Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod standavfr 29. 4. 2017 21:47

Jen aby nedošlo k mýlce,stůl či jiná pevná podložka místo stativu není můj vynález.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 29. 4. 2017 21:54

Stando: neznám samozřejmě tvoje paradigma, myslel jsem, že paroduješ Gancův postoj ke stativům obecně. Ale muzika f poho, ne ? :-D
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 29. 4. 2017 22:05

[quote="Fidko"]Cenovo by to vyslo +/- rovnako. Panak ma konci lepsiu svetelnost, ale z diskusii som dospel k zaveru, ze Oly je ostrejsi a rychlejsi.[/quote
Panak 100-300 I ma lepsi svetelnost nez Oly 70-300, za to je ale na C-AF na Oly prakticky nepouzitelnej, na auta to jeste jakz takz jde, na psa se nechyta. Na S-AF je v pohode. Dalsi problem je pri serii, pokud je zacloneno tak clona nestiha a nedovoli rychlejsi serii nez cca 4-5s/s. Druha verze tyhle neduhy odstranuje, opticky je pry stejna. Bohuzel, svetelnost Oly 70-300 nezkousnu, takze mam Panaka. Ale spatnej obektiv to neni, jen to C-AF me sere. Jinak na slrgear.com vychazi prvni verze Oly 75-300 lip nez ta druha. Asi zalezi na kusu.
Naposledy upravil rodri dne 30. 4. 2017 00:35, celkově upraveno 1
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 4. 2017 22:23

Takze jestli tomu dobre rozumim, kdyz se zeptam jestli jsem to pochopit takto spravne, tak je to "sebaista (absolútna) interpretácia".
Ale text, kde je "mať problémy" neznamena "mat problémy" absolutne, ale da se s tim ziť, tak to neni ta sitauce, ktera vyvolava famy a dalsi mrzeni?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 29. 4. 2017 22:30

Hm, tohle je solidní stádium ovozismu-okozismu ("Já o voze, ty o koze!").

Tři nebo čtyři nesouvisející diskuse, to je docela výzva na sledování :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 30. 4. 2017 00:11

Deň som mimo a je to tu jak keď pejsek s kočičkou pekly dort. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 30. 4. 2017 00:37

Diskuzi Ganec vs. "skoro všichni" nesleduju, takže takže přispívám jen k tématu, který mě zajímá. Sledovat to není zas tak těžký, stačí přečíst pár prvních slov.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 4. 2017 01:23

Radek71 píše:text, kde je "mať problémy" neznamena "mat problémy" absolutne, ale da se s tim ziť, tak to neni ta sitauce, ktera vyvolava famy a dalsi mrzeni?
Toto je úplne iná situácia ako "absolútne vyjadrenia":
- "ostrou fotku" je totižto vždy možné dosiahnuť .. dokonca aj s problémami s ostrením (buď manuálne alebo náhodne)
=> no a niektorí sú ochotní (napríklad kvôli výkonu snímača) radšej tieto problémy riskovať/riešiť, ako ísť "ľahšou" cestou

Keď niekto z toho vydedukuje, čosi ako "Ostrou fotku delali .. jenom ti, co meli XYZ", tak ja vnímam, že buď:
1) má problémy s pochopením napísaného textu (lebo tieto 2 veci vôbec spolu nesúvisia)
2) robí si srandu (a vtedy je jedno, či to robí len tak zo zábavy, snaží sa tým protivníka znemožniť pred ostatnými, alebo je proste takýmto spôsobom zvyknutý riešiť problémy)
3) je domýšľavý (teda že predpokladá o pôvodnom tvrdení niečo iné ako bolo napísané)
4) alebo má provokačnú povahu (ak je to troll, vtedy je najlepšie zablokovať si ho)

Slovami "ja mam uz skoro lekarsky diagnostickovatelny problem, ze vlastne nectu to co se pise, ale zasadne mezi radky" si potvrdil, že patríš hlavne do 3), FOE je príkladná ukážka 2), zopár z kolónky 4) mám už na listine ignorovaných; no a fámy posúvajú ďalej hlavne tí z 1).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 30. 4. 2017 08:04

rodri píše:
Fidko píše:Cenovo by to vyslo +/- rovnako. Panak ma konci lepsiu svetelnost, ale z diskusii som dospel k zaveru, ze Oly je ostrejsi a rychlejsi.[/quote
Panak 100-300 I ma lepsi svetelnost nez Oly 75-300, za to je ale na C-AF na Oly prakticky nepouzitelnej, na auta to jeste jakz takz jde, na psa se nechyta. Na S-AF je v pohode. Dalsi problem je pri serii, pokud je zacloneno tak clona nestiha a nedovoli rychlejsi serii nez cca 4-5s/s. Druha verze tyhle neduhy odstranuje, opticky je pry stejna. Bohuzel, svetelnost Oly 70-300 nezkousnu, takze mam Panaka. Ale spatnej obektiv to neni, jen to C-AF me sere. Jinak na slrgear.com vychazi prvni verze Oly 75-300 lip nez ta druha. Asi zalezi na kusu.

Podle mne je druhá verze lepší, než první a ostřejší než Pana, dost jsem zkoumal, než jsem koupil. Měl jsem jej hlavně pro to, že na 200mm byl lepší než 40-150/4-5,6 :). Ale nakonec, myslím, že z něj mám asi nejlepší fotky s rozsahy nad 200mm. Světelnost jsem moc neprožíval, i když 5,6 na dlouhým konci by byla paráda (je třeba si uvědomit že jde jen o -+ 0,5 EV). Ale často mi chybělo ohnisko mezi 40 (12-40/2,8) a 75mm (vím že nyní je 12-100mm ale to tehdy nebylo). Pokud by se Olymu povedlo posunout clonu na 5,6 (líp to vypadá) a k tomu nějaké lite sklo ohniska 12- 80mm, byla by z toho bezva cestovní kombinace k M10. Aktuálně bych je viděl jako lehčí doplněk k 12-100/4 (oproti 40-150/2,8) a spíš k M1 než k 10. Aktuálně už mám jen 40-150mm 2,8 + 40-150mm 4-5,6 (k penu). Ale za mě mohu 75-300mm doporučit, dobré sklo ve své kategorii. Jen mě k němu chybí adekvátní lite záklaďák.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 30. 4. 2017 08:27

Takže se shodneme, Ganče, že tvoje písmenka jsou k ničemu, protože cokoli jsi kdy napsal, tak je myšleno jen ve velmi relativní rovině, bez jasně daných závěrů a vyložit se tedy dají tak jak se zrovna hodí? Pokud by se čistě náhodou nedaly (ony písmenka) jinak vyložit, stačí vytvořit jakoukouli další tezi, která je následně uvede do jiného světla, světlo lze používat jakéhokoli odstínu, nicméně vítaná je modrá dle loga oblíbeného výrobce, že? Případně ona nová teze se bude snažit původní písmenka překrýt v naivní víře, že původní text bude zapomenut...? Nebo mi něco uniklo? A už si pochopil mojí otázku? Co ti brání na ní odpovědět? Neschopnost? Vrozená skromnost?
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 30. 4. 2017 08:46

Ganec píše:Celá myšlienka znie totižto takto:
S Canonem EOS 5D Mark III jsem fotil max do 2500 ISO, s 1DX max 6400 ISO. Jak je vidět, není ani vyšší ISO pro Olympus problém. Je ale důležité přesně zaostřit. Při nepřesném zaostření jsou snímky na smazání, nezachránitelné. Pokud je ale zaostřeno přesně, není žádný problém používat vysoké ISO. Tahle zkušenost posouvá mé hranice možností dál.

=> čo znamená, že s Canonmi mal vôbec problém zaostriť presne => teda vtedy mu bolo zbytočné, že s 1DX dokázal fotiť na vyššie ISO, keď výsledné snímky aj tak bolo treba zmazať; no a že teraz je na tom lepšie :hmm:

Ganec píše:- "ostrou fotku" je totižto vždy možné dosiahnuť .. dokonca aj s problémami s ostrením (buď manuálne alebo náhodne)
=> no a niektorí sú ochotní (napríklad kvôli výkonu snímača) radšej tieto problémy riskovať/riešiť, ako ísť "ľahšou" cestou

Keď niekto z toho vydedukuje, čosi ako "Ostrou fotku delali .. jenom ti, co meli XYZ", tak ja vnímam, že buď:
1) má problémy s pochopením napísaného textu (lebo tieto 2 veci vôbec spolu nesúvisia)

Hmm?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 30. 4. 2017 09:19

Ganec,tak znova,jak jsi z toho textu vydedukoval,že měl s Canonem problémy s ostřením?Mě z toho vychází,že s Olym je třeba mít zaostřeno přesně a pak není vyšší iso problém.Jsem v tom sám,nebo to tak chápe i někdo jiný?
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 4. 2017 09:48

Tak ako to napisal Ganec to chape len Ganec. Osobne sa priklanam k tvojej teorii (nieco podobne som napisal predtym), ale niekto ini ma mozno ine vysvetlenie.

Ale Ganec bude inych obvinovat z toho, ze si domyslaju :D Osobne si myslim, ze Dudisko by sa s nim mal porozpravat o navsteve odbornika, hoci je dost mozne, ze je uz neskoro.

Kurnik, som si objednal grip na E-M1 a musim cakat do 2.5 kym sa k nemu dostanem :/ Neznasam to.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 30. 4. 2017 09:55

standavfr píše:Ganec,tak znova,jak jsi z toho textu vydedukoval,že měl s Canonem problémy s ostřením?Mě z toho vychází,že s Olym je třeba mít zaostřeno přesně a pak není vyšší iso problém.Jsem v tom sám,nebo to tak chápe i někdo jiný?

presne tak...komu toto nebolo z daneho textu jasne, tak potom uz neviem.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 4. 2017 10:02

BigglesO27 píše:A už si pochopil mojí otázku?
Akú otázku?
V príspevku, v ktorom si dal je 8 otáznikov, teda minimálne 8 otázok.
(navyše väčšina z nich sú zložené vety, u ktorých treba odpovedať na každú jednotlivú vetu)

Tak poďmme na to:
Otázka (Q): "Takže se shodneme, Ganče, že tvoje písmenka jsou k ničemu, "
Odpoveď (A): v tomto sa nezhodujeme, lebo v článku o predpojatých recenziách píšem presný opak - práve opozičné názory sú dôležité

Q: "protože cokoli jsi kdy napsal, tak je myšleno jen ve velmi relativní rovině, bez jasně daných závěrů a vyložit se tedy dají tak jak se zrovna hodí? Pokud by se čistě náhodou nedaly (ony písmenka) jinak vyložit, stačí vytvořit jakoukouli další tezi, která je následně uvede do jiného světla" {bla bla bla bla}
A: to čo som napísal je vždy nutné zasadiť do daného kontextu a je myslené vždy konkrétne, no nedá sa zaručiť, aby to ostatní tak pochopili (ak Luňák v každej mojej vete hľadá zmienku o 911, FOE o tom, ako ho chcem ponížiť..).

Q: "Případně ona nová teze se bude snažit původní písmenka překrýt v naivní víře, že původní text bude zapomenut...?"
A: Nie je žiadna "nová teze", je to stále tá istá, len povedaná inými slovami, aby ich pochopili aj tí predpojatí, ktorí ju pôvodne pochopili nesprávne

Q: "Nebo mi něco uniklo?
A: určite .. napríklad do článku o "predpojatých recenziách" som dopísal doslov .. teda keby si si prečítal celý článok a potom sa zamyslel nad tým doslovom, nemusel by si sa pýtať otázky ktoré sa práve pýtaš (lebo ten článok na ne dáva odpovede, hlavne záver a doslov)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka