Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hoax 13. 3. 2017 18:40

PavlinaH: Ganec ano, tak se domluvte.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 13. 3. 2017 19:20

No a jestli je parfokalni(16-80) neni co resit.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 13. 3. 2017 20:03

Neviem či ste zachytili. Je tam rozhovor Stacha s Březinou.

http://www.mujolympus.cz/blog/inspirace ... social2017
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 13. 3. 2017 20:18

Wildlife nefotim, ale uplne vidim tu poradu Olympusu v roce 2014 "kudy do spizirny", teda ne poradu, ale workshop senioru, kde teda asi vybrali wildlife. Driv asi zkouseli street.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 13. 3. 2017 20:23

Tyhle fotky jsem jednou nebo dvakrát zkusil (pokud mi letí před objektivem, aktivně za nimi nelezu) s D500 a 300/4 PF VR (a 1,4 TC) s minimálním odpadem a celá ta sestava váží do 2 kg. Docela se bavím při představě, jak se někdo trápí s AF a ne moc ergonomickým tělem kvůli tomu, aby mohl o tom dávat rozhovory. Stativ jsem nemusel vytáhnout z brašny ani jednou. Fakt ale je, že nemám moc času a chuti čekat na nějakého opeřence a že 200-500/5.6 je na ptáky používanější kombinace a že bych u ní stativ asi s sebou vzal.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 13. 3. 2017 20:29

A Pemare hlavne nejsi ambassador. ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 13. 3. 2017 20:40

Já bych byl perfektní ambassador v tom smyslu, že když to s tímto vybavením dokážu já, tak už to dokáže každý.

Ale špatný ambassador v tom smyslu, že když se mi to nepovede, tak za to může výbava.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 3. 2017 22:18

Allien driver píše:Nejakú umeleckú rovinu, alebo technický výkon, alebo pekné farebné podanie, alebo tenisové podanie?
Máš tam odseknutý zadok, ...
Tak to som rád, že sa snažíš začať novú tému. Znamená to:
- že si v mojich technických tvrdeniach nenašiel žiadnu chybu
- že súhlasíš so všetkým, čo som o ostrosti a porovnávaní rozdielnych systémov napísal
- že ťa moja ukážka prínosu high-res shotu presvedčila a už o ňom nemáš žiadne otázky ani pochybnosti
=> skrátka že všetko čo som napísal bola pravda, takže je možné posunúť sa ďalej a začať novú tému :twisted:

Allien driver píše:nepresvedčil si ma o kvalitách m43, pochopil?
A ForeignerOnEarth ťa vari presvedčil systéme Nikon DX?
Dokázal ti, že najprofesionálnejší svetelný objektív systému (za 47 590 Kč) je lepší ako svetelný objektív Olympusu, ktorý je o 20000 Kč lacnejší, vykreslí o 5p-mpix viac, má o 7 bodov lepšie DxO mark skóre (ako ten Nikon s najnovším APS-C snímačom), je 2x ľahší a má väčší rozsah zoomu? :--
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 13. 3. 2017 22:30

JežíšMariá!Von zase chlastá!!
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 13. 3. 2017 22:51

hoax, nechci trvdit, že všechny testy na DxOMark jsou neobjektivní, ale vím o některých porovnáních, které opravdu neodpovídají.
Věřím opravdu nestrannému Imagingu, který převzal řadu poctivých testů od Slrgear.com.
Foe, hlavně mám osobní zkušenost s opravdu objektivním porovnáváním velkoformátového tisku, které se vůbec nedá srovnat s tím, když někdo porovnává na monitoru, který má sotva 2 Mpx.
U kamaráda občas tiskneme jak krajiny, tak portréty velkofomátových rozměrů.
Do rozměru A3+ se APS C nechytají co do detailů ve srovnání s MFT. Jistě mi každý, kdo rozumí fotografování dá zapravdu, že hlavní roli hraje vždy optika. APS C zkrátka nenabízí tak ostrou optiku s vyjímkou jednoho zoomu od Sigmy a o něco větším snímačem to nedoženeš. Dokonce i srovnání s FF se skly špičkovými se u běžných formatů do A3 nedají pozorovat rozdíly co do detailů. U větších rozměrů např. 50 x 70 cm, tam má už 36 Mpx docela navrch, ale to se bavím o těch nejlepších sklech pro FF.
Proto každému doporučím, ať si zkusí porovnat pár velkoformátových tisků se 4/3, protože osobní zkušenost je vždy to nejlepší, než x testů.

Navíc technologie se stále zdokonalují a velikost snímače bude postupně méně zásadní pro výslednou kvalitu.

http://digiarena.e15.cz/panasonic-a-fuj ... yp-snimace

Např. Olympus OMD EM1 Mark II má nárust hranice ISO šumu oproti EM1 s prakticky stejně velkým senzorem o více jak 550 přičemž má o 4 Mpx větší rozlišení.

https://www.dxomark.com/Cameras/Olympus ... M1-Mark-II

https://www.dxomark.com/Cameras/Olympus/OM-D-E-M1
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod antoninn 13. 3. 2017 23:05

ForeignerOnEarth píše:Znáte Gancovu křivku, která vědecky ukazuje závislost kvality obrazu na velikosti snímače?
Zde je:

Obrázek

Koukám, že zase jedeme ve starých kolejích...
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 3. 2017 23:07

No koukám, že u Olympusu zjistili, že na kvalitu m43 snímače to neuhrajou, tak zkouší novou strategii, že o snímač až tak nejde a hlavní je ostré sklo a když už změna, tak jdou rovnou na FF.... Tak příjemnou zábavu. Zatím ty zástupy profíků zahazující FF a přesedlávající na m43 nikde nevidím.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod landov 13. 3. 2017 23:08

Pavline, mne by stačilo aj zopár momentiek z tej kopy, čo si nafotilo, ako si hovorilo cca pred necelým rokom. Ale furt nič, iba zvasty ako Cvach, fotic a krakonos.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 3. 2017 23:09

V Zeissu se musi citit vazne trapne, kdyz vidi, jak si jejich vymazlene Otusy m.Zuiko natira na chleba... :D
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KarelV. 14. 3. 2017 00:35

Ganec píše:Takisto viem, že občas je lepšie položiť foťák na pevnú podložku, ako používať statív!

Ganec píše:Na tomto príklade (odkaz pre KarelV: ktorý som spravil tak, že som foťák položil na stôl)...

Abych tedy využil naplno high res shot, doporučuje ganec místo stativu používat stůl. No a protože polarizační filtry na prodejně nefotím, tak by to chtělo ještě nějaký odkaz na přenosný skládací stůl od Olympusu, který je vhodný třeba na focení krajiny při výletech. :-D
KarelV.
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka