Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 27. 8. 2017 17:37

Jestli nas bude 5 a vic preferuji nejaky lepsi srub/chata s normalni linkou, krbem a pokojam v patre. Ja se v hotelu nenazeru nebo to stoji litr na den a silene prudim personal, taky v takovym srubu je lepsi sourucenstvi, kdyz budu u krbu do rana vykladat prihody z prvniho, druheho a tretiho manzelstvi a z veznice v Hornim Slavkove.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 27. 8. 2017 17:44

Za Radkove prihody si rad priplatim, alebo donesiem barackpálinku.
Chcelo by to este niekoho s olympusom... ;-)
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 27. 8. 2017 17:56

Zalezi jaky temata budou vhodne, nejlepsi jsou prihody s bacharama z Horniho Slavkova. Sedel jsem 1991-2003, zbytek trestu odpusteny, podrezal jsem na ubytovne ve spanku dva lidi co se mnou byli na pokoji, takze jsem mel respekt i mezi bachari, kupovali mi venku gyros a meli me radi. Docela se tesim.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 27. 8. 2017 18:13

Mas izbu s G. :-)
golem2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 8. 2017 20:48

:D :D
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 27. 8. 2017 21:58

No pekne se to tady rozjizdi. Jinak zasadni zjisteni dnesniho vecera - degustovat novy rum a pritom zkouset postavit (bez vetsich zkusenosti) synovy balsovy model na gumovy pohon dle navodu z netu, neni dobra kombinace. Aspon ze sem si na to nekoupil vterinak.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 28. 8. 2017 00:29

Já jsem v roce 2008 už organizoval 3-denní Šumavu pro diskutující z Grafiky. Jako akce se to povedlo, ale nemyslím si, že destinace byly vybrané fotograficky tak dobře, aby mělo smysl to zopakovat.
Bydleli jsme v Horizontu, to je slušné i pro pemara, na následující fotkách můžete vidět fotky z vrcholu Pancíře, Černé a Čertovo jezero, Prášilské jezero, Bílá strž, Velké Javorské jezero, Javor:
http://www.tomx.eu/Foto/Vylety_Cechy_a_ ... index.html
A ještě jsme tam měli modelku:
http://www.tomx.eu/Foto/Portrety/Hanka_ ... index.html

Já bych se spíš snažil najít méně profláknuté destinace, než to, co jsem vyjmenoval.
Pokusím se najít nějaké renomované fotografy Šumavy, správce Národního parku a nějak je ukecat k něčemu nestandardnímu. Láká mě ta oblast Křemelné, kam se buď nesmí nebo člověk neví kudy. Václaváků je na Šumavě dost a dost. Sice hezké, ale vyfotí to denně milión lidí.

-- 28. 8. 2017 01:35 --

Lidí tam bylo až moc (staří harcovníci z diskuzí můžou i někoho poznat):

DSC_0271_800.jpg

Z kategorie "vyfocený fotograf" měla největší úspěch tato fotka - viz níže - někdo to komentoval jako: "Před dubem, za dubem, tam si na tě počíháme, ...."

http://www.tomx.eu/Testy/DSC_0477.jpg
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 28. 8. 2017 05:19

Železnou Rudu bych jako lokaci pro fotovýlet nebo rodinný výlet nevolil, nemá to tu správnou šumavskou atmosféru a nevím tam ani o dobrém hotelu, minimálně na české straně. Mohla by to být taková ta klasická šumavská lokalita s kostelem a hospodou a místním koloritem, ale z mého pohledu tam převažují prodejci sádrových trpaslíků, prostitutky a kasina, to nejhorší z německého pohraničí. V hotelu Horizont jsme se kdysi ubytovali, bazén a wellness byly relativně OK, ale jídlo bylo příšerné a vybavení pokojů staré a opotřebováné. Od té doby se to možná zlepšilo, ale byli jsme tam před pár lety kvůli lyžování a od té doby už ne.

Z hlediska fotografování a party bych doporučil spíše hotel Rankl na horské Kvildě, není to žádný velký luxus, ale pro partu je to OK a jídlo je tam sice tradiční české, ale dobré. A stačí pár kroků a je tam zajímavá krajina.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 28. 8. 2017 06:30

Mladsi ucastnici by mohli vzit mladsi sestry a starsi ucastnici mladsi dcery nebo starsi vnucky.

-- 28. 8. 2017 07:32 --

Koukam na fotku a jsem rocnik, ze okem zalibne spocinu i na te servirce. Doufam, ze tam neprijedou zadni skaredi lidi. Ja s Pemarem jsem nejradeji mezi peknymi lidmi.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 28. 8. 2017 07:49

Tak já holt zůstanu doma nebo se převleču za medvěda, co bych pro Tebe, Radku, neudělal!
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 28. 8. 2017 07:50

Tak nič, ja som škaredý jak potrat morskej sasanky... :(

-- 28. 8. 2017 09:26 --

A to by ste tam fakt išli fotiť? To by bolo jak spartakiáda.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 28. 8. 2017 08:31

Když bude horko, navrhuji pro osvěžení uspořádat soutěž v požárním útoku :)
https://www.youtube.com/watch?v=wos1Rq983FA
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 28. 8. 2017 08:46

Horko uz tento roko bolo :D
Navrhujem doniest servirky ... vela a pekne ! Spartakiadu som osobne nezazil, iba v triede ako prvak nieco take do nas tlacili, nejake znacky a zostavy :-D
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 28. 8. 2017 11:03

Kdo se bude věnovat srazové kronice? A budou se nápisy kapitol podtrhovat červeným perem? Bude seznam zakázaných témat k hovoru? Při počítání zásob pro přežití nezapomínejte násobit dvěma.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 28. 8. 2017 11:24

Vcera som bol na SIAF 2017 v Sliaci, bezzrkadla dostali totalne na frak: kam len oko dovidelo, tak Canony a Nikony vacsina od strednej triedy a vyssie, nevidel som ani Sony ani Pentax...iba jedna pani pri bufete s jedlom mala nejaky Pen, ktory sa jej hompalal medzi hamburgerom a pivom :-)

Nafotil som na jednu baterku cca 1100 fotiek pri zapnutom BT s prenosom GPS udajov zo Snapbridge, po 6.hodinach fotenia este ostalo 20%. Z tych 1100 foto som dnes cca 50% zmazal, nie z dovodu zleho zaostrenia, ale: zle svetlo, kompozicia, velka vzdialenost - opar. Inac mal som Sigmu 100-400 a myslim, ze obstala na 1*.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
landov
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka