Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lotrandor 10. 7. 2016 12:21

Co Ganec nepotřebuje nebo neviděl, prostě neexistuje.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 7. 2016 13:26

"keďže tie moje grafy ukazovali, že vyžaduje"

Ne, neukazovaly. Naopak potvrdili vsechna ma slova. A stale plati, coz si Gance doted nevyvratil, ze grafy vychazeji z konkretnich rukou, z konkretni techniky, vysledek je tedy pouze ukazka toho, co vyslo jednomu konkretnimu cloveku s konkretni technikou.

No a ze Gance nevidis v praxi rozdil v DOF mezi f1.4 (fotka z FF) a f8 (fotka z 1/2.3"), tim bych se byt tebou radsi nechlubil.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 10. 7. 2016 13:43

Zas nebudme zli. Ja pred sedmi lety taky nechapal clonu a hloubku ostrosti. Mel jsem kompakt s f/2.8 a stejne bylo ostre vse at jsem nastavil jakoukoliv clonu. Treba z toho Ganec taky vyroste a pochopí. Nebo zjistime ze prodelal nejaky tezky uraz mozku a treba ty rozdily v ruzne hloubce ostrosti opravdu neni schopny zpracovat a vidi to fakt stejne...
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 7. 2016 14:10

Lotrandor: čo som nepotreboval, nevidel .. nečítal, o čom som nepočul .. čo si ani nedokážem predstaviť .. a čo keď sa 4x spýtam a ani moji najväčší oponenti (ktorý hliadkujú každé moje slovo, aby ma nachytali) nevedia uviesť príbklad .. tak fakt ako by ani neexistovalo.
(príklad: reálne a nie teoretické využitie fyzického ohniska, alebo prepočítanej clony)

Petr Luňák píše:stale plati, coz si Gance doted nevyvratil, ze grafy vychazeji z konkretnich rukou, z konkretni techniky, vysledek je tedy pouze ukazka toho, co vyslo jednomu konkretnimu cloveku s konkretni technikou.
Prečo by som to vyvracal? Veď presne o tom je to tvoje tvrdenie: o 300mm objektíve a o vyžadovaní kratšieho času na menšom snímači. Je samozrejmé, že sa to môže týkať len konkrétneho človeka {testoval to ten istý chlapík} a konkrétnej techniky {300mm objektívu}. Je to teda dokonalá ukážka/dôkaz, ktorá vyvracia tvoje tvrdenie. A to, že tvrdíš, že nevyvracia, zároveň poukazuje na tvoju neobjektivitu. Lebo každý spravodlivý a nestranný fotograf to tam musí vidieť!
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 10. 7. 2016 14:32

Ganec : ktorý /mužský rod/ množné číslo = ktorí
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 10. 7. 2016 14:33

Ganec: on to po tobě nejspíš nikdo nečte
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 7. 2016 15:22

Lotrandor: čítajú, vidno to na reignovej reakcii ;-)

reign: pôvodne som tam mal napísané "oponent: ktorý hliadkuje" .. ale po napísaní som si uvedomil, že je vás viac :D
(len som to neprepísal dokonale do množného čísla :-( )
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 7. 2016 15:25

Ganec píše: .. a čo keď sa 4x spýtam a ani moji najväčší oponenti (ktorý hliadkujú každé moje slovo, aby ma nachytali) nevedia uviesť príbklad .. tak fakt ako by ani neexistovalo.
(príklad: reálne a nie teoretické využitie fyzického ohniska, alebo prepočítanej clony)

Petr Luňák píše:stale plati, coz si Gance doted nevyvratil, ze grafy vychazeji z konkretnich rukou, z konkretni techniky, vysledek je tedy pouze ukazka toho, co vyslo jednomu konkretnimu cloveku s konkretni technikou.
Prečo by som to vyvracal? Veď presne o tom je to tvoje tvrdenie: o 300mm objektíve a o vyžadovaní kratšieho času na menšom snímači. Je samozrejmé, že sa to môže týkať len konkrétneho človeka {testoval to ten istý chlapík} a konkrétnej techniky {300mm objektívu}. Je to teda dokonalá ukážka/dôkaz, ktorá vyvracia tvoje tvrdenie. A to, že tvrdíš, že nevyvracia, zároveň poukazuje na tvoju neobjektivitu. Lebo každý spravodlivý a nestranný fotograf to tam musí vidieť!

Gance, tech prikladu jsou mraky. Pokud tvrdis, ze prepoctena clona nema zadny PRAKTICKY vyznam, pak tedy musis zakonite souhlasit s tim, ze nasledujici fotografie jsou z hlediska hloubky ostrosti/rozostreni bokehu zcela identicke, protoze jsou fotografovane na tutez clonu. Souhlas s tim tvrzenim?

Obrázek

Nikde jsem netvrdlil, ze mensi snimac vyzaduje kratsi cas, jak si mi prave podsunul. Cili ses opetovne usvedcen ze lzi. Zbytek blabolu nema cenu komentovat.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 7. 2016 15:58

Petr Luňák píše:Nikde jsem netvrdlil, ze mensi snimac vyzaduje kratsi cas, jak si mi prave podsunul. Cili ses opetovne usvedcen ze lzi.
Sereš si do huby .. napísal si:
Petr Luňák píše:- je tedy nesmysl tvrdit, ze 300mm objektiv vyzaduje s mensim snimacem kratsi cas
a ja som napísal:
Ganec píše:tvoje tvrdenie: o 300mm objektíve a o vyžadovaní kratšieho času na menšom snímači
čiže:
1) to čo som postol si skutočne tvrdil
2) zase mi podsúvaš niečo iné, ako to, čo som napísal

Petr Luňák píše:Pokud tvrdis, ze prepoctena clona nema zadny PRAKTICKY vyznam, pak tedy musis zakonite souhlasit s tim, ze nasledujici fotografie jsou z hlediska hloubky ostrosti/rozostreni bokehu zcela identicke, protoze jsou fotografovane na tutez clonu. Souhlas s tim tvrzenim?
Nesúhlas s tým tvrdením, lebo HO nezávisí len od 2 parametrov ktoré si vymenoval (a o podobných dvoch klamlivo vykecávaš aj vo svojom videu o HO), ale aj od veľkosti snímača, ktorú som pri tvojej minulej ukážke vypísal ja! A ktorú si ignoroval.
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 7. 2016 16:17

Veta:

"je tedy nesmysl tvrdit, ze 300mm objektiv vyzaduje s mensim snimacem kratsi cas"

neni v rozporu s:

"Nikde jsem netvrdlil, ze mensi snimac vyzaduje kratsi cas"

Ovsem Ganec tvrdi, ze ja tvrdim nasledujici:

"tvoje tvrdenie: o 300mm objektíve a o vyžadovaní kratšieho času na menšom snímači"

Ja jsem o vyzadovani kratsiho casu na mensim snimaci nenapsal ani pismenko, je to prave Ganec kdo na zaklade subjektivniho grafu tvrdi, ze mensi snimac vyzaduje kratsi cas pro ostrou fotku. Takze mi z toho vychazi, ze je Ganec bud mentalne retardovanej, nebo jen trolli a vola ze sebe dela zamerne. Tezko rict, co je horsi.

Porovnavaci obrazek byla uzasna navnada na fotografickeho diletanta a neumetela zaroven. Obrazek dokonale dokazuje, jake Ganec placa blbosti kdyz tvrdi, ze prepoctena clona nema prakticky vyznam a jak zareagoval? Zacal se odvolavat na velikost snimace, cimz se dokonale zhovadil, protoze tim, ac si to neuvedomuje, prave priznal, ze crop factor primo souvisi s jeho velikosti a tudiz se zakonite PRAKTICKY projevi na vysledne fotografii.

Opet nemam dalsich otazek :D

PS: kdo si tu opakovane se*e do huby si pripomenme:

Ganec píše:"Napísal som, že "Prepočítaná clona slúži na zjednodušenie teoretického porovnávania". No a toto sa používa na trollenie. "

Obrázek
Naposledy upravil Petr Luňák dne 10. 7. 2016 16:24, celkově upraveno 1
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 7. 2016 16:21

Teda touto ukážkou si nielenže potvrdil, že tvrdenie "prepoctena clona nema zadny PRAKTICKY vyznam" skutočne platí.
A navyše si na seba prezradil, že máš guľáš v tom od čoho v skutočnosti závisí HO/rozostrenie bookehu
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 7. 2016 16:27

Ganec píše:Teda touto ukážkou si nielenže potvrdil, že tvrdenie "prepoctena clona nema zadny PRAKTICKY vyznam" skutočne platí.
A navyše si na seba prezradil, že máš guľáš v tom od čoho v skutočnosti závisí HO/rozostrenie bookehu

Kdyz to rika nekdo kdo zaroven tvrdi, ze delsi ohnisko na malen snimaci rozostri bokeh vic, nez kratsi ohnisko na vetsim snimaci, tak je asi zbytecne to dal rozebirat, ono to hovori samo za sebe aneb at zijou "DOFky" lahvicek focenych z 10cm :lol:
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 10. 7. 2016 17:37

Tak som nakukol a nikto nič nenahradzuje, akurát sa tu fackuje grafmi, a toho mám v robote po krk...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod metatron 10. 7. 2016 18:28

Navrhujem zalozit nove vlakno: "Co, kto, kedy povedal - nepovedal, alebo ako sa Ganec a PL na pieskovisku hrali" , a presunut tam :-D
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 10. 7. 2016 21:39

Petře doporučuju ti se na Cvacha vyprdnout, tohle fakt nikam nevede. Sám vídíš, že nemá tucha o čem je žemlovka a když už to končí, tak to nějaká dobrá duše přikrmí. Kolečko se opakuje, jen se to čte čím dál hůř. Cvachu, vybeč se v cvachovkách, tady to už nebaví.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka