Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 29. 12. 2017 13:57

Za prvé, nejsem MK.

Aby ta fotka nebyla rovnou zralá do koše, tak bych musel být hodně blízko, musel bych hodně do sjezdové dráhy, jinými slovy překážel bych tam. Já jsem bych odhadem minimálně tak 5-10 metrů daleko od místa, které by se mi líbilo. I tak se na mne místní dívali hodně nevraživě, navíc Micina je tím, jak jim předváděla svoje sjezdařské dovednosti, hodně prudila.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 29. 12. 2017 14:28

reign píše:Jsem asi natolik lékař, jako vy ostatní CNC frézaři ale tolik si pamatuji, že Radek psal něco o nevyléčitelné nemoci, takže je asi holt "jiný" a moc s tím nenadělá. (a spíš něco ujíždí na něm, než von na něčem)

Tak zrovna na CNC jsem si něco odmakal :)
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 29. 12. 2017 15:14

Radku, co se týče hubnutí, tak tohle:
https://www.prodietix.cz/
skutečně funguje. A to píšu i s vědomím, že se po Internetu válí 126 miliard podvodných návodů na zhubnutí. Celý vtip je v tom, že člověk, který žere jen cca 1,0 - 1,5 g bílkovin na kg váhy a nejí prakticky plus mínus žádné cukry či sacharidy, tak nejpozději po pár dnech necítí žádný hlad, i když těch 100 gramů bílkovin plus nic je kaloricky prakticky hladovka.
Takže z hlediska zachování hmoty a energie není tahle dieta v rozporu s fyzikou a zdravým rozumem, jenom prostě vypne hlad. Navíc organismus začne získávat energii místo klasického "tuky hoří v plameni cukrů" přes neefektivní beta hydroxy máselnou kyselinu, tedy ketolátky, což znamená, že 1 g tuků nedá 37 kJ/g, ale méně, a to zase zhorší výtěžnost energie, což je žádoucí při hubnutí. Jenom se musí doplnit vláknina přes bezcukernou zeleninu a třeba psyllium, nicméně vlákninu asi umíš, jak jsi psal.
No a tak 3.-4. den po vyčerpání glykogenu mozek přechází na ketolátky, což bývá provázeno trošku snížením soustředění, takže se cítíš tak na dvě piva. A pak už je pohoda. Spíš někdy až trošku euforie, takže je to docela příjemné hubnutí a hlavně razantní a rychlé. Jen člověk v noci musí někdy vstát na WC, jelikož ketolátky odchází močí. Zdravé ledviny to nepoškodí. Neprodávám to, nemám z toho žádné provize. Jen osobní zkušenost. Fígl, kterej jsem měl znát před 20 lety. Hladinu cukru si zdravej člověk stabilizuje z aminokyselin, takže netrpí hypoglykémií, intenzivní svalové cvičení ale udělá vyčerpání glykémie o něco dřív, protože prostě není ten svalový glykogen, ale dají se s tím chodit i horské tůry, protože si člověk dá jednou za dvě až tři hodiny proteinovou tyčinku bez cukru - viz Web - a ta vystačí. No a když člověka nabírají na laboratorní hodnoty během té diety, tak jde běžným lékařům brada dolů, protože nad tak rychlým zlepšením všeho kroutí hlavami. Ovšem říkám pouze statisticky nevýznamné informace. S těmi odborníky na prodietix.cz, zvláště s jakýmsi Mirkem se dá diskutovat celkem na úrovni, není to vyslovená rychlokvaška. 12 týdnů a 20 kg dolů je prostý fakt, který by vyšel i matematicky, protože cca 4000 kJ denně je fakt dost málo na člověka s bazálním metabolismem více, než 2x větším.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 29. 12. 2017 15:31

Tak tady jsem vazne zvedavy, kam se tohle vyvine.... Jinak zatim nikdo neozval, ze mu toto OT vadi, tak nechavam, nez se do sebe pusti zastanci paleo stravy, vegani, pratele RAW a low-carb fanatici...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 29. 12. 2017 15:43

Já když čtu ty krémy, kaše, ovocné smoothies, pudingy a nevím co, tak konstatuji, že to dlouho nevydržím, že to není “pořádné jídlo”, což jsou pro mne třeba lasagne, svíčková, řízek, guláš nebo hovězí po Burgundsku. Může to být na prostřídání i třeba platýs, losos nebo krevety. A večer si dám jednu dvě skleničky dobrého červeného vína. Když jsem to dával do kalorických tabulek, tak do druhé večeře jsem byl úplně v pohodě, trochu bych mohl ubrat na tucích a přidat vlákninu.

Mimochodem, vypadá to, že v únoru Nikon představí minimálně jednu bezzrcadlovku.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 29. 12. 2017 15:50

Tak jsem si to hodil do kalkulacky a neprekvapive mi vysel nejdrazsi "program".
Chapu, ze spousta lidi chce zazrak bez toho, aby hnuli brvou, ale tech 13K radsi vrazim do bezeckeho pasu a vydrzi rozhodne dele, nez 1 mesic :) K tomu pravidelnemu pohybu staci zdravy rozum (omezit cukry vseho druhu, pit dostatek vody) a neni treba "praskovat" za imho nesmyslne penize.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 29. 12. 2017 16:12

Na ten pás by se u nás po týdnu prášilo :-)

Ono asi stačí správně nastavit příjem vs výdej, neznám nikoho, kdo by byl při nedostatku stravy obézní. Na druhou stranu, přijít s tuky i o svalstvo také není žádné terno. Můj problém ale třeba je, že nejsem zatím ještě ochoten přestat se omezovat a nebýt líný.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 29. 12. 2017 16:23

pemar, Luňák: tím se dá pokračovat, aby to člověk udržel. Tím pokračuji teď: maso, vejce, sýry a k tomu zeleninu nebo proteinovou náhradu chleba. Ale bez prodietixu neuděláš ten fofr, jakým to běží dolů. Alternativ je víc, třeba Victus.cz. Nevím, jestli to vyjde o hodně levněji, ale rozhodně je to méně k žrádlu. Nicméně pemare, jde o to, že během téhle diety tě to jídlo prostě NEZAJÍMÁ. V tom je ten vtip. Prostě jíš z nutnosti a nemáš hlad a chuť. A člověku je fajn. Teď žeru zase dobroty bez sachardů, ale někdy bych se radši vrátil k té pohodě během té diety, kdy tě nehoní ta mlsná. Já jsem shodil 30 kg od června ve dvou fázích, 20 kg červenec - září a 10 kg v listopadu, no a normálně teď jsem se na pár dnů schválně vrátil zase k Prodietixu jen aby mě nelákaly vánoční dobroty.
Luňáku, blbě počítáš, 13K stojí 12 týdnů!!! A odečti si od toho jídlo, které bys za 12 týdnů snědl, přičti si brokolici, lilek, okurky, cukety, salát a přičti si od 5. týdne 100 g plátek krůtího nebo kuřecího masa denně nebo 2 vejce. Fakt mně to neudělalo průvan v peněžence, protože jsem velkou část ušetřil na nákupu potravin.
Rozhodně jsem po odečtení jídla na 12 týdnů utratil za tu dobu srovnatelně peněz za posilovnu (70 Kč 2x týdně plus předražená voda, nesmí se tam s vlastní).
A věř mně, že to, jak sundavá kila ketodieta, to se ucvičit prostě nedá.
Ketodieta ti udělá asi tak 8 000 Kj denně deficit. To člověk, který potřebuje zhubnout fakt nedá. 8 000 kJ, to jsou 2 hodiny BĚHU na pásu každý den, to zvládnou výhradně lidi, co už zhubnout nepotřebují. :-) Kromě toho když bude člověk fyzicky trénovat 8000 kJ denně, tak prostě musí pokrýt stravou nárůst svalové hmoty, což znamená snížení toho 8 000 kJ deficitu skoro na nulu. Ketodieta je čistá likvidace tuku s nulou u všeco ostatního, což cvičením nedáš, to nejde ani teoreticky. Intenzivní svalový trénink musí přijít a ž v další fázi, kdy člověk nejdřív zhubne třeba 10-15kg a začne se pohybovat bez zadýchání a pak to teprve může namixovat. Kdyby to šlo ucvičit, tak je těch hubených svalovců dnes mnohem víc. Jenže to dá málokdo, zatímco ketodieta má úspěšnost blížícíse 100%.
Z principu, ne zázrakem nebo jinak, ale z obyčejného jasného metabolického principu.
Jak známo, tak vzestup a pokles hladiny cukru po sacharidovém jídle udělá změny insulinu, které způsobí další hlad. V ketodietě máš insulin na minimu, buňkám se uleví od insulinorezistence a jde dolů téměř samotný tuk, což se dá monitorovat na InBody nebo Tanitě. No a po rychlém dramatickém shození tolika kg tuku, kolik si naplánuješ, začneš zabraňovat jojo efektu tím, že přejdeš na dlouhodobé udržení s fyzickou zátěží a rozumným jídelníčkem, v mém případě dlouhodobé vyřazení sacharidů, protože mně prostě vrací hlad, což nechci.
Teoretická i praktická východiska jsou zde:
https://www.dietdoctor.com/
.. a ještě je to krásně udělané.

-- 29. 12. 2017 16:33 --

pemar:
koupil jsem si váhu Tanita BC-545N, která i přes velmi nízkou, až extrémně podezřele nízkou cenu (4 500 Kč) velmi slušně koreluje s InBody 270 a InBody 370 za statisíce korun. Aspoň u mě se to lišilo zanedbatelně. No a šel jsem dolů z 36% tuku na 17%, přičemž svalová hmota v obdobií bez cvičení šla dolů asi tak o kilogram, tedy vůbec, no a po cvičení šla viditelně nahorů, ovšem Tanita neodliší čistou kosterní svalovinu od ostatní svaloviny, takže to můžu posoudit jen vizuálně a tím kolik na kterém stroji zdvihnu. Tam, kde si dnes dám 40 kg, 60kg nebo 115 kg, jsem na začátku dával půlku. A to jsem furt k smíchu oproti kulturistům.
Jediný, v čem se mohu měřit, jsou lýtka, tam zvládnu 80 kg na 3x10 cviků, což nedá leckterý svalovec. A je to logický, oni nechodili denně do schodů a do kopce s takovou váhou jako celý život já, takže mají lýtka slabší i když hrudník a ruce mají oproti mně jako z jiného světa.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 29. 12. 2017 16:37

To mi zní až moc zázračně.

Já nevěřím tomu, že bych vydržel dlouhodoběji nejíst jídlo, na které jsem zvyklý. Nevěřím tomu, že to nemá následky a že to nerozhodí organismus. S tempem kilogram za dva měsíce bych byl naprosto spokojený, dokonce by mi stačilo shazovat kilogram až dva za rok, tj. podobnou rychlostí, jako jsem přibral.

Ale spokojený se sebou nejsem, skoro každou fotku musím retušovat :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 29. 12. 2017 16:51

pemar: já jsem se děsně bál, takže jsem si nechal nabírat krev na všechno, pořídil jsem si dobrý glukometr a kontroloval jsem si hladinu glukózy a s překvapením jsem viděl, že se prakticky nehne z hodnoty 4,8 i když žádný cukr nejím. Debatoval jsem s profesorem diabetologie, docentem nefrologie jak starej hypochondr. Samozřejmě že jsem znal poučky o bezpečném shazování kil, ale fakt byl ten, že čím chytřejší lékař, tím spíše mě uklidňoval, že je to bezpečný. Dietního poradce, který by se ketodiety nebál, prakticky nenajdeš. Ti nejzkušenější jsou schopni konstatovat, že to funguje, ale oni to doporučovat nebudou, protože je na to nikdo neškolil. A straší Atkinsonovou dietou, což je pitomost, protože při Atkinsonově dietě se žraly 3 g bílkovin na kilo váhy. Tady jíš těch bílkovin třetinu, tedy normálně. jen k tomu nejíš cukry a tuky kromě 2 lžic extra virgin oliv. oleje v druhé fázi. Asi bych byl opatrný u duševních chorob kvůli přepnutí mozku na ketolátky, což normálnímu člověku nevadí, epileptiky to dokonce léčí, ale u nějakých kompenzovaných psychotiků či nějak chemicky emotivně rozkolísaných jedinců to udělá čertví co. Pak jde jen o dost vody a vlákniny a další rizika už asi moc nejsou. Vyčůráš ketolátky, takže musíš pít 3-4 litry tekutin pro sichr, aby to svinstvo, co máš za celej život uložený v sádle, odešlo přes ledviny zředěný. To je otázka, zda si máš ty organofosfáty nechat zbytek života v sádle nebo je vyčůrat.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 29. 12. 2017 16:59

Já jsem si dal za cíl shodit za rok 10 kilo, což se mi jakž takž podařilo. Rozhodně nedokážu shodit 10 kilo za měsíc, jak píše Dudisko, a taky bych se bál jojo efektu. Začal jsem běhat a omezil jsem sacharidy. Běhání mě hrozně chytlo a dnes už si bez něj život těžko dokážu představit. Nechci brát žádné zázračné preparáty, věřím že se toho dá dosáhnout jen úpravou obyčejné stravy a dostatkem pohybu. Žádnou dietu jsem vlastně nedržel.

Zajímala by mne ale jedna věc, která mi vrtá hlavou.
Chodím běhat cca 2x - 3x týdně a to hodinu v kuse tak, abych byl cca na 80% své maximální tepové frekvence. Vycházel jsem z klasické poučky, že při této tepové frekvenci budu spalovat tuky a nikoli glukozu z krve.
Ale nedávno jsem si přečetl názor, který tvrdí něco zcela jiného a když se nad tím zamyslím, má to něco do sebe.

četl jsem to na rungo.cz, autor příspěvku Jaroslav Holeček
cituji:
"To, že zátěž nad aerobním pásmem je pro hubnutí méně výhodná než v aerobním pásmu je logický i praktický nesmysl stokrát omílaný ve všemožných časopisových článcích. Je sice pravda, že je aerobní pásmo výhodnější pro přímé spalování tuků při zátěži, ovšem nesmí se zapomínat na celek a na souvislosti. Pokud poběžíme 10 km v laktátu, tak sice při běhu samotném spálíme méně tuku, ale protože zátěž bude intenzivnější, spálíme celkově více energie. Bude to sice více v cukrech, ale po skončení zátěže bude tělo energii do krve doplňovat kde ji bude mít, tedy z tuků. Celkově více spálené energie znamená logicky více spálených tuků, i když až po zátěži, to nám ale může být jedno."

https://rungo.idnes.cz/diskuse.aspx?idd ... behani_ize

Dokázal by se k tomu někdo vyjádřit?
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 29. 12. 2017 17:06

Ja shodil za rok cca 10 kilo - omezil jsem sladke a snazim se i celkove jist o neco min a zdraveji. Ted mam kolem 82 kg pri 181 cm. Jeste tak dve, tri kila dolu a budu maximalne spokojenej. Pres svatky jsem urcite neco nabral, ale kosili jsem dnes zapnul, takze dobry :) S pohybem to mam horsi, ale snad na jare konecne prekonam lenost na nejake to obcasne behani. Jednu chvili jsem cvicil doma, ale ted uz nekolik mesicu chodim z prace kazdy den pozde a nechce se mi. Zatim aspon misto jezdeni busem na metro chodim. Toz tak.

Jinak se u nas v praci rozleza jak mor Mana, brr...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 29. 12. 2017 17:11

ForeignerOnEarth píše:Luňáku, blbě počítáš, 13K stojí 12 týdnů!!!

Jak si prisel na to, ze ja neco pocitam? Ja jsem nespocital vubec nic, ja nadhazuju to, co mi vyplivla jejich kalkulacka a ze to vyslo na tenhle trimesicni program neni muj vypocet, ale jejich. Ja jsem pouze zadal pozadavek dostat se ze 105kg na 90kg. A troufam si rict, ze za 3 mesice na bezicim pasu to dam bez problemu i s normalni stravou. Jako endomorf mam tu vyhodu, za jak snadno dokazu nabrat, tak relativne snadno zase dokazu shodit. Musim se ale hybat, nesmim do sebe cpat v nadmerne mire cukry (muj nesvar jsou dzusy) a nesmim uz zrat pozde vecer.

Jestli nekdo na hubnuti hrozne moc specha a nechce se zapotit, tak prosim, nic proti tomu. Ja se ale potrebuju zaroven "vychovat", abych si tu naslednou vahu udrzel. Je sice hezke, ze teoreticky s timhle praskovanim zhubnu "rychle" a bez "namahy", ale hned jak mi davky dojdou, nastane problem, protoze se zase budu muset vratit k normalnimu jidlu. Ja se potrebuju naucit jist rozumne na normalnim jidle, ne na bilem prasku.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 29. 12. 2017 17:22

feanoor: já jsem si koupil a jedním dechem přečetl knížku:
https://fitplan.cz/
která říká totéž, tedy že tzv. "kardio" je úplná pitomost a Petr Novák tvrdí, že po krátké intenzivní zátěži se pálí tuky ještě pár hodin potom. Nevěřím všemu, co napíše, přečetl jsem fůru věcí, které se všechny tváří děsně vědecky a přitom si razantně odporují.
Ale za tuhle knížku jsem těch pár stovek dal a z vlastní zkušenosti tomuhle pěčlivému sečtělému samoukovi věřím mnohem víc, než různým "odborníkům" minimálně proto, že na mně přesně funguje skoro všechno, co napsal.

Jinak z hlediska stravy bych do kamene vytesal tyhle věty - nevím co všechno napsal on a co mám už od někoho jiného:

1. Nejezte nic, co by vaše prababička nepovažovala za jídlo. není to jídlo.

2. Pokud se to jmenuje ve všech jazycích stejně, nejezte to, není to jídlo.

3. Pokud je složení na více, než 2 řádky, nejezte to, není to jídlo.

4. Pokud se to skládá z několika zdravých surovin, kupte si ty suroviny a smíchejte si je sami a zjistíte, že k tomu nepotřebujete E111 až E999 plus zbytečné škodlivé vycpávky, dvě zdravé suroviny nemusíte nastavovat kukuřičným škrobem, ....

5. Bez mouky, cukru, glukózo-fruktózového sirupu, bez kukuřice, sladidel a vycpávek se dá žít mnohem zdravěji a déle, ale není to řešení pro 8 miliard lidí, takže se z toho nikdy nemůže stát oficiální zdravotní doporučení, protože bílkoviny a tuky jsou tak drahé, že nejsou pro všechny. Lidstvo musí získat energii k přežívání ze sacharidů a cukrů, těch lze vyprodukovat dostatek. To ovšem neznamená, že se musíte obětovat i vy, pokud si na ty bílkoviny a tuky vyděláte.

-- 29. 12. 2017 17:32 --

Petr Luňák: v posilovně jsem potkal desítky svalovců jako jsi ty se stejně identickou filozofií. Má to jednu slabinu: ti, co všechno zvládnou ucvičit, ti UŽ to nepotřebují. Ta zbývající většina obézních to prostě nikdy nedá. Chodí tam spoustu tlouštíků, které koučují jak cvičitelé oficiální, tak i ti neoficiální kulturisti. Ani jeden z nich dosud neshodil špeky. Pod tím sádlem jim nějaké svaly možná narostly, ale prostě jen přibyly svaly, ale tuk nezmizel, protože druhý, třetí den po zátěži to prostě dožerou. Organismus je donutí.
Prodietix není žádná chemie, to jsou jen proteiny v přitažlivější formě pro nastartování a rychlé bezproblémové sundání tuku. Kdyby místo toho žrali jen ty kulturistické pytle syrovátky, tak by to šlo asi taky, ale to by jim to lezlo ušima. Prodietixové věci jsou kupodivu i chutné. Třeba pomerančovou palačinku jsem si nakoupil i po dietě, protože ke snídani s bílým Hollandia jogurtem nemá chybu. A to jsem zmlsanej. Prodietix proteinová tyčinka na rozdíl od desítek běžných proteinových tyčinek ty bílkoviny fakt obsahuje a ty cukry fakt nemá. A to jsou některé dražší, než těch 49 Kč, co stojí (s množstevní slevou) tahle. A 3 hodiny jseš najedenej. Na jednu tyčinku dám hodinu a půl posilovny nebo na ní vylezu na 5 Torri.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 29. 12. 2017 17:37

Úplně nejlíp mi šla kila dolů, když jsem chodil běhat a zároveň chodil do posilovny.
To letělo dolů jako raketa. Bohužel na to ale teď nemám čas, jsem rád když mi vyjde čas na to běhání.
Ale začínám věřit tomu, že nejlépe se hubne pokud tělo "neustále šokujete". Vsoce intenzivní intervalový trénink (tzv. HIIT), bude pro rychlé hubnutí asi fakt lepší než klasické cardio, kde si tělo postupně na stále stejnou zátěž zvykne a tuky bude pálit stále pomaleji - i když bude člověk potom schopen běžet skoro do nekonečna.
Druhá stránka věci je to, jak dlouho člověk vydrží si tu zátěž stále zvyšovat...
Naposledy upravil feanoor dne 29. 12. 2017 17:39, celkově upraveno 1
feanoor
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka