Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 9. 1. 2018 18:31

Infrastruktura bude hodně zajímavé téma, idea, že každý bude mít doma před barákem nabíječku je podle mě úplně mimo. Pokud se podaří nabíjet do 10min (dnes cca kolem 20?), tak jsem s tím úplně v pohodě. Dnes tankování trvá cca 3 minuty. Pokud budu platit rovnou na stojanu kartou, tak jsem na tom stejně s klasickým palivem. Pokud range bude 300+ u malých aut a 500+ u velkých, tak je to úplně cajk. Pokud bude mít, každá rozumná benzínka v Čechách aspoň jeden nabíjecí stojan, tak taky cajk. Otázka je jak dlouho to bude trvat a hlavní otázka je, kdo to zaplatí :) Já jedině z daní..
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 9. 1. 2018 18:54

My sme si tie modely bastlili sami. Balsa, drátky, herkules, potahový papier, lak, viečka od jogurtov a čo domácnosť dala. Stavebnice sme nebrali.
A ani sme na ne nemali. Kupoval sa motor a ovládače. A tie fungovali do rozpadu atómových väzieb.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 1. 2018 19:58

Ja mam dejavu, uplne stejne texty tu sly loni.

-- 9. 1. 2018 20:01 --

Nabijecka pred kazdym barakem neni zadny scifi. Scifi je nabijecka pro kazdy auto na sidlisti.

-- 9. 1. 2018 20:05 --

Jestli mate nekdo z fyziky trojku a lepsi, tak asi vite, co se stane s proudem, kdyz nekdo dokaze snizit dobu dobijeni (tedy vylepsi baterku a elektroniku).
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 9. 1. 2018 20:12

Tak ta infrastruktura problém bude - ono na jednu stranu je fajn, že baterie elektro-kamionu snese nabíjení 3C za 20 minut. Ale na to aby člověk někde u dálnice paralelně nabíjel 10 kamionů by potřeboval malou elektrárnu (když budeme vycházet z hodně decentního odhadu, že takový kamion bude schopný jet 8 hodin, jako tvrdí, při výkonu motoru 200kW což beru jako 50% z maximálních 400kW).

Jinak zbytek té technologie až na baterie už je dneska asi ok a taky sem přesvědčený, že spalováky to mají z dlouhodobého hlediska spočítané. Jen je prostě problém infrastruktura a baterky... Cenu neřešim, to je otázka objemu výroby/prodeje. Zas na druhou stranu i ten dojezd 300km a pomalé nabíjení přes noc pokryje naprostou většinu potřeb na soukromé auto klasického "dojížděče" žijícího někde za městem v domku. Jen by pak bylo potřeba, aby bylo jako v US, kde si člověk prostě na těch pár dlouhých jízd za rok půjčí za pár dolarů na den to SUV/Van a po zbytek roku mu stačí něco "menšího" (u nich z US pohledu, třeba Mustang :-D ).

-- 9. 1. 2018 20:13 --

Ale každopádně ty diskuze mají uplně stejný scénář jako prvních 500 stran tady :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 9. 1. 2018 21:32

Cvičme v rytme

Tak dnes jsem prknoval 150 sekund a moje skepse, jestli de facto pohyb nepohyb jednou za den bude mít za měsíc aspoň nějaký vizuální efekt, se povážlivě prohloubila.
Že ono se to má cvičit tak desetkrát denně?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 9. 1. 2018 21:38

Hele tak tyhle obrazky, co sdílejí různí jedinci Facebooku a co nabádají k tomu, že když první den budeš "stát na čtyřech" (nebo různé podobné pozice) 10s, druhý 15s, další 20s.... a předposlední 360s, sou podle mě zacílené na lidi, co mají fakt velký fyzický problém dát ten 4. den s 25s. Takže když to fakt těch 5% z nich dotáhne až do konce, tak se jejich fyzička pravděpodobně dost zlepší a budou moct napsat, že se cítí líp. Pokud s tím ale začne PL, co by hned první den dal místo 10s v dané pozici třeba 2 hodiny, tak celý ten efekt padá.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 1. 2018 21:50

Dej si minutu bocni na jedne ruce /napla paze/. To je moje cislo.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 9. 1. 2018 21:54

Radku, tak ja netvrdim, ze kazdy z nich je blbost. Jen ze musis vybrat neco ve sve kategorii. Nekdo bude stat tricet dnu na ctyrech a pridavat 5s denne no a PL bude delat shyby na malickach a kazdy den si na nohy pridela dalsich 5kg zavazi.... Podle me pokud das prvni den v pohode plan na prvni tretinu/pulku, tak to nema vyznam.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 1. 2018 21:57

Bydlet 20 km za Prahou plus pul Prahy s autem za mego a zazivat situace kdy me vola manzelka “stav se v Holesovicich v Alze” a ja budu premyslet, kolik mam stavy a jestli si takovou zajizdku muzu dovolit, no pardon, to jsme kde? Nebo situace, kdy dojedu v 17:40 domu a 18:20 zase nekam jedu, spechám naparkuju do garaze kde mam nabijecku, tedy pardon, to neni auto, to je tamagoci a jsme v ere Skody 105, kdy ridic musel uvazovat nad provozem a provadet tance jako skoro jako kdyby to bylo na drevoplyn.
Mimochodem, nemusim mit pocitac, loketni operku, tempomat, ale pardon, topeni na plny kule vcetne sedacky a okynek = naprosta nutnost prvnich 20km. Varianta ze musim zohlednit trasy, teplotu = auto na drevoplyn.

-- 9. 1. 2018 21:58 --

To bylo na MT.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 1. 2018 22:08

Ty plankovaci "celendze", jako tu nahodil Ganec, jsou - jak jsem jiz psal - pro jednoruky lidi :) A nebo to je proste trolleni a skoci na to leda lidi typu Ganec, ktery se v konkretni problematice vubec, ale vubec neorientuji. I pouhy selskym rozum me osobne rika, ze je to usmevny nesmysl a nemusim to vubec zkouset :)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 9. 1. 2018 22:17

Pěkný ovozismus a okozismus :-)

Jeden o voze, druhý o koze ...
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 1. 2018 22:22

Moc tomu nerozumim ale videl jsem cvicebni plany i na “10 drepu”. A vyzmnamne procento lidi neda 10 spravnych drepu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 9. 1. 2018 22:26

Na sídlisku stoja u nás 12 poschodové baráky x 4 byty na poschodie. Odhadom auto = byt plus minus. Stoja všade aj dvojradovo bez brzd. No a nikto nechce jadro, veterníčky to neutiahnu...
Budúcnosť vidím, že auto bude len pre pár vyvolených. Ale to sa nám plebsu nebude páčiť ani trošku.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 9. 1. 2018 22:31

Dokonce i většina jedničkářů nedovede udělat řádný dřep - pevný, pružný. Ono se to bagatelizuje a jedničky se rozdávají jak na běžícím páse. Já jsem míval nejlepší dřepy na okrese a nakonec jsem dostal tu samou jedničku, jako...
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 1. 2018 22:50

Me teda zase echt s*alo, kdyz spoluzak, co nikdy nevysplhal po lane a i jine discipliny z TV mel za 5, mel na konci skolniho roku z TV za 1. Takze ta tezka averze k tomu, kdy se nemeri lidem stejnym metrem, se se mnou tahne uz od ZS :)
Petr Luňák
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka