Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod airmt 1. 5. 2017 21:13

Já si jasné fuj řekl jen u toho chlápka. U toho kocoura to vidět bylo taky, ale paradoxně jsem fotil svou kočku taky mnohokrát na 8mpx iphone a fotky se mi (jako dokumentační, na památku) hodně líbily. Ale hleděl jsem tehdá, jak dobře je schopný fotit mobil na bližší vzdálenost. Byl tam krásně vidět detail srsti. Líp než z tehdejšího 7mpx kompaktu, který jsem měl doma.
Tvůj příměr ohledně smažáku mi přijde celkem trefný, jednou smažák vyhraje (a to ještě z "rostlinného sýra"). Bude nadopovaný práškama a díky tomu bude chutnat i jako telecí řízek, pokud budeš chtít. Onen vídeňský řízek si budou dávat jen nadšenci, v prvotřídní kvalitě.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 1. 5. 2017 21:13

Je to tak, ale je taky dobrý si uvědomit, že procházím vyselektovaný fotky. Před xx lety byl podstatně větší odpad než dnes (u mně) hlavně kvůli snímačům - malý DR, šum, ... na technicky pěknou fotku se muselo sejít víc faktorů a člověk musel víc přemýšlet, aby to nezvoral. Ale když se všechno sešlo, TK měl perfektní i UZ Kodak 6490.

-- 1. 5. 2017 21:14 --

...to bylo na Radka
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 1. 5. 2017 21:16

Holka je totalne sprasena, imho je tam vidno dorobenu HO napravo.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 5. 2017 21:49

To nechápu, jediné vysvětlení je, že ten Olympus neměl poslední firmware.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 1. 5. 2017 21:53

Pemar: Upřímně, proč zrovna ty to tak řešíš? Já už tady od tebe viděl "smažáků" poměrně dost. Kdybych se měl rozhodovat, tak na základě tvých fotek bych D500 taky nechtěl.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 1. 5. 2017 22:00

pemar: vsak pozri .. prava strana, rozostrenie je rovnake na zaciatku aj na konci, a ked pozries lavu stranu, tak 10cm od zaciatku tvare dozadu sa to velmi nemeni, ale na pravej strane od vlasov to zacina hned a naviac to uplne bije do oka. Imho pouzite selektivne rozmazanie pozadia po oznaceni krivky v editore. Priserne.
Ale nechapem preco sa to riesi... uz na jednej mojej oblubenej stranke, riesili rozdiel vytlacenej fotky na velkom platne pred asi 5 rokmi, a skoro nikto nepoznal rozdiel medzi stredoformatom a kompaktom s 2/3" cipom (cca .. daky Canon G12).
Fotak je len nastroj ...
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 5. 2017 22:05

Hoax: To bys udělal chybu.

I když co se týká TK na ISO 100, žádný velký pokrok se na D500 nekoná.

A co se týká postprocesu, v tom mne překoná 99% z vás a pamatuji si, že zrovna tvoje úpravy se mi líbily.

Řeším to proto, že rozdíly se snižují na takovou míru, že lidé kupuji CSC a mobily a stačí jim to.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod airmt 1. 5. 2017 22:10

Pemar tady dával to srovnání výřezu fotky z GX7 + 75mm a Nikon D500 (nevím jaký objektiv). Tam ten rozdíl m43 vs. DX byl zřetelný. Ovšem v reálném náhledu, kdoví kolik lidí si toho všimne. Proč se teda tolik řeší studování výřezů 1:1? Patlání mikrodetailů? Záleží vlastně na tom? Kolik procent lidí tolik řeže, že by je to omezovalo při tisku?
Naposledy upravil airmt dne 1. 5. 2017 22:38, celkově upraveno 1
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 1. 5. 2017 22:14

Pemar: No právě, zatím je to pořád tak, že postproces a kompozice jsou stěžejní pro dobrou fotku (teď nemluvím o sobě). Bez toho je fakt jedno, čím lidi fotí. Pro lidi je priorita fotit hned, spontánní momentky a tak a to jim mobil dává.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 5. 2017 22:22

To je otázka náhledu, zrovna tady na fóru spousta lidi baziruje na kompozici, perspektivě a postprocesu tak, že by mohli fotit mobilem. Jenže občas ani není málem poznat, co fotí. Oba extrémy škodí výsledku.

Také fotim hodně momentkově a také ne každou fotku zpracovávám, někdy jsem líný ji i smazat a nechávám to na později.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 5. 2017 22:27

To je jako si dulezite vykladat, ze nekde ziji lidi, co chodi bosi. Co s tim? Ledaze by chtel Pemar takto naivne nachytat nejakyho zdejsiho pixelpeppera, to uz by byla vetsi zabava. Aby to nebylo jako projekt v ramci grantu. Za velkeho usili se zjisti, ze na vesnici ziji prevazne manuelne pracujici. Toto bylo kdysi moje tema, tzv Zemanovi ostre usi. Ani portret No.1 v CZ se nepodarilo zaostrit. A mimochodem, blind testy jsou smrt vsech ideii. Od piva, pres kafe, bio kureci, spagety a sadu nozu od Horsta. To jsou panove trapne chvilky. Kdyz vyhraje susi z Lidlu a rum za 399 Kc.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 5. 2017 22:49

Pokud v tom blind testu nepoznáte rozdíl, tak se to tomu prémiovému výrobci dříve nebo později vymstí, z podstaty se žít nedá a image nepodložená produktově nemívá dlouhé trvání.

Tohle je přesně ten důvod, proč se prosazují objektivy řady Sigma Art a Samyang, prémiové značky zaváhaly.

A kolikrát stačí i méně, viz reklama Huawei nebo Sony.

A pokud telecí řízek bude chutnat jako smažák, není šance ho prodávat za cenu vídeňského telecího řízku.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 2. 5. 2017 06:47

airmt píše:Pemar tady dával to srovnání výřezu fotky z GX7 + 75mm a Nikon D500 (nevím jaký objektiv). Tam ten rozdíl m43 vs. DX byl zřetelný. Ovšem v reálném náhledu, kdoví kolik lidí si toho všimne. Proč se teda tolik řeší studování výřezů 1:1? Patlání mikrodetailů? Záleží vlastně na tom? Kolik procent lidí tolik řeže, že by je to omezovalo při tisku?

No samozrejme ze na tech pemarovo ukazkach byl rozdil zretelny. Staci se podivat na uhel zaberu na tech fotkach, Oly zabira daleko vetsi plochu nez Nikon, ostatne 150 mm vs. -202 mm je docela rozdil, plus 16 vs. 20 Mpx, plus vetsi snimac, to se musi na fotce projevit. Pokud by to porovnani bylo udelany na stejny ohnisko a misto GX7 by byl pozity OlK s 20Mpx cipem, budou rozdily v obraze daleko mensi.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 2. 5. 2017 08:25

Ganec,ty jsi stejně humorista,napíšeš,že jsi nikdy nepotřeboval nic doostřovat v postprocesu,z čehož logicky vyplívá,že máš všechny fotky dokonale ostré a pak sem postneš špatně zaostřeného vrabce.Ty to nevidíš?To je přesně ta situace,o které psal sulasula,šumící snímač na vysoké iso>malá rezerva pro výraznější postproces.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 2. 5. 2017 09:15

rodri píše:
airmt píše:Pemar tady dával to srovnání výřezu fotky z GX7 + 75mm a Nikon D500 (nevím jaký objektiv). Tam ten rozdíl m43 vs. DX byl zřetelný. Ovšem v reálném náhledu, kdoví kolik lidí si toho všimne. Proč se teda tolik řeší studování výřezů 1:1? Patlání mikrodetailů? Záleží vlastně na tom? Kolik procent lidí tolik řeže, že by je to omezovalo při tisku?

No samozrejme ze na tech pemarovo ukazkach byl rozdil zretelny. Staci se podivat na uhel zaberu na tech fotkach, Oly zabira daleko vetsi plochu nez Nikon, ostatne 150 mm vs. -202 mm je docela rozdil, plus 16 vs. 20 Mpx, plus vetsi snimac, to se musi na fotce projevit. Pokud by to porovnani bylo udelany na stejny ohnisko a misto GX7 by byl pozity OlK s 20Mpx cipem, budou rozdily v obraze daleko mensi.

Souhlas, dal jsem, co jsem měl k dispozici, na ten rozdíl v ohniskové vzdálenosti jsem upozorňoval. To sklo od Olympusu se mi líbí, nejen ostrost, ale i aberace. Zvýšení rozlišení na malém snímači ale zase bude mít nevýhodu při foceni na vyšší ISO, nic není zadarmo.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka