Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 28. 8. 2017 11:51

Předpokládám, že s vypnutou Wi-Fi. Bylo to při nastavení na 2 Mpx nebo na originální velikost souborů? Já v poslední době dávám na flickr ty malé soubory, možná je to chyba, z malého rozlišení větší neudělám.

Jinak přes všechny řeči vidím na ptáky a letadla nejvíce kombinaci D500 a levnějšího teleobjektivu, 200-500mm nebo 100-400mm. Asi to bude nejvíce muziky za ještě relativně rozumné peníze. Sony A9 prakticky nevidím, čekal jsem, že bude mít větší úspěch.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 28. 8. 2017 11:59

Pemar:
ano, wifi vypnute, ja som stahoval iba GPS udaje do fotaku, fotky som neprenasal ziadne. Videl som dost Nikonov 200-500, ale som rad, ze som ho nechal doma. Uz so Sigmou boli skoro vsetky fotky na 400mm vhodne iba do kosa kvoli oparu, takze 500mm uplne o nicom pocas vcerajsieho dna. No a hmotnostne bola Sigma lahoda.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 28. 8. 2017 12:08

Když jsme u těch reportů, mám info o Polácích v Bieszczadech. Lidí je tam mraky a foťák na krku měl každý druhý tatík, takže jsem jich viděl nejmíň stovku. Až na jednu výjimku, paní s APSC Sony alfou CsC, jen DSLR. Nejvíc Nikony nižší až střední kategorie, pak Canony, několik Pentaxů střední třídy, jedna bílá roura na FF Canonu. ...A já si tam jako posel budoucnosti nesl Fuji X-T10:)
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 28. 8. 2017 12:15

2 Landov
Tá F-16 ti vyšla parádne!
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 28. 8. 2017 12:18

Diky, mne osobne sa paci tato z F-16:
Obrázek
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 28. 8. 2017 13:07

mně taky ;)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 28. 8. 2017 13:31

Landov, mi se hodně líbí MXS
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 28. 8. 2017 14:10

Grimjaur:
Z.Veres tam s MXS robil neskutocne veci
Obrázek
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod al.vlado 28. 8. 2017 17:33

Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

.... no ja neviem kedy. Bol som uplynulú sobotu na SIAF-e 2017 a asi ani jednu bezzrkadlovku som okolo seba nevidel. Samé zrkadlovky s rúrami ako záchodové potrubie. :D

A Veres je veľký pán, to je fakt. 19 000 hodín na 120 typoch lietadiel hovorí za všetko.

Jedna odo mňa z Pentaxu K-1 s Tamronom 70-200/2,8 s časom 1/30 aby sa vrtuľa pekne točila. ;-)
Obrázek

PS: Práve som si na predošlej stránke prečítal, že LANDOV nevidel na SIAF-e na Sliači žiaden Pentax. ;-)
Ty si ma chlape normáááálne prehliadol. :-D Nechápem, veď tam bolo len 100 000 ľudí. :D
Dôkaz, že som tam bol :mrgreen: :mrgreen:
Obrázek

PS 2: sranda musí byť ;-)
al.vlado
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 28. 8. 2017 17:56

al.vlado:

To bude asi preto, ze ty ako jediny s Pentaxom :-) si tam bol v sobotu, no a ja v nedelu :-)
Inac vrtulniky boli u mna celkom problem, zopar sa podarilo, ale max. na 1/100s
Obrázek
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod al.vlado 28. 8. 2017 18:12

asi asi :D
1/100 je amatérčina, to dokáže každý :D :P , to sa ešte vrtuľa netočí dosť pekne

Neboj, ja len machrujem, si nemysli, že tých 1/30 buchnem na 200 mm ohnisku len tak šup na prvú dobrú :D ... ale s trochou cviku a touto novou stabilizáciou v K-1 sa to dá No a hlavne je fajn, keď sa ten vrtuľník práve moc nehýbe, "naháňať" ho s časom pod 1/100 je už fest problém, to je jasné.
al.vlado
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 28. 8. 2017 22:40

Kluci, příští rok určitě dorazím aby byli i beznosorožci. Letos budu bohužel chybět i na monstr akci dny NATO, protože furt točím v Německostánu.
https://www.youtube.com/watch?v=lH7GYVkfRos
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 29. 8. 2017 10:05

Jeste dotaz k te Sumave - asi nakonec pojedu prvni vikend v rijnu sam fotit a pak na konci na prodlouzeny vikend s rodinou. Nejake doporuceni na funkcni ubytovani pro fotografa na ten prvni vikend? Tzn. rano odchazim za tmy a vecer se vracim za tmy? Tim padem snidane a vecere nemaji smysl a celodenni volny vstup do wellness taky neocenim... :-D Nic takovyho sem nenasel (Filipova Hut, Modrava, Kvilda, Srni). Jinak na druhy vikend s rodinou sou tam toho mraky, jen si vybrat.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 8. 2017 11:12

Tak "odchazim", spis odjizdis, ne? Ja koukal treba na Prasily a je tam toho dost. Jinak ja chodim fotit tak, ze fotim a nejdu na turu. Takze rano tam, v deset zpet, upect kure, kava, probehnuti okolo chaty(pred jidlem), 100 sklapovacek, odpoledne na dlouhy stiny fotit, pri setmeneni zpet, 5 rumu, dve piva, 5x moudro na FB, 1x moudro sem a spat. ***** neobjednavat.

-- 29. 8. 2017 12:13 --

Myslel jsem ze ubytovani v rozumne dochazkove vzdalenosti se nepodari sehnat, vzdycky se musis posunout autem.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 29. 8. 2017 12:17

Nemám to vyzkoušené osobně, těm požadavkům by mohla vyhovět jedna chata nad Prášily, tuším, že se jmenuje Mechovský dvorec, od ní se dá vyrazit směrem k jezerům. V obci Prášily by na tento účel mohl vyhovět penzion Pampeliška. Ve Filipově huti bych zkusil Hájovna nebo Korýtko, zvenku vypadají OK, ale nebydleli jsme tam.

Vyhnul bych se hotelu Srní a Čeňkově pile a skoro všem starším zařízením.

Slušně se dá podle mne ubytovat na Kvildě, kromě Šumava Inn není špatný třeba i Aparthotel Teddy, na Kvildě je možností hodně, na Horské Kvildě je snad slušné ubytování u Honesů nebo hotel Rankl, fotograficky super poloha. Můj tajný tip na Kvildě je pension u Šulků, jednou jsme tam bydleli, super poloha vůči třeba Bučině a je to uprostřed přírody, dokonce tam dělali i nějaká jednoduchá domácí jídla.
pemar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka