Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 5. 2017 07:04

A vy resite HO a kvalitu bokehu na 15 stupnovym uhlu zaberu? To se resi preci u sirek zaberu okolo 80 stupnu. Na tele umi udelat malou HO i UZ za 4990 Kc. To je level stul v lese.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 1. 5. 2017 07:33

by ma zaujimalo, cim fotili fotografi v stredoveku ? :-)
Obrázekadult image uploadcertificity.com
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 1. 5. 2017 07:55

Baví mne procházet fotky na flickru, dělám to pro inspiraci a často mi to pomáhá v rozhodování, jestli mi nějaký objektiv přinese něco nového. Můžete si zkusit, jaké máte oči, dám Vám 4 fotografie a vy můžete hádat, která byla vyfotografovaná jakou technikou:

Možnosti jsou: (1) iPhone 7 Plus back dual camera, (2) Olympus E-M5.

jedna.JPG

dve.JPG

tři.JPG

tyři.JPG
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 1. 5. 2017 08:01

landov píše:by ma zaujimalo, cim fotili fotografi v stredoveku ? :-)

Rydlem a vaječnými temperami?
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 1. 5. 2017 08:18

pemar píše:Baví mne procházet fotky na flickru, dělám to pro inspiraci a často mi to pomáhá v rozhodování, jestli mi nějaký objektiv přinese něco nového. Můžete si zkusit, jaké máte oči, dám Vám 4 fotografie a vy můžete hádat, která byla vyfotografovaná jakou technikou:
. No podle mne ten barevný chlápek, má vtipně přilepené ožlucené hranaté uši a na hlavě apartní krabici. To musí být Olympusista....
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 5. 2017 08:28

Mimochodem, mne pokaždé překvapí, jak málo z těch, kteří se považuji za fotografy, ty rozdíly vidí, na druhé straně mi to vysvětluje, proč tolik lidí fotí volí techniku s horším výstupem.

Já čekám, až se vzbudí ten náš puberťák, že půjdeme ven, ale zdá se to být marné, budu mu muset večer zabavit elektroniku.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 1. 5. 2017 09:01

Petr Luňák píše:
Ganec píše:U wildlajfistov to nie je až také prekvapivé .. oni asi fakt nepotrebujú extrémne svetelné sklá (ako vidno na tom vrabcovi)

No tvl :D :D :D

Ze .. raz tvrdi, ze rozmazanie pozadia nikoho nezaujima (ked sa jedna o svetelne sirokace), lebo je to teoreticka vec, ktoru pouzivaju iba trolovia v diskusiach a nasledne , ked sa zisti, ze Olympus vie rozmazat dlhym sklom, tak je to vyhoda Olympusu, pricom uz ale vobec nechape, preco sa vysoka svetelnost u teleobjektivov pouziva pre wildlife (namatkou klucove slova pre Ganca ako rano,vecer, svetlo, les).
Lenze co je na tom najlepsie je, ze to nie je kvoli tomu, ze je teoretik. Ponevaz kopec veci o tom som si aj ja nastudoval teoreticky na webe od ludi, co sa tomu rozumeli. Nieco malo , ci viac som si potom pooveroval aj v praxi. Ganec ma problem inde ...
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 5. 2017 09:27

Pri tom chlapovi v okuliaroch sa modlim, aby to nebol Olympus, inak este dnes pojde na bazos :-D

Ale Ganec uz vysvetloval ako dokaze 5-osa stabilizacia kompenazovat nedostatok svetla, malo svetelne objektivy, alebo nutnost vyssieho ISO, a a podobne stuff. Udajne je velmi dobre pouzitelna aj ked fotit vtaky napriklad pocas letu, alebo pristavania.

Resp on to tusim tvrdil, ale nevysvetlil.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 1. 5. 2017 09:36

Mně toto fórum připomíná "Kdy smažený sýr nahradí vídeňský telecí řízek", kde Ganec má nastudované obsahy proteinů a jiných složek, ale uvařil jen vajíčka na tvrdo, přesto se považuje za nejlepšího kuchaře. S rostoucím podílem smažených sýrů jsou řízky více a více šizené, aby cenově konkurovali, takže rozdíl mezi řízkem a smaženým sýrem už skoro není poznat.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 1. 5. 2017 09:50

Stačí se podívat na díla borců v první linii jako byl třeba můj oblíbený Urs Graf. Albrecht Durer po sobě zanechal taky velmi zdařilé kompozice vedle velmi kvalitně ilustrované školy šermu. Z ní a také z prací Hanse Talhoffera a třeba Joachima Meyera vycházel náš šermířský mistr Peter Koza ve vytvoření uceleného komplexu šermířské tzv. Německé školy.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 1. 5. 2017 10:29

Grimjaur píše:

Stačí se podívat na díla borců v první linii jako byl třeba můj oblíbený Urs Graf. Albrecht Durer po sobě zanechal taky velmi zdařilé kompozice vedle velmi kvalitně ilustrované školy šermu. Z ní a také z prací Hanse Talhoffera a třeba Joachima Meyera vycházel náš šermířský mistr Peter Koza ve vytvoření uceleného komplexu šermířské tzv. Německé školy.

Poznáš majstra Kozu? ;) sledujem a navštevujem už desaťročia. Aj tento víkend budú chlapi na devíne...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 5. 2017 11:08

Radek71 píše:A vy resite HO a kvalitu bokehu na 15 stupnovym uhlu zaberu?
No vidíš .. a takto to dopadá skoro vždy, keď si zrkadlovkári uvedomia, že sa v niečom mýlia: prestanú riešiť pôvodný problém, ale plynulo prejdú na preberanie hĺbky ostrosti.

Ono je to asi pre nich fakt problém; keďže sa tu nájde aj taký, ktorý dokáže napísať "vidim tam HO nieco cez 1m" o zábere, na ktorom je HO asi len 4cm :-P

No a s takýmto materiálom ja musím pracovať .. :/ ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 1. 5. 2017 11:14

Wildlife (kdo hledá najde).
Přílohy
P5010563.jpg
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 1. 5. 2017 11:29

Ganec píše:
Radek71 píše:A vy resite HO a kvalitu bokehu na 15 stupnovym uhlu zaberu?
No vidíš .. a takto to dopadá skoro vždy, keď si zrkadlovkári uvedomia, že sa v niečom mýlia: prestanú riešiť pôvodný problém, ale plynulo prejdú na preberanie hĺbky ostrosti.

Ono je to asi pre nich fakt problém; keďže sa tu nájde aj taký, ktorý dokáže napísať "vidim tam HO nieco cez 1m" o zábere, na ktorom je HO asi len 4cm :-P

No a s takýmto materiálom ja musím pracovať .. :/ ;-)

Ganec.... to s čím musíš pracovať, si ty sám. Robil som si srandu tvojím a označil som to tvojou metódou spôsobom pomocou smajlíkov, ale očividne to tebe nedošlo, pretože máš dvojitý meter. Na seba a na iných. Ja sa s tebou intenzívne nehádam, skôr sa pousmejem nad tvojimi príspevkami. No a tentokrát som to chcel odľahčiť, ak to nebolo dostatočne zrejmé. Aj keď niečo mi hovorilo, že sa toho hneď chytíš :D
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 5. 2017 11:48

metatron píše:Robil som si srandu tvojím a označil som to tvojou metódou spôsobom pomocou smajlíkov, ale očividne to tebe nedošlo, pretože máš dvojitý meter. Na seba a na iných. Ja sa s tebou intenzívne nehádam, skôr sa pousmejem nad tvojimi príspevkami. No a tentokrát som to chcel odľahčiť, ak to nebolo dostatočne zrejmé.
Ja nemám dvojitý meter, môj meter je dokonca až štvoritý (ako píšem v príspevku z 30. 4. 2017 01:23) O:-)
Mne to došlo, že patríš do skupiny 2, ale aj so srandistami musím nejako pracovať ...
(keďže tu máme ešte aj skupinu 1, ktorá bezvýhradne verí aj srandistom)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka