Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 30. 12. 2017 10:48

bob222 píše:Ja vždy z rodinného fotenia 8-10 kúskov doprzním s nik softom na ľúbivé facebookovky a hneď distribuujem. A mám pokoj, ak sa potom s fotkami hrám je to už len bonus. A nikto nepindá. :D

ja rodinné akcie riešim wifi priamo do fónu a pošlem mesendžrom švagrinej, ktorá hned všetko zdiela a tiež spokojná.. ja si potom v kľude po týždni sadnem.. dorobím a uložím pre seba.. zdielanie a prepieranie súkromia fotkami cez fcb je tabu..
kecám navzdory tomu niekedy až moc otvorene :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 12. 2017 10:55

A mam problem, ze kdyz uz to jednou jde ven online z akce, tak pak uz druhe kolo, kde jsou fotky vycistene, upravene a popsane nikoho nezajimaji. To jsem tu jednou psal, absolutne nejvetsi bonita je prubezne postovani 2-5 fotek max po celou dobu “akce”. Kdyz je to vikend, tak 2x za den, kdyz tyden, tak 1x za den, mesicni expedice jednou za tri dny apod. Na album mesic starych fotek, kde je 67 nebo dokonce 340 fotek se nikdo koukat nebude.
Funguji dve fotky a text “pujcili jsme si jeep a jedeme k vodopadum, je to 12 hodin cesty, jsou tam tygri a hadi, Marketa ma obrovsky vred na zadech, vecer posleme zpravu”.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 30. 12. 2017 11:52

Jojo tady souhlas klidne at je fotka z mobilu, ale hlavne at je jich malo a 3x denne... Cely alba mesic po akci nikdo nesleduje. Bracha se zenou ted leteli na tyden na Island a presne takhle mu to funguje uplne super. A teda doted nevim z ceho ty fotky ma. Obcas si rikam, ze mobil, ale obcas si rikam, ze to uz je na mobil moc. Ale tak dostal od manzelky k Vanocum to nove Xko, tak to treba foti fakt takhle...

-- 30. 12. 2017 11:54 --

Jinak u tech notebooku mam jeste jedno dilema - bud to ma dedikovanou grafiku (obvykle nejake GF 150 nebo 940, ale jeste sem se nestihnul podivat, co to vlastne znamena) a full HD rozliseni a nebo vyssi rozliseni, dobre vypadajici displej, ale onboard Intel grafiku :-(
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 30. 12. 2017 13:15

Chtel jsem si v lete udelat vylet za Gancem, aby mi vysvetlil Newtonovy zakony a ukazal, jak mu rychle ostri fotak, ale zda se, ze sousedi maji lepsi objekty zajmu :D

Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 30. 12. 2017 13:15

Z D500 fotky v jpg posílám přes SnapBridge do iPadu a po prohlédnutí a malé úpravě je zpravidla posílám na sociální sítě. iPad mám uložen ve fotobatohu, takže jakmile končím fotografování, mám většinu práce “hotovou”.

Nedovedu si představit notebook s grafikou, který se vyrovná mému 3-5 let starému desktopu. Aby se ta grafika vešla do notebooku, šla zchladit a nesežrala baterii v mžiku, musí výrobce hodně omezit její výkon. Druhy problém je kombinace displeje a grafiky, věrnost barev.

Docela dobrý notebook je Lenovo Thinkpad, ale cenově se asi moc nebude lišit od toho iMacu. Měl jsem i Dell a HP, žádný průšvih, ale také žádné nadšení, Apple stojí za úvahu a vyzkoušení.

Já jsem soukromý notebook prakticky nahradil iPadem Pro a notebook mi nijak nechybí, výkon a grafika je v pohodě a je to o hodně menší a lehčí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 12. 2017 13:29

Uz tu dlouho nebyl nikdo, kdo by upozornil, ze fotka ma byt na papire. Nekdo jako Fotic.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 30. 12. 2017 13:38

Tak tak, fotka která není na papíru, jako by ani nebyla... :-P
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 30. 12. 2017 14:10

Radek71: nechci se v tom dál patlat, ale psal jsi - cituji:
(pul hodiny po jidle 8 nmol)
(pul hodiny po jidle 7,2 nmol)
(pul hodiny po jidle 6,5 nmol)

Napsal jsi 3x za sebou nmol/l místo mmol/l. Prostě vo nožičku míň. Mezi nano a mili je rozdíl milión, to není úplně málo. A protože jsi k tomu nenapsal ani tu glukozu ani ty litry, ale jen nanomoly, tak jsem koukal jako puk co to jako má bejt.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 30. 12. 2017 14:24

Papir je prezitek, budoucnost je v hliniku :D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 30. 12. 2017 17:07

Proboha FoE ty mas snad zapsany v tabulkach uplne vsechno, ne?
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 12. 2017 18:57

Tomu se rika socialni inteligence. Napriklad vidim “Muze srazilo auto, jedouci 60km rychlosti”. Nekdo si to precte a polituje chlapa a doufa, ze to pri teto rychlosti prezil. Nekdo je zmaten, jestli to bylo 60km za minutu nebo za den a provede vypocet a pomoci 4 spravne formulovanych dotazu se dobere k vysledku.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 30. 12. 2017 20:19

Dneska jsem byl na našem klubového vánočním turnaji ve stolním tenisu a skončil čtvrtý, což je velký úspěch vzhledem k mému aktuálnímu nepříliš optimálnímu zdravotnímu stavu, prohrál jsem jen s dvěma kolegy z A týmu a holkou, co hraje 2.ligu. Aspoň jsem spálil tuky a kalorie, ale nohy od kolen dolů mne bolí jako psa.

A náš předseda oddílu řešil, že by to chtělo nějakou dokumentaci, třeba z nějakého lepšího mobilu. Nikon D500 a f1.4 objektivy jsem tentokrát sebou nebral, fotit a hrát souběžně totiž moc nezvládám.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod standavfr 30. 12. 2017 20:25

K snídani 4 kilometry,k obědu 4 knedlíky,k večeři 4 Regenty 12ti stupňové,tož tak.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod El Vigo 31. 12. 2017 02:18

je tohlr este o fotacich
El Vigo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 31. 12. 2017 06:33

Tak tohle je "kecaci vlakno", takze pokud nedojde k urazkam nebo to neameruje k flamu, tak ok... Uz to tady bylo napsany mockrat. Z nejakeho duvodu nemuzu zmenit (doplnit) nazev vlakna.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka