Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 9. 1. 2018 08:06

Asi som divný, ale vždy som elektroniku kupoval podľa potrieb, vlastného prieskumu a úvahy. Nikdy by mi nenapadlo hľadať štatistiky kto koľko čoho predal a či sa predá viac tyčových mixérov alebo stojanových, hádzať to do kontingenčných tabuliek, robiť z toho prezentácie a podľa toho rozhodovať alebo tým niekde argumentovať.
Tento spôsob postihnutia ma ešte nedobehol. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 1. 2018 08:24

Ono to zase nie je vzdy uplne nezmysel, pretoze ak mas napriklad obmedzeny rozpocet, je obcas fajn ist s prudom. Aj vdaka tomu by som si dnes DSLR system vyskladal lacnejsie nez mFT.

Ale sledovat statistiky, to by ma vazne nebavilo.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 9. 1. 2018 08:47

Ja myslím že dnes pokiaľ ide o cenu, tak priemerne inteligentný foxteriér použije Google, eBay, heureku a podobne.
Samozrejme ľudia čo idú rovno na alzu alebo megapixel a objednajú, zaplatia čo zaplatiť majú...
Problémom u mirrorless je to, že cenovo dostupné sú spravidla staré modely, nová technika má síce milión fíčur a zlepšení, ale stojí to celkom dosť. U olyho sa to šplhá hneď po "seťák level" (ktorý je fakt cenovo dostupný) do stropu. Vďaka bohu za Panasonic.
U sony je to ešte horšie. Fuji je drahé tak nejako komplexne.
Celkovo sa snaží to lepiť sigma, tamronu tak akosi v mirorless dochádzajú sily. Uvidíme čo samyjangovia, začali s prvými autofocus kúskami, snáď sa rozbehnú.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 1. 2018 09:39

bob222 píše:Celkovo sa snaží to lepiť sigma, tamronu tak akosi v mirorless dochádzajú sily.
Aký objektív ti napríklad na mFT chýba, ktorý by mali spraviť Sigma alebo Tamron?

Ja to vidím tak, že proste "nemajú čo". U DSLR je to jednoduchšie:
- keďže CaNikon sklá - napríklad s rozsahom od 24mm EQ a väčším zoomom - stoja 20 tisíc a viac
=> tak môžu ponúkať napríklad objektívy s takýmito parametrami
- no keďže Panasonic 12-60 stojí 11 990 Kč a mZuiko 12-50 stojí 3 490 Kč
=> tak za akú cenu by mali ponúkať objektív, ktorý by im konkuroval?
- kedže na mFT existuje také sklo aj so svetelnosťou F2.8-4 a je určite kvalitné
=> tak čím by vlastne mohli zaujať?
:?:

-- 9. 1. 2018 09:43 --

bob222 píše:Asi som divný, ale vždy som elektroniku kupoval podľa potrieb, vlastného prieskumu a úvahy. Nikdy by mi nenapadlo hľadať štatistiky kto koľko čoho predal
tú štatistiku som tu priložil kvôli názvu tejto diskusie .. nie kvôli plánovanému nákupu elektroniky
(v tom som mal jasno ešte predtým, ako sa CIPA štatistiky vôbec objavili a začali rozlišovať medzi DSLR a MILC)

-- 9. 1. 2018 09:56 --

bob222 píše:Problémom u mirrorless je to, že cenovo dostupné sú spravidla staré modely, nová technika má síce milión fíčur a zlepšení, ale stojí to celkom dosť.
No ber to tak, že už môj obstarožný E-P5 prekonáva v možnosti rýchlosti snímania väčšinu najnovších zrkadloviek.
Zároveň má lepšiu stabilizáciu, má výklopný/dotykový displej ktorý tiež každá DSLR ešte nemá, WiFi, ..
Teda aj tie staršie/lacnejšie modely sú v porovnaní s DSLR konkurencieschopné.

Aspoň má človek na výber. A vie, za čo sa pripláca :-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 9. 1. 2018 10:11

Thirt party výrobcov som myslel hlavne u sony (fuji - ale tam je tuším nejaký problém vyrobiť AF sklo niekým iným, neviem či licencie alebo čo).
U m4/3 tam je to fakt pokryté dostatočne, možno maximálne nejaké lacné prime sklá, ale Panasonic to istí.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 9. 1. 2018 10:19

Ganec píše:No ber to tak, že už môj obstarožný E-P5 prekonáva v možnosti rýchlosti snímania väčšinu najnovších zrkadloviek.

Otazka je, ci je lepsie mat 15 fotiek za sekundu, z coho bude ostra max. ta prva, alebo je lepsie mat rychlost 5fotiek / sec, ale vsetky ostre :) .. to je asi tak, k tomu tvojmu fotaku.
Jedine zatial relevantne , co sa tyka AFC a bezzrkadloviek sem daval M. Kozak a jeho pozicana Sony, tvoje blaboly su tak akurat na oblbovanie deti na pieskovisku.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 9. 1. 2018 11:31

Tak se nám na firemnim "Communication" Facebooku čím dál tím častěji rozjíždí diskuze na téma elektromobily, co se někdo na Communications rozhodl aktivně postovat a koukám, že to má uplně stejný scénář, jako rozjezd tohohle vlákna.

1) Skupina A - elektromobily jsou nejlepší a nahradí všechno a drobnosti jako dojezd nebo cena neřešíme. Správně smýšlející osoba si to koupí i tak. A už teď jsou ve všem nejlepší.

2) Skupina B - naftu/benzín nikdy nic nenahradí, nikdy nebudu jezdit něčím, co nemá pořádný zvuk motoru. Elektromobil jako technologie umře a nafta je tady na vždy.

3) Skupina C (velmi malá) - vyhazuje tabulky a čísla se scénáři vývoje trhu a technologií a propočty problematiky přenosových soustav ve vybraných lokalitách při nabíjení aut 0,5C, 1C, 2C.

:-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 1. 2018 11:34

bob222 píše:Thirt party výrobcov som myslel hlavne u sony (fuji - ale tam je tuším nejaký problém vyrobiť AF sklo niekým iným, neviem či licencie alebo čo).
U m4/3 tam je to fakt pokryté dostatočne, možno maximálne nejaké lacné prime sklá, ale Panasonic to istí.

No pokryte to mozno mas, ale za ake ceny. U DSLR Sigma s Tamronom nevyplna prazdne miesta, len mozno skor povysuje APS-C na urovn FF (tak trochu) tym, ze vyraba vysoko svetelne a dostupne zoomy ako 18-35 f1.8 a 50-100 f1.8. Inak su tie skla len lacnejsie equivalenty originalnych skiel, takze mas 27-40, 24-105, 70-200, 100-400 a stuff. Toto by rozhodne mFT potreboval, pretoze tie skla su prosto a jednoducho drahe.

Problem mFT je ale ten, ze silne pochybujem, ze pre ne bude SIgma/Tamron vyrabat profesionalnejsie a kvalitnejsie nativne skla, ale skor to budu prerobene skla pre e-mount => budu mat casto nestandardne ohniska a zaroven budu vacsie. Ja osobne tu velkost beriem ako vyhodu, ale ludia ktori to kupuju kvoli kompaktnosti asi zaujmu iny postoj :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 9. 1. 2018 13:36

Ty skla od Tamronu a Sigmy jsou fakt zajímavé, jednu Sigmu mám i já. On i ty světelná skla dělá i Nikon, třeba poslední 105/1.4, jen je to cenově výše. Ale podívejte se, kolik stojí 16-35/2.8 od Sony !

Co se týče elektromobilů nebo jiných novinek, tak já jsem hodně konzervativní, ale občas mi zvědavost nedá nebo mne situace donutí a já zkusím to novátorské řešení. Zatím ale raději jezdím stovky kilometrů na dovolenou, než abych létal (mohou za to letecké společnosti, stále menší prostor a omezení v letadlech a další pakárny), takže elektroauto mám předobjednané, ale nevěřím, že mne doveze pohodlně třeba do Dolomit na lyže, jak jsem zvyklý.

U bezzrcadlovky stále postrádám dotaženost, kdyby Nikon nabízel ekvivalent Sony A9 do 100 Kč, budu o něm uvažovat, když bude mít srovnatelný AF s Nikonem D500 a šum o jeden až dva levely EV lepší.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 9. 1. 2018 14:25

Jo praxe u elektromobilů je ještě důležitější, než u foťáků. Já pravidelně poslouchám jednoho majitele Nissan Leaf. Úplně mně to stačí k tomu, abych o elektromobilu ještě hodně a hodně dlouho neuvažoval. Nicméně znám i příznivce elektromobilů, které i takové konkrétní vyprávění nevyvede z míry. Prostě dotyčný majitel Leafa ja úplný dement a normální člověk by tyhle problémy prostě neměl, případně ten majitel kecá a je placen benzínovou loby. :-D
Nejvíce se mně líbí jak tento majitel Leafa plánuje rodinné dovolené. To se nejede tam, kam by rodina chtěla, ale tam, kde budou fungovat dobíjecí stanice. A nakonec v pátek 22:00 skutečně nefungují, nicméně už je naplánováno případné přespání. Takže místo týdenní dovolené jsou to 4 dny tam a 3 dny zpátky když to trochu přeženu. A musí to být úžasný zážitek všechny ty telefonáty na HotLine typu: "A jak to, že už vám ta dobíječka nepatří, když jste tu uvedeni jako provozovatelé? A nevíte kdo je nový majitel? Já se ho potřebuji zeptat proč to hlásí tenhle nesmysl."
Případně hledat po celé Zeměkouli pneumatiky s odpovídajícím nízkým valivým třením pro Leafa a třást se hrůzou, že mně někdo rozbije přední sklo, které prostě není a nebude....
Anebo slyšet naživo: "Hele, nemohl bys mně hodit autem ke garáži, on mně tam táta hlídá nabíjení a podle toho, co mně teď volal, tak asi v ulici kvůli mně shořela trafostanice nebo co?!" :-D :-D
Nebo stanovisko elektrorevizáka: "No, máte to hezký, ale určitě bych na to to auto nepřipojoval nebo to topiči v elektrárně vyrazí lopatu z ruky." :-D
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 9. 1. 2018 15:08

No, proste sme si pánové vybrali blbé drahé koníčky! :D (ja viem, fotiť sa dá aj mobilom...)

To keď som modelárčil, raz za pol roka bol nákup matrošu, obtiahol sa výkres na vysadenom okennom ráme a už sa len makalo a makalo. Taký skladač puzzle ani nehovorím, kúpi jednu 10 000 - ku, podložku a má nadlho vymalované.
A šachisti len natiahnu hodiny... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 9. 1. 2018 15:57

http://www.imaging-resource.com/PRODS/p ... #shooting1 sice to chválej, ale zrušit tomu stabil na senzoru, je kravina, to gimbalem neokecají. Takže za mě je teď favorit G9.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 9. 1. 2018 17:57

Mne nějaké nákupy techniky nechávají aspoň do května chladným, protože při tomhle počasí nevytáhnu z brašny ani to, co mám. Ani Micina, ta má jiné umělecké výzvy, dostala za úkol udělat kopii nějaké funkcionalistické stavby, podmínkou je, že dílo musí být z perníku, takže ze dvěma dalšími puberťačkami budou zítra večer okupovat kuchyni, prý proto, že jí máme největší, já to vidím spíše tak, že je v ostatních rodinách s tímhle “projektem” vyhodili, když si představili, jakou paseku tam zanechají. My zbývající asi půjdeme do pizzerie nebo do indické restaurace, jak to vidim.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 9. 1. 2018 18:04

Příbuzní si teď koupili ioniqa a celá rodina je z toho paf. Když jsem řekl, že bych se na to vykašlal si koupit auto za 28000€ po 5000€ dotaci a slevě 20% od dealera a 7 hodinovou cestu bych jel 14 a ještě si nemohl zatopit, tak mě málem doma ukamenovali. Ukáže čas, ale podle mě stupidní krok. Dokážu si představit mít třeba i3 jako druhé auto do rodiny ( parkování po Praze, nabíjení téměř zdarma na veřejných stanicích). Jako primární auto momentálně vyhoví Tesla S jestli vůbec. Nicméně, už to není takové scifi jako dříve, chce to vyladit range, cenu, rychlost nabíjení a infrastrukturu, ale už to není vesmírně daleko.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 9. 1. 2018 18:14

bob222: Hele modelarina uz je v dnesni podobe taky pekne drahy konicek. Teda pokud nechces litat se zakladnim penovym vetronem (mobil), ale s necim poradnym (D750) :-)

Sem si zrovna rikal, ze bych misto stareho RC monster trucku s Nimh a 27MHz soupravou koupil neco 4x4 a teda ty ceny sou drsny. Hlavne kdyz si k tomu clovek pricte par sad baterek (tady uz elektro vicemene nahradilo). Ale zas je faj vzit auto a vyrazit se synem do lesa - je z toho nadseny.

Jinak foceni mi v dnesni dobe a pri dnesnich vykonech i zakladnich modelu prijde jako celkem cenove rozumny konicek, pokud clovek nepropadne syndromu "posledniho modelu" nebo si nevybere nejaky hodne "blby tema" (treba wildlife v Jizni Americe poslednimi modely Canonu). Ale zbytek se da, krome toho, kdyz clovek jeste nic nema. Ta technika celkem vydrzi.

-- 9. 1. 2018 18:20 --

Mikecz - tak dneska to dava smysl jen pro opravdu hodne uzky okruh uzivatelu, ale tak je to na zacatku. Ale o tom, ze nafta a benzin budou nahrazeny se asi pochybovat neda. Jen jen otazka, jak se vyresi problem s bateriema. Jestli se treba bude vymenovat na stanicich jako bloky nebo nekdo vymysli neco jineho. Co me spis zajima je, jak by se poprala soucasna prenosova sestava, kdyby lidi fakt zacali ve velkym pouzivat supercharge nekde kolem 1-2C. Ale tak tchan dela v CEPSu projektanta, tak shvalne zkusim nadhodit.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka