Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod BigglesO27 30. 4. 2017 13:12

Ganče, odpověděl jsi, že nepoškodil, abys mi zároveň řekl, že špatně test vyhodnotil. Pokud špatně vyhodnotil test a nevybral Olympus, logicky to znamená že ho poškodil. Pokud by špatně vyhodnotil test a vybral Olympus, poškodil by Nikon. Takže jak to je? Poškodil Olympus nebo ne? Vybral tedy správně pro sebe systém nebo učinil chybu? Co přesně nechápeš na mých otázkách, že na ně nejsi schopen logicky a konzistentně odpovídat?
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 30. 4. 2017 13:16

Ganec je normální zdravý asociál s eq - 10. Pro psychiatra se tady definitivně etabloval jiný model, jako katalyzátor navrhuji abychom si všichni dali do profilového obrázku americkou vlajku.

Jinak celkem mně zaujal ten přechod z FF na Olyka - myslíte, že Olympus prostě tak dobře trefil to jedno sklo (300/4) a to byl pro migraci poslední kamínek do mozaiky? Já tomu pořád moc nerozumím, najednou mi přijde, že ti lidi před tím snad jeli jenom na půl plynu nebo co. Nebude to spíše tak, že když odlehčit tak už fest a proto při zpáteční cestě přeskočili APS-C? Když jsem začal počítat cenu toho sklenářství tak se mi teda protočily panenky.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 4. 2017 13:48

BigglesO27 píše:Pokud špatně vyhodnotil test a nevybral Olympus, logicky to znamená že ho poškodil. Pokud by špatně vyhodnotil test a vybral Olympus, poškodil by Nikon. Takže jak to je? Poškodil Olympus nebo ne? Vybral tedy správně pro sebe systém nebo učinil chybu?
On ale v tom porovnávaní nič nevyhodnocoval, ani nevybral víťaza.
Či vari vidíš na strane 1, strane 2 alebo strane 3 nejaké "vyhodnotenie" a "nevybranie"? Ja nie.

Písal ten test systémom "toto je Nikonu, toto je z Olymousu". Neurobil žiadne zhrntie, no a v situácii, keď Olympus nezafungoval tak ako si želal, napísal" "Pochopitelně, že to spíše připisuji tomu, že to prostě s OM-D neumím a věřím, že zkušený majitel tohoto fotoaparátu by předvedl výsledky dramaticky jiné."
No a ako som napísal, spravil pri tom porovnaní niekoľko systematických chýb.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 4. 2017 13:52

Ja se teda priznam, ze jsem mel volnejsi sobotu a mel jsem jenom tablet, tak jsem si rekl, ze jednou za rok toho Gance provetram, teda opacne, sebe provetram s Gancem, to se divim, ze si nikdo nevsiml, ze si s nim vykladam a pritom tady roky prudim ty, co se s nim bavi jako kdyby to melo smysl.
S tim minus deset EQ je to zajimavy, to neni uplne tak, ze je to psychopaticky programator jednocipu, co voli Svobodne a mysli si, ze kdyz mu nekdo trha kytky na predzahradce, tak ho muze zastrelit jako v Texasu, coz psali v 100plus1 ZZ, protoze nejdal byl zatim v Karl-Marx-Stadtu na vanocnich nakupech, kde si ale koupil jenom powerbanku. To je neco extra.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 30. 4. 2017 13:56

To najpostatnejsie z toho je podla mna to, ze FOE-mu je poskodzovanie Olyka u "zadnice" ... On proste vyhodnotil, co mu viac vyhovuje, je spokojny a to je dolezite. Ganec z toho urobil analyzu a zavery ako hrom... proste story na Gancovky .. nieco ako Topky, cisty bulvar mi to pripada, za kazdu cenu najst nieco.
Ak chce Ganec propagovat Olyka alebo bezzrkadla, to nie je vobec zaujimava cesta. Aj ked... aj negativna reklama, je reklama. Len clovek musi mat hrosiu kozu.

Radek71: Vsimol som si, a mne sa to pacilo :)
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 4. 2017 13:58

reign píše:Jinak celkem mně zaujal ten přechod z FF na Olyka - myslíte, že Olympus prostě tak dobře trefil to jedno sklo (300/4) a to byl pro migraci poslední kamínek do mozaiky? Já tomu pořád moc nerozumím, najednou mi přijde, že ti lidi před tím snad jeli jenom na půl plynu nebo co. Nebude to spíše tak, že když odlehčit tak už fest a proto při zpáteční cestě přeskočili APS-C? Když jsem začal počítat cenu toho sklenářství tak se mi teda protočily panenky.
Myslím si, že to, na čo sa pýtaš, zaznelo priamo v tom videu:
- R. Stach nechcel pôvodne náhradu, ale len doplnok - tak si kúpil kompakt
- keď zistil, že s tým kompaktom nafotil viac fotiek ako so zrkadlovkou, tak chcel "lepší kompakt"
- no a keď už mal E-M5 a profi sklá - jediné čo ho držalo pri Canone bol teleobjektív s dlhším dosahom
(toto neviem či povedal on v tom videu, alebo som to čítal niekde inde .. alebo o niekom inom .. už si nepamätám)
- no a keď ho Olympus vydal, bolo možné mFT systém považovať za kompletný a bolo na neho možné prejsť úplne
=> teda áno, asi to bolo naozaj tak, že práve toto jedno jediné sklo "byl pro migraci poslední kamínek do mozaiky"
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 30. 4. 2017 13:58

Dobře, tak -9.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 30. 4. 2017 14:02

Tiež sa mi akosi nechce veriť tým prestupom z ff na základe jednēho nevého tela a jedného skla. A rovno všetci z ff.
Je to divné.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigglesO27 30. 4. 2017 14:07

Ganče, jestliže nepřešel k Olympusu od Nikonu a naopak celou dobu vysvětluje (i tady), proč na základě onoho půjčení zůstal u Nikonu, tak to není vyhodnocení? A když nic nevyhodnocoval, jak mohl podle tebe onu zápujčku špatně vyhodnotit - viz. "Nie. Neporovnal to správne..."? Nebo porovnání neobsahuje logicky i výsledek (ať už vyřčenej nebo znázorněnej (tabulkou, grafem, +/-, atd.))? A pokud neobsahuje, jak ho mohl udělat chybně?
Radku71, jistěže všiml, ale přišlo mi virtuální poplácání po pleci poněkud nadbytečné.A občas není od věci provést něco jen tak, bez toho, aby to dávalo objektivně smysl :-)
Naposledy upravil BigglesO27 dne 30. 4. 2017 14:12, celkově upraveno 1
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 4. 2017 14:12

metatron píše:
Ganec píše:(na to som nepomyslel, lebo riešiť nesprávne zaostrovanie zvýšeným doostrovaním som doteraz nemusel)
Pri HO 1-2 metre a doostrovani JPEG olympusu a zehleni to ani riesit nemusis ;) vsak ?
Tu je záber na maximálnom zoome pri clone F/6.7:
Obrázek
Vidíš u toho vrabca "HO 1-2 metre" ? ]:-<
bob222 píše:Tiež sa mi akosi nechce veriť tým prestupom z ff na základe jednēho nevého tela a jedného skla. A rovno všetci z ff.
Je to divné.
U wildlajfistov to nie je až také prekvapivé .. oni asi fakt nepotrebujú extrémne svetelné sklá (ako vidno na tom vrabcovi)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 30. 4. 2017 14:13

Ty jsi schopen říct, jaká HO na té fotce je? A já odpověď nedostanu?
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 4. 2017 14:30

Moc peknej zaber ptaka v zameckem parku v Buchlovicich. Asi.

-- 30. 4. 2017 14:36 --

Ja tam fakt vidim to osmilete dite, ktere chce lhat nebo manipulovat, ale diky veku to nedomysli do konce, pouziva impulsivne argumenty a informace, ktery slyselo u dospelych, sklada to za sebe, ale je mu proste osm let, tak to z toho trci jak bagr z kapsy. Naposledy vcera sezrala dcerka svemu bratrovi cokoladu, "aby nebyl tlustej". Ganec k tomu da i link na tabulku obezity.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 30. 4. 2017 14:45

Ganec, vidim tam HO nieco cez 1m :-D ... predpokladam,ze to je vyrez, ze to je na 300mm EQ, a ze vrabec bol vzdialeny 12m ;)

co som vyhral ? :-D
Přílohy
Screenshot_2017-04-30-14-42-27.png
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 30. 4. 2017 15:06

hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 4. 2017 15:23

metatron: sekol si sa len "vo milimetr" :D
- bolo to 300mm fyzických => čo vidno v exife
- podľa ExifTool-u to bolo 4 a pol metra
=> teda podľa EXIF bola tá DOF široká 4 centimetre => Depth Of Field: 0.04 m (4.40 - 4.45 m)

Tie 4 metre by som tipoval aj ja: fotil som to v kríkoch vedľa našej bytovky a fakt sa k nim dalo priblížiť na takú vzdialenosť. Aj tie 4 centimetre HO vyzerajú realisticky: keďže perie je ešte ostré a konárik pri pravej nožičke už vyzerá byť mimo.

-- 30. 4. 2017 15:24 --

BigglesO27 píše:Ganče, jestliže nepřešel k Olympusu od Nikonu a naopak celou dobu vysvětluje (i tady), proč na základě onoho půjčení zůstal u Nikonu, tak to není vyhodnocení?
Zase vychádzaš zo zlého predpokladu: FOE netvrdil, že zostal u Nikonu kvôli tomu porovnaniu, ale hlavne kvôli tomu, že Nikon vydal sklo 16-80.
Ganec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka