuje. Jasně že to různejm lidem pálí různě a může mít ten BM jinde. Genetika nepustí, ale nějak nevěřím tomu že když člověk přijme víc než spálí, ať jakkoli, tak zhubne.
Navíc jsem viděl dost lidí kteří tvrdí, že až tak vlastně nejedí, jenže jedli :-),
ale jak říkám jsem vyžranej tak nemám do toho co kecat.
Je to samozřejmě i o nastavení příjmu a může se stát, že si člověk dlouhodobým podseknutým příjmem ten metabolismus zpomalí pak samozřejmě když paradoxně trochu na tom jídle přidá tak mu to pomůže i k hubnutí. Pokud někdo má metabolismus takovej že na 4000kcal nepřibírá tak třeba začne přibírat na 5000kcal. Ono kdyby se kultíci a fitnessáci dokázali dostat na 4%tuku s příjmem 4000kcal tak by za to byli strašně rádi.

Jinak někde sem zahlédl ty tvoje parametry a hubnutí břicha, tak tě tipuju na klasickou skinny fat postavu.

Tak fotí tady někdo? :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 1. 2018 12:55

Toto je podla mna nespravne pochopene.

Napriklad zastancovia IIFYM tvrdia, ze nezalezi na tom co jes, ale len na tom, kolko toho zjes. Takze si cez nejaku cool webovu kalkulacku najdes optimalny prijem, ten znizis a si zahojeny. Ja osobne si to ale nemyslim, cim zaroven ale netvrdim, ze mas vo vysledku vyssi prijem nez vydaj a aj tak chudnes, ale skor to, ze jedlo ktore jes ma isty, mozno aj zasadny vplyv na metabolizmus a to, kolko vo vysledku spalis. Ja napriklad fungujem v ketogenickom rezime uz nejaku dobu, realne mam o nejakych 300+ kalorii viac ako som maval ked som fungoval na IIFYM so zmrzlinou a stale chudnem. Niekedy mam pocit, ze dokonca chudnem viac ked jem viac :-D

A to uz mam realtivne nizke percento tuku.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smikoto 10. 1. 2018 13:03

No já si myslím že IIFYM je trošku nepochopené (některými). Myslím si že ta myšlenka je ne jako absolutní, že jako jez co chceš hlavně splň makra. Já myslím, že ta myšlenka je jez "zdravě, kvalitně a když si dáš kousek pizzy která se ti vejde do maker" tak se nic extra neděje. Nemyslím si že je to jako žer pizzu hlavně že si v makrách a je to OK. Ono taky kousek pizzi má jinou kalorickou hodnotu než flákota hovězího.
No a třeba si to Fidko jenom myslíš, třeba sis té zmrzliny dal víc :-)
Keto diety a lowcarby jsou fajn ale osobně neznám nikoho kdo by je dokázal držet dlouhodobě. Myslím v rámci roků až desítek roků.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 1. 2018 13:07

Tyhle diety dlouhodobe jsou sebevrazda.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 1. 2018 13:26

smikoto píše:No já si myslím že IIFYM je trošku nepochopené (některými). Myslím si že ta myšlenka je ne jako absolutní, že jako jez co chceš hlavně splň makra. Já myslím, že ta myšlenka je jez "zdravě, kvalitně a když si dáš kousek pizzy která se ti vejde do maker" tak se nic extra neděje. Nemyslím si že je to jako žer pizzu hlavně že si v makrách a je to OK. Ono taky kousek pizzi má jinou kalorickou hodnotu než flákota hovězího.
No a třeba si to Fidko jenom myslíš, třeba sis té zmrzliny dal víc :-)
Keto diety a lowcarby jsou fajn ale osobně neznám nikoho kdo by je dokázal držet dlouhodobě. Myslím v rámci roků až desítek roků.

Viac zmrzliny nezjes tak lahko, pretoze tie kalorie idu z krabice prepocitat relativne jednoducho. Mne osobne myslienka, ze na povode kalorii nezalezi uz zo sedliackeho rozumu proste nedava zmysel.

Ja netvrdim, ze myslienka IIFYM je stravovat sa ako odpadkovy kos. Ja sa stravujem zdravo uz nejaku dobu, ale kedze ma zaujimalo, ci IIFYM funguje, skusal som to v extremoch. Realne ma pocitanie kalorii naozaj nebavi, takze to tak nerobim. Vyhovuje mi low-carb, nie je to pre mna dieta, je to zivotny styl. Nejde len o chudnutie, bez cukru sa proste citim dobre. Aktualne som ale "ketogenicky", pretoze to ma k sebe blizko a ja skusam co to spravi. Je ale pravda, ze to dost obmedzuje, takze nadlho to urcite nebude.

Co sa tyka toho, ci je to zdrave alebo nie ... tazko povedat. Moj lekar tvrdi, ze ano. Resp, on by s tym anjskor nesuhlasil, ale kedze som kvoli zdravotnym problemom z detstva pod relativne pravidelnou lekarskou kontrolou, mam o sebe nejaky ten prehlad a faktom je, ze za posledny rok mam lepsie vysledky nez som mal kedykolvek predtym (aspon tie hodnoty na ktore sa diva, ale je to pomerne komplexne). Keby vedel ako sa stravujem, asi by nesuhlasil :D

Este k tomu low-carbu. Nepaci sa mi uplne vyraz "drzat". Ja si z toho nerobim utrepenie. Proste som uz davno nahradil ryzu a zemiaky zeleninou, zvykol som si nejest pecivo atd. Ak mam ale chut na zmrzlinu a ja mam chut vzdy na litrove balenie (je to pre mna optimalne a lahko sa to pocita), tak si to proste dam. Ale celkovy moj stravovaci model je postaveny na myslienke low-carb. A nejde o chudnutie, mam fajn postavu. Proste mi to vyhovuje a citim sa lepsie (hlavne nizsia unava po obede, ranajkach a podobne)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka