Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hoax 11. 7. 2016 08:53

Hlavní je mít tu chrbtovou kost:))
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 11. 7. 2016 09:40

Puntík píše:
Lotrandor píše:Puntík: stejně jako Cvach, to že to nezajímá tebe neznamená, že to nezajímá nikoho.
Mám smůlu, že takové lidi neznám. Jen dva tady.
Pokud přepočítáš clonu, musíš přepočíst i ISO (nebo čas). V případě ohniska nikoliv. Ale na fotkách se žádná přepočtená clona neprojevuje, tam se projeví "přepočtená" HO (viz ty Luňákovy). Že se HO ovlivní clonou, nebo velikostí snímače, je jiná věc. HO je jedním z kompozičních prvků a do nich ani clona, velikost snímače ani ISO nepatří.

................

Pokrytí fotografie zorným úhlem není v praxi nutné znát, když je vidět přímo v hledáčku. Neznám člověka, který by si na zoomu nastavoval konkrétní ohniska (zorné úhly) a potom běhal po zeměkouli k vůli tomu, aby v záběru neměl co tam nepatří. Možná nějaký střelec..... :-D

To snad ani nemá cenu komentovat. Dřív jsi si protiřečil v rámci strany, teď už to zvládáš i ve dvou po sobě jdoucích větách.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 7. 2016 12:25

Puntík píše:Chápu. Když má "fotograf" problém s obsahem snímku, fotí specifickou perspektivu nebo malou HO....

Ovsem toto je pri pondelku velke zklamani :-l
Po obrazkovych dukazech, ze umis pracovat s hloubkou ostrosti a ze umis pracovat se svetlem, jsem s napetim ocekaval dukaz prace s perspektivnim zkreslenim a ono se to takhle rychle odbylo bez dukazu.

...ikdyz, on tu ten dukaz vlastne jiz byl, ten radoby narovnany zaber z rybiho oka... nebyl to snad priklad skvele prace se zduraznenou perspektivou? :D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 11. 7. 2016 12:33

Asi bude konec světa, na Paladixu je ranec nabídek na FUJI techniku.

Vlastně ne, jen je nový model :)

Takže kdo chce levně Fuji X-E1,2, X-T1 apod. (i když tam zrovna neví, co by si za to řekli), tak šup šup.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 7. 2016 13:10

Není to tak zlý, bylo jich v nabídce i víc naráz. Pytel se roztrhne, až budou X-T2 na prodejnách, tzn. v září říjnu. Jen bych čekal lepší ceny. Víc než 15 k bych za použitý X-T1 nedal - hlavně tlačítka a krytky mají svoje mouchy.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 11. 7. 2016 14:32

Zas mu asi Fujina chodi za manzelkou... :D Ja totiz na prvnich trech stranach na paladixu nevidim jedinou Fuji... samej Canon, Nikon, Sigma... asi konec sveta :D
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 11. 7. 2016 15:50

Tak to máš špatně nastavenej filtr :)

Ale jsou tam pěkný nabídky, třeba E-X2 za 10K,pokud je v dobrém stavu, na hraní by za ten hřích stála. Horší je to s objektivy. Co ten XC 16-50, dá se to použít?
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod qwerts 11. 7. 2016 16:13

To nevim, mam 18-55, asi proste setak... :D ale na hrani jako malej druhej fotak zkus kouknout na 27/2.8
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 7. 2016 16:44

XC 16-50 má solidní optiku, toho bych se nebál. Spíš světelnosti a někomu může vadit plasťákovitost.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 11. 7. 2016 16:53

Lotrandor píše:Tak to máš špatně nastavenej filtr :)

Ale jsou tam pěkný nabídky, třeba E-X2 za 10K,pokud je v dobrém stavu, na hraní by za ten hřích stála. Horší je to s objektivy. Co ten XC 16-50, dá se to použít?

Prý na hraní, mě ta hračka živí :D

16-50 jsem měl chvíli půjčenou (v druhé verzi, která by měla být opticky stejná jako ta původní), ale jen na X-A2 s horším snímačem. Moc jsem tenkrát neměl příležitost to zkoumat, ani už nemám zachovalé originální rawy...ale tenkrát mi to přišlo na malý plastový seťák hodně slušné. Tady je třeba nějaký test: http://www.lenstip.com/409.11-Lens_revi ... mmary.html

-- 11. 7. 2016 17:54 --

I když mě tak napadá, že k té x-e2 bych možný spíše doporučil nějaký bazarový 35mm f/1.4... Fuji s pevnými skly mi je tak nějak sympatičtější :)
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 7. 2016 17:00

...Na hraní má imho smysl nějaké lepší pevné sklo, z levných 27/2,8, 35/2, 35/1,4 a případně i 18-55. S obyčejným seťákem foťák nevynikne. Chce to najít mu niku, aby dával smysl vedle hlavního foťáku. Už nějakou dobu s tím bojuju, X-E1 s 18-55 mám hlavně kvůli velikosti, když jedu někam kde nezbytně musím být na lehko, na prac cestě, kole apod. Kdykoli jindy si ho ale neobhájím, protože D750 s kterýmkoli z mých objektivů je obrazově i jinak lepší. Nechápu, kam na to ti Fujiambasadoři chodí, že je Fuji jako full frame ;-)
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 11. 7. 2016 17:58

dadajax: jenže ty seš maskovanej, ty máš na svatbě nejmenší foťák, takže si tě nikdo nevšímá a ulovíš nejlepší snímky :)

Dolgor: ty cenově nejnižší nabídky X-E2 jsou fakt zajímavý, ale kdyby Nikon už vyjel s DL 18-50, ani by mě to nenapadlo. Jenže ty zas neví, co by si za to řekli.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod qwerts 11. 7. 2016 18:36

Ja bych se teda s E2 na svatbu neodvazil :D ale nevim jak to ostri s tema pevnyma sklama.
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 7. 2016 22:01

Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 11. 7. 2016 22:08

Hele na co jsem narazil :D

Obrázek
http://graphicproduction.cz/
dadajax
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka