Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 4. 2017 08:17

Vcera jsem byl na akci, kde to bylo jinak nez vsichni reportuji. De facto vsichni meli nejaky moderni stroj. Krome me, ja mel mobil, ale nic jsem nevyfotil. Byla to akce v komunitni zahrade (vstupne na 4 clenou rodinu 250 Kc), kde se pil bio mošt "30 Kc 2dc), pekla pučálka (dal jsem si 3 porce), valelo testo a peklo na klacku a delali hipstersky hambace, paradoxne jenom za kilo. Matky mely takvoy ty rolovaci batohy za 5900 Kc a pletene zateplovaky kloubu a pokud mel nekdo fotak, tak samozrejme v 100% to bylo tak jak by jste to cekali/necekali. Jo a taky tak polovina rodicu nemluvila cesky, na to ze to nebylo v Praze je to teda pro mne novinka.

-- 24. 4. 2017 08:26 --

Fidko píše:Inak sa to tu myslim u riesilo, ale Canon ma nejaky patent na technologiu prepinania z OVF na EVF, co by podla mna bolo vyborne :-)

Tímto se částečně živím a zaujalo mne to, protože toto jde měřit. Klasická sitauce.
1) Zcela nutně potřebujeme v hledáčku vidět toto a ono, chceme to, ať to stojí cokoli, bez toho je práce relikt 12. století
2) Koupí se to
3) Dva měsíce se to nechá fungovat
4) Vyhodnotí se to
5) 92,8% lidí si to přepnulo alespoň 2x, zbytek to ignoruje
6) 86% lidí si to po vyzkoušení nechalo na původním setupu
7) Výzva k vysvětlení autorovi studie o práci v 12. století
8) Všichni ti lidi jsou kreténi, já a Láďa to máme přepnuté
9) Ale ty to nemáš přepnuté
10) To je proto, že jsem po operací očí, kdybych nebyl, přepl bych
11) Konec projektu
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 24. 4. 2017 08:51

Radek71: Já nedávno zažil podobnou akci. Taky komunitní zahrada, bio limonády z levandule a smrkovýho jehličí, nějaký neslazený RAW koláče pro děti, hipsterský burgery z bio masa pro rodiče, možnost koupit sirupy za 200Kč/l apod. Taková ta klasika pro ty, co se jim nechce přetlačovat na náplavce. No a ráno to bylo ještě česko-anglický a kolem oběda se to tak nějak plynule samo od sebe totálně přepnulo do aj. Včetně organizace, stánku komplet. Sem si řikal, že je fajn, že už je to dneska asi lidem jedno - ale teda byla to Praha.

Jinak je pravda, že tam bylo těch Olympusů PEN a zrcadlovek Canon vidět mraky. Co ovšem bylo zajímavé - asi v 90% držela foťák máma. Fotících otců uplné minimum. Jo a já si taky foťák nebral, protože mi bylo jasné, že tam stejně nic nevyfotim. Ale jinak fajn akce. Cely den sem žral s dobrým pocit, že je to určitě zdravé a vůbec nevadí, že si dám 2 hambáče a 5 dortů :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod airmt 24. 4. 2017 09:01

:-D :-D :-D Jo, mnohé věci se nedají analýzami předpovědět.
Nicméně ze zvědavosti jsem kliknul na začátek threadu z roku 2012 jak se tam zasvěceně psalo, že mobily nikdy nemůžou porazit kompakty. Cca o 2 roky později někteří výrobci oznámili konec vývoje kompaktů. Vždycky, když čtu nějaké to "nikdy" v textu o moderních technologiích, tak se bavím :-)

Jinak ohledně toho high res modu jsem slyšel nějaké insider info od jednoho Němce co dělá v Olympusu, že se právě dolaďuje hand held high res mode. Sice tomu moc nevěřím, ale ten týpek už v minulosti několikrát přesně věděl, co bude představeno a co představeno nebude, protože se to v testování neosvědčilo. Tuším, že to už potvrdil i někdo oficiálně. Pro mě osobně to nemá význam, ale pokud by to bylo použitelné z ruky, tak by to zase mohlo znamenat dobrý posun.

Fidko: ten největší zaostřovací bod si rovnou na tyhle situace vypni a používej ten malý, je mnohem přesnější.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 4. 2017 09:01

Já bych z takové komunitní akce asi vyskočil z kůže po 5 minutách. Bio limonády z levandule a smrkovýho jehličí bych nedal, nějaký neslazený RAW koláče pro děti u nás nemají šanci, ale burgery z bio masa si s chutí dáme, ať už je to s tím bio jakkoli. U nás je nějaké veganská restaurace, když vidím ty lidi, co tam chodí, tak musím konstatovat, že nevypadají ani zdravě, ani že to mají v hlavě srovnané, prostě nic nás neláká, abychom tam něco ochutnali.

Když jsme měli děti menší, tak jsem ty anglofilní komunity také vyhledávali, teď jen občas kvůli Micině, aby se mohla předvádět se svými cup cakes, muffiny a s jejím oxfordským přízvukem, většinou jsou to spolužáci ze školy nebo známí z okolí, vesměs expati. Moc je fajn je ta komunita v okolí Žižkovské věže, je tam i dost příjemných podniků.

Já jsem byl včera na dvou sportovních akcích, jednou to byl play-off zápas o postup do vyšší zátěži a podruhé rackethlon, kromě mně si tam vzal foťák ještě jeden člověk, ale ani zrcadlovku, ani CSC, měl nějaký úplně obyčejný kompakt a vůbec neřešil, jak to zaostřuje nebo šumí, stačilo, že tam bude osoba, kterou fotografuje k rozeznání.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 4. 2017 09:13

Vegani to maji EXTRA srovnane. Maji jasno ve vsem. Me potesil kolega s kterym jsem byl dva dny (a celym tymem) na echt skoleni vcetne chozeni po strepech a ohybani armovacich dratu krkem. Furt "votravoval" s mobilem jakoze foti a pak poslal report s asi 30 fotkama a za mne I. trida z hlediska tematu. Kvalita byla horsi, zejmena z interieru a nepovedly s logicky takovy ty 30ms trefeni se do okamziku, kdy se zlomi sip o krk apod. Nicmene ta elegantnost toho foceni "mimochodem" a vysledky jsou parada. A to ma samozrejme velkou vybavu, fotim s nim zakazky.

-- 24. 4. 2017 09:16 --

Napriklad fotil kdyz jsme byli v cine na obede, u toho velkyho kulatyho stolu. A vite proc je mobil lepsi nez posledni stroj od FUJI a Olympusu? Protoze z toho takovy fotky nikdy nebudou. A to je to oc tu bezi. Proste nikdo nikdy neudelal takovy report z dvou pracovnich dnu. Zadnej onanista z te strany barikady nebo druhe.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 24. 4. 2017 09:20

U nás na vsi komunitní akce fungujou ještě po staru,s biopivem,biořízkem a biogulášem.Pak se bionažerem a bioožerem a komunitně se česky družíme.Foťák si někdy vezmu,ale musím konstatovat,že CSC k nám ještě nedorazili,jen staříků soused má A7 s Zeissem,ale to je lufťák a ke všemu se tím živí,tak ho nepočítám.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 24. 4. 2017 09:20

Taky mám rád ty komunitní akce, pije se tam bio pivo a bio wizour, k tanci a polechu řve black nebo death.Baští se vegetariánský kňour, vegetariánské klobásky, prostě samé zdravé věci. Žvaní, řve a zpíva se v aj, pj, rj, nj a taky česky. Jo jo, tohle je príma využití volného času. Pokud nepracuju, tak foták schovám a nefotím.
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 4. 2017 09:30

Ja jsem vzdycky spocenej, abych neudelal chybu. Napriklad jedna baba mela 3 pruty na opikani testa a me pripadlo, ze by mohla pomoci jednoho prutu opikat postupne tri testovy housenky a chtel jsem ji nejdriv po dobrym rict a pak pripadne pouzit poleno, ale nakonec jsem cekal na prut asi 20 minut a potom jsem postupne upekl 3 housenky, bohuzel s velkym revem, protoze dcera si oprela prave stahly prut s horkou testovou housenkou o tvar sveho mladsiho bratra. Cimz vznikla obava, aby na me nezavolali SNBaky, protoze velmi podezrele prisla vedouci akce a ptala se mne, jak se mi tu libi. Tak jsem ji rekl, ze maji chybu v sifrovaci hre v bode 6 maji misto cisla 6 cislo 3 a ze to muze byt duvod k vraceni dotace, nacez dostala velmi tvrdy vyraz do oci, tak jsem radeji rekl, ze to byl samozrejme for a radeji jsem utekl.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 24. 4. 2017 09:51

- Jak poznáš že je niekto vegan?
- Nemusíš, povie Ti to sám. :D

-- 24. 4. 2017 09:53 --

Radek71 píše:Ja jsem vzdycky spocenej, abych neudelal chybu. Napriklad jedna baba mela 3 pruty na opikani testa a me pripadlo, ze by mohla pomoci jednoho prutu opikat postupne tri testovy housenky a chtel jsem ji nejdriv po dobrym rict a pak pripadne pouzit poleno, ale nakonec jsem cekal na prut asi 20 minut a potom jsem postupne upekl 3 housenky, bohuzel s velkym revem, protoze dcera si oprela prave stahly prut s horkou testovou housenkou o tvar sveho mladsiho bratra. Cimz vznikla obava, aby na me nezavolali SNBaky, protoze velmi podezrele prisla vedouci akce a ptala se mne, jak se mi tu libi. Tak jsem ji rekl, ze maji chybu v sifrovaci hre v bode 6 maji misto cisla 6 cislo 3 a ze to muze byt duvod k vraceni dotace, nacez dostala velmi tvrdy vyraz do oci, tak jsem radeji rekl, ze to byl samozrejme for a radeji jsem utekl.

To je podobný trapas jak keď ideš do kostola na svadbu a nepoznáš tie ich prostné. Začalo sa to tmoliť, tak si hovorím zasa bude vztyk, tak som vystrelil nech som prvý a oni si všetci kľakli...
Ja som tam stál uprostred klačiaceho davu jak severokorejsky policajt na križovatke...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 4. 2017 12:11

Radku, se nediv :-) Kdo někdy přišel do styku s lidmi, kontrolujícími využití dotací, tak ví, že o některých věcech se prostě nežertuje ... a radši se ani nevyslovuje to slovo … :-))
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Puntík 24. 4. 2017 12:14

Já to zase posunu směrem k focení, i když Radkovi se zase asi orosí čelo -:
airmt píše::... mnohé věci se nedají analýzami předpovědět....... ohledně toho high res modu jsem slyšel nějaké insider info od jednoho Němce co dělá v Olympusu, že se právě dolaďuje hand held high res mode. Sice tomu moc nevěřím, ale ten týpek už v minulosti několikrát přesně věděl, co bude představeno a co představeno nebude, protože se to v testování neosvědčilo. ...... Pro mě osobně to nemá význam, ale pokud by to bylo použitelné z ruky, tak by to zase mohlo znamenat dobrý posun.

Není důvod nevěřit, z ruky se už dá dělat i HDR, foťák si vzájemné jemné posuny jednotlivých snímků umí srovnat sám. Pentaxové deklarují, že jemné posuny umí srovnat i v tom pixelshiftu. Pravda, třeba nekoordinované chvění listů v krajině vyvolané vánkem asi nepůjdou (i když prý také) ale to vůbec nevadí. Vlastní zkušenost mám ovšem jen z toho HDR, skutečně to funguje. Jen pohyblivé předměty (osoby) třeba v nočních snímcích jsou "duchaté".
Nicméně, jak píše Radek, spousta lidí to ignoruje (nepotřebují to/jejich přístroje to neumí). ;-) :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 24. 4. 2017 12:20

Hmm, to jsem nevěděl. HDR jsem přestal sledovat, protože to bylo pro mě téměř nevyužitelné kvůli nutnosti stativu i kvalitě výstupu.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 24. 4. 2017 12:25

Kvalitě výstupu to naopak pomůže, už jen zvýšením DR právě třeba v noci, kdy jinak bývá spousta světlých ploch přepálená. Mluvím o HDR, nikoliv o TM, to má samozřejmě využití jiné. :-)
Nešťastným průvodním jevem je, že z 24 Mpx snímače má HDR fotka v RAWu cca 120Mpx. :/

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 4. 2017 12:36

To jako HDR zvyšuje počet pixelů ? Myslel jsem, že se to ve foťáku skládá do výsledného obrázku se stejným rozlišením, jako má snímač. Nebo je to v RAW jinak ?

A pokud jsi chtěl napsat, že má HDR RAW 120 MB, tak to je taky zajímavý. No, aspoň toho člověk tolik nenafotí :-)

Taky jsem HDR vyzkoušel a nelíbilo se mi, tak jsem to přestal sledovat
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 24. 4. 2017 12:40

ja som asi divný, ale na prepal hádžem bobek, ak to teda neni 50% snímku. HDR ak sa to neprepískne je pozerateľné, ale 90% HDR fotiek čo bežne vidím (a viem že je tam HDR) mi trhá bulvy a je to jak omalovánka od Martina Benku.
Preto tak nejako podvedome neverím HDR priamo z foťáku s pevnými nastaveniami (neviem do akej miery je možné ladenie nastavenie intenzity a pod.), lebo ak sa chcú (musia) inžinieri prispôsobiť väčšinovému vkusu, tak to preťápnu...
HI RES zatiaľ neviem využiť, uvidíme časom čo sa z toho vyvinie...
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka