Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 11. 3. 2017 09:41

Podivney píše:To video je opravdu skvělá - profesionální - práce. Je tam vše co má být, má to glanc a trvá tak akorát. Pro mě spadá do kategorie "hlodá ve mě závist" :-) ...

Ještě kdybys trochu dospěl a zbavil se té přemíry agresivity. Spřádej si své teorie a klidně nesouhlas s Puntíkem Gancem, nebo i s ML - nešlo by zapracovat na sebeovládání a kultivaci reakcí? Trochu "prostříhat" a zkultivovat, tak jako to video? S tím ML jsi to už vážně "přepískl". Já vím, nejde to. Škoda. Vy s Gancem jste jak z jednoho vrhu. Ale zase - bez Vás by tato diskuse neměla tolik stran :-) Nu což - čas od času - vzkříšení patafyzických témat přináší nškdy i zajímavé, byť poněkud monotónní oživení.

Podpisujem.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 11. 3. 2017 10:02

pemar: kup si tohle:
https://www.megapixel.cz/swivi-hledacek ... AjWp8P8HAQ
a je to hned o něčem úplně jiném.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 11. 3. 2017 14:36

Už ho mám na D7100, na D500 jsem ho nekupoval, na můj styl fotografování to není ideál, navíc to podsvícení elektronického hledáčku mi nedělá dobře na oči, na optice hledáčku musím mít korekci, prostě víc nevýhod, než výhod, i Sonnar raději ostřím přes potvrzení zaostření.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 11. 3. 2017 15:05

Pemar, slovo kamera zahrnuje mnoho variant, stejně jako slovo fotoaparát. Krom TV práce o kameru ani nezakopnu a to co mám v avataru mi leží pátým rokem ve skříni vedle sbírky kinofilmových aparátů a první DSLR. Stran Panasu je to momentálně nejvhodnější kandidát beznosorožce s menším čipem, aktuálně modely G80 a GH5. Z ruky natočíš super stabilní videa s AFC i dokumentární. Olyk je už hodně dobrý a od pondělka budu mít OMD 1 MKII, tak to i porovnám s G80. Sony 6500 je super stroj, ale je třeba zapomenout na stabilizaci, to je třeba přibrat na natáčení 3 osý gimbal, pak je to super. DSLR je taky možné, ale rig, gimbal a plus monitor a ještě boční ostření. Takže nejvíce nákladná sestava. Rig, boční ostření, gimbal a další věci samozřejmě doporučuju i pro beznosorožce.

Video od Petra mě příjemně překvapilo, pohyb a záběr kamery, dobrý střih, ale trošku mi schází změny ohnisek a úhlů pohledů. To není kritika, jestli byly na místě nějaké komplikace, pak se dá říct, že je výsledek hodně dobrý.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 11. 3. 2017 15:38

Ty jo, když si představím tu skoro stabilizaci v Tamronu tak mně bolej ruce za něj, udržet to jakž takž nerozklepané musela být katarze.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 11. 3. 2017 16:04

Že s tím furt votravuju, ale nerozklepaný video přes zadní displej bez stativu nedám ani půl minuty, ale s tím Swivi levou zadní, protože si to opřu o hlavu a ta mně většinou nevibruje (pokud si k tomu nedám něco, po čem se kroutí prsty od nohou a vibruje hlava, myslím tím třeba šedesát procent a tak....).
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 11. 3. 2017 16:34

Já to předpažené a jiné krkolomné točení řeším pro mně menším zlem a to pomalým švenkem, jen otravuje nutnost přemýšlet odkud kam :-D ale pořád snažší než marná snaha o statický záběr. On ten hledáček sice řeší stabilitu ale je to na takové to domácké točení pořád, no...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 11. 3. 2017 17:12

Grimjaur píše:Pemar, slovo kamera zahrnuje mnoho variant, stejně jako slovo fotoaparát. Krom TV práce o kameru ani nezakopnu a to co mám v avataru mi leží pátým rokem ve skříni vedle sbírky kinofilmových aparátů a první DSLR. Stran Panasu je to momentálně nejvhodnější kandidát beznosorožce s menším čipem, aktuálně modely G80 a GH5. Z ruky natočíš super stabilní videa s AFC i dokumentární. Olyk je už hodně dobrý a od pondělka budu mít OMD 1 MKII, tak to i porovnám s G80. Sony 6500 je super stroj, ale je třeba zapomenout na stabilizaci, to je třeba přibrat na natáčení 3 osý gimbal, pak je to super. DSLR je taky možné, ale rig, gimbal a plus monitor a ještě boční ostření. Takže nejvíce nákladná sestava. Rig, boční ostření, gimbal a další věci samozřejmě doporučuju i pro beznosorožce.

Video od Petra mě příjemně překvapilo, pohyb a záběr kamery, dobrý střih, ale trošku mi schází změny ohnisek a úhlů pohledů. To není kritika, jestli byly na místě nějaké komplikace, pak se dá říct, že je výsledek hodně dobrý.

Proc musis zapomenout na stabilizaci u A6500?
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 11. 3. 2017 18:22

Awwa, protože mě moc neoslnila, proto je lepší ji hodit na gimbal (tu sonku).

-- 11. 3. 2017 17:25 --

ForeignerOnEarth píše:Že s tím furt votravuju, ale nerozklepaný video přes zadní displej bez stativu nedám ani půl minuty, ale s tím Swivi levou zadní, protože si to opřu o hlavu a ta mně většinou nevibruje (pokud si k tomu nedám něco, po čem se kroutí prsty od nohou a vibruje hlava, myslím tím třeba šedesát procent a tak....).

Rig na rameno to řeší celkem uspokojivě. Petr ty záběry celkem slušně udržel, nevím jestli je z ruky, ale i tak dobrý záznam.
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 3. 2017 18:59

Grimjaur píše:Video od Petra mě příjemně překvapilo, pohyb a záběr kamery, dobrý střih, ale trošku mi schází změny ohnisek a úhlů pohledů. To není kritika, jestli byly na místě nějaké komplikace, pak se dá říct, že je výsledek hodně dobrý.

Nevim co myslis presne temi komplikacemi. Ze budu misto foceni tocit, jsem vedel par dni predem, to nebylo necekane prekvapeni v den plesu ;) Jinak je to moje prvni video za pohybu a prvni strihane video vubec. Tak jestli se to aspon trochu libi, tak me to tesi.
Duvody, proc jsem nevolil jina ohniska, jsou dva. Prvni a zasadni je ten, ze jsem chtel vtahnout do deje. Projel jsem si par videi z maturaku a nikde jsem nenasel zabery ze sirokace, tedy presneji receno ultrasirokace. Vsechno je to takove v nejlepsim pripade "z druhe az treti rady" a to me osobne do deje nevtahuje. A jelikoz zkuseni vedi, ze ohnisko ovlivnuje perspektivu, tak jsem zamerne sahl po ultrasirokaci (i za cenu obcasne viditelne deformace lidi) a natocil to cele pouze 15mm. Ano, to video a cely ples je toceny pouze 15mm ohniskem :) Druhy duvod je ten, ze zmineny Tamron disponuje stabilizaci a jelikoz nevlastnim zadny steadicam na cca 3kg techniku, tak nepripadalo moc v uvahu, abych tam neco tocil z ruky napriklad s padesatkou.

Tady je napriklad sestrih od cloveka, co se videu asi vic venuje. Stejny kulturak v Kralupech. Presne ty zabery z delsiho ohniska co tam ma jsou to, co se mi na tom "nelibi". Nevtahuje to imho tolik do deje a pusobi to na me "smiracky". Take se mi nelibi, jak se mu jinak plynuly obraz "houpe" (krivy horizont), coz je nasledek obycejneho steadicamu, u ktereho je problem se tomu vyhnout. Proto bych na video klidne zvazil OMD misto libovolne DSLR, nebo samozrejme profi kameru. Co jsem pred par lety kamosovi pomahal vybrat nejakou 1080p Sonku (cca 35tis. Kc), tak ta mela stabilizaci obrazu rovnez prvotridni. Zase tam ale nejde menit optika, ze jo...

Grimjaur píše: Rig na rameno to řeší celkem uspokojivě. Petr ty záběry celkem slušně udržel, nevím jestli je z ruky, ale i tak dobrý záznam.

Takhle jsem kmital cely vecer, cas 12:55s :)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tajnik 11. 3. 2017 19:07

Petr Luňák píše:
Radek71 píše:...když se 9/11 provalilo...

Ja budu predstirat, ze jsem te jakoze neprokouk a zeptam se, jestli narazis na to nedavne interview s Bushem pro People, kde mu to opet jednou zase "ujelo"?
A co mu ujelo?
tajnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 3. 2017 19:23

Petr Luňák píše:Take se mi nelibi, jak se mu jinak plynuly obraz "houpe" (krivy horizont), coz je nasledek obycejneho steadicamu, u ktereho je problem se tomu vyhnout.
U jeho videa mi to práveže vôbec nevadí - je to pomerne plynulé a tak nie moc rušivé - ale toho tvojho - kde to kývanie je nepredvídateľné a omnoho rýchlejšie - som sa cítil ako na jachte a po chvíľke som mal pocit akoby som mal morskú nemoc :-!

Grimjaur píše:Olyk je už hodně dobrý a od pondělka budu mít OMD 1 MKII, tak to i porovnám s G80.
tak to som fakt zvedavý
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 11. 3. 2017 19:35

Petře, to si máknul. Ono točit je někdy záhul, ale kondičku máš, takže jen si zvyknout a je to. Každopádně základní ramenní opěrka nevyjde jako stavebnice na Alikovi moc draze a to se pak točí napohodu. Jo kupovat v česku Zacuto a podobné vyjde celkem dost blbě pro kapsu. Firmy Fotga a Smallrig jsou co do zpracování perfektní a cena je i desetinová. Kdybys měl zájem, tak pošlu do SZ víc info.
Naposledy upravil Grimjaur dne 11. 3. 2017 19:50, celkově upraveno 1
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 3. 2017 19:41

hoax píše:S tím androidem..nemyslím, že by to pomohlo, to je jiná třída. Na co si budu kupovat foťák s androidem, když už mám telefon? Nebo bude foťák potřebovat vlastní simku s tarifem?
Tiež si nemyslím, že samotný android by pomohol .. no predsa len som už starší ako je dnešná mládež (vlastne mám Android smartfón len pár mesiacov) .. no možno áno.
No ale čo sa týka simiek, tak dnes už je možné mať dve simky na jeden paušál (takto platím mobil mame), takže toto by nemal byť problém...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 11. 3. 2017 20:35

Ten droid tam podle mě bude jako operační systém,jako v televizích nebo mp3 s možností doinstalovat aplikace.Simka s tím nemá co dělat.
standavfr
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka