Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 14. 10. 2016 20:56

DUDISKO píše:
Anarki3 píše:Ganec nefotograf - vtáčika teda nevieš odfotiť, tak skús aspoň mravca. Canon APSC

mravca som nenašiel ale malú mušku hej :-)

-- 14. 10. 2016 16:31 --

veľký výsek.. tak kvalita je tatam :-)

A zabudol som.. Mobilom..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 14. 10. 2016 21:02

Jako nemam v principu nic proti srazum lidi s podobnymi zajmy - jako ze se treba sejdou na Sumave bezci a jdou si spolu zabehat. Nebo se sejdou turisti ve Spindlu a jdou se projit. Ale sraz fotografu, co se neznaji, v zameckem parku trochu desi.... Ale kdyby byl nahodou nekdo zitra rano fotit v Jizerkach, tak reknete a treba se tam potkame.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 10. 2016 21:50

Ja jsem na Palave vzdycky dostaval zachvaty smichu, kdyz nekam husim pochodem doslo 8 partaku, rozlozili stativy a kontinuelne se bavili o technice - zrejme cely den. Ja v tady tech situacich neuspeji, ja chytam nerva v radech minut. O to mam vetsi radost, kdyz jedu s clovekem stejne krevni skupiny. Jel jsem loni fotit DUGU a Cernobyl, 5 dnu spolu, vim teda ze ma Canon a Fuji, ale vubec nevim co presne, nasazeny mel myslim 24-70 ale co ma dalsiho, jak rychlou kartu, jestli original grip nebo nahrazka, proste nic. A to jsme probrali za tech 50 hodin v autobuse vsechno. Vcetne toho ze ma atelier, takze mirne k veci to bylo. Ale fakt, kdyz potkam dva Gance, tak to je jako Soudkyne Barbara, to je boj o kazdou sekundu najit ovladac.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anarki3 14. 10. 2016 21:56

DUDISKO píše:[ tak kvalita je tatam

Si Ganec hovorca? :pozor

-- 14. 10. 2016 21:58 --

Radek71 píše:Sisate hlavy je moje trauma.
Obrázek

Náhodou podla mna Ok
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 10. 2016 22:04

To je 20mm Sigma F1.8. Toto je nejaka nesmazana, takze spis lepsi, ale mel jsem fotku kdyz byla jeste bliz a mela hlavu jak Frankestajn.

-- 14. 10. 2016 22:05 --

Ano. Dudisko je z duvodu ktere vsichni respektuji Gancuv hovorca. Respektive urad na uvadeni veci na pravou miru.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anarki3 14. 10. 2016 22:11

20mm Sigma F1.8 som čital na testoch, že zlé about priemer, podpriemer... ďalšie testy - real uživatelia - že parádne sklo...

Nová 20 dufam ;-]
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 10. 2016 22:26

Ne, stara. Koupena 2001. Strasny sklo. Viz kousek modryho baraku.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anarki3 14. 10. 2016 22:30

Ta Tetka robí fotku, ostatne je subjektívne....
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 15. 10. 2016 09:35

Tak jsem to vzal dneska na pemara, neprivstal si, vyrazil v 8:30 z Prahy smer Jizerka, dorazim, dam si obed a odpoledne vyrazim se stativem a treba vxfotim aspon zapad slunce... Bte. dokonce sem zkousel na netu najit, kde se tam najist. Fakt asi starnu.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod tom384 15. 10. 2016 10:11

Ganec píše:
lukas_highenergy.cz píše: Jinak ať máme stejný výsledný obraz, tak by to ještě chtělo porovnávat ten Olympus na 2.8 a Canon na 5.6 - rozdíl v expozici hravě vykompenzuje vyšší ISO u FF
práveže nevykompenzuje: presne o tom sú tie merania DxO marku, na ktorých vidno, že výkonnostne s mFT na f/2.8 je porovnateľný FF na f4 a nie až na f/5.6

Z mereni na DXO je naopak videt, se sum na FF je v prumeru stejny s m43 na isu o 2EV vyssim.

dxo.jpg
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 10. 2016 11:34

Za zatackou vidim petiosou stabilizaci a za kopcem dalsi rundu!
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 15. 10. 2016 12:02

Radek71: ako pises, presne. Zial 2 za rovnakych podmienok fotene fotky, z jedneho miesta na napr. iso3200 su v nedohladne
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 15. 10. 2016 12:35

tom384: šum snímača môže byť o 2 EV výkonnejší (hoci v tomto prípade je to len presne o 1.91 EV).
No A7RII je bezzrkadlovka Sony => a oproti nej sú všetky zrkadlovky menej výkonné ;-)

Porovnávaná 6D je už výkonnejšia len o 1.65 EV.
Ovšem v situáciách, kedy je fakt nutné to ISO zvyšovať:
1) buď je to kvôli tomu, že na FF treba cloniť (kvôli nevhodnej HO)
=> no vtedy je šumový výkon porovnateľný (možno na mFT aj lepší, ako som už uviedol)
2) alebo treba fotiť s odcloneným objektívom
=> no aj vtedy býva výkon porovnateľný (viď moje DxO meranie), lebo odclonené FF sklá sú menej kvalitné

Suma sumárum: detaily, ktoré u FF nezničí šum, zničia nekvalitné sklá.
V praxi je teda FF len o 1 EV výkonnejšie ako mFT! A väčšina APS_C dokonca zaostáva!!!
=> pravdepodobne preto tu nikto nedokázal na crope odfotiť stolný tenis lepšie ako ja

Keď do toho započítame ešte aj menej presné ostrenie, roztrasenie záberu zrkadlom/uzávierkou (a stabilizáciu, ktorú spomínal Radek71), tak na tom mFT môže byť ešte lepšie.

PS: objektívy robia hodne - moje zábery zo 75/1.8 na ISO 3200 mali podľa mojich pozorovaní dokonca viac detailov ako zo 45/1.8 na ISO1600 (hoci mali nevýhodu 1 EV šumu)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom384 15. 10. 2016 13:35

Ganec:

Vim ze si potrpis na dukazy, takze:

V mem prispevku z 13. 10. 2016 20:56 jsem ti dokazal na zaklade mereni z DXO, ze to konktretni sklo ktere jsi zminoval (Canon 24-70/f4) je temer ve vsech merenych parametrech o tridu lepsi nez tebou chvaleny Olympus. Toto si nerozporoval takze predpokladam ze jsi me argumety uznal.

1) Uznavam ze pokud nekomu na FF staci svetenost F5.6, protoze foti namety, ktere by se nevesly do hloubky ostrosti se svetelnejsim sklem, pak bude kvalita vystupu rekneme "srovnatena" s vystupem z olyho na f2.8. Jenze v tom pripade je cena vybavy na FF podstatne nizssi. I takovy Nikon 24-85VR strci to zuiko do kapsy za skoro tretinu ceny.

2) Kdyz FF zaclonim na f4 tak temer vsechny FF skla exceluji. Olympus nema zoom se svetelnosti f2 takze abys odfotil to stejne, musis zvysit ISO na rozdil jen 1EV oproti FF a to uz znamena vetsi sum na vyslednem snimku.

Oba argumenty jsem tedy vyvratil.

Psal jsi ze existuji mereni DxO marku: "na ktorých vidno, že výkonnostne s mFT na f/2.8 je porovnateľný FF na f4 a nie až na f/5.6". Prosim konkretne na kterych je to videt?
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 15. 10. 2016 13:43

Ganec ako je to s tým ISO pri FF ? stačí ti screenshot, alebo mám sťahovať a vyrezávať originály ?
Přílohy
ganec2.png
metatron
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka