Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Grimjaur 5. 1. 2018 21:45

Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 1. 2018 08:58

V měsíci 7/2018 jsem naší rodině na týden zamluvil ubytování v Tatranské Lomnici.

Nemáte tip na nějaká zajímavá místa v okolí, turisticky nenáročné trasy, fotograficky zajímavé body, pravé slovenské salaše nebo něco, co není v průvodci? Já jsem nebyl na v Tatrách asi už 25 let, tak si nechám poradit. Manželka a syn jsou zvyklí neudělat ani krok, mají i značnou nadváhu, takže takové ty túry na Vaši úrovni nepřipadají v úvahu, žádné sportovní výkony, jen nenáročné túry, kam nejde dojet autem nebo lanovkou, tam dolezou jen s velkýma potížema (po rovině). Ze sestupu ze Sněžky se mi zotavovali měsíce, manželka si tam namohla koleno.

Díval jsem se na flickru na fotky z této oblasti, ale to co hledám, jsem na nich nenašel. Vidím to na šanci zavzpomínat na staré časy, dát si halušky s brynzou a popojet někam lanovkou, zubačkou nebo motorovým vlakem. Vylezl bych i někam na salaš, podívat se na ovce a pro tu autentickou atmosféru. Zkusil bych se vyhnout davům turistů, to ale půjde asi těžko.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 6. 1. 2018 09:24

pemar: chodit do Vysokych Tatier a nebyt schopny turistiky je nieco, co nechapem /hlavne teraz, ked su znivocene lesy vsade okolo/. Nic v zlom :) .. bryndzove halusky nie je vysada Tatier, tie ti spravia aj na juhu pri Velkom Krtisi :) .. lanovku mas inak na Chopok, cestou Demenovska ladova jaskyna a mozes sa autom odviezt do Terchovej a odtial do Vratnej, lanovkou pod Chleb, kusok peso na chatu, najest sa a spat. A je to tam naozaj nadherne.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 1. 2018 09:30

Našel jsem Zamkovskeho, Teryho a Bílikovu chatu, Zelené pleso a Štrbské pleso, zubačku na Hrebienok a pár dalších atrakcí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod reign 6. 1. 2018 09:32

No, lehká vycházka je na Chatu pri Zelenom plese - samozřejmě že hezčí je to oklikou po červené a pak se přes Svišťovku přehoupnout na Skalnaté pleso a lanovkou do Lomnice.
Jo a když se chceš vyhnout turistům, tak ideální je začátek června - jednak tam vše kvete a hlavně jsou ještě zavřeny sedlové přechody kvůli zvěři, takže pro náruživé chodce nezajímavé. O prázdninách si prostě stoupneš do fronty a pomalu se suneš k cíli.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 6. 1. 2018 09:43

pemar píše:Našel jsem Zamkovskeho, Teryho a Bílikovu chatu, Zelené pleso a Štrbské pleso, zubačku na Hrebienok a pár dalších atrakcí.

Doporucujem lanovkou na Hrebienok a potom peso na Bilikovu chatu a Rainerovu chatu. Je to nenarocna prechadzka, ktoru zvladla aj moja svokra s jednou barlou.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 6. 1. 2018 09:46

Srandista.. Že teryho.. Si spominal lahšiu prechadzku..posledné stúpanie by ťa nepotešilo. Som tam bol uz 3 krat.. Je tan krásne..najlepší horský caj co som pil ale dist ľudí.. Posledne som sa ledva predral po schodoch dnu..
Ľahka trasa pre teba je zo strbskeho plesa na popradské.. Na chate pivko ;-) a potom pozrieť kusok dole cintorin.. Pekna prechadzka.. Tiez sa mi pacil vodopad skok.. Ale chyba dole chata a dalej asi nepojdes..

-- 6. 1. 2018 09:47 --

landov píše:
pemar píše:Našel jsem Zamkovskeho, Teryho a Bílikovu chatu, Zelené pleso a Štrbské pleso, zubačku na Hrebienok a pár dalších atrakcí.

Doporucujem lanovkou na Hrebienok a potom peso na Bilikovu chatu a Rainerovu chatu. Je to nenarocna prechadzka, ktoru zvladla aj moja svokra s jednou barlou.

Aj na hrebienok za 40 min prechadzka kľudná

-- 6. 1. 2018 09:54 --

Nedavam fotky na media len ked chcem nico k tomu povedat a robil som si report z tury/popradske pleso a symbolicky cintorin/ prvý krat mobilom tak som to ulozil.. Nie je to moc dobre - nebolo svetlo a chytila nás zimka ale da sa kuk
https://flic.kr/s/aHskE4MCXy
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 6. 1. 2018 10:28

Pri ceste na teryho boudu jsem utrpel prekvapive zjisteni, neco jsem si udelal s kolenem a nemohl jsem ho ohybat, bolelo to z vnejsi strany (par lidi me rikalo, ze je to nejake zname "namozeni") a tak jsem si lehl na zem asi 2 metry vedle te stezky, byla mlha, mrholilo a byl konec zari. Takto jsem tam lezel vyklopenej asi 15 minut a premyslel ze zavolam HS, kdyz kolem prosla hlidka tri clenu horske sluzby, ten posledni se podival jak lezim na krovkach a rychlosti 25km/h pokracovali po chodniku nahoru. Nakonec jsem se vzpamatoval a dosel to, ale rikal jsem si, ze oni asi zachranuji jenom vyssi level a ja jsme vypadal, ze jeste 20 hodin vydrzim.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 6. 1. 2018 10:52

dovolím si pár foto /snád to nikoho nevydesí v tomto vlákne :-)/
je na polceste na Téryho je Zámkovského chata.. pohodka náročnosť 3/10
IMG_4017.jpg

Téryho chata - náročnosť 7/10
IMG_4127.jpg

a cestou dolu sme stretli aj toto :-)
IMG_4165.jpg
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 6. 1. 2018 12:35

S těma kolenama osobně trpím při sestupu, ale asi to jsou spíše šlachy. Osvědčilo se mi tahat sebou elastický obvaz a když to přijde tak šup tam s ním. Bez toho se nedá jít, jednou jsem zkoušel na Skalnaté pleso couvat, ale to taky není ono, tak jsem si jednu nohu omotal trikem, druhou pertexkou a bavil jsem kolemjdoucí, no...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 6. 1. 2018 12:36

A také Zbojnická chata je přístupná celoročně...
Přílohy
P1010543.JPG
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 1. 2018 20:07

Tak jsem si udělal přehled všech lanovek, zubaček, půjčoven kolobezek atp., vypadá to tak, že se nemusíme pouštět do nějaké náročnější turistiky. V tomhle bylo přes čáru i Saas Fee, manželka má BMI Index hodně vysoký, takže když šla třikrát po sobě tak cca 1-2 kilometry do kopce v nadmořské výšce 1800 m.n.m, tak jí to zmohlo tak, že si šla hned lehnout.

U těch kolen si také myslím, že většinou nás trápí jen namožené kolenní vazy, občas mne berou ještě lýtka nebo stehna. Plánuji Hrebienok, Štrbské Pleso, Bilíkovu chatu, Zámkovského chatu a Salaš Slavkov, na Téryho chatu a podobné túry se vykašleme, cílem dovolené je si odpočinout, ne se zrasovat.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 6. 1. 2018 21:01

Mě kolena poprvé chytila už před třicítkou. Byl jsem z toho vyjevenej. Šli jsme z Telgártu na západ po hřebeni Nízkých Tater. Z mladický nerozvážnosti jsem se turistům okolo Chopku vyhýbal poskakováním po šutrech, což s 20kg batohem nebyl dobrej nápad (na fotofóru asi nemusím vysvětlovat, co jsem nesl). Ráno jsem se na Ďurkovej vzbudil s koleny v jednom ohni, dojít do Donoval bez šance. Byl jsem rád, že jsem slezl pozadu do Liptovskej Lúžnej a počkal na bus. ...Teď aspoň vím, že jsem na kolena slabej. Jednou za čas dám kůru s Kamzíkem a se zátěží na dlouhý trasy už nechodím na krev, ale abych padl až na posledním kilometru. Když se nechci zrasovat, jedu na dovolenou na venkov k rodičům, krmím králíky a slepice a upíjím preso s knihou pod ořechem.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 6. 1. 2018 21:08

Jakej slabej, prostě nezvyklá zátěž, já jsem to taky neřekl celý, že jsem to téměř běhával, nebo si dával extrémní tůry - to spíš musíš být iron man, abys nepadl.
reign
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka