Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 7. 10. 2017 12:57

V 25 hours bikini hotelu bych se opravdu necítil dobře, tyhle za každou cenu cool hotely “pro mladé” mne opravdu moc neberou. V jednom takovém jsem byl letos jednou a člověk nemá šanci v klidu pracovat nebo relaxovat, pořád se tam “něco děje”. Mi to stylově přijde i násilné. Já jsem v podstatě strašně konzervativní, pokud jsem s čímkoliv spokojený, tak neměním.

Navíc pryč je doba, kdy jsem bral pracovní cestování jako benefit. Soukromě cestovat musím, protože v Čechách si neodpočinu, nedokážu “vypnout”. Kdysi se mi to dařilo na Šumavě, ale dnes ani tam. Na tohle mi přijde dobré vzít si fotoaparát, vidím to pak jinýma očima a myslím na něco jiného.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 10. 2017 12:58

Jinak dneska sem se chvilku cítil jako "pemar" - jdu bankomatu a tříletý syn mi říká "Tatínku, nevybírej moc peněz, ať zbyde i na ostatní." :-D

-- 7. 10. 2017 14:02 --

pemar píše:V 25 hours bikini hotelu bych se opravdu necítil dobře, tyhle za každou cenu cool hotely “pro mladé” mne opravdu moc neberou. V jednom takovém jsem byl letos jednou a člověk nemá šanci v klidu pracovat nebo relaxovat, pořád se tam “něco děje”. .

Tak však jsem psal, že by tě tam kleplo. Tohle asi neni na pravidelný ježdění. Ale jako zážitek je to fajn, ale chce to spojit s tim, že člověk vyrazí spolu s kolegy do toho Monkey baru. Byl jsem tam dvakrát a popravdě, tím že na bar neni v týdnu čas a přes víkend do Německa nejezdím, tak na to už ani nekoukám. Ale máš pravdu - člověk je po náročnym dnu rád, že si někde sedne do křesla s rumem a něčim ke čtení...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 7. 10. 2017 13:29

Treti hotel a zaroven posledni kam muzu jet je hotel Oya na Pankraci. Tesil jsem se na vyhlidku na strese. Dal jsem si veceri v cineskem fastfoodu na Budejovicke abych usetril a bylo mi blbe a tedy abych vystoupil z komfortni zony. Vysprchoval se, navonel a valil na strechu do “baru”. Nikdo tam nebyl, jenom servirka, model Brumov-Bylnice v crock nazouvacich a adidas teplakach. Sklenena budka 5x5 z ktere nebylo nic videt byla osazena asi 4 stoly pro 4, na jedne ze dvou barovych stolicek sedela pinglice a na barovym pultu mela 17” NTB s Facebookem. Objednal jsem pivo, ale v baru meli jenom tretinku Barona Trencka, coz je pivo z Brna. Pivo jsem okamzite vylil na bilej ubrus, coz melo dva navazujici dusledky. Nejdriv jsem se bal, ze si pinglice bude myslet ze jsem idiot, nastesti druha faze je, ze si toho vubec nevsimla, protoze mela dulezitou debatu ma facebooku, dobre jsem videl na displej. Zapujcil jsem si tedy 10 ubrousku a pulku piva vysal do ubrousku, ktere jsem pak naskladal na nejaky vozicek v rohu. Pak jsem 30 minut resil postu (a Facebook). Pinglice ozila za tech 30 minut taky, protoze ji prisel mily. Takze jsme tam byli tri, z toho dva umyti a navoneni (ja a pritel). Kdyz jsem zacal pokaslavat, pinglice se sla podivat na lahev od piva a opravdu, ty dve deci piva co mi zustalo po vyliti bylo vypito. Milenecka debata byla tak zajimava, ze jsem zavolal kolegu do pokoje aby mi donesl 200 Kc, protoze jsem mel jenom kilo a chtel jsem si objednat rum, abych si mohl ty trable doposlechnout. No a resume je, ze jsem se spletl, obcas je to Slovensko i v CZ.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 7. 10. 2017 15:19

Jó, o těch vědeckých konferencích a čirou náhodou zrovna v nějakých hogofogo lokalitách (GaPa, Kanáry, Havaj), tak o těch něco vím. Všichni tam jedou na granty nebo ze záměrů, nafasují si diety 35 euro a ještě k tomu 40 procent z toho kapesné a potom se každé ráno nafutrují u švédských stolů, na oběd vaří čínské polívky, nebo rohlík s máslem a po týdnu přijedou o 7 tisíc bohatší, protože mají hypotéku na 3+1 na Stodůlkách. Ale to nevadí, protože si chvilku žili jako páni.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 7. 10. 2017 15:27

No Ganec, v zásade na Teba nereagujem, ale hľadať v tomto vlákne relevantné info o fotení? Vidím to v takom prípade na:
a) študenta klinickej psychiatrie
b) beznádejného recesistu
c) IQ pod čiarou Forrest Gump
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 10. 2017 15:30

Tam ještě neplatí, že velké meetingy a konference se nesmějí pořádat v turisticky atraktivních lokalitách? Jsem měl pocit, že už je tak nějak zavedené všude. Třeba ve farmacii už je to taky standard. Takže známí, co v tomhle businessu dělají, už jen vzpomínají na taková ta výroční zasedání na Mauritiu, placené nějakou nadnárodní farmaceutickou korporací....
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 7. 10. 2017 15:48

Jestli si vzpomínám, tak na nějakou farmaceutickou firmu naběhli novináři, když udělala konferenci někde v nějakém letovisku v Egyptě a pak už se tyhle akce omezily.

Ono je otázka, co je turisticky atraktivni lokalita, já jsem třeba dostal několik pozvánek na konference do Mnichova, jakousi náhodou zrovna v době Octoberfestu. Nic neobvyklého nejsou ani pozvánky do horských středisek nebo zámeckých areálů nebo wellness hotelů, většinou to ale bývá na okraji sezóny a hotely dávají do speciální nabídky. A ono je otázka, co člověk z takové lokality vidí, co z toho má, projde se večer a tím to většinou hasne. Ono také, když člověk vidí, že akce je na nějakém nic moc místě nebo někde na výstavišti nebo dokonce na letišti, tak hledá výmluvy, proč tam nejet.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 7. 10. 2017 16:35

Ja trosku odbocim. Bol som dnes so synom pozriet na majstrovstvach SK v skateboardingu v Kosiciach. Nahradzovanie zrkadiel sa zase nekonalo, same DSLR a fony, jeden Olympus, ktorym tocili video.
Sigma 50-150/2,8 OS HSM @150mm, 2,8
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 10. 2017 16:36

Liší se to podle oborů. Někde je víc peněz a sponzorů, někde míň. Nehezký na dnešní situaci je, že už i mnoho vědeckých konferencí s dlouhou tradicí přebírají různé profesionální agentury, které to pojaly jako byznys, jak pustit žilou veřejným rozpočtům. Obrovskou položkou začíná být konferenční poplatek, aniž by se odrazil v úrovni služeb nebo v kvalitě programu - zvaných řečníků, kterým se platí, aby přijeli. Dříve bylo pořádání konference o prestiži, dnes jde často víc o zisk pořadatele. Lidi proto daleko víc zvažují, kam jet, aby to dávalo smysl a jezdí, řekl bych, méně často. Zajímavá lokalita může být motivace, ale samozřejmě platí, že se jezdí převážně mimo hlavní sezónu kvůli cenám navazujících služeb. V Evropě to bývají centra velkých nebo historických měst a zajímavé přímořské lokality s památkami. V Amerikách města se zajímavým okolím, aby si lidi, kteří letěli z jiného kontinentu mohli udělat výlet, třeba Santa Fé s výletem do LosAlamos, SanDiego a Death Valley, Brazílie - Iguaců, v Asii Šen-čen, Peking nebo Japonsko. Naštěstí ještě pořád se dají najít i "fandovské" konference, kde jde v první řadě o věc a navazování kontaktů a člověka nejvíc stojí letenka.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 7. 10. 2017 17:16

S konferenciami dajte pokoj, som rád že to obdobie mám za sebou. Videl som kopu miest, ale fakt stačilo.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 10. 2017 17:25

Radku: Tak si můžeš přidat boba na seznam buržoazistů a Alešák si ho ve svym rudym deníčku zakroužkuje červenou tužkou. Se omylem prokec....
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 7. 10. 2017 17:38

Část rodiny mi dnes šla na operetu a Micina do kina, takže jsem je tam odvezl (vděčen, že mohu zůstat alespoň pro dnešek mecenášem a kulturním barbarem) a vyrazil na jubilejní 10. ročník setkání historických vozidel na Vyšehradě (jen jako divák). Jenže, začalo pršet tak, že se mi nechtělo ani vylézat z auta, ani vytahovat foťák z brašny. Ono někdy fotky v dešti vypadají dobře, ale dnes byl takový ten déšť, kdy to zůstává jen v kategorii přání. Bylo by bývalo stačilo tam být o hodinu dříve, ale pozdě bycha honit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 10. 2017 17:45

Tak pemare k tobe by mi nejaky pekny veteran sedel jak ulity....
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 7. 10. 2017 17:59

Já se v okruhu těchto lidí pohybuji, mám tam hodně známých, ale zručností neoplývaje, sám se do toho nepouštím. S někým se občas i projedu, ale ani do řízení se nehrnu, jsem už přeci jen hodně zvyklý na všechny ty asistenční systémy a řízení starších aut je o něčem jiném. Táta a strýc veterány mají, takže vím, že to stojí hodně času, oni jsou už v důchodu, ale já ještě hodně času trávím prací.

Obrázek

Ale třeba tohle se mi líbilo, byť je to typická poukázka na problém (britské auto).
Naposledy upravil pemar dne 7. 10. 2017 18:03, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 7. 10. 2017 18:02

Red Doors Music Studio, kytary Washburn z toho jedna signature Darkest Horizont.
P1380519_DxO.jpg
Pak konzumace hodnotného moku s názvem Paulaner a odpovídajícího množství prasečího žvance, z čehož lze usoudit, že členové skupiny D.H. neholdují ideologii pouštního zmr@a. Mou poznámku o antiislámské žranici pochopili všichni a docela se to chytlo.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka