Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 9. 2017 16:34

Radek71 píše:Naopak, velmi neduveruji lidem, co vykladaji o manualech, MF a plne kontrole. Pripominam slavneho Kozáka s jeho hlaskou "dlouhej cas poznam podle divnyho zvku zaverky".
Ono je to aj o tom, že na dobrú fotku nie sú častokrát potrebné vôbec žiadne fotografické vedomosti ani nastavenia foťáku.
Kamoš čo sa fotením živí dokáže obdivovať aj fotky začiatočníčok, čo máme vo fotoklube .. proste dievčatám stačí len vkus.
(a ostatné už dotiahnu snaživosťou, nepotrebujú k tomu žiadne manuálne nastavenia)

Fotografické skúsenosti tieto začiatočníčky nemajú žiadne (jednej sme museli vysvetľovať čo je to clona, ISO a že sa vo foťáku dá nastaviť aj expozičný čas a skorigovať expozícia .. a pritom niektoré jej foty boli aj napriek tomu veľmi pekné) a tak ani nevedia, že robia technické chyby.

Čosi ako Landov .. keď tu dal nepresne zaostrené fotky bežca alebo vrabcov, alebo keď tu dal tú lavičku s extrémnou aberáciou.

No ale skúste mu raz napísať pravdu (a nie len písať mu, ktoré z jeho fotiek sa vám páčia)
=> tak hneď zistíte, ako sa prejavuje urazená ješitnosť :-S
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 1. 9. 2017 16:42

Jejeee, ty si naozaj pokriveny bezchrbtovy Cvach. Ja vôbec nemám žiadny problém s kritikou mojich fotiek. Fotím hlavne pre seba a o to viac som rad keď sa niekomu páčia.
A tebe by som poradil dat tu svoju legendárnu "bezkynu" (ktorou sa tu ohanas ako etalonom najlepšej športovej fotografie na tomto fóre ) niekam na kritiku, aby si dostal konečne feedback, ktorý by ťa osvietil... Ale toho sa asi nedočkáme, že Cvachu? :-P
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 9. 2017 16:46

pemar píše:Ohledně rychlosti bude záležet i na rychlosti desktopu/notebooku, úpravy přímo v D500, na tabletu nebo v desktopu jsou rychlostně OK, na notebooku to mám i přes i5 a SSD hlemýžďoidní.
Tak tak .. rýchlosť s akou sa prejavujú nastavenia vo foťáku je určite rýchlejšia ako v PC.
A vďaka rollerom možno aj pohodlnejšia...

Ja ale preferujem JPG hlavne preto, lebo pri PC sa už do spracovávania fotiek neviem dokopať.
Proste keď fotím, tak fotím .. a keď už som si našiel čas na fotenie, tak ho - kým sa nedeje hlavný dej - radšej strávim pokusmi s foťákom, ako len nečinným čakaním .. napríklad pri tom landov-ovom parkúre by som si to skúsil ešte pri pristavených koňoch pred samotnou jazdou...

pemar píše:Postprocesing mi moc nejde a nebaví mně, ale ještě jsem nenašel preset, který by opravdu fungoval jako umělá inteligence, zatím je to slabota.
Ja som si všimol, že v IrfanView je možnosť "Auto adjust colors" a občas to normálne pomôže...

-- 1. 9. 2017 17:48 --

landov píše:Ja vôbec nemám žiadny problém s kritikou mojich fotiek.
A už ti aj niekto iný napísal pravdu do očí, tak ako ja?
Kedy ti niekto naposledy napísal, že máš na fotke prepal, nereálne farby, nepresné zaostrenie alebo niečo podobné?
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 1. 9. 2017 16:51

Ale áno Cvachu, stalo sa a stáva sa napríklad na efote a aj tu v galérii na DA. A nemám s tým problém. Ale povedzme si, ty môžeš kritizovať možno svoje sesternice, aj to s veľkou dávkou predstavivosti.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 9. 2017 17:06

Tak prečo máš problém s tým, čo napíšem ja? :hm

Prečo furt spomínaš "legendárnu "bezkynu", ktorú som tu dal len a len preto, lebo ltokar tu dal presne tú istú bežkyňu v takmer tom istom okamihu (len zo zrkadlovky). Bol to len čistý JPG bez úprav farieb (len zmenšený a doostrený, keďže vtedy doostrovali všetci) a mal prezentovať výstup z foťáku, nie žiadnu moju šikovnosť ani umenie.

Mne z toho vychádza len jediné:
Projekcia (psychológia)
Projekcia je v psychológii obranný mechanizmus spočívajúci v neuvedomovanom prenose vlastnych pocitov a impulzov mimo seba, na nejakú druhú osobu. Starej panne s potlačenými, ale celkom neodstránenými sexuálnymi podnetmi sa často zdá, že sa všetci ostatní správajú nemorálne.

Mechanizmus projekcie čiastočne objasňuje pokrytectvo. Pokrytec pripisuje iným vlastné zámery, želania, protirečiace jeho morálnemu vedomiu.

Špecifickou formou projekcie je odreagovanie.
Odreagovanie
Odreagovanie alebo abreakcia je psychologický pojem, ktorý predstavuje vybitie nahromadených citov, afektov alebo vnútorných napätí smerom von (plačom, agresívnym konaním, vyrozprávaním sa, hrou, odvedením pozornosti a podobne).
No a to je presne to čo robíš: urážaš, obviňuješ, odvádzaš pozornosť fotkami mimo tému, ..
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 1. 9. 2017 17:31

Odpovedám len preto, aby si si nemyslel podľa tvojej logiky (kto mlčí, ten svedčí) _ nemám už teraz náladu pokračovať. Je dnes asi posledný horúci večer a začína v KE nightrun. Howgh!
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 9. 2017 18:06

No to by mne zajímalo, co by Ganec dovedl udělat třeba z toho jpegu, dávám mu příležitost ukázat své umění, tohle je jedna fotka od Miciny bez úprav:

Obrázek

https://c1.staticflickr.com/5/4338/3562 ... f352_h.jpg

S volbou Auto Adjust colors se rád nechám překvapit, nic nebrání Gancovi demonstrovat i tuto skvělou funkci.

Obdivuji též, jak Ganec ví lépe než já, jestli úpravy v D500 jsou rychlejší nebo pomalejší, než na mém desktopu, dozajista si též pamatuje i jeho specifikaci a možná si udělal i internetový benchmark.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 9. 2017 18:53

Auto Adjust colors na extrémne podpaly nefunguje .. na tvojom zábere by to síce zosvetlilo kopce, ale parašutistovi by to moc nepomohlo. Aby to bolo dostatočne použiteľné, treba mať aj zdroj predpripravený (teda mať zapnuté nejaké zosvetľovanie tieňov už vo foťáku).

-- 1. 9. 2017 19:54 --

landov píše:nemám už teraz náladu pokračovať .. Howgh!
Tak super .. zdá sa, že som trafil klinček po hlavičke .. môžme sa pustiť do ďalšej nedokončenej témy z vedľajška.

-- 1. 9. 2017 19:55 --

standavfr píše:
Ganec píše:Vadí ti pravda? Zvykaj si. Nie som pokrytec, aby som písal len to, čo chcú ostatní počuť. Ak si si nevšimol, práve som tu napísal, že sa tu nehodlám ponižovať pred ostatnými len preto, aby som ich mal na svojej strane. Netvrdím o najlepšom luckyshote (dotiahnutého do maxima v Photoshope), že je to len "obyčajný cvak z mobilu", aby som niekoho ohúril.
Jestli říkáš skromnosti ponižování tak s tebou fakt není něco v pořádku.
Ponižovanie sa je vtedy, keď niekto píše vety ako "vsak taky kozakm spravi fotku lepsiu z mobilu, nez ja s FF, aj sportovu", alebo keď niekto po dlhých rokoch o sebe rozhlasuje, že je len obyčajný "začátečník" :oops:
Preste keď lichotí druhým na svoj účet, aby sa im zapáčil.

Ponižovanie druhých sú naopak slová, ktoré "ponižujúci sa" musí na oplátku hovoriť odporcom/konkurencii, aby si popravil svoje sebavedomie: aby sa necítil ako ten najposlednejší z posledných.
(preto napríklad ltokar podľa jeho slov síce fotí "milión krát" horšie ako kozakm, ale zase miliónkrát lepšie ako ja)

Skromnosť je niečo úplne iné:
skromný: nemajúci veľké požiadavky, s málom spokojný, nenáročný
=> teda ten, kto požaduje "veľký snímač" a zo zásady sa odmieta zaoberať tým menším, rozhodne nie je skromný 8-P
Naposledy upravil Ganec dne 1. 9. 2017 19:04, celkově upraveno 1
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 9. 2017 19:02

Já bych dal odborníkovi Gancovi ještě jeden pokus, nač ta skromnost.

Jak jsem psal, nejsem odborník na postproces, takže mne snadno ukáže úpravu, která bude vypadat lépe, než by byla ta ode mne.

Mimochodem, kdyby ho potřeboval třeba ve větším rozlišení, jsem k dispozici.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 9. 2017 19:28

pemar píše:nejsem odborník na postproces
To o sebe netvrdím ani ja.
Naopak: vyhýbam sa mu pokiaľ môžem a písal som, že lokálne úpravy (ktoré by v tomto prípade boli nutné) neovládam vôbec.

Ale skúsil som posunúť jeden posuvník vo FastStoneVieweri:
Obrázek
A tu je výsledok:
Obrázek
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 9. 2017 19:34

Žádné lokální úpravy dělat nebudu.

Mám trpělivost, nabízím ještě jeden pokus, třeba se to podaří lépe.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 9. 2017 20:27

To má byť akože súťaž v umeleckom dojme?
Nenafotil si lepšie zábery na stolnom tenise, tak si chceš dokázať, že si lepší aspoň v postprocessingu?
Tak potom si vyhral.

V dorábaní nepodarených fotiek som naozaj slabý. A v umení ešte slabší.
Preto sa snažím, aby už zdrojový JPG bol čím najkompletnejší.
(a preto mám bezzrkadlovku, lebo vďaka nej sa toto dá zabezpečiť pohodlnejšie)

Mimochodom: asi máš na snímači olejové fľaky => tie 2 či 3 krúžky na pravej strane v prostriedku
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 1. 9. 2017 20:34

Ganec píše:
landov píše:nemám už teraz náladu pokračovať .. Howgh!
Tak super .. zdá sa, že som trafil klinček po hlavičke .. môžme sa pustiť do ďalšej nedokončenej témy z vedľajška.

[

A mame tu zase Cvacha hajzlika v plnej krase - dozadujuc sa vo vedlajsom vlakne,aby sa citovalo komplexne, tak nevahal vytrhaavat kontext:

landov píše:Odpovedám len preto, aby si si nemyslel podľa tvojej logiky (kto mlčí, ten svedčí) _ nemám už teraz náladu pokračovať. Je dnes asi posledný horúci večer a začína v KE nightrun. Howgh!

Ty Cvachu si ako taky psik podvratak, ktory steka spoza plota :mrgreen:
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 1. 9. 2017 20:44

Ganče, tak ty toho nenecháš ani tady jo. Jdi do toho svýho smetiště, jak jsi sám psal, prosím tě.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 1. 9. 2017 21:06

Pemare aj Ty si sa už namotal?
bob222
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka